57895

Координатна площина

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Скільки чисел треба вказати щоб задати положення точки на координатній площині Як називаються числащо задають положення точки на координатній площині Як називаються першедруге з чиселщо задають положення точки на координатній площині...

Украинкский

2014-04-16

299 KB

8 чел.

Урок №120

Тема: «Координатна площина »

Мета:

  •  відпрацювати навички «читати» готові рисунки з точками на координатній площині та будувати точки із заданими координатами;
  •  здійснити діагностику знань і умінь з теми;
  •  виховувати взаємодопомогу у стосунках учнів;
  •  розвивати пізнавальну активність учнів4
  •  сприяти розвитку в учнів точності,охайності,вміння аналізувати.

Тип уроку:застосування знань, умінь, навичок.

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

II. Перевірка домашнього завдання.

Математичний диктант

Варіант 1 (2)

  1.  Скільки чисел треба вказати,щоб задати положення точки на координатній площині?(Як називаються числа,що задають положення точки на координатній площині?)
  2.  Як називаються перше(друге) з чисел,що задають положення  точки на координатній площині?
  3.  Запишіть позначення точки Р(С),якщо її абсциса дорівнює О,а ордината 5(абсциса5,а ордината О).
  4.  Чому  дорівнює  ордината(абсциса) точки А(-1;-4),[М(-2;-3)]
  5.  У лівій чи правій (верхній чи нижній)частині координатної площині розташована точка Х(6;-3),[А(7;-4)]

Перевірка  за готовими відповідями рефлексія

Я добре розібрався                          я майже розібрався                               я ще не розібрався

    з матеріалом                                  з матеріалом                                           з матеріалом                                  

III. Повторення  матеріалу.

Визначити точку ,яка має координати: (2;4);(-4;2);(-3;-3);(0;-4);(3;0);(-9;0).

Складіть із одержаних букв слово.

Учні отримують слово « Декарт»

Дата рождения:

31 марта 1596

Место рождения:

Лаэ, Эндр и Луара, Франция

Дата смерти:

11 февраля 1650

Место смерти:

Стокгольм, Швеция

Історична довідка:Ідея координат зародилася в давнину. Перше їх застосування пов’язане з астрономією і географією,з потребою визначити положення світил на небі та визначених пунктів на поверхні Землі при складанні календаря,зоряних та географічних карт.

Древньогрецький астроном Клавдій Птоломей (1ст.)користувався довготою і широтою як географічними координатами. Сліди застосування прямокутної системи координат (палетки)виявлено на стіні однієї з по гребельних камер Стародавнього Єгипту. Прямокутною сіткою користувалися і художники епохи Відродження. Викладення методу координат було вперше опубліковане в «Геометрії» Декарта в1637 році. Звідси і назва «Декартові координати». Терміни «абсциса» і «ордината »походять від латинського перекладу творів Апполонія і були введені в 70-80-х роках 17 ст. Г.В.Лейбніцом. Ним же абсциса з ординатою були названі координатами.

IV учитель пропонує учням об’єднатись в групи «Осінь», «Зима», «Весна», «Літо» (згідно датам народження) та попрацювати над завданням.

Накреслити на координатній площині замкнену             

                       ломану,послідовними вершинами якої є точки

з координатами:

(8;0),(6;2),(0;6),(1;4),(-1;4),(-3;3),(-6;0),(-8;0),(-6;-1),(-6;-2,5),(-5;-1),

(-1;1),(0;1),(3;0),(2;-1),(5;-1),(6;-2),(7;2).(9;-3),(8;-1).Позначте точку (7;-1)

Накреслити на координатній площині замкнену             

                             ломану,послідовними вершинами якої є точки з координатами:

(0;0),(-1;1),(-3;1),(-2;3),(-3;3),(-4;6),(0;8),(2;5),(2;11),(6;10),(3;9),

(4;5),(3;0),(2;0),(1;-7),(3;-8),(0;-8),(0;0).

Накреслити на координатній площині замкнену             

ломану,послідовними вершинами якої є точки з координатами:

(0;11),(6;11),(6;8), (8;12),(6;14),(0;14),(-7;9),(-7;8),(0;0),

(-6;-2),(-13;-2),(-6;-8),(7;-8);(8;-7) ,(8;-3),(-2;8).                                                                                                                                                     

Позначте точку :(0;11)

                                

   Накреслити на координатній площині замкнену             

   ломану,послідовними вершинами якої є точки з координатами:

        (0;6),(1;5,5),(1,5;5),(1;4,5),(2;1,5),(2;0),(1,9;-1),(1,5;-1,5),

                             (0,5;-2),(-0,5;-2),(-1;-5),(-4;-4),(-1,5;-1),(-4;-0,5),(-7;2,5),(-3;4),

                            (-2;2,5),(-1,5;1),(-1;1),(-1;5) , (- 0,75;5,75)//

                                (1,5;3,5),(3,5;5),(7;6),(3,5;0),(2;-1)точка(0,5;5)

Художник малює з своїх почуттів.

Про що ми говоримо?

Скажите ви.

Одну таємницю хочу вам відкрити

Незвичний малюнок робити навчились

 про осі х,у вчасно згадали

Визначили без помилок координати

І з’явились з точок перед очима

Зображення страуса,лебедя  і дельфіна

Іще утворили пару відрізків

Голуба  ,тільки без пір’їв.

Це цікаво знати:

  •  Щоб|аби| яйце страуса зварилося круто, його треба кип'ятити не менше 40 хвилин|мінут|.

З|із| одного яйця страуса можна зробити одинадцять з|із| половиною омлетів.

Вага страусиного яйця може досягати 1,5 кг

  •  Дельфіни сплять з|із| одним розплющеним оком. Дельфіни-чемпіони орієнтування.
  •  Звичайні голуби розвивають швидкість до 150 км/хв. Голуб-символ миру.
  •  Лебідь один із птахів,що мають найбільші крила,їх розмах крил 3,1 м. Лебідь-символ вірності.

V. Робота з підручником:

Виконати № 1295, 1297.

Запитання до класу.

1. Яку будову має система координат?

2. Яка площина називається координатною?

3. Скільки чисел визначають положення точки на координатній площині?

4. Як знайти координати точки,розташованої на координатній площині?

5. Як записати координати точки?

6. Як побудувати  точку на координатній площині,якщо координати точки відомі?

VI. Підсумки   уроку.

Рефлексія. Притча.

Йшов мудрець, а назустріч йому три людини, які везли під гарячим сонцем візка з каменями для будівництва. Мудрець зупинився і задав кожному питання. У першого запитав « Що ти робив цілий день?» І той з усмішкою відповів, що цілий день возив прокляті камені. У другого мудрець запитав « А що ти робив щодня?», і той відповів: « А я сумлінно виконував свою роботу». А третій посміхнувся, його обличчя засвітилося радістю і задоволенням: «А я брав участь в будівництві храму!»

- Діти! Давайте ми спробуємо з вами оцінити кожен свою роботу за урок.

- Хто працював так, як перша людина?

- Хто працював сумлінно?

- Хто брав участь в будівництві храму (храму знань)?

 

До

Домашнє завдання: повторіть теорію з теми «Координатна площина»,виконайте творче завдання.

Творче завдання: На координатній площині зобразіть який –небудь рисунок, знайдіть і запишіть координати ключових точок.

PAGE   \* MERGEFORMAT 1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84081. Эндокринная система, эндокринные железы и функции основных гормонов 31.16 KB
  Железа внутренней секреции производит гландулярные гормоны к которым относятся все стероидные гормоны гормоны щитовидной железы и многие пептидные гормоны. Диффузная эндокринная система представлена рассеянными по всему организму эндокринными клетками продуцирующими гормоны называемые агландулярными за исключением кальцитриола пептиды. Гормоны органические соединения вырабатываемые определенными клетками и предназначенные для управления функциями организма их регуляции и координации. Гормоны биологические активные вещества...
84082. Нервная система, принципы нервной регуляции 46.5 KB
  Нервная система – одна из важнейших систем, которая обеспечивает координацию и регуляцию протекающих в организме процессов и устанавливает взаимосвязь с внешней средой. Изучает ее работу – неврология.
84083. Скелет. Функции костной системы. Особенности строения костей и их соединений 74.95 KB
  Особенности строения костей и их соединений. Скелет это комплекс костей различных по форме и величине. У человека более 200 костей 85 парных и 36 непарных которые в зависимости от формы и функции делятся на: трубчатые кости конечностей; губчатые выполняют в основном защитную и опорную функции ребра грудина позвонки и др. Эластичность упругость костей зависит от наличия в них органических веществ а твердость обеспечивается минеральными солями.
84084. Рост и развитие скелета, зоны роста костей, периоды ускоренного роста человека 29.7 KB
  Под зонами роста понимают хрящевые участки костной структуры человека в позвоночнике и на окончаниях трубных костей. Пока на этих участках находится не огрубевшая ткань возможно значительное увеличение длины тела под влиянием гормонов роста. Позже когда зоны роста закрываются стимулировать удлинение тела становится невероятно сложной или даже невозможной задачей.
84085. Мышцы, функции мышц. Особенности строения мышц (скелетные, гладкие, сердечная мышцы) 33.33 KB
  Особенности строения мышц скелетные гладкие сердечная мышцы. Гладкие мышцы делятся на тонические и фазнотонические. В свою очередь фазнотонические мышцы можно условно разделить на обладающие автоматией способные к спонтанной генерации фазных сокращений и на мышцы не обладающие свойством автоматии. Аксон мотонейрона из спинного мозга проходит в составе периферических нервов до мышцы внутри которой разветвляется на множество концевых веточек.
84086. Основные подходы к типологии государств 21.4 KB
  В настоящее время выделяют два основных подхода к изучению типологии государства формационный и цивилизационный. выражал классовый подход к сущности государства. Четырем из них соответствуют четыре типа государства: 1 нет 2 рабовладельческое 3 феодальное 4 буржуазное капиталистическое 5 социалистическое Государства первых трех типов признавались эксплуататорскими.
84087. Понятие формы государства и факторы влияющие на ее образование 21.32 KB
  Форма государства это единство трех её основных элементов: формы правления формы государственного устройства политический режим некоторые ученые предлагаю присовокупить политическую динамику. Однако он не даёт синтезированного представления о форме государства в целом. Форма государства это такая структура которая включает не только организационные элементы но и связи между ними а также элементы функциональные методы деятельности.
84088. Форма правления понятие и виды 23.65 KB
  Монархия форма правления при которой в системе высших органов власти имеется монарх. Абсолютные монархии характеризуются полнотой власти монарха в этом случае в руках монарха сосредоточена вся полпота власти. Конституционные ограниченные монархии характеризуются тем что власть монарха ограничена Конституцией на основании которой в государстве действуют два института высшей власти: монарх и парламент которые делят между собой полномочия.
84089. Монархическая форма правления её признаки и виды 22.49 KB
  Форма правления представляет собой структуру высших органов государственной власти порядок их образование и распределение компетенции между ними. Форма государственного правления дает возможность уяснить: как создаются высшие органы государства и какого их строение; как строятся взаимоотношения между высшими и другими государственными органами; как строятся взаимоотношения между верховной государственной властью и населением страны; в какой мере организация высших органов rocва позволяет обеспечивать права и свободы гражданина. По...