57885

Урок-подорож «По морях, океанах». Координатна площина

Конспект урока

Педагогика и дидактика

На цьому уроці ми вирушаємо у подорож По морях океанах до країни під назвою Координатна площина. Учитель знайомить дітей з метою уроку. Учитель: Починаємо мандрувати. Учитель розташовує у точку 0;0 парусник.

Украинкский

2014-04-16

124 KB

12 чел.

Нестандартний урок з математики з використанням  компютерних технологій

Урок-подорож «По морях, океанах»

(для 6 класу з теми «Координатна площина»)

Тема:Координатна площина (нестандартний урок в 6 класі з використанням

          компютерних технологій).

Мета:

          ─ ознайомити учнів із поняттям прямокутної системи координат;

          ─ сформувати навички зображення точок на координатній площині та

              знаходження координати точки;

          ─ розвивати логічне мислення учнів, виховувати охайність.

Обладнання:

          ─ компютер;

          ─ мультимедійний проектор;

          ─ створена учителем презентація;

          ─ полотно з системою координат;

          ─ моделі парусника, літака;

          ─ кнопки;

          ─ маркери різних кольорів.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Слайд 1.

  Щоб водити кораблі,

  В небо полетіти,

 Як багато треба знати,

 Як багато вміти.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети та очікування результатів.

Слайд 2.

              Тема:Координатна площина

Учитель: Увага! Увага! На цьому уроці ми вирушаємо у подорож «По морях, океанах» до країни під назвою «Координатна площина».

(На дошці висить прямокутна система координат, на яку кріпляться фігури парусників).

Слайд 3.

Мета  подорожу:

               ─ ознайомитися  із  поняттям прямокутної системи координат;

               ─ сформуємо навички зображення точок на координатній площині

                   та знаходження координати точки;

              ─ будемо розвивати логічне мислення , виховувати охайність.

(Учитель знайомить дітей з метою уроку).

Учитель:

          Починаємо мандрувати.

          Як визначити наше початкове розташування?

          Де ми знаходимось?

Учні відповідають: Початок  прямокутної системи координат  (0;0).

(Учитель розташовує у точку (0;0) парусник).

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Учитель: знаходимось ми, діти, на морі з назвою «Координатна площина». Його хазяйки – дві взаємно перпендикулярні прямі, які перетинаються в точці 0 – початку відліку, з вибраними на них напрямами й одиничним відрізом. Вони ділять площину на чотири частини, які починаються координатними чвертями. У хазяйок є діти – точки, які мають свої координати

Слайд 4.

Щоб адреси точок знати,

задають координати.

якщо точки на осі,

Їх адреси певні:

дійсні числа – геть усі,

додатні і від’ємні.

А якщо на площині

точку задавати,

повідомте пару чисел:

абсцису й ординату.

(Учитель пояснює, як знайти координати точки).

ІV. Застосування знань учнів під час розвязування вправ.

Учитель:  спробуємо знайти координати нашого парусника, який рухається вперед. (Переставляючи фігурки парусника, знаходимо його координати).

Учитель: Увага!Попереду бачимо острів з координатами:

Слайд 5.

                  (0;1);(-3;4);(-5;-3);(3;-2)

(Малюнок острова вішає учитель на систему координат).

Учитель: Знаходимо його координати: південну, північну, західну та східну точки, висаджуємось на нього.

(Учні називають координати острова)

Учитель:І що ми бачимо? Назустріч наближається якийсь птах .А щоб дізнатися, який це птах, будуємо точки за координатами, і послідовно їх з’єднаємо.

Слайд 6.

                   (0;0), (1;1), (-3;1), (-2;3), (-3;3), (-4;6), (0;8), (2;5), (2;11),

                   (6;10), (3;9), (4;5), (3;0), (2;0), (1;-7), (3;-8), (0;-8), (0;0).

                                                                  y

                                                                                                                                      x

(Діти «ланцюжком» біля дошки будують координатні точки.

Всі інші діти виконують побудову у зошитах).

(Учитель зєднає точки на прямокутній системі координат).

Учитель: який це птах прилетів на наш острів?

Діти: півник.

Учитель: А зараз спробуємо прогулятися  по острову та зробити фізичну хвилинку.

(Учитель проводить фізичну хвилинку):

                           Фізкультхвилинка

                                                      Час прийшов для відпочинку,

                                                      Проведемо фізкультхвилинку.

                                                      Раз! Два! Всі присіли.

                                                      Потім вгору підлетіли.

                                                      Дружно всі присіли, встали.

                                                      І руками помахали.

                                                      Три! Чотири! Нахилились.

                                                      Зі струмочка гарно вмились.

                                                      Пять! Шість! Всі веселі.

                                                      Крутимось на каруселі.

                                                      А тепер всі руки в боки.

    Як зайчата скоки-скоки!

    Сім! Вісім! В потяг сіли,

                                                     Ніжками затупотіли.

         Девять! Десять! Відпочили

 І за парти дружно сіли.

 

Учитель:серед дерев зявився великий слон.

Слайд 7.

Учитель: діти,назвіть координати за допомогою яких утворився цей слон.

(Діти називають координатні точки -(0;0),(1;2);(2;1);(3;1) і т.д.)

Учитель: далі свою подорож продовжуємо на літаку, рухаючись по координатній площині. Починаючи з початкової точки відліку, знаходимо координати його місцезнаходження.

              (Діти називають початкову координатну точку(0;0)

Учитель: Дивимось у ілюмінатор: бачимо – на землі цілий ліс.

Слайд 8.

                            (0;2), (-5;0), (5;0), (0;2), (-4;2), (0;4), (4;2),

                            (-4;2), (0;4), (-3;4), (0;6), (3;4), (0;4).

(Діти виконують побудову у зошитах).

(Учитель зєднає точки на прямокутній системі координат).

                                                                      y

                                                              

                                                                 0                                                x

Учитель: подивіться що ми отримали після побудови координат точок?

Діти: ялинку.

Учитель: наша подорож підходить до кінця,але ми повинні ще навчитися записувати імена точок площини. Знайдемо точки на координатній площині, прочитаємо їх та запишемо у зошитах.

Слайд 9.

                                    А(-3; 2,5), Y(-3;3), E(-2,5;0), X(-1;2),

C(1;2,5), D(3;2), F(2.5;0), G(0;-0,5), Z(3;-3)

                                                                           y

                            Y                                           3

                            A                                                        C

                                                        X               2                                       D

                                                                          1

                             -3     E     -2          -1                        1           2       F      3                  x

                                                                    G  _

                                                                           

                                                                             -1

                                                                -3                                      Z 

(Учні виконують роботу в зошитах, учитель будує точки

на прямокутній системі координат).

Учитель:Наш літак повертається додому.

V. Підсумок уроку.

             (Вчитель підбиває підсумки уроку).

Учитель:

─ що на уроці було головним?

─ що на уроці було цікавим?

─ чому ми сьогодні навчалися?

─ у яких іграх використовуються знання про координатну площину?

(Діти дають відповіді приклади: шахи, шашки, морський бій).

Учитель: на цьому наша подорож підійшла до завершення.

АбашинаІ.А.,

заступник директора з НВР,

учитель математики

Література:

Бевз Г.П. Римована математика. – Х.: Вид. група «Основа», 2012.

Парфіло Н.С. Віночок здоров’я. – Х.: Вид. група «Основа», 2012, № 12.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

2336. Раскрой сырья на пилопродукцию. Виды и способы распиловки бревен 1.85 MB
  Пол распиловкой бревен следует понимать продольное деление бревен одной или несколькими пилами на пиломатериалы. По количеству одновременно работающих пил в стопке различают индивидуальный и групповой виды распиловки бревен.
2337. Коробка скоростей токарно-карусельного станка 1.29 MB
  Описание конструкции и системы управления станка - прототипа. Анализ конструкции современных металлорежущих станков аналогичных проектируемому. Расчет и обоснование основных технических характеристик проектируемого узла. Описание кинематической схемы проектируемого узла, построение структурной сетки и графика частот. Описание и расчет системы смазки шпиндельного узла и ПГД в целом.
2338. Характеристика заготовительных цехов и цехов основного производства НКМЗ 3.75 MB
  Машины и оборудование с маркой НКМЗ работают более чем в 40 странах мира, среди которых Германия, Франция, Япония, Италия, Канада, Индия, Египет и др. Уже изначально предприятие было сориентировано на производство уникальных машин и оборудования. В предвоенные годы заводом был выполнен ряд ответственных отечественных оборонных заказов.
2339. Производство и обработка стали 192 KB
  Производство стали стали в кислородных конверторах, технологический процесс, схема кислородного конвертора. Литье под давлением, технологический процесс. Сварка в атмосфере защитных газов.
2340. Етапи українського визвольного руху 56 KB
  Мета: Проаналізувати значення фольклору та етнографії в дослідженні національних ознак українців, дослідити початок українського визвольного руху.
2341. Російська панславістська, польська федеративна й українська слов’янофільська теорії. 19.65 KB
  Мета: Проаналізувати суть російського панславізму, польського федералізму, українського слов’янофільства; визначити складові ідеї соборності українських земель, вивчити релігійно-конфесійні проблеми в національному питанні.
2342. Українські землі у складі Російської імперії. 48.5 KB
  Мета: охарактеризувати стан українських земель наприкінці XVIII – у першій третині XIX ст., вивчити адміністративно-територіальний устрій та регіональний поділ українських земель у складі Російської імперії; висвітлити процес включення українських земель до складу Російської імперії.
2343. Включення західноукраїнських земель до складу Австрійської імперії 45.5 KB
  Мета: вивчити адміністративно-територіальний устрій, соціальний та національний склад західноукраїнських земель, довести колоніальний характер політики австрійського уряду щодо українців; визначити роль реформ Марії-Терезії та Йосипа II у розвитку економічного й суспільного життя Галичини та Буковини.
2344. Вплив міжнародних відносин на розвиток українських земель у першій третині XIX ст 38 KB
  Мета: проаналізувати місце України в системі міжнародних відносин на початку XIX ст., висвітлити процес колонізації Російською імперією відвойованих у Туреччини українських земель, довести, що Україні відводилося у планах Наполеона I Бонапарта місце колонії, дослідити внесок українців у розгром наполеонівських військ, довести, що доля Азовського козацького війська була закономірним наслідком колонізаторської політики російського царизму щодо українства.