57884

Козацькі розваги бравих молодців

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Узагальнити та систематизувати вміння й навички учнів розвязувати вправи і задачі на всі дії з дробами; ліквідувати прогалини у знаннях; розвити логічне мислення память увагу культуру математичних записів; виховати працьовитість наполегливість...

Украинкский

2014-04-16

384.5 KB

1 чел.

З досвіду роботи

Козацькі розваги бравих молодців

Тема. Вправи на всі дії зі звичайними дробами

Мета.  узагальнити та систематизувати вміння й навички учнів розв’язувати вправи і задачі на всі дії з дробами; ліквідувати прогалини у знаннях; розвити логічне мислення, пам'ять, увагу, культуру математичних записів; виховати працьовитість, наполегливість, цілеспрямованість, зміцнити почуття патріотизму, згуртувати учнівський колектив, інтерес до математики та історії

Обладнання: фото ікони Покрови Святої Богородиці,  фото Церкви Покрова на Нерлі, фото Січі; проектор, картки із завданням, бланк результатів

Очікуваний результат: учні повинні вміти виконувати задачі та вправи на всі дії зі звичайними дробами; учні працювали з додаткової літературою та підготували інформацію до конкурсу «Хто більше?» та повідомлення із зазначеної тематики

Підготовка. Вчитель завчасно повідомляє тему та мету уроку, розповідає про специфіку його проведення, пропонує дітям взяти активну участь у підготовці до уроку. З учнівського колективу формується три команди – курені(в залежності від наповнюваності класу). Кожна команда обирає керівника (отаман). Обраний демократичним шляхом отаман, розподіляє звання та  доручення (вигадати назву куреня та дивіз, підібрати прислів’я до конкурсу «Хто більше?», підготувати повідомлення). Відповідно до теми оформляється класна кімната

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок

Форма проведення: урок-гра

 Клас: 6

Хід уроку

Святково прибраний клас. На окремому столі зроблено виставку атрибутів козацтва. На дошці фото та вислів «14 жовтня – день Українського козацтва».  Учні сидять групами 8-9 чоловік.

Вчитель. Добрий день! Сьогодні наш урок тематичний і пройде у ігровій формі. Але перш ніж ми почнемо змагання пригадайте будь-ласка слова Державного гімну України (учні дають відповідь).

Так дійсно в тексті присутні слова: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу, І покажем, що ми, браття, козацького роду». А оскільки наш урок присвячений Дню Українського козацтва Ви маєте всі шанси продемонструвати, що ви справжні нащадки козацького роду.

Жили козаки в куренях, а управляли цими куренями курінні отамани. (Отаман кожного курені представляє команду козаків, оголошує назву куренів і девіз, а також знайомить з військовим писарем, який у бланку результатів буде робити записи про успіхи та можливі поразки команди)

Курінь  «Івана Сірка»

Отаман:Ми такі міцні, як вежі, предки наші - козаки,

 На турецькім узбережжі брали штурмом бережки.

 Кожен з нас - велика сила! Роль в історії така:

 Мовчимо, немов могила, витинаєм гопака!

(слова з пісні «Діди-козаки» сл. А.Мигай, муз. М.Ковалко)

Курінь  «Федіра Сулими»

Отаман: Збудували ми державу на межі значних століть,

 Зберегли козацьку славу серед тисяч лихоліть!

 Зашумлять її тополі від Карпат і до морів,

 І признають нашу волю всі, хто розумом дозрів!

(слова з пісні «Діди-козаки» сл. А.Мигай, муз. М.Ковалко)

Курінь «Івана Поповича»

Отаман: Гей-но, гей-но, козаки, славні козаченьки,

 Ми міцні, як дубки, цупкі, як обценьки.

 Козаченьки, козаки, запрадавня мрія,

 Ми для неньки України - Остання надія.

(слова з пісні «Як їхали із Пиляви козаки додому» сл. М.Войнаренко, муз. І.Пустовий)

Учитель. Конкурс «Десятка».

Ми познайомилися з нашими куренями, але не достатньо називати себе козаками необхідно ще й продемонструвати всі ті риси, які їм притаманні. А як свідчать історичні факти, то козаки були вправні і витривалі, міцні здоров’ям і винахідливі, щирі та дотепні, влучно стріляли і добре володіли шаблею.

Ваше вміння влучно стріляти зараз перевіримо в конкурсі «Десятка». На дошці зображено мішень для гри в «дарц»(за допомогою проектора). Кожна команда має можливість на три постріли. Різні ділянка мішені оцінюється різною кількістю балів і чим ближче до центру тим ціна запитання більша. Перші три запитання по 1 балу, з четвертого по шосте – по два бали, а з сьомого по  девяте  - 3бали. Якщо стрілок дав правильну відповідь на запитання – бал переходить до активу куреня, якщо відповідь неправильна – курінь залишається з попереднім результатом. (додаток презентація №1).

Запитання:

  1.  Якщо чисельник і знаменник дробу розділити на одне й те саме натуральне число, то …(одержимо дріб, що дорівнює даному)
    1.  Якщо чисельник і знаменник дробу помножити на одне й те саме натуральне число, то…( одержимо дріб, що дорівнює даному)
    2.  Ділення чисельника і знаменника дробу на їх спільний дільник, відмінний від одиниці, називають… (скороченням дробу)
    3.  Скороченням дробу називають ділення чисельника і знаменника дробу на … (їхній спільний дільник, відмінний від одиниці)
    4.  Дріб, чисельник і знаменник якого є взаємно простими числами називають…(нескоротним)
    5.  Якщо скоротити дріб на найбільший спільний дільник чисельника і знаменника, то одержимо… (нескоротний дріб)
    6.  Спільний знаменник двох простих дробів – це …(спільне кратне їхніх знаменників)
    7.  Найменший спільний знаменник двох дробів – це…( найменше спільне кратне їхніх знаменників)
    8.  Для порівняння дробів, які мають різні чисельники і знаменники, необхідно…( звести їх до спільного знаменника)

За результатами першого конкурсу ми маємо такі бали (оголошуються бали, писарі роблять помітки у бланках результатів).

Учитель. Конкурс «Виїзний»

Наступний наш конкурс «виїзний». В цьому конкурсі беруть участь осавули кожної команди (Учні різних рівнів навченості отримують завдання і працюють на листочках, самостійно за окремими партами). Бали: 1місце – 3 б, 2 – 2 б, 3 – 1б ( за умови, що виконано вірно, якщо розв’язання містить помилку, то бали не нараховуються. Правило розподілу балів стосується і наступних конкурсів).

Завдання:

  1.  З селищ А і В одночасну в одному напрямку вирушили два вершники. Перший вершник скакав по переду зі швидкістю  км/год. Другий, швидкість якого була в 3 разу більша за швидкість першого, наздогнав суперника через  год після початку руху. Знайдіть відстань між селищами. (98 км)
  2.  З двох селищ назустріч один одному одночасно вирушили два вершники. Швидкість першого вершника дорівнює  км/год, що становить 36 % швидкості другого. Через скільки годин після початку руху вершники зустрінуться, якщо відстань між селищами становить  км? ( через 1 год 20 хв)
  3.  Із двох сіл, відстань між якими дорівнює  км, одночасно назустріч один одному вирушили два козаки і через годину зустрілися. Знайдіть швидкість першого козака, якщо швидкість другого 4,9 км/год (4,475 км/год)

Учитель.  Конкурс «Хто швидше?». А поки наші осавули працюють самостійно у виїздних таборах, вам необхідно знайти значення виразу. Один учасник може виконати лише одну дію і не більше. Лише за умови, що перший зайняв своє місце, наступний може продовжувати виконувати обчислення. (Після виконання даних завдань, здійснюється колективна перевірка задач конкурсу для писарів)

Завдання:

  1.  ; (55)
  2.  ; (47)
  3.  . (53)

Учитель. Конкурс отаманів

А тепер до участі у змаганні запрошуються курінні отамани – гордість кожного куреня (Отамани отримують завдання на картці і працюють біля дошки).

Завдання:

  1.  ;
  2.   
  3.   

Учитель. Конкурс «Хто більше?» ( домашнє завдання)

Вам необхідно було розшукати прислів’я, приказки  чи пісні в яких зустрічається слово «козак». Кожен курінь по черзі говорить знайдену ними інформацію, той  хто знайшов меншу кількість приказок чи прислів’їв, отримує найменшу кількість балів. (Наприклад, Державний Гімн України, «Пісня про Байду», «Ой на горі та й женці жнуть», «Наливаймо браття…», «Січ-мати, а Великий Луг-батько», «Де козак, там і слава», «Терпи козаче, отаманом будеш», «Хліб та вода-то козацька їда», «Добрий козак баче, де отаман скаче», «Береженого Бог береже, а козака-шабля» тощо).  

Ви добре попрацювали над домашнім завданням. Чудові прислів’я та приказки ви знайшли.

Учитель. Конкурс «Втрачені рядки листа…»

Хорунжий добираючись до куреня потрапив до пастки ворогів. В тяжкім бою частина інформації, що містилася в листах, була втрачена тепер її  потрібно відновити

Заповнити ланцюг обчислень:

  1.  
  2.  
  3.  

Учитель. Як відомо під час війни діяла «походна» старшина. Однією з ланок такої старшини був полковник. Кожний полковник мав особливе завдання: підготувати повідомлення про видатну особистість часів «Запорізької Січі» (Учні читають повідомлення, дане завдання не оцінюється).

Ви успішно справилися з усіма завданнями.  Отже, можна зробити підрахунок ваших балів. (Писарі роблять підсумки по кожному курені, оголошується кількість балів, яку отримав кожний курінь)

Домашнє завдання: Скласти математичний кросворд «Військово-адміністративний устрій Запорозької Січі»

Використана література:

  1.  Ігрові технології навчання на уроках математики/ Упоряд. Коць Т.Г. – Тернопіль – Харків: Видавництво «Ранок», 2012. – 176с. – (Серія «Ігорові технології»)
  2.  Математика. Підручник для 6 класу/ Кравчук В., Янченко Г.– Тернопіль: Підручники і посібники, 2006. – 272с.

Бланк результатів

Назва куреня:________________________

Конкурс

«Десятка»

Конкурс

«Виїзний»

Конкурс

«Хто швидше?»

Конкурс

«Отаманів»

Конкурс

«Хто більше?»

Конкурс

«Втрачені рядки листа..»

Кількість балів

Всього

________


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38517. Раскрытие юридического механизма действия уголовно-правовой нормы об убийстве, совершенном при превышении пределов необходимой обороны 467 KB
  Равно как и тесно связанный с ним являющийся как бы его частью институт превышения пределов необходимой обороны.37 УК РФ не является преступлением причинение вреда посягающему лицу при защите личности и прав обороняющегося или других лиц интересов общества или государства от общественно опасного посягательства если при этом не допущено превышения пределов необходимой обороны. Стало быть превышение пределов необходимой обороны действие преступное.
38518. Общие сведения работы на предприятии, санитарно-технические требования и пошаговое приготовление блюд (Борщ и куриные котлеты на косточке) 845 KB
  Исторически борщ — это национальное блюдо Древнего Рима, где специально для него выращивали много капусты и свеклы. Из Рима этот прекрасный суп постепенно проник в кулинарии многих народов мира, в каждой из них приобретая свои особенные национальные черты.
38519. Разработка базы данных «Кредитование клиентов» 430 KB
  Одной из постоянных проблем персональных компьютеров является нехватка памяти. Как правило, персональный компьютер мы используем в ежедневной работе, учебе, отдыхе, играх. Поэтому очень важно, чтобы ваш ПК имел достаточное количество памяти для хранения различного рода информации
38520. Разработка дизайн-проекта актового зала ГБОУ СПО (ССУЗ) «Златоустовский Металлургический колледж» а с учетом эргономических требований 20.98 MB
  Сначала роль электрической лампочки выполняли обычные свечи рисунок 1 позже им на смену пришел керосин рисунок 2 потом появились газовые фонари рисунок 3. Рисунок 1 Свеча Рисунок 2 Керосиновая лампа Рисунок 3 Газовый фонарь Кованые фонари издавна использовались не только как средство освещения улицы или помещения но и как красивое украшение. Рисунок 4 Кованый фонарь Рисунок 5 Кованые фонари Рисунок 6 ...
38522. Технологічний процес виробництва НАД (нікотинамідаденіндинуклеотиду) 1.51 MB
  Складено аналітичний огляд літератури щодо властивостей сучасних лікарських форм та галузей застосування коферментів. завдяки сучасним біотехнологіям отримало надзвичайні можливості щодо вирішення соціальних проблем повязаних з харчуванням зростаючого населення планети підтримкою здоровя людини і навколишнього середовища поповненням джерел енергії та природних ресурсів [1]. Стан біотехнологічної галузі потребує великої уваги з боку держави тому що роль сучасної біотехнології є вирішальною для становлення економіки...
38523. РИСК И ПРИ ОПЕРАЦИЯХ С НЕДВИЖИМЫМ ИМУЩЕСТВОМ 128.5 KB
  1 РИСК И ПРИ ОПЕРАЦИЯХ С НЕДВИЖИМЫМ ИМУЩЕСТВОМ В операциях с недвижимостью риск может проявляться в более низкой чем планировалось ранее цене при продаже недвижимости; в более высоком чем предполагалось уровне операционных расходов при управлении недвижимости; в снижении фактической рентабельности инвестиционного проекта по сравнению с проектной и даже в утрате собственности как в связи с разрушением самого тела недвижимости так и по причине потери прав на недвижимость. Целесообразно рассмотреть общую классификацию рисков...
38524. Електропостачання виробничого цеху деревообробного комбінату ТОВАРИСТВА «ДНІПРОВУД» 1.77 MB
  Потужність двигунів коливається від 55 до 37 кВт. При напрузі розподільної мережі 10 кВ двигуни середньої потужності 3501000 кВт потрібно використовувати на напругу 6 кВ з використанням в необхідних випадках схеми блоку трансформатордвигун при невеликій кількості двигунів на 6 кВ.1 Відомість електричних приймачів цеху Номер на плані Найменування електроприймачів Кількість Рн кВт соsφ tgφ Кв 1 Верстат багатопильний 1 37 065 117 017 28 Лінія форматної обробки 2 55 05 17 014 3 Лінія для вирізання сучків 1 66 06 13 016 4...
38525. Рост и развитие сортов хризантем, их декоративные качества и изыскания путей повышения их устойчивости к неблагоприятным факторам окружающей среды с помощью регуляторов роста 435.5 KB
  Сегодня в России и за рубежом многие селекционеры работают с хризантемами совревнуясь выводя все новые сорта более приспособленные к условиям различных климатических зон. Древние китайские оригинаторы из невзрачных диких форм вывели роскошные крупные сорта с разнообразной формой цветка и окраской соцветий. В нашей стране сорта хризантем подразделяют на три группы крупноцветковые среднецветковые и мелкоцветковые. По срокам цветения сорта хризантем подразделяются на четыре группы: ранние средние среднепоздние и поздние.