57849

Трикутник. Види трикутників. Периметр трикутника

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета дидактична: подальше закріплення знань учнями класифікації трикутників; складання алгоритму побудови трикутників за двома сторонами і кутом між ними та за стороною і прилеглими кутами...

Украинкский

2014-04-16

62.5 KB

13 чел.

УРОК

Тема: Трикутник. Види трикутників. Периметр трикутника

Мета уроку:

Мета дидактична: подальше закріплення знань учнями класифікації трикутників; складання алгоритму побудови трикутників за двома сторонами і кутом між ними та за стороною і прилеглими кутами; формування вмінь розв'язування задач на побудову і вдосконалення вмінь розв'язувати задачі на обчислення периметра трикутника; формувати вміння самостійно застосовувати знання до вирішення практичних завдань; контроль засвоєння матеріалу теми: Види трикутників; узагальнення і систематизація знань, умінь. 

Мета виховна: виховувати  взаємоповагу, здорове суперництво, акуратність в записах, працьовитість, інтерес до математичних знань, виховувати уміння вислухати інших, виховувати активність, дисциплінованість, самостійність (самостійно працювати з|із| |посібндидактичними завданнями), любов до рідної Батьківщини.

Корекційно-розвиваюча мета: розвивати пізнавальну діяльність, мовний розвиток (називати приклади, пояснювати хід практичних дій), сенсоматорний розвиток (виконувати всі дії, необхідні в досягненні результату); розвивати зорово-слухову| пам'ять, увагу, логічне мислення (уміння лаконічно висловлювати свою математичну думку), розвивати уміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, кмітливість, навички творчої роботи, комунікативні і соціальні компетенції; розвивати навички раціонального використовування часу.

Тип уроку: комбінований

  •  систематизація знань;
  •  формування умінь, навичок.

Обладнання: комп'ютер, мультимедійна дошка, проектор,презентація, роздатковий матеріал(конверти з трикутниками різних видів),транспортир, лінійка, косинець.

План уроку

  1.  Організаційний етап
  2.  Перевірка домашнього завдання
  3.  Актуалізація опорних знань
  4.  Вивчення нового матеріалу
  5.  Закріплення матеріалу
  6.  Підсумок уроку
  7.  Домашнє завдання

Хід уроку

І. Організаційний етап

Перевірка готовності учнів до уроку.

Формування мети та задач уроку.

Слова учителя:

Епіграфом до нашого уроку я обрала вірш:

Кожен учень мусить знати,

Як мене нарисувати,

Як кути мої змінити,

Щоб мене перетворити

З гострокутного в прямокутний,

З прямокутного в тупокутний.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Cамоперевірка за слайдам презентації з обговоренням основних етапів розв’язання.

IIІ. Актуалізація опорних знань

ІІІ.І Гра «Знайди трикутник»

Кожному учню роздаю конверт, в якому містяться трикутники різних видів.

Слова учителя:

Про що ви дізналися на попередньому уроці?

Відповіді:  які існують види трикутників;

  як знайти периметр трикутника.

Пропоную учням відкрити конверти і згадати види трикутників. Знайти і показати трикутники, що відповідають заданому виду:

  1.  Прямокутний різносторонній
  2.  Гострокутний різносторонній
  3.  Тупокутний різносторонній
  4.  Рівнобедрений тупокутний
  5.  Рівносторонній
  6.  Рівнобедрений гострокутний
  7.  Рівнобедрений прямокутний

ІІІ.ІІ Знайдіть периметр

Пропоную учням усно розв’язати задачу, за умовою поданою на слайді 6.

ІІІ.ІІІ Задача «подорож»

На екрані з’являється емблема чемпіонату «Евро2012»

Слова учителя:

Чи знайома Вам ця емблема?

Хто є талісманами чемпіонату?

В яких містах України пройдуть ігри чемпіонату европи?

Ви знаєте, що в великих містах України влітку 2012 року відбудуться ігри чемпіонату Європи з футболу.

Славек планує побувати на іграх у Києві, Харкові та Донецьку і знову повернутися до Києва. Він дізнався відстань між містами Київ-Харків 470 км, та Харків-Донецьк 295 км. А також Славко підказав йому, що всього потрібно буде проїхати 1485 км. Давайте допоможемо Славеку дізнатися відстань між містами Київ та Донецьк.

Відповідь: 1485-470-295=720 км.

А також дамо відповідь на наступне запитання: З якою постійною швидкістю Славку потрібно їхати своєю машиною, щоб витратити на шлях 15 годин?

Відповідь: 1485:15=1485:5:3= 297:3=99 км/год.

IV. Вивчення нового матеріалу

Слова учителя:

На попередньому уроці ми з'ясували, як можна класифікувати трикутники. Ми також навчились креслити трикутники певного виду (рівнобедрені, прямокутні). Як побудувати трикутник не просто певного виду, а такий, щоб його сторони мали певну довжину, а кути градусну міру? Відповідь на це питання ви знайдете під час перегляду розділу електронного підручника. Після перегляду ми разом складемо план побудови. Дивіться і уважно слухайте!

Дивимось електронний підручник (Програмно-методичний комплекс навчального призначення “Математика, 5 клас”  для загальноосвітніх закладів версія 1.0) урок №38 (матеріал про побудову трикутників по заданому куту та двом сторонам).

Розв'язування задач

Пропонуються задачі на побудову трикутників за даними сторонами і куту за допомогою транспортира та лінійки.

№ 376 (1,2)- викликаю по одному учню до дошки.

Дивимось електронний підручник (Програмно-методичний комплекс навчального призначення “Математика, 5 клас”  для загальноосвітніх закладів версія 1.0) урок №38 (матеріал про побудову трикутників по заданим двом кутам та стороні)

Розв'язування задач

Пропонуються задачі на побудову трикутників за даними кутами та стороною за допомогою транспортира та лінійки.

№ 376 (6,7)- викликаю по одному учню до дошки.

Після цього, проаналізувавши побудову, доходимо висновку, що:

за двома сторонами і кутом між ними побудову трикутника виконують у такому порядку: будуємо кут; на його сторонах відкладаємо 2 відрізки відомої довжини;

за стороною і двома прилеглими до неї кутами побудову трикутника виконують у такому порядку: будуємо сторону; від неї відкладаємо 2 кути.

Висновки учні записують в зошити.

V. Закріплення матеріалу

Задача дослідницького характеру

Клас ділиться на групи.

Кожній групі учнів (3 учні за однією партою) пропонується побудувати на окремому листі бумаги трикутник певного виду.

Пропоную виміряти всі кути в цьому трикутнику та всі сторони а також знайти суму кутів та периметр трикутника.

Оголошення результатів (доповідає один представнику кожної групи. Від  учнів очікується повна відповідь).

За результатами доходимо висновку, що сума кутів близька до 180°, а периметр різний у всіх трикутників.

VІ. Підсумок уроку

Пропоную учням тест з 5 питань(за слайдам) і прошу букви, що позначають правильні відповіді, записати в зошити в один рядок. 

Відповідь: площа.

Слова учителя

А про те що таке площа і як знаходити площу геометричних фігур ви дізнаєтесь на наступному уроці.

VІІ. Домашнє завдання

Звертаю увагу учнів на те, що на папері у клітинку легко будувати прямі кути та кути в 45° — діагоналі маленьких квадратиків. На чистому аркуші будувати кути важче. Пропоную дітям виконати вправи домашнього завдання на побудову на окремих чистих аркушах.

№377, 392 на повторення

Додаткова задача №386.


Використана література:

  1.  А.Г.Мерзляк, В.Б.Полонський, М.С.Якір. Математика: Підручник для  5-го класу. Х.:Гімназія, 2005.–288с.
  2.  Ензельт Ольга. Уроки математики в 5 класі. Конспекти уроків Тернопіль: Підручники і посібники, 2008, —288 с.
  3.  Стадник Л.Г. Математика. 5 клас: Розробки уроків.–Х.: Видавництво «Ранок», 2010.–416с.
  4.  Програмно-методичний комплекс навчального призначення “Математика, 5-6 клас”  для загальноосвітніх закладів версія 1.0


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

26016. Классификация приоритетных дисциплин обслуживания 13.39 KB
  В приоритетных дисциплинах обслуживания заявкам некоторых типов представляется преимущественное право на обслуживание перед заявками других типов называемое приоритетом. Относительные приоритеты учитываются только в момент назначения заявки на обслуживание. При освобождении канала обслуживания сравниваются приоритеты заявок находящихся в очереди в состоянии ожидания и обслуживание предоставляется заявке с наибольшим приоритетом после чего выбранная заявка захватывает канал обслуживания. Обслуживание...
26017. СМО с отказами и полной взаимопомощью для массовых потоков. Граф, система уравнений, расчетные соотношения 35.4 KB
  На систему обслуживания имеющую n каналов обслуживания поступает пуассоновский поток заявок с интенсивностью λ. Интенсивность обслуживания заявки каждым каналом . После окончания обслуживания все каналы освобождаются. Поведение такой системы массового обслуживания можно описать Марковским случайным процессом t представляющим собой число заявок находящихся в системе.
26018. Определение Пуассоновского потока. Свойства 60.41 KB
  Определение Пуассоновского потока. Пуассоновский поток это ординарный поток без последействия. Классической моделью трафика в информационных сетях является Пуассоновский простейший поток. Он характеризуется набором вероятностей Pk поступления k сообщений за временной интервал t: где k=01 число сообщений; λ интенсивность потока.
26019. Общее понятие СМО. Основные составляющие модели 32.32 KB
  Система массового обслуживания СМО система которая производит обслуживание поступающих в нее требований. В зависимости от наличия возможности ожидания поступающими требованиями начала обслуживания СМО подразделяются на: системы с потерями в которых требования не нашедшие в момент поступления ни одного свободного прибора теряются; системы с ожиданием в которых имеется накопитель бесконечной ёмкости для буферизации поступивших требований при этом ожидающие требования образуют очередь; системы с накопителем конечной емкости...
26020. Классификация СМО 34.33 KB
  Эти ограничения могут касаться длины очереди числа заявок одновременно находящихся в очереди времени пребывания заявки в очереди после какогото срока пребывания в очереди заявка покидает очередь и уходит общего времени пребывания заявки в СМО и т. Например для СМО с отказами одной из важнейших характеристик ее продуктивности является так называемая абсолютная пропускная способность среднее число заявок которое может обслужить система за единицу времени. Наряду с абсолютной часто рассматривается относительная пропускная способность...
26021. Понятие систем обслуживания. Классификация 15.7 KB
  При исследовании операций очень часто приходиться сталкиваться с анализом работы своеобразных систем называемых системами массового обслуживания СМО. Каждая СМО состоит из какогото числа обслуживающих единиц которые называются каналами обслуживания. Всякая СМО предназначена для обслуживания какогото потока заявок поступающих в какието случайные моменты времени. Случайный характер потока заявок и времен обслуживания приводит к тому что в какието периоды времени на входе СМО скапливается излишне большое число заявок они либо...
26022. Понятие дисциплины обслуживания. Классификация 15.64 KB
  Понятие дисциплины обслуживания. Дисциплины постановки в очередь и выбора из нее определяют порядок постановки требований в очередь если заняты устройства обслуживания и порядок выбора из очереди если освобождается обслуживающее устройство. Правила обслуживания характеризуются длительностью обслуживания распределением времени обслуживания количеством требований которые обслуживаются одновременно и дисциплиной обслуживания. Время обслуживания бывает детерминированным или заданным вероятностным законом распределения.
26023. Понятие очереди. Классификация 50.44 KB
  Понятие очереди. Очереди характеризуются правилами стояния в очереди дисциплиной обслуживания количеством мест в очереди сколько клиентов максимум может находиться в очереди структурой очереди связь между местами в очереди. Бывают ограниченные и неограниченные очереди. Это такие системы в которых на пребывание заявки в очереди накладываются некоторые ограничения.
26024. Приоритеты. Понятия, определения, классификация 29.37 KB
  Если требование в процессе обслуживания может быть удалено из канала и возвращено в очередь либо вовсе покидает СМО при поступлении требования с более высоким приоритетом то система работает с абсолютным приоритетом. На систему обслуживания имеющую один канал обслуживания поступает пуассоновский поток заявок с интенсивностью λ. Время обслуживания заявки τ случайная величина распределенная по показательному закону с параметром . Окончание обслуживания можно рассматривать как появление на выходе системы обслуженной заявки.