57869

Чому люди поважають звичаї, традиції і закони?

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розвивати уміння оцінювати власні вчинки або вчинки інших людей з точки зору моральних норм; розвивати мислення, уміння знаходити загальне і відмінне; творчо мислити і фантазувати; співпереживати витворам мистецтва;

Украинкский

2014-04-16

91.5 KB

11 чел.

Урок

Чому люди поважають звичаї, традиції і закони.

                                « Хто не знає свого минулого, той

                                не гідний майбутнього.

                                Хто не відає про славу своїх

                                предків, той сам не гідний поваги» 

  ( Максим Рильський)

 

Мета:

ознайомити учнів з поняттями " звичай", " традиція", "норма права", " закон"; формувати уявлення про народні свята, традиції, норми права, закони; формувати моральний досвід учнів в діяльності і спілкуванні;

розвивати уміння оцінювати власні вчинки або вчинки інших людей з точки зору моральних норм; розвивати мислення, уміння знаходити загальне і відмінне; творчо мислити і фантазувати; співпереживати витворам мистецтва;

виховувати ціннісне відношення до моральних і правових норм, повагу до звичаїв, традицій, культури України; відповідальне відношення до своїх вчинків, прагнення до морального самовдосконалення, дбайливого відношення до своєї людської гідності й людської гідності інших людей; прагнення жити, орієнтуючись на моральне норми і " золоте" правило етики.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу з використанням інтерактивних

          та інформаційно - комунікативних технологій.

Обладнання:

підручник О. Данилевська, О. Пометун "Етика 5 клас"; картки для роботи в групах, комп'ютерна презентація, плакати із зображенням українських обрядів, аудіозаписи, кросворд, мішечок з зірочками,

Ключові поняття уроку: звичай, традиція, норма права, закон, Конституція.

Структура уроку

I. Організація класу:

1.Вітання

2.Інтерактивний метод "Снігова куля"

3.Повідомлення теми і мети уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Вступна бесіда.

2.Робота з прислів'ями і приказками

ІІІ. Мотивація учбової діяльності.

IV. Робота над новим матеріалом.

1.Вступне слово учителя

2.Робота в групах

3.Бліц-турнір

4.Виконання пісні (фізкультхвилинка)

5. Розповідь учителя

6.Аналіз ситуацій

7.Гра "Закінчи речення"

V. Закріплення вивченого матеріалу

 1. Робота з підручником

VІ. Підсумок уроку

1. Інтерактивна гра " Мікрофон"

2. Домашнє завдання

3. Завершальне слово учителя

3. Рефлексія

Хід уроку

І. Організація класу

Учитель: ( 3 хв)

Здрастуйте, діти! Сьогодні урок етики проведу разом з вами я. Звати мене Тетяна Володимирівна. Посміхніться мені, будь ласка. Сідайте. Ми починаємо урок.

Слайд №1

Звучить музика. ( Новорічний передзвін)

Я розповім вам казку...

Жила-була маленька зірочка, з її місця на небі було погано видно Землю і людей, тому вона лише раз на рік, до Нового року, підлітала до Землі ближче - подивитися на радісних людей і порадіти разом з ними. Ось і на цей Новий рік, по старому стилю, зірочка полетіла до Землі і вирішила, що цього дня  подарує як можна більшій кількості людей радість. Кожному, кого зустрічала на своєму шляху, вона дарувала гарний настрій, удачу, щастя. Адже в народі говорять: "Якщо бачиш зірку, що падає, - загадай бажання, і воно виповниться"

Я бачила цю зірочку, загадала бажання. І….. сталося диво. В руках у мене з`явився ось цей мішечок з маленькими зірочками. І кожен з вас сьогодні може отримати зірочку за правильні відповіді і загадати бажання в кінці уроку. Воно обов'язково буде виконано.

А зараз закрийте, будь ласка, очі і прислухайтеся.

Звучить українська народна пісня " Щедрик"               Слайд№2

Що ви чуєте?

Що це за пісня?

На яке свято вона виконується?

З якими словами вона у вас асоціюється.

Я починаю. звичай, ви продовжуєте

2. Інтерактивний метод " Снігова куля"( 3 хвилини)

(учитель записує усі запропоновані слова)

Учитель. Якщо ви з'єднаєте усі названі слова в одну снігову кулю, то здогадаєтеся, про що сьогодні на уроці піде мова і зможете визначити, хоча б частково, тему нашого уроку. Як ви думаєте про що ми сьогодні говоритимемо? ( учитель слухає припущення учнів)   

Молодці, ви правильно знайшли слова-асоціації.

І тепер я можу назвати тему нашого уроку ( Учитель розкриває дошку з написаною темою) 

Слайд № 3

3.Повідомлення теми і мети уроку( 1 хвилина)

Учитель.Тема уроку звучить так: "Чому люди поважають звичаї, традиції і закони". На уроці ми познайомимося з поняттями " звичаї", " традиції", "норма права", " закон"; звернемося до звичаїв і традицій нашого народу, поговоримо про те, що об'єднує моральні і  правові норми. В результаті уроку ви не лише дізнаєтеся щось нове для себе, але і, я сподіваюся, з ще більшою повагою будете відноситися до звичаїв і традицій українського народу, усвідомлювати необхідність дотримання законів і зможете оцінювати свої вчинки і вчинки інших людей, зіставляючи їх з моральними нормами і " золотим" правилом етики.   

 ІІ. Актуалізація опорних знань                    

1. Вступна бесіда( 1 хв)

  Учитель: Перш ніж ви дізнаєтеся щось нове і дивовижне, давайте згадаємо, про що ви говорили на попередніх уроках. Для цього я назву ряд понять, а ви постарайтеся відповісти, яким словосполученням можна їх об'єднати. Що у них загального?    

1) Любов до рідної землі та мови;

2) Повага до людини праці;

3) Гостинність;

4) Шанування роду й батьків;

5) Доброзичливість, милосердя

6) Повага до звичаїв та традицій інших народів.

Відповіді учнів.

Слайд №4

Учитель: Цілком вірно, це моральні норми. Ці моральні норми характерні для українського народу і втілені, передусім, в прислів'ях і приказках.

2.Робота з прислів'ями і приказками ( 9 хвилин)

На слайді дані прислів'я. Будь ласка, визначите до якої моральної норми вони відносяться?

Слайд №5

“ Поганий птах, якому гніздо своє не миле”;

“ За морем тепліше та вдома миліше”;

“ Хто своєї мови цурається, той сам себе стидається”

"Бережи рідну землю, як зіницю ока";

" Хто Батьківщину любить - того і Батьківщина береже"

Відповіді учнів: Любов до рідної землі та мови (зірка)

Учитель: А хто такий патріот?

Відповіді учнів: Молодці!! (зірка)

Учитель: Дійсно, патріот- той, хто любить, поважає рідну землю. Перед вами портрети дійсних патріотів - Богдана Хмельницького і його соратника Івана Богуна.

Слайд №6

Учитель: Про яку моральну норму українського народу ці прислів'я:

« Гірко заробиш, солодко з`їси»;

« Без труда нема плода»;

“ Праця людину годує, а лінь руйнує ”; 

« Гарна господиня: три городи - одна диня »

Відповіді учнів: Повага до людини праці (зірка) Молодці!!

Учитель: Моральні норми українського народу знайшли своє відображення і в образотворчому мистецтві. Вони відбиті, окрім прислів'їв і приказок і в звичаях, обрядах, загадках, казках, літературі, живописі, музиці, театральному мистецтві. На кожному слайді ви побачите репродукції картин, пов'язаних з тими моральними нормами, про які ми говоримо. Зверніть увагу на репродукцію картини Володимира Орловського " Жнива". Вона розповідає про працьовитість українського народу.

Учитель: Тепер визначимо, до якої моральної норми відносяться такі прислів'я.

Слайд №7

« Дорогого гостя навесні пригощають медком, а восени- молочком»;

« Поклади перед людьми хліб на столі, будеш у людей на чолі»

Учитель: На слайді ви бачите картину Фотія Степановича Красицкого "Гість із Запоріжжя".

Відповіді учнів: Гостинність (зірка) Молодці!!Цілком вірно.

 Слайд №8

Учитель: Подивитеся на наступний слайд.         

"Матір не купити, не заслужити";

"На сонці тепло, а біля матері добре"

Відповіді учнів(зірка) Шанування роду і батьків. Молодці!!

Учитель: Перед вами картина Геннадія Тарасенко "Українська мати"

Слайд №9

Учитель: А тепер подумайте ось над якими прислів'ями:

«Хто сіє ненависть - збере скорботу »;

« Що людям дбаєш, те й сам маєш »;

«Не рий іншому яму, сам в неї впадеш »;

«Не тішся чужою бідою, твоя ходить за тобою».

Відповіді учнів: Доброзичливість. Милосердя (зірка) Молодці!!    

 Учитель: споконвіку люди в Україні шанобливо, доброзичливо відносяться один до одного, допомагають у біді, співчувають і живуть, згідно з " золотим" правилом етики. Давайте вимовимо його хором: "Ніколи не роби іншому того, чого сам собі не бажаєш і вчиняй з іншими так, як хотів би, щоб вчиняли з тобою"!

Подивіться на картину Тараса Григоровича Шевченка «Байгуші». Що ви знаєте про автора картини? Кого бачите на картині?( відповіді дітей)

Учитель. Саме так. Т. Г. Шевченко був не тільки поетом - патріотом. Він був ще художником. Званням Академіка були відзначені його графічні роботи.А байгуші - киргизькі діти. які просили подаяння.

Слайд10

Учитель: І, нарешті, про яку норму говорять ці прислів'я:

« Кожен край має свій звичай»;

« Чий дім, того й правда»

Відповіді учнів: Повага до звичаїв та традицій інших народів. (зірка) Молодці!!

Учитель: Є таке поняття - толерантність.

 Толерантність - доброзичливе, терпиме ставлення до чиїх - небудь думок, поглядів, почуттів.

   На території держави Україна живе безліч народів, кожен з яких має свою мову, звичаї, традиції, релігію. Ми повинні з повагою відноситися до звичаїв..традицій, вірувань інших народів. Про це і говорять прислів'я.

     А на слайді ви бачите Хоральну синагогу Лазаря Бродського в Києві.

Синагога - приміщення, що служить місцем громадського богослужіння і центром релігійного життя єврейської общини.

Молодці! Ви впоралися із завданнями. Мені б дуже хотілося, щоб моральні норми, властиві українському народу, стали вашими орієнтирами в житті.

ІІІ. Мотивація учбової діяльності( 1хв)

Слайд № 11

 Учитель:  А тепер звернемося до ваших знань історії. Уявіть собі, що у давніх людей теж виникали непорозуміння і сварки. Але в цих ситуаціях усі зверталися за допомогою до старійшин, які користувалися великою повагою і вирішували усі спори. З'явилися заборони - " табу". Поступово сформувалися звичаї, деякі з них постійно повторювалися (вітання, похоронні обряди) і з часом звичаї, стали традиціями і передавалися з покоління в покоління. Йшли часи. Люди створювали держави. З'явилася писемність. І тоді найважливіші правила поведінки людей стали записувати в спеціальних документах - законах.

Слайд № 12

Учитель: І з тих часів до цього дня людина повинна дотримуватися записаних в законах обов'язкових правил поведінки і відповідати за їх порушення.

Слайд № 13

Учитель:( 1 хв) Подивіться, будь ласка на епіграф до уроку. Це слова українського поета Максима Рильького: "Хто не знає свого минулого, той не гідний майбутнього. Хто не відає про славу своїх предків, той сам не гідний поваги". Як ви думаєте, навіщо нам треба знати історію, звичаї. традиції українського народу?( Відповіді)

Учитель: Дійсно, наша історія, обряди і традиції - це наші корені. А людину без коріння в народі називають " перекотиполе"

ІV. Робота над новим матеріалом

1. Вступне слово учителя( 1 хв)

 - Кожна людина на землі любить рідний край, любить землю, де народився і виріс.

Слайд № 14

Учитель: Для нас слово Батьківщина асоціюється з вогником рідної хати, батьківським порогом, материнською колисковою. Ми любимо свою країну, своє місто, свою школу. Пищаємося тим, наприклад, що наш Харків стає красивішим і красивішим, готується прийняти Євро- 2012. А скільки слів любові до рідної землі можна знайти в нашій літературі!

   Прикладом є творчість українського поета Василя Симоненка.

Можна вибирати друга і по духу брата,

Та не можна матір рідну вибирати,

За тобою завше будуть мандрувати

Очі материнські і білява хата.

І якщо впадеш ти на чужому полі,

Прийдуть з України верби і тополі,

Стануть над тобою, листям затріпочуть,

Тугою прощання душу залоскочуть.

Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

  Учитель: Україна, як і будь-яка держава має державні і народні символи.

Робота в групах( 8 хв)

    Зараз ми попрацюємо в четвірках. Кожна група отримає завдання, в якому є зображення одного з символів України(державного або народного).

Вам треба, згідно із словами – підказками, під червоною лінією, написати 2- 3 речення про цей символ, На це завдання даються 2 хвилини. Група про готовність сигналізує підняттям рук. Подумайте, хто від вашої групи відповідатиме?

Слайд № 15

Під час роботи звучить пісня О. Билаша на слова Д. Павличко "Два кольори").

Відповіді учнів(зірка) Молодці! Розміщення проектів на дошці. 

Слайди № 16. 17

Учитель підводить підсумок роботи груп.

Слайд № 18

Учитель:  ( 1хв) Український народ має дуже давню історію. У звичаях і традиціях нашого народу переплетені язичницькі і християнські вірування. Язичницькі - це дохристиянські, ті, що були при багатобожі, до прийняття християнської релігії. Ви, напевне, знаєте про та (бог- покровитель вітрів), Велес (бог скотарства) и.т.д. Спочатку обряди були пов'язані з поклонінням цим богам, а потім вже переплелися з віруваннями в Ісуса Христа.   

 *Звичай загальноприйнятий порядок, правила, які споконвіку існують у житті народу

*Традиція – звичаї, норми поведінки, які передаються з покоління в покоління

Слайд №19

- Наведіть приклади обрядів, які здавна існують в Україні?

( Діти відповідають, називаючи святкування Різдва, Пасхи, Ивана Купала, Обжинки).Відповіді учнів(зірка) Молодці!!

3. Бліц - турнір( 5 хв) ( На дошці закриті плакати до обрядів) На допомогу запрошується одна з груп.

Учитель: Зараз ми проведемо бліц - турнір. Я читаю опис обряду, а вам необхідно назвати який це обряд?

  1.  « Центральною подією в день. було освячення води  на річці або озері, де для цього спеціально прорубували ополонку у формі хреста. Сюди приходили усі дорослі і діти села. Вони приносили з собою посуд на воду. Набрана з присвяченої ополонки вода вважалася самою цілющою»(Хрещення).

Відповіді учнів(зірка) Молодці!!

Відкриваємо плакат (правильні відповіді). Плакат № 1

2. «..На Чернігівщині. женці обходять ниву, збирають не зрізані серпом колоски і плетуть вінок, а іноді і два вінки: один з іржі. а інший з пшениці. Сплетеный вінок кладуть не голову найкрасивішій дівчині і всі разом йдуть до господарського двору, виспівуючи пісні. Попереду йде хлопчик і несе украшеный кольорами сніп іржі або пшениці. ( А. Воропай" Звичаї нашого народу)». (Обжинки)

Відкриваємо плакат (правильні відповіді). Плакат № 2

3."В. понеділок селяни ходять один до одного, христосаються і обмінюються писанками. Коли дитина приходить до хрещеного батька з пирогами. То говорить " Христос Воскрес, будьте здорові зі святом!".( А. Воропай " Звичаї нашого народу") ( Пасха)

Відкриваємо плакат (правильні відповіді). Плакат № 3

4.Свято пов'язане з періодом літнього сонцестояння, поворотом сонця до зими. Його відмічають в ніч на 7 липня.

«..У цю ніч, за повір'ями, розпускається папороть, він займається чудовим вогнем, відразу гасне і обсипається. Тому, хто зірве цю квітку, відкриються коштовності усієї землі і він набуде всемогутності. Широко відомі ворожіння: дівчата кидають вінки у воду і спостерігають за ними, чий вінок швидше за усіх попливе, та і вийде заміж раніше інших. Молодь стрибає через вогнище». (Ивана Купала)

Відкриваємо плакат(правильні відповіді). Плакат № 4

."Після Вечері починають колядувати. У деяких місцевостях коляда починається ще під час Вечері.Малі діти колядували так:

Я, маленький хлопчик,

Ізліз на стовпчик,

У дудочку граю,

Христа бавлю!( Різдво)

Відкриваємо плакат(правильні відповіді). Плакат № 5

                                                Слайд № 20

4. Виконання пісні(физкультхвилинка) ( 1хв)

Учитель: А зараз ми виконаємо колядку, в який говориться про три свята: Різдво, Новий рік, Хрещення. Виконаймо її з рухами!

Виконання колядки "Добрий вечір тобі, панові господарю"

Добрий вечір тобі,

Пане господарю, радуйся,

Ой радуйся, земле,

Син Божий народився.

Застеляйте столи,

Та все килимами, радуйся,

Ой радуйся, земле,

Син Божий народився.

Та кладіть калачі

З ярої пшениці, радуйся,

Ой радуйся, земле,

Син Божий народився.

Слайд № 21

5. Розповідь учителя про норми права і закони  ( 1хв)

Учитель: Іноді люди, переступивши через моральні правила, намагаються вирішити свої проблеми з позицій сили. Це вже порушення норм права. І тут набувають чинності закони. Серед усіх правил поведінки выділяються найнеобхідніші, порушення яких є небезпечним для усього суспільства. Ці найважливіші правила являються правовими. Про дотримання таких норм піклується держава: вона допомагає людям захищати їх права в суді, охороняє їх від порушників за допомогою міліції, суду і навіть в'язниці. Держава ж записує найважливіші правила поведінки в спеціальний документ – закон.

*Норма права - встановлене державою загальноприйняте правило поведінки людей.

*Закон - документ, в якому держава записує норми права.

6. Аналіз ситуацій (закріплення) ( 1 хв)

Учитель: Проаналізуємо ситуації. Вам треба відповісти, яка з ситуацій є порушенням моральної норми, а яка - норми права:

1.Сергійко сказав неправду мамі у відповідь на питання, чи все в порядку у нього в школі і що він отримав сьогодні. Він сховав щоденник.

2.Сергій Іванович, виступаючи в суді свідком, сказав судді неправду.

Відповіді учнів(зірка) Молодці!!

Учитель: Моральні норми існують усно, а правові записані в законах, до дотримання правових норм вимоги конкретні. А до дотримання моральних- ні.

Слайд № 22, 23

Учитель: В різні часи існували різні закони: табу і Закони царя Хаммурапи, які були викладені на базальтовому стовпі, Закони Ману, "Закони XII таблиць", прийняті в Римі.

  У історії права існують забавні історії.

Так всього століття тому батьки могли " посадити" своє чадо (дитя) у в'язницю за " непокору батьківській владі". Отакий закон! 

7. Гра "Закінчи речення"( 2 хв)

Учитель: Давайте згадаємо, які права і обов'язки маємо ми з вами. Для цього проведемо гру "Закінчи речення".

Я маю право на… (відповіді учнів: життя, роботу, освіту, дозвілля, медичну допомогу, участь в культурному житті країни, на свободу, гуманне відношення з боку інших людей, на розвиток творчих здібностей.)

Відповіді учнів (зірка) Молодці!!

У мене є обов'язки…..(відповіді учнів: поважати права і свободи інших людей, поважати і дотримуватися законів, платити податки і інші збори піклуватися про природу, пам'ятники історії і культури, вчитися, слухати батьків, шанобливо відноситися до старших, бути патріотом.)

Відповіді учнів(зірка) Молодці!!

А тепер подумайте:чи існують в основі ваших обов'язків моральні норми? ( відповіді)

Учитель: Ми маємо право на повагу нашої гідності. Але це не означає, що людина може поводитися так, як йому захочеться. Право однієї людини закінчується там, де починається право іншої людини.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу( 2 хв)

1. Робота з підручником. Вдома ви прочитаєте оповідання В.Сухомлинского "Хлопці розважаються" на с. 111 підручника. Подумайте, чи правильно, поводилися діти в цій ситуаці

Відповіді учнів(зірка) Молодці!!

Якщо вчитель вкладається в час, 3 хв є на читання і аналіз тексту.

Учитель: Пам'ятаєте, ми можемо робити тільки те, що не шкодить іншим людям. Не порушує їх прав. У Основному законі нашої держави - Конституції України - як обов'язок кожного записано: не зазіхати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Слайд № 24

Конституція - основний закон держави. Конституція України була прийнята 28 июня1996 роки.

Ми звами сьогодні на уроці виростили велику ялинку. Перший, нижній ярус цієї ялинки- моральні норми українського народу, наступний ярус- звичаї та традиції, які базуються на моральних нормах; наступний ярус- норми права,закони, які засновані на звичаях і традиціях. І що на вершині? Конституція!

Учитель.( 1 хв) Візьміть в руки ваші зірочки, отримані сьогодні на уроці, загадайте бажання. підніміть руку, у кого 5 зірочок- это12; 4- 11, 3- 10. 2- 9.

V. Підсумок уроку

1.Інтерактивна гра " Мікрофон"( 2 хв)

Учитель: Добігає кінця наш урок. Що нового ви дізналися сьогодні на уроці, що вам запам'яталося? Що вас здивувало?

Відповіді учнів (зірка) Молодці!!

Учитель: Ваші знання - це будівля, яки ви з вашими учителями будуєте в школі. І ми з вами сьогодні заклали ще одну цеглинку в цю будівлю.

2. Домашнє завдання

Учитель: Прочитати с.107 - 111 підручника. На стр 111 відповісти на питання (усно). Розгадати кросворд.Для тих, хто бажає, скласти казку "Один день в країні без законів" і оформити на окремому аркуші формату А4.

Слайд № 25

3.Завершальне слово учителя. ( 1 хв) 

Учитель: Закінчити урок я б хотіла словами В. Сосюры:

« Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води,

в годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди! (В. Сосюра)

Слайд № 26

4. Рефлексія (1хв)

Учитель: Перед вами смайлики.але в них є тільки оченята. Намалюйте рот - чи то усмішливий - чи то похмурий залежно від вашого настрою зараз. Якщо сподобався урок- смайлик буде усмішливим ( Діти підіймають смайлики)

ДЯКУЮ ЗА УРОК!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

11611. Графические возможности MS Word’2000/2003 139 KB
  Лабораторная работа № 6 Тема: Графические возможности MS Word’2000/2003.. Цель работы: Освоить основные приемы создания редактирования и форматирования графических объектов в документах текстового процессора MS Word’2000/2003. Содержание работы: Задание: Создать бланк фирмы п...
11612. Оформление математических формул в документах MS Word’2000/2003 99 KB
  Лабораторная работа № 7 Тема: Оформление математических формул в документах MS Word’2000/2003. Цель работы: Освоить основные приемы создания и форматирования математических формул в текстовых документах MS Word’2000/2003. Содержание работы: Освоение...
11613. Работа с большим (структурированным) документом MS Word’2000/2003 138.5 KB
  Лабораторная работа № 8 Тема: Работа с большим структурированным документом MS Word’2000/2003 Цель работы: Освоить основные приемы оформления структурированного документа в MS Word’2000/2003. Содержание работы: Создание структурированного документа. Оформление структ
11614. Решение задач в MatLab 324.86 KB
  Лабораторная работа №2. Решение задач в MatLab Цель лабораторной работы – закрепление практических навыков решения задач в среде математического пакета MatLab необходимых для выполнения лабораторных работ по дисциплине ТИПиС. Этап I. Решение уравнений в пакете MatLa...
11615. Создание собственных функций на MatLa 147.39 KB
  Создание собственных функций Необходимо создать программу на MatLab. При этом все операции с матрицами должны производиться без использования стандартных функций. Создание функции сложения матриц: function C=addmAB d1=sizeA; d2=sizeB; if d11==d21||d12==d22 n=d11; m=d12; ...
11616. ПЕРЕХОДНЫЕ ПРОЦЕССЫ В ЛИНЕЙНЫХ ЭЛЕКТРИЧЕСКИХ ЦЕПЯХ С СОСРЕДОТОЧЕННЫМИ ПАРАМЕТРАМИ 2.14 MB
  Лабораторная работа №7 ПЕРЕХОДНЫЕ ПРОЦЕССЫ В ЛИНЕЙНЫХ ЭЛЕКТРИЧЕСКИХ ЦЕПЯХ С СОСРЕДОТОЧЕННЫМИ ПАРАМЕТРАМИ Целью работы является исследование переходных процессов в линейных электрических цепях содержащих сопротивления индуктивность и емкость при действии и...
11617. Изучение рентгеновских трубок и аппаратов 629.5 KB
  ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА №1. Изучение рентгеновских трубок и аппаратов. РЕНТГЕНОВЧСКИЕ ТРУБКИ. Рентгеновская трубка является источником рентгеновских лучей возникающих в ней в результате взаимодействия быстро летящих электронов с атомами анода установленного...
11618. Мерология. Лабораторный практикум 1.36 MB
  Мерология. Лабораторный практикум Учебнометодическое пособие для студентов приборостроительного факультета Лабораторный практикум предназначен для использования в высших учебных заведениях при подготовке инженеров по специальности Метрология стандартизация и...
11619. Исследование напряженно-деформированного состояния стержня при кручении 405.5 KB
  ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА ПО МЕХАНИКЕ СПЛОШНЫХ СРЕД № 2 Тема: Исследование напряженно-деформированного состояния стержня при кручении Задание Для заданной упругой системы рис. 1 исследовать напряженнодеформированное состояние при растяжениисж