57881

Робота над проектом «Хай стелиться вам доля рушниками…»

Практическая работа

Педагогика и дидактика

Рушники нашого краю Семантика кольорів мультимедійна презентація до уроку роздатковий матеріал. Сьогодні узагальнюючий урок але він буде незвичайним оскільки мова буде йти про рушники. Чому саме про рушники Рушник є найдавнішим зразком декоративно-ужиткового мистецтва українського народу.

Украинкский

2014-04-16

102 KB

4 чел.

Конспект уроку

Інформатика, 11 клас

Тема уроку:  

Практична робота «Робота над проектом «Хай стелиться вам доля рушниками…»»

Підготувала:

вчитель інформатики

Манявського НВК

Білусяк Лідія Василівна


Тема уроку:
  Практична робота «Робота над проектом «Хай стелиться вам доля рушниками…»»

Мета уроку:  

  •  формувати компетентність з інформаційно-комунікаційних технологій; закріпити навички роботи у всіх вивчених програмних середовищах; поглибити знання учнів про народне декоративно-ужиткове мистецтво;
  •  розвивати композиційне мислення, художній смак, графічні вміння, творчу уяву;
  •  виховувати сучасну творчу інформаційно компетентну людину та любов до українських оберегів, символів, які є невід'ємною частиною нашої культури.

Тип уроку: урок-ділова гра (систематизація та узагальнення знань, вмінь та навичок).

Обладнання: комп’ютерний клас, наочний матеріал, слайд шоу «Візерунки українського рушника», «Рушники нашого краю», «Семантика кольорів», мультимедійна презентація до уроку, роздатковий матеріал.

Форма роботи: фронтальна, в групах, в парах, індивідуальна.

План уроку

  1.  Організаційний момент.
  2.  Мотивація навчальної діяльності учнів.
  3.  Актуалізація знань учнів з народознавства.
  4.  Практична робота.
  5.  Презентація та захист проектів.
  6.  Домашнє завдання.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Ми завершуємо вивчення курсу інформатики. Ви вже вивчили можливості всіх прикладних програм загального призначення. Сьогодні - узагальнюючий урок, але він буде незвичайним, оскільки мова буде йти про рушники. Чому саме про рушники? Рушник є найдавнішим зразком декоративно-ужиткового мистецтва українського народу.

Ми з вами протягом місяця займалися пошуковою роботою, збирали матеріали про оберіг української родини – рушник.

IІІ. Актуалізація опорних знань

З чим у вас асоціюється слово рушник?

Рушник – символ злагоди, любові, краси; подружньої вірності; щасливої долі; символ працьовитості; чистоти почуттів; лагідності, гостинності, побажання добра, захисту від злих сил, символ любові до рідної землі.

На рушнику вишита доля українського народу: на ньому переплелися і радість, і біль, і щастя, і гаре. Рушник можна порівняти з піснею. Без рушника, як без пісні, не обходяться події, пов'язані з життям та побутом народу.

Рушник супроводжував людину все життя: від народження і до смерті. Приходила людина в життя - зустрічали її рушником.

Мати готувала ще до народження дитинки рушник долі. Із ним ішли до церкви хрестити дитину. Виряджаючи сина в дорогу, мати завжди давала йому вишитий рушник. Той шматок полотна, вишитий руками матері, оберігав людину від лиха, від нещастя, нагадував про тепло рідної домівки, кликав із далеких доріг до отчого порогу.

Коли приходили сватати дівчину, то на знак згоди вона виносила рушники, перев'язувала ними сватів.

Після сватання дівчина вишивала рушник, на який мали ставати молодята, та рушник, яким під час укладання шлюбу зв'язували руки, як традиційне побажання того, щоб молодята жили у парі дружно і сім'я була міцною. Саме по рушниках судили про працелюбність нареченої.

Не обходилися без рушника й під час зведення нової хати. Не було жодної домівки в Україні, де не палахкотіли б вишитими візерунками рушники.

Зустрічають гостей хлібом-сіллю. А подають їх на рушникові.

Проводжали людину в останню путь - і тут її супроводжували рушники.

Вас не дивує, що на уроці інформатики йдеться про рушник?

Як ви гадаєте, як можна пов'язати тему «Рушники» з персональним комп'ютером? (Учні висловлюють думки)

Рушники - це не лише прикраса кожної оселі, а й обереги, на яких вишиті магічні знаки.

IV. Практична робота

Зараз виконаємо практичну роботу. Але, перш ніж розпочати її виконання, хочу вам нагадати, що кабінет обладнано складними технічними засобами, які вимагають акуратної робити та бережливого ставлення.

Учні разом з учителем повторюють правила безпечної поведінки під час користування ПК.

Під час виконання роботи може лунати музика.

Уявіть, що наш клас сьогодні – це підприємство «Вишиванка», яке спеціалізується на виготовленні українських національних рушників.

На нашому підприємстві працюють спеціалісти таких відділів:

  •  Відділ маркетингу й реклами
  •  Відділ фінансів
  •  Відділ управління продукції
  •  Відділ дизайну

Керівником підприємства буду я. А оскільки в нас дуже працьовитий і сумлінний колектив, то в мене для вас завдання.

Завдання

  •  Завдання для Відділу маркетингу й реклами

Текстовий процесор (Word)

Створити брошуру, в якій розповісти про продукцію, яку випускає підприємство. Перша сторінка - титульна. На останній сторінці створити зміст, в якому за допомогою гіперпосилань реалізувати переходи від змісту до відповідного товару, зазначеного в брошурі.

Результат роботи зберегти у файлі БРОШУРА.doc.

  •  Завдання для Відділу фінансів

Електронна таблиця (Еxcel)

Для того, щоб раціонально використовувати наявні ресурси і отримувати максимально-можливий прибуток, підприємство просить розробити електронну таблицю підрахунку, який виріб і в якому обсязі вигідніше виробляти.

У таблиці подано дані про обсяг витрат різної сировини на виготовлення певного виробу (наприклад, на рушник1 потрібно 1,00 м тканини, 1.50 м ниток для пошиття та 15,00 м ниток для виконання вишивки). Обсяг сировини на виробництві обмежений (тканини 300 м, ниток для шиття - 37 м, ниток для вишивання - 178 м).

Витрати сировини на всі вироби вираховуються за формулою: кількість сировини одного виробу * кількість перших виробів + кількість сировини другого виробу * кількість других виробів і т.д.

Прибуток фірми вираховується*за формулою:

кількість одиниць першого виробу * вартість першого виробу + кількість одиниць другого виробу * вартість другого виробу і т. д.

Потрібно вирахувати, які вироби і у якій кількості слід виготовити, щоб отримати максимальний прибуток, беручи до уваги, що кількість витраченої сировини має бути не більшою за кількість запасу відповідної сировини, кількість виробів має бути додане ціле число.

Результат роботи зберегти у файлі ВІДОМІСТЬ.xls

  •  Завдання для Відділу управління продукції

База даних (Ассess)

Для того, щоб краще вести перелік продукції, аналізувати її види, підприємство вирішило створити базу даних всіх видів українських рушників, які воно випускає.

Створити базу даних торгової-продукції товариства:

  •  створити дві таблиці, що містить інформацію про всі види рушників, які випускає підприємство;
  •  встановити зв'язок між таблицями;
  •  створити форму для введення нових зразків продукції товариства і перегляду вже наявної продукції за зразком

Результат роботи зберегти у файлі КАТАЛОГ.mdb

  •  Завдання для Відділу дизайну

Графічний редактор (Paint)

Намалювати візерунок до рушника для випускників, використовуючи якнайбільше інструментів та функцій графічного редактора Paint. Виконуючи практичну роботу, можна користуватися елементами малюнків, які були створені на попередніх уроках. 

Результат роботи зберегти у файлі ВІЗЕРУНОК.jpeg.

Завершуємо виконання практичної роботи. Збережіть свої роботи.

Ви вже довгий час працюєте за комп'ютером, тому давайте відпочинемо.

  •  Хвилинка релаксації

V. Презентація та захист проектів

  •  Відділ маркетингу й реклами

Презентують створену брошуру і розповідають про мотиви вишивок, характерних для кожного регіону за картою.

  •  Відділ управління продукції

Презентують створену форму і коротко розповідають про особливості орнаментів і семантику кольорів.

  •  Відділ фінансів

Презентують виконану роботу і розповідають як раціонально використовувати наявні ресурси і отримувати максимально-можливий прибуток.

  •  Відділ дизайну

Презентує макет рушника для випускників.

VІ. Підсумки уроку

  •  Оцінювання учнів

Спеціальність

Теоретичні знання з інформатики

Теоретичні знання про рушники

Практична робота

Оклад за кваліфікацією

Доплата

Оцінка

Відділ маркетингу

й реклами 

Відділ

фінансів 

Відділ управління продукції 

Відділ

дизайну 

Вчитель.

А на прощання хочеться сказати: 
Шануйте, друзі, рушники, 
Квітчайте ними свою хату, 
То обереги від біди.

Шануйте ті, що дала мати, 
Щоб легше
вам в житті здолати 
Похмурі та скрутні часи. 
Шануйте, друзі, рушники!

Хай здоров’я ніколи не зраджує вас! 
Будьте завжди такі ж ніжні, рідні й милі, 
Щоб вам радість і щастя й любов 
Вишиваним цвіли рушником!

VII. Домашнє завдання

  •  Створити презентацію проекту «Хай стелиться вам доля рушниками…» із посиланнями  на завдання, які ми виконали на уроці.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

27411. Формирование познавательных универсальных учебных действий у младших школьников на уроках технологии 25.5 KB
  Познавательные УУД: общеучебные логические постановка и решение проблемы.Общеучебные: самостоятельное выделение и формулирование познавательной цели; поиск и выделение необходимой информации структурирование знаний; выбор наиболее эффективных способов решения задач в рефлексия способов и условий действия контроль и оценка процесса и результатов деятельности;формы уд для формирования ууд: учебное сотрудничество творческая проектная учебноисследовательская деятельность контрольнооценочн и рефлексивная Д Познават общеучебные ууд...
27412. Формирование коммуникативных универсальных учебных действий у младших школьников на уроках технологии 26.5 KB
  Коммуникативные УУД: ‒ планирование учебного сотрудничества с учителем и сверстниками определение цели функций участников способов взаимодействия; ‒ постановка вопросов инициативное сотрудничество в поиске и сборе информации; ‒ разрешение конфликтов выявление идентификация проблемы поиск и оценка альтернативных способов разрешения конфликта принятие решения и его реализация; ‒ управление поведением партнёра контроль коррекция оценка его действий; ‒ умение с полно и точно выражать мысли в соответствии с...
27413. Сравнительная характеристика современных программ и учебно-методических комплектов по технологии для начальной школы с учетом требований ФГОС НОО 32 KB
  УМК Перспективная начальная школа практикоориентированная направленность содержания обучения; применение знаний полученных при изучении других образовательных областей и тематические пересечения с образовательными предметами для решения технических и техно логических задач применение полученного опыта практической деятельности для выполнения домашних трудовых обязанностей. УМК Гармония; УМК Классическая начальная школа; Учебники из серии Маленький мастер Издательство АСТПРЕСС ШКОЛА; учебники образовательной системы Школа...
27414. Формирование культуры труда у младших школьников на уроках технологии 29 KB
  КУЛЬТУРА ТРУДА комплексная качественная характеристика состояния труда. Включает рациональную организацию труда благоприятные условия труда использование передовых технологий высокий профессионализм работника партнерские отношения между участниками совместного труда. способствует: сохранению здоровья работника; развитию чувства удовлетворенности трудом хорошего настроения интереса и активности при выполнении работы; росту профессиональной квалификации; профессиональной и личной самореализации; освоению рациональных приемов труда новой...
27415. Конструирование и его организация на уроках технологии в начальных классах 33 KB
  Модель и моделирование техническое моделирование и конструирование на уроках технологии получают первоначальные сведения о моделях машинах знакомятся с технической терминологией производством рабочими профессиями. Конструирование по образцу предлагают образцы построек = обеспечивается прямая передача детям готовых знаний способов действий основанная на подражании. Конструирование по условиям определяют условия которым постройка должна соответствовать. начинать моделирование и конструирование следует с простейших изделий...
27416. Проектирование/моделирование, организация и методика проведения интегрированных уроков в процессе обучения искусству 36 KB
  Уроки художественноэстетического цикла должны создавать условия для формирования и развития художественной культуры обучающихся. На протяжении работы в школе в качестве учителя изобразительного искусства хотелось сделать уроки искусства более эмоциональными запоминающимися и плодотворными а главное заинтересовать обучающихся вызвать желание творить. Проникновение современных технологий в образовательную практику в том числе и в уроки искусства открывает новые возможности и перспективы. Интегрированные уроки изобразительного искусства и...
27417. Понятие открытого образовательного пространства как пространства субъектного действия. Модульная система оргформ порождения и становления образовательного пространства в области художественного образования 48.5 KB
  Когда мы говорим о пространстве образования то имеем в виду пространство где формируется образ человека его внутренняя форма. Фомина рассматривает образовательное пространство района как систему управления развитием личности. Автор отмечает что образовательное пространство формируется с помощью целого комплекса направлений деятельности. Под образовательным пространством мы понимаем пространственновременное поле функционирования и развития системы образования как открытой и активной социальной сферы в которой действует своя идеология...
27418. Методика обучения основам синтетических видов искусства (9ый класс). Синтетические искусства и изображение (театр, кино, видео, компьютерные экранные технологии, анимация) 60 KB
  Методика обучения основам синтетических видов искусства 9ый класс. Синтетические искусства и изображение театр кино видео компьютерные экранные технологии анимация. Общая характеристика учебного предмета9 клаcc Этот тематический блок представляет собой расширение курса визуальнопластических искусств и осознание их прочной связи с синтетическими искусствами кино телевидение и др. Именно синтетические искусства непосредственно происходящие от изобразительных являются сегодня господствующими во всей системе видеокультуры.
27419. Народная художественная культура национальные, этнические формы искусства. Методы и формы приобщения учащихся к многообразию культурного наследия, к региональным (местным) национальным культурам и искусству на уроках ИЗО и во внеклассной работе 46.5 KB
  Виды и формы ДПИ. Методика обучения основам ДПИ в школе и формах дополнительного образования. ДПИ невозможно без художественного творчества так же как невозможно и без ремесленных основ владения технологией обработки тех или иных материалов. Методика преподавания ДПИ основанного на традиционной народной культуре сравнительно молодой раздел методики преподавания образовательной области Технология .