57850

Трикутники. Урок - захист проектів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Узагальнити початкові знання про трикутники: означення трикутника означення прямокутного трикутника сума кутів трикутника сума гострих кутів прямокутного трикутника види трикутників за його кутами визначні точки трикутника. Існує навіть окрема частина геометрії: геометрія трикутника. Слово надається Стегнію Валентину автору проекту Жорсткість трикутника Валентин. До вашої уваги презентація дослідницькоінформаційного проекту Жорсткість трикутника.

Украинкский

2014-05-21

361 KB

14 чел.

ВІДДІЛ ОСВІТИ КРАСНОАРМІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
РОДИНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І –ІІ СТУПЕНІВ №36

 

Урок – захист проектів (геометрія, 7 клас)

Підготувала і провела

Шидловська В.Д.,

вчитель математики

м. Красноармійськ

2013

Мета уроку.  

  1.  Узагальнити початкові знання про трикутники: означення  трикутника, означення прямокутного трикутника, сума кутів трикутника, сума гострих кутів  прямокутного трикутника,  види трикутників за його кутами, визначні точки трикутника.
  2.  Сприяти розвитку самоосвітньої діяльності учнів; інтересу до проектної діяльності; розвитку предметної та життєво необхідної компетентностей.
  3.  Показати зв'язок математики із повсякденним життям, зв'язок з другими науками: географія, фізика, музика, архітектура, машинобудівництво тощо.
  4.  Виховувати культуру спілкування; культуру усного мовлення; любов до предмету.

Хід уроку.

  1.  Організаційний момент.

Вчитель.  Добрий день, діти. Рада вас бачити.

Чи ви хочете дізнатись

Що сьогодні має статись?

Тож, сідаємо рівненько –

Попрацюємо гарненько!

  1.  Формулювання теми і задач уроку.

Вчитель.  Тема сьогоднішнього уроку «Трикутники». Урок цей буде незвичайний. Це урок – свято, урок захисту учнівських проектів. Девізом нашого уроку стануть слова видатного педагога Я.А. Коменського  «В особистій практиці сховані таємниці швидких і надійних успіхів»

Трикутники в геометрії відіграють таку важливу роль, як атом у фізиці, як цеглина у будинку. Існує навіть окрема частина геометрії: геометрія трикутника. А у повсякденному житті зустрічається  любовний трикутник.

Оскільки урок у нас незвичайний, то давайте познайомимось із правилами поведінки.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

для слухачів

для доповідачів

1. Слухати уважно.

1. Не хвилюватися!

2. Слухати дуже уважно!

2. Не хвилюватися!!!

3. Не перебивати доповідача.

3. Все буде гаразд!!!!!!

4. Задавати питання за темою доповіді

  1.  Захист учнівських проектів.

  1.  Слово надається Рєштаненко Юлії, автору проекту «Прямокутний трикутник»

Юля. Шановні однокласники. До вашої уваги презентація навчального проекту «Прямокутний трикутник»(Додаток 1.) Мета проекту: допомогти учням 7 класу самостійно вивчити прямокутний трикутник

Доповідач відповідає на питання, які задають учні та вчитель.

  1.  Слово надається  Стегнію Валентину, автору проекту «Жорсткість трикутника»

Валентин.  Шановні однокласники. До вашої уваги презентація дослідницько-інформаційного проекту «Жорсткість трикутника». Мета проекту:

  •  Довести жорсткість трикутника
    •  Показати де в житті використовується жорсткість трикутника.

Третя ознака рівності трикутників засвідчує, що трикутник фігура жорстка. Щоб краще зрозуміти про що йдеться, подивіться, в руках у мене трикутник з окремих планок , які скріплені. Спробуємо його деформувати (пробує і дає це зробити учням класу)

           

А ось у мене квадрат, скріплений таким же чином. Спробуємо його деформувати (пробує, квадрат деформується в ромб). Отже, я дійшов висновку, що трикутник деформувати неможна. Три сторони трикутника однозначно визначають його кути, тому тільки трикутник з усіх многокутників  фігура жорстка.

А зараз до вашої уваги конструкції, в яких для міцності використовують форму трикутника. (Додаток 2.)

Доповідач відповідає на питання, які задають учні та вчитель.

  1.  Слово надається  Качур Лії, автору проекту «Визначні точки трикутника»

Лія.  Шановні однокласники. До вашої уваги дослідницький проект «Визначні точки трикутника» Мета проекту: дослідити визначні точки  трикутника, точки перетину  висот, медіан, бісектрис трикутника. І так, починаємо.

Якщо вершину кута з’єднати із серединою протилежної сторони, то цей відрізок називається медіаною трикутника. Оскільки у трикутника три кута і три сторони, то медіан буде три (разом із помічницею Лія проводе в трикутнику, намальованому на плакаті,  зроблені із чорної резинки рухомі відрізки медіан)

Аналогічно проведемо висоти трикутника (перпендикуляри, проведені із вершин трикутника до протилежних  сторін). Їх теж три і всі вони перетинаються в одній точці.

Якщо в трикутнику провести бісектриси кутів, то вони теж будуть перетинатися в одній точці. Як ви бачите, ми отримали три визначні точки трикутника:

  •  точка перетину висот трикутника – ортоцентр;
    •  точка перетину бісектрис трикутника – центр вписаного в трикутник кола;
    •  точка перетину медіан трикутника – центр ваги трикутника.

Як ви бачите всі точки знаходяться  у внутрішній області трикутника. Але якщо провести висоти у тупокутному трикутнику, то точка перетину його висот знаходиться у зовні.

       

Існує ще одна визначна точка трикутника – це точка перетину серединних перпендикулярів сторін трикутника. Але це не було метою мого дослідження. Ви скоро самі про це дізнаєтесь

А зараз мій співавтор покаже вам, що таке центр ваги трикутника.

Вова.  Я взяв довільний трикутник, провів дві медіани і отримав точку їх перетину, тобто точку ваги цього трикутника. Дивіться, він не падає

Автори проекту відповідають на питання учнів та вчителя

  1.  Слово надається творчій групі, авторам проекту «Бермудський трикутник»

Аліна. Шановні однокласники. До вашої уваги дослідницький проект «Бермудський трикутник» Мета проекту: визначити вид Бермудського трикутника. В ході роботи над проектом ми провели опитування серед учнів 5 9 класів нашої школи «Що вони  знають вони про «Бермудський трикутник?». Результати опитування (Додаток 3)

         У західній частині Атлантичного океану, біля південно-східних берегів США, існує район, що по формі нагадує трикутник. Це одне із найбільш загадкових місць на Землі, яке ми називаємо Бермудським трикутником.

Вже багато років учені намагаються розгадати таємницю Бермудського трикутника, загадкового, легендарного місця, в якому  зникла величезна кількість людей і техніки. Вперше словосполучення Бермудський трикутник з’явилося після зникнення 5 грудня 1945 року шести літаків. Останній випадок такого зникнення мав місця в жовтні 2003року, коли батько і син зникли з крейсера. Що насправді відбувається в Бермудському трикутнику не було метою нашого дослідження.

Емма. Перша вершина так званого Бермудського трикутника лежить на Бермудських островах. Це 330 північної широти. Друга вершина – це острів Пуерто-Ріко, 180 північної широти. Третя його вершина – острів Флорида, 250, північної широти. З’єднавши ці вершини ми отримали трикутник

Аліна.  Отже, в ході роботи над проектом мі дійшли висновку, що Бермудський трикутник має вид рівностороннього трикутника, на карті. А в природі? Слабо? (Додаток 3.)

Автори проекту відповідають на питання учнів та вчителя

  1.  «Ключовий момент» (оцінювання результатів роботи над проектами)

Вчитель. Підводить підсумки роботи кожного учня над проектом і нагороджує авторів:

  •  Нагороджується особистою подякою вчителя з оцінкою 10 Іщук Валерія, Ходус Інна;
    •  Нагороджується особистою подякою вчителя з оцінкою 11 Ветькал Володимир;
    •  Вручаються медалі з оцінкою 12. Медаль «Майбутньому науковцю» вручається Качур Лії та Рештаненко Юлії; медаль «Майбутньому винахіднику» вручається Стегнію Валентину; медаль «Майбутньому досліднику» вручається Хамровській Аліні, Барсуковій Еммі та Лозинській Катерині.

           

Вчитель. Святкова частина уроку закінчилась, втомились доповідачі, учні втомилися сидіти, тому зараз фізкультхвилинка  (Додаток 4.)

       

  1.  Закріплення нових знань.

САМОСТІЙНА РОБОТА

І варіант

Чому дорівнює сума гострих кутів прямокутного трикутника?

Перпендикуляр, проведений із вершини кута на протилежну сторону трикутника називається…

Катет прямокутного трикутника, що протилежить куту 300 дорівнює 6 см. Чому дорівнює гіпотенуза?

Точка перетину медіан трикутника називається…

Який вигляд на карті має Бермудський трикутник?

Як називаються сторони прямокутного трикутника, що утворюють прямий кут?

Де лежить точка перетину висот тупокутного трикутника?

ІІ варіант

Де лежить точка перетину висот тупокутного трикутника?

Перпендикуляр, проведений із вершини кута на протилежну сторону трикутника називається

Точка перетину медіан трикутника називається…

Який вигляд на карті має Бермудський трикутник?

Як називаються сторони прямокутного трикутника, що утворюють прямий кут?

Катет прямокутного трикутника, що протилежить куту 300 дорівнює 8 см. Чому дорівнює гіпотенуза?

Чому дорівнює сума гострих кутів прямокутного трикутника?

(робота буде перевірена до наступного уроку і зарахується, як теоретичні знання, на наступному уроці учні додатково одержать для розвзку дві різнорівневі задачі на використання факту, що в прямокутному трикутнику катет, який протилежить куту 300  дорівнює половині гіпотенузи)

  1.  Домашнє завдання: напишіть міні-казочку, або віршик про трикутник.
  2.  Підсумок уроку( використовується технологія «Мікрофон»):
  •  Що нового (ім’я) ти сьогодні дізнався на уроці?
  •  Що тобі (ім’я)  сьогодні на уроці сподобалось?
  •  Що тобі (ім’я)  сьогодні на уроці не сподобалось? Тощо.

Вчитель. Дякує дітей за урок, бажає здоров’я. Дає установку «на успіх» в подальшій сумісній роботі. Я знаю…

Діти. Бажають один одному здоров’я, успіхів в навчанні і.т.д. (використовується технологія «Віночок побажань»)

    Після дзвоника учні поспішають висловити побажання своєму вчителю

                           

                                                     


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

34819. Современный философский иррационализм: «философия жизни», экзистенциализм, психоанализ 36 KB
  Вопервых развитие всех трех иррационалистических типов можно подчинить следующей схеме: на первом этапе развития того или иного типа всегда наблюдается противопоставление иррационального рациональному что является реакцией на классическую философскую традицию которая подавляла и вытесняла иррациональное на периферию философии. Гегеля первый этап в философии С. Киркегора иррационализм принимает крайнюю форму антирационализм второй этап в философии французских экзистенциалистов ХХ века заметна тенденция к соединению рационального и...
34820. Философское учение о бытии и субстанции. Диалектика бытия и небытия. Бытие и ничто 58 KB
  Диалектика бытия и небытия. бытие от небытия и следовательно может считать все бытие как истинным с начала и до конца так и ложным в каждом его пункте. Поэтому чтобы окончательно добить софиста нужно бытие точнейшим образом отличать от небытия однако так чтобы небытие и ложь все же в известном смысле существовали рядом с бытием и истиной. А это приводит нас уже к диалектике бытия и небытия.
34821. Понятие материи. Специфика философского понимания материи. Онтологический и гносеологический аспекты понятия материи. Объективная реальность 43.5 KB
  Специфика философского понимания материи. Онтологический и гносеологический аспекты понятия материи. Понятие материи является одним из фундаментальных понятий материализма и в частности такого направления в философии как диалектический материализм.
34822. Материя как субстанция. Атрибуты материи ( пространство, время, движение) 25.5 KB
  Атрибуты материи пространство время движение Материя лат. Проство и времяфилософские категории всеобщие формы существования координации объектов. Но по теории относительности к 3 пространственным параметрам длина ширина высота добавляется время. Время как философская категория служит для обозначения всеобщего свойства материальных процессов протекать обладать длительностью и развиваться по этапам и стадиям.
34823. Основные формы существования материи: физическая, химическая, биологическая и социальная. Человек как высшая форма существования материи. Проблема сущности человека 32.5 KB
  Проблема сущности человека Соответственно иерархии форм материи существуют качественно разнообразные формы ее движения. Идея о формах движения материи и их взаимосвязи выдвинута Ф. В основу классификации форм движения он положил следующие принципы: 1 формы движения соотносимы с определенным материальным уровнем организации материи то есть каждому уровню такой организации должна соответствовать своя форма движения; 2 между формами движения существует генетическая связь то есть форма движения возникает на базе низших форм; 3 высшие формы...
34824. Мировоззренческое и методологическое значение понятия материя для медика 44.5 KB
  В соответствии с этим можно выделить различные формы материализма и идеализма. Так с точки зрения исторического развития материализма можно отметить следующие его основные формы. Материализм Древнего Востока и Древней Греции это первоначальная форма материализма в рамках которой предметы и окружающий мир рассматриваются сами по себе независимо от сознания как состоящие из материальных образований и элементов Фалес. Существуют и такие разновидности материализма как например последовательный материализм в рамках которого принцип...
34825. Постановка проблемы сознания в философии. Отражение как атрибут материи. Развитие форм отражения как предпосылка возникновения сознания. Сознание как высшая форма отражения 40.5 KB
  Развитие форм отражения как предпосылка возникновения сознания. Сознание как высшая форма отражения. Логично предположить что вся материя обладает свойством по существу родственным с ощущением свойством отражения. присущее всей материи свойство отражения.
34826. Сущность сознания. Проблема идеального. Критика альтернативных концепций сознания 38 KB
  Критика альтернативных концепций сознания. Таким образом речь как и орудия труда это важнейший фактор формирования сознания человека и его мира. Еще раз отметим что идеальное главнейший признак сознания обусловленный социальной природой человека.
34827. Сознание как субъективный образ объективного мира. Творческая природа сознания. Сознание и самосознание. Рефлексия и интенсивность. Проблема формирования человеческой психики у слепоглухих детей 40 KB
  Творческая природа сознания. Способность к целеполаганию специфически человеческая способность составляющая кардинальную характеристику сознания. В структуре сознания наиболее отчетливо выделяются прежде всего такие моменты как осознание вещей а также переживание т. Развитие сознания предполагает прежде всего обогащение его новыми знаниями об окружающем мире и самом человеке.