57894

Звичайні дроби. Додавання та віднімання з однаковими знаменниками

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Гра Хто запалить Олімпійський вогонь Серед цих 9 відповідей ви знайдете числа які допоможуть вам відповісти на запитання повязані із нагородами спортсменів України на Іграх Олімпіад та зимових Олімпійських іграх.

Украинкский

2014-04-16

208 KB

16 чел.

УРОК з математики у 5 класі

Тема: Звичайні дроби. Додавання та віднімання з однаковими знаменниками.

Мета: розвивати комунікативні здібності учнів, пізнавальну активність, логічне мислення та увагу;перевірити знання,вміння і навички учнів з теми; навчити застосовувати здобуті знання в нестандартних ситуаціях;  виховувати любов до спорту та прагнення до здорового способу життя.

Тип: вироблення навичок

Обладнання: відео презентація, телевізор

Хід уроку

I.      Організаційний момент.

Вчитель. 2013 рік в нашій країні оголошено Роком спорту та здорового способу життя. Тому сьогоднішній урок присвячений спорту та здоровому способу життя.

ІI.      Актуалізація опорних знань.

Учитель. Сьогодні у нас свято. До цього свята голова батьківського комітету класу спекла великий торт, поділила його на 34 рівних частини, щоб почастувати всіх учнів нашого класу.

1.    Яку частину торта одержав кожний учень?

2.    Яку частину торта одержали два учні разом?

3.    Яку частину торта одержали учні першого ряду?

4.    Як називаються такі числа? (Дробові.)

5.    З чого складається дріб? (З чисельника, знаменника і дробової риски.)

6.    Що показує знаменник дробу? ( На скільки рівних частин поділено ціле.)

7.    Що показує чисельник дробу? (Скільки рівних частин узято.)

8.    Що означає дробова риска? (Дію ділення.)

9.    Якими компонентами ділення є чисельник і знаменник дробу? (чисельник – ділене, знаменник – дільник.)

10.  Які бувають дроби? (Правильні і неправильні.)

11.  Який дріб називається правильним? (У якого чисельник менший, ніж знаменник.)

12. З ряду дробів виберіть і прочитайте правильні.

        

13.  Чи записано в порядку зростання дроби?

14. Який дріб називається неправильним? (У якого чисельник більший, ніж знаменник або дорівнює йому.)

15.  З ряду дробів виберіть і прочитайте неправильні.

16. Чому дорівнює дріб, у якого чисельник і знаменник рівні? (Дорівнює 1.)

17. Чи всюди цілу і дробову частини виділено правильно?

             

18.  Чи всюди мішане число правильно подано у вигляді неправильного дробу?

                       

Серед чисел 17-го і 18-го запитань, є числа, які допоможуть вам відповісти на запитання.

Скільки гравців в команді по футболу? Число букв у назві української футбольної команди, яка виграла Кубок володарів кубків (1975, 1986) та Суперкубок Європи (1975)? (Команда київського «Динамо») Скільки українських футболістів ставали володарями почесного європейського призу «Золотий м’яч»? (Олег Блохін, Ігор Бєланов, Андрій Шевченко.)

ІII.   Мотивація та оголошення теми і мети уроку.

    Учитель. Для приготування кулінарних страв у харчовій промисловості, для виготовлення сплавів у чорній і кольоровій металургії, для виготовлення ліків у фармакології використовують звичайні дроби та дії їх додавання і віднімання. Сьогодні на уроці ми додаватимемо й відніматимемо звичайні дроби під час розв’язування різних вправ.

IV.             Розвязування задач і вправ.

Вправа1. Знайдіть невідомі числа в ланцюжку обчислень 

Учнів класу поділяють на 3 групи (за рядами). Учні першого ряду в ланцюжку обчислень шукають невідоме х, другого – невідоме у, а третього – невідоме z.

У розв’язаних рівняннях деякі числа допоможуть вам відповісти на запитання, пов’язані з участю українських спортсменів у Олімпійських іграх.

Назвіть кількість Олімпійських ігор на яких Україна виступала окремою командою ? (7. ХVII зимові Олімпійські ігри. Ліллехаммер, 1994 (Норвегія); Ігри ХХVI Олімпіади, Атланта, 1996 (США); XVIII зимові Олімпійські ігри, Нагано, 1998 ( Японія); Ігри XXVIIОлімпіади, Сідней, 2000( Австралія); ІгриXXVIIIОлімпіади, Афіни, 2004 (Греція); ХХ зимові Олімпійські ігри, Турин, 2006 (Італія); Ігри ХХIХ Олімпіади, Пекін, 2008 (Китай).) Назвіть тих, хто удостоївся 4 і більше найвищих олімпійських нагород. ( Спортивна гімнастика: Лариса Латиніна – 9, Борис Шахлін – 7, Віктор Чукарін – 7, Поліна  Астахова – 5, плавання: Яна Клочкова– 4.)

Вправа 3. Гра «Хто запалить Олімпійський вогонь?»

Серед цих 9 відповідей ви знайдете числа, які допоможуть вам відповісти на запитання, пов’язані із нагородами спортсменів України на Іграх Олімпіад та зимових Олімпійських іграх.

Скільки  медалей здобули спортсмени України на зимових Олімпійських іграх за 1994 – 2006 роки? ( На зимових Олімпійських іграх спортсмени України здобули за 1994 – 2006 роки 5 медалей – 1 золоту, 1 срібну, 3 бронзових.) Скільки золотих медалей здобули спортсмени України на Іграх Олімпіад ? (За 1996 -2004 роки спортсмени України здобули на Іграх Олімпіад 69 медалей різного ґатунку, з яких 21 – золота.)  Хто зараз очолює національний олімпійський комітет України? (З 2005 р. Національний олімпійський комітет України очолює шестиразовий чемпіон світу, 35- разовий рекордсмен світу, олімпійський чемпіон, Герой України Сергій Бубка.)

Вправа 4. Що впливає на здоров’я?

Який висновок можна зробити? Що ж найбільше впливає на здоровя?

V.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Учитель читає завдання, а учні відповідають.

1)    Якщо відповідь правильна, то піднімають руки вгору, а якщо неправильна – витягують вперед.

1)    Якщо відповідь правильна, учні виконують поворот праворуч, а якщо неправильна – ліворуч.

Вправа 5.

Лікарі рекомендують денну норму їжі розподілити на чотири прийоми:

Який висновок щодо розподілу денної норми їжі ми можемо зробити для себе?

Розвязати задачу.

Ранком бабуся поділила порівну між чотирма онуками два яблука, в обід – шість, а ввечері – три. Скільки яблук одержав кожний онук за день?

Вправа 7. Дроби в нашому житті

Кругові діаграми ми з вами будемо вивчати у 6 класі. Але ваших знань вистачить, щоб за допомогою транспортира побудувати кругову діаграму «На що ми витрачаємо свій час». Як це зробити?

Вправа 8.

Назви талісман Олімпійської команди України? (Пара лелеченят)

Вправа 9. Покажи на макеті годинника сприятливі години протягом доби для навчання і відпочинку, для їжі та сну.

Протягом доби для навчання і відпочинку, для їжі та сну є сприятливі і несприятливі години.

Сон  - 21.00 – 6.00

Навчання – 10.00-13.00 та 15.00-18.00

Заняття фізкультурою – 8.00 – 12.00 та 14.00-17.00

Вживання їжі – 8.00 ; 13.00 ; 16.00 та 19.00

VІ. Підсумок уроку. Чи сподобався вам урок? Що нового ви дізналися з цього уроку?  Великий російський письменник Л. Толстой писав, що людину можна оцінювати дробом, знаменник якого становить те хороше, що вона думає про себе сама, а чисельник – те хороше, що думають про неї інші.  А як ви вважаєте? Чи правильно це?

VІІ. Домашнє завдання. Скласти кросворд по темі «Звичайні дроби», присвячений року спорту та здорового способу життя.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22171. ТЕПЛОВЫЕ ЯВЛЕНИЯ 112.5 KB
  ОБЩИЕ ПОНЯТИЕ ТЕОРИИ ТЕПЛОВЫХ ЯВЛЕНИЙ В отличие от механической энергии которая может изменяться только за счет работы внутренняя энергия может изменяться как за счет работы так и при контакте с телами имеющими другую температуру т.При соприкосновении двух тел имеющих различную температуру происходит обмен энергией движения структурных частиц молекул атомов свободных электронов вследствие чего интенсивность движения частиц тела имеющего меньшую температуру увеличивается а интенсивность движения частиц тела с более высокой...
22172. ТЕРМОМАГНИТНЫЙ МЕТОД ИЗМЕРЕНИЯ ТЕМПЕРАТУРЫ 195 KB
  Зависимость парамагнитной восприимчивости от Температуры 4 2. Экспериментально достижимая область температур постоянно понижается; вместе с тем повышаются требования к точности измерения температуры поэтому конструирование новых и надёжных приборов становиться жизненно необходимой задачей. Можно сказать что измерение температуры в миллиградусном диапазоне более сложно чем само достижение этих температур и едва ли менее важно.
22173. ТЕРМОЭЛЕКТРИЧЕСКИЕ ПРЕОБРАЗОВАТЕЛИ. Конструкция термопар 5.65 MB
  Если один спай термопары называемый рабочим спаем поместить в среду с температурой t1 подлежащей измерению а температуру другого нерабочего спая поддерживать постоянной то и независимо от того каким образом произведено соединение термоэлектродов спайкой сваркой и т. Таким образом естественной входной величиной термопары является температура t1 ее рабочего спая а выходной величиной термоэ. Приборы представляющие собой сочетание термопары и указателя используемые для измерения температуры часто называют не термометрами а...
22174. ТЕРМОСОПРОТИВЛЕНИЯ 1.45 MB
  4 Преобразователи промышленных термометров сопротивления.19 Измерительные цепи термометров сопротивления. Термосопротивлением называется проводник или полупроводник с большим температурным коэффициентом сопротивления находящийся в теплообмене с окружающей средой вследствие чего его сопротивление резко зависит от температуры и поэтому определяется режимом теплового обмена между проводником и средой.
22175. Основы организации финансов предприятий 68 KB
  Финансы – это наука об управлении денежными потоками. Это экономические отношения по поводу создания, распределения и использования фондов денежных средств. Финансы организаций это тоже экономические отношения, но на микроэкономическом уровне. В нашем курсе понятие организация и предприятие (фирма) совпадают и в дальнейшем будут взаимозаменяемы.
22176. Трансформаторные преобразователи перемещения 154.5 KB
  К одной из них первичной или обмотки возбуждения подводится переменное напряжение питания U а с другой вторичной или сигнальной обмотки снимается индуцированное в ней напряжение Uвых зависящее от коэффициента взаимоиндукции. Eг = jωMI1 где ω частота питающего напряжения; M взаимная индуктивность обмоток; I1 ток протекающий в цепи первичной обмотки. Включение обмотки возбуждения в сеть Чувствительность преобразователя можно увеличить за счет: Увеличения ампервитков обмотки возбуждения до индукции в стали магнитопровода 1 ...
22177. ОСНОВНЫЕ ПОЛОЖЕНИЯ ТЕОРИИ НЕЙРОННЫХ СЕТЕЙ 590 KB
  Биологические нейронные сети 3. Нейронные сети и алгоритм обучения персептрона 1. Оптическая память и нейронные сети Москва 1994 г. Поэтому коннекционная машина или нейронная сеть должна состоять из сети с множеством соединений сравнительно простых процессоров узлы устройства или искусственные нейроны каждый из которых имеет много входов и один выход.
22178. ПЕРСЕПТРОНЫ 260.5 KB
  Сети состоящие из одного слоя персептронных нейронов соединенных с помощью весовых коэффициентов с множеством входов см. Подобно биологическим системам которые они моделируют нейронные сети сами моделируют себя в результате попыток достичь лучшей модели поведения. При обучении нейронной сети мы действуем совершенно аналогично. Предъявляя изображение буквы А на вход нейронной сети мы получаем от нее некоторый ответ не обязательно верный.
22179. Нечеткие запросы к реляционным базам данных 81 KB
  К усиливающим относится модификатор Очень Very к ослабляющим Болееилименее или Приблизительно Почти moreorless нечеткие множества которых описываются функциями принадлежности вида: Для примера формализуем нечеткое понятие Возраст сотрудника компании . Последнее что осталось сделать построить функции принадлежности для каждого лингвистического терма. Выберем трапецеидальные функции принадлежности со следующими координатами: Молодой = [18 18 28 34] Средний = [28 35 45 50] Выше среднего = [42 53 60 60]. Теперь можно...