57848

Урок. Трикутники

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Систематизувати та узагальнити знання учнів про зміст основних понять теми; систематизувати та узагальнити знання, вміння й навички учнів для розв’язування задач.

Украинкский

2014-08-21

146.5 KB

1 чел.

Предмет   Геометрія  Клас   7

Тема уроку: Трикутники.

Мета уроку: Систематизувати та узагальнити знання учнів про зміст основних понять теми; систематизувати та узагальнити знання, вміння й навички  учнів для розв’язування задач. Вдосконалювати навички пошуку раціональних шляхів розв’язування задач. Розвивати логічне мислення учнів, вміння узагальнювати, систематизувати, робити висновки. Виховувати інтерес до вивчення математики; вміння раціонально використовувати робочий час, виховувати культуру письма.

Тип уроку:  систематизація та узагальнення знань та умінь.

Методичне забезпечення:

1.М.І. Бурда Геометрія 7

2. А.І. Корнес  Алгебра Геометрія Зошит для контрольних і самостійних робіт.

3. С.П. Бабенко Уроки геометрії 7.

4. Урок математики в сучасних технологіях.

5. В.Б.  Полянський Геометрія 7-11. Вчимося розв’язувати задачі.

Очікувані результати: Учні повинні вміти розв’язувати задачі  по темі «Трикутники».

Обладнання і методичний матеріал: ПК, презентація по темі «Трикутники», завдання для груп учнів на карточках; депозити для накопичення капіталу.

Хід уроку

І Організаційний момент.

Учні займають свої місця. На дошці – прикріплені карточки із номером запитання, на які учні будуть давати відповіді.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Оголошую тему уроку, місце уроку в темі; мету уроку.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Звіт про виконання домашнього завдання

Актуалізація опорних знань.

Перша частина уроку проводиться як бізнес-гра. Клас поділяється на три фінансові банки. Вчитель – представник Національного Банку України.

Фронтальне опитування проводиться у вигляді аукціону відповідей – це буде накопиченням початкового капіталу. Правильна відповідь оцінюється

1 балом.

Фронтальне опитування.

1. Що таке трикутник?

2. Назвіть і поясніть класифікацію трикутників відносно його сторін.

3. Назвіть класифікацію трикутників відносно його кутів.

4. Яким – гострокутним, тупокутним чи прямокутним є трикутник, коли:

А) один із його кутів дорівнює сумі двох інших;

Б) один із його кутів більший за суму двох інших;

В) один із його кутів менший за суму двох інших?

5. Чи може трикутник мати такі сторони 7см, 8 см, 9 см? Відповідь поясніть.

6. Що називається медіаною трикутника?

7. Що називається висотою трикутника?

8. Що таке бісектриса трикутника?

9. Завдання (демонструється на екран і додаються картки для кожної групи

10.  Чи можуть кути трикутника дорівнювати 450. 450, 1000? Відповідь поясніть..

11. Що таке зовнішній кут трикутника?

12. Яка з рівностей правильна?

13. Які  геометричні фігури називаються рівними?

14. Сформулюйте ознаки рівності трикутників.

15. Які ви знаєте ознаки рівності прямокутних трикутників? Назвіть їх.

16. Сформулюйте теорему про властивості рівнобедреного трикутника.

17. Сформулюйте теорему про ознаку рівнобедреного трикутника.

IV. Основна частина уроку.

Наступний етап – вклад інвестицій. Правильно розв’язана задача оцінюється 2 балами.

Усне розв’язування задач.

1. Задачі на ознаки рівності трикутників.

Завдання для І банку.

Завдання для ІІ банку.

Завдання для ІІІ банку.

2. Задачі на рівнобедрений трикутник і суму кутів трикутника

Завдання для І банку.

Завдання для ІІ банку.

Завдання для ІІІ банку.

V. Застосування навичок і вмінь.

Розпочинаємо торги. Кожна задача оцінюється 3 балами. На торги виставляються задачі:

1.У рівнобедреному трикутнику АВС з основою АС проведено

бісектрису AD. Знайдіть кути трикутника АВС, якщо САD = 280.

2.У трикутнику MNK проведено медіану NA. Сторона NKдорівнює 9 см,

а NM на 3 см менша від неї. Знайти довжину відрізка МА, якщо периметр трикутника дорівнює 25 см.

3.Периметр рівнобедреного трикутника 140 см, а його бічна сторона відноситься до основи як 5: 4. знайдіть сторони цього трикутника.

4. (додаткові бали). З вершини прямого кута прямокутного трикутника проведено бісектрису і висоту, кут між якими дорівнює 190. Знайдіть гострі кути трикутника.

Троє представників банків (по одному від банку) працюють над завданнями, пояснюють свої розв’язки. Бали за відповіді записуються в таблицю.

Підводяться підсумки бізнес-гри. Визначається, який банк зайняв І,ІІ, ІІІ місце у бізнес-грі. Визначаються учні, які внесли найбільшу кількість правильних відповідей.

VI. Завдання творчого характеру.

Розв’яжіть задачу:

1. Висоти трикутника АВС, проведені  з вершин А і С, перетинаються в точці D. Знайдіть С, якщо ADC = 1100 і А = 700.

2. Довести, що в рівнобедреному трикутнику бісектриси кутів при основі рівні.

VII. Домашнє завдання.

1. Підготуватися до контрольної роботи.

2. Розв’язати задачі:

3.Для учнів, які мають достатній і високий рівні – розв’язати задачу (додаткову)

VIII. Підсумок уроку.

Підводяться підсумки уроку. Окремим учням виставляються бали.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

67993. Історичні умови, освіта і наука в період українського культурного відродження ХIХ століття 60.5 KB
  У кінці XVIII ст. територія України була розділена між Австрійською (увійшло 20% площі) і Російською (80%) імперіями. До цього часу завершилася ліквідація української державності. В обох імперіях розгалужений бюрократичний апарат повністю контролював всі сторони життя суспільства.
67994. РОЗВИТОК ШКОЛИ Й ПЕДАГОГІЧНОЇ ДУМКИ НА БУКОВИНІ 129.5 KB
  Еволюція українського шкільництва й педагогічної думки Буковини протікала в загальнонаціональному руслі історії України й належить до цінних надбань виховної культури українського народу. Тим більше, що на цій предковічній території з давніх часів жили українські племена, переважно тиверці та уличі.
67995. Основные физические и логические параметры жестких дисков 23.33 KB
  Все накопители так или иначе соответствуют стандартам, определяемым либо независимыми комитетами и группами стандартизации, либо самими производителями. Среди множества технических характеристик отличающих одну модель от другой можно выделить некоторые, наиболее важные с точки зрения...
67998. Захаров Сергей Александрович 1.4 MB
  Сергей Александрович Захаров, доктор почвенных и сельскохозяйственных наук, прожил 71 год (1878–1949). Во время жизни ученого в России проводились буржуазные реформы. Освобождение крепостных крестьян 1861г. способствовало не только развитию капитализма в России...
67999. Парламентська реформа 1832 р. в Англії на початок чартистського руху 33 KB
  Безпосередньою причиною, яка дала поштовх зародженню чартизму, стали кризи 1825 та 1836 років і утворене ними безробіття 1825—1830 та 1836—1840 років, яке поширювалося переважно в на Ланкаширі. Криза викинула на ринок десятки тисяч робочих рук і значно знизила заробітню плату інших.
68000. Розвиток університетів в Західній Європі в 16 – 17 столітті 59 KB
  Перші ж університети зявилися в Західній Європі в 12 столітті як обєднання учнів і вчителів. Університети користувалися автономією по відношенню до церкви і феодалів. Університети як правило мали чотири факультети: підготовчий артистичний або мистецтв богословський юридичний медичний.
68001. Педагогічні погляди Томазо Кампанели 61.5 KB
  Знайомлячись з педагогічними ідеями Кампанелли особливе місце варто віддати Місту Сонця його найбільшому досягненню. Популярність і слава нагорода якою наділив час автора всесвітньо відомого Міста Сонця вже після його смерті. Місто Сонця і реальність.