57904

Функції. Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з теми Квадратична функція; закріпити вміння і навички учнів використовувати набуті під час вивчення теми знання для розвязування вправ і задач розвивати увагу учнів логічне мислення творчу активність...

Украинкский

2014-04-17

539 KB

2 чел.

PAGE   \* MERGEFORMAT 8

Відділ освіти виконкому Жовтневої районної у місті ради

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 52

Урок алгебри

в 9 класі

«УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ з теми «функції»»

Підготувала

вчитель математики

Іванова  О. М.,

учитель першої категорії

м. Кривий Ріг

2012 – 2013 н. р.


Тема: «Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу»

Мета:

  •  узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Квадратична функція»;
  •  закріпити вміння і навички учнів використовувати набуті під час вивчення теми знання для розв’язування вправ і задач, розвивати увагу учнів, логічне мислення, творчу активність;
  •  виховувати ввічливе ставлення до однокласників та учителя, культуру мовлення та культуру поведінки.

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок

Обладнання: комп’ютер з прикладним програмним забезпеченням, програми для підтримки викладання курсу математики: Advanced Grapher 2.11, надрукований робочий зошит учня, учительська презентація, проектні роботи учнів у вигляді презентацій.

Хід уроку

  1.  Організаційний етап.(1 хв)

Учитель налаштовує учнів на роботу. (слайд 1)

  1.  Перевірка домашнього завдання у формі бліцопитування (використання мультимедійної презентації). (слайд 2) (7 хв)
  2.  Що називають функцією?
  3.  Які є способи задання функції?
  4.  Що називають областю визначення функції??
  5.  Що називають областю значень функції?
  6.  Що називають нулями функції?
  7.  Знайдіть нулі функції у=х2 – 4.
  8.  Як, користуючись графіком функції у = х2, побудувати графік функції: у=х2 + 3; у = (х – 1)2; у = (х – 1)2 + 3; у = -х2?
  9.  Яку функцію називають квадратичною?
  10.  Що є графіком функції у = ах2 + bх + с?
  11.  За якими формулами обчислюються координати вершини параболи? 
  12.  Формулювання теми, мети і завдань уроку. (1 хв) На цьому уроці нашим завданням буде систематизувати та узагальнити  ваші вміння будувати графіки функцій; розв’язувати квадратні нерівності та системи рівнянь другого степеня двома способами з метою підготуватися до контрольної роботи.
  13.  Актуалізація опорних знань учнів (8 хв)

Про квадратичну функцію ми з вами уже повторили. А ось як розв’язувати квадратні нерівності та системи рівнянь другого степеня двома способами – повторимо за допомогою трьох аналітичних груп. У процесі повторення запишіть елементи схем у опорний конспект робочого зошита.(групи представляють схеми розв’язування, висновки щодо переваг та недоліків того чи іншого методу; обмін інформацією, занотування) (проектні роботи у виді презентацій)

  1.  Удосконалення вмінь і навичок учнів. (11 хв) Отже, основні алгоритми ми з вами повторили, а тепер перевіримо, наскільки якісно ви засвоїли вивчений матеріал. У кожного з вас у робочому зошиті є завдання, яке ви маєте виконати.  Для контролю над правильністю обчислень та побудов ви можете скористатись  навичками роботи з інтерактивною програмою Advanced Grapher 2.11 та опорним конспектом, у якому є таблиця функцій для роботи з програмою.

Учні працюють по групах. 

Завдання: а) Розв’яжіть нерівність;

б) Розв’яжіть графічно систему;

в)  Розв’яжіть способом підстановки. (перевірка - слайди 3-5)

Група 1

  1.  Горбатова А
  2.  Юзефович М
  3.  Суслов А
  4.  Кузовлева  А
  5.  Стрикаленко С
  6.  Давидов В
  7.  Горільський К
  8.  Степченко А

а) х2 + 2х – 3  0;

б)

в)

Група 2

  1.  Басс Д
  2.  Щербюк С
  3.  Пащенко Ю
  4.  Шуршаков Ж
  5.  Кашперук Ю
  6.  Поп Є
  7.  Грачова Д
  8.  Лук’яненко К

а) 2 - 5х + 14  0;

б)

в)

Група 3

  1.  Турчак В
  2.  Непша Д
  3.  Журавльова С
  4.  Непомящий В
  5.  Халєєв М
  6.  Печерський В
  7.  Жушман Я
  8.  Плющ А

а) х2 - 6х + 8  0;

б)

в)

  1.  Математично-графічне лото (7 хв)

Ескізи графіків виконані на малюнках формату А4 і з допомогою скотчу перекріпляються до дошки; окремо – набір формул. Завдання – поставити у відповідність графіку – формулу. Учень коментує свій вибір. Набір формул:

  1.  х2;

  1.  2 + 5;

  1.  - ;

  1.  (х – 1)2

  1.  2 - 3;

  1.   - 2;

Перевірка – слайди 6 - 12

  1.  Підбиття підсумків уроку (5 хв)

Математична естафета. Шановні учні. Ми з вами переконалися у своїх можливостях розв’язувати нерівності та системи рівнянь різними способами. Ці навички є особливо важливими для уміння розв’язувати задачі. Отже, якщо ви вмітимете складати системи рівнянь чи нерівності до задачі, а навички їх розв’язань у вас є, то вважайте, що ви цілком впоралися із своїм сьогоднішнім завданням. Перед вами на слайді триколірний щит. Це символ світлофора – перепустки до тематичної атестації. Зараз кожна команда отримає набір із трьох задач (додаток 1). Вашим завданням буде записати на дошці математичну модель задач, тобто скласти до них системи. Робити це слід у естафетному порядку. Майте на увазі: перші задачі – середнього рівня, другі – достатнього рівня, треті – високого.(Естафета). Після закінчення естафети – перевірка правильності на слайді. Перші задачі -  зникає червоне світло. Другі – жовте, треті – зелене. Відкривається вислів Галілео Галілея, який є підсумком уроку. (слайд 13)

  1.  Домашнє завдання (1 хв): По опорному конспекту повторити алгоритми розв'язування вправ та властивості  функції. Виконати вправи 475(б), 480(в), 493(а,г). (слайд 14)
  2.  Релаксація. (1 хв) Учням роздані набори кольорових прямокутників (зеленого, жовтого та червоного кольору). Кожен обирає собі той колір, який в тій чи іншій мірі відображає рівень готовності до контрольної роботи (по принципу світлофора).
  3.   Оцінювання (3 хв). Учні-консультанти проводять перевірку робочих зошитів (впродовж уроку) та згідно критеріїв оцінювання (додаток 2) заповнюють бланки і віддають учителю. (слайд 15)

Додаток 1.

Група 1.

  1.  Сума двох чисел дорівнює 20, а їх добуток – 12. Знайдіть числа.
  2.  Периметр прямокутника 26 см, а його діагональ  см. Знайдіть сторони прямокутника.
  3.  Змішавши 10%-й та 30%-й розчини кислоти, отримали 600 г 20%-го розчину. Скільки грам кожного розчину слід було взяти?

Група 2.

  1.  Різниця двох чисел дорівнює 15, а їх добуток – 100. Знайдіть числа.
  2.  Периметр прямокутного трикутника 20 см, а його гіпотенуза 10 см. Знайдіть катети трикутника.
  3.  Маючи 45%-й та 60%-й сплави цинку, отримали 260 кг 50%-го сплаву. Скільки кілограмів кожного сплаву слід було взяти?

Група 3.

  1.  Сума двох чисел дорівнює 20, а їх частка – 3. Знайдіть числа.
  2.  Одна із сторін прямокутника на 8 см довша від іншої, а його діагональ  см. Знайдіть сторони прямокутника.
  3.  У результаті змішування 70%-й та 90%-й розчинів спирту отримали 30 г 85%-го розчину. Скільки грамів кожного розчину слід було взяти?

Додаток 2.

Критерії оцінювання:

Бліцопитування

0,5 бала – кожна письмова відповідь у робочому зошиті;

1 бал – усна відповідь

Повторення алгоритмів

Проектна робота – по 3 бали кожному члену групи

Заповнення опорного конспекту – 1 бал

Самостійна робота

По 2 бали за кожне правильно виконане завдання

Математично-графічне лото

По 1 балу за кожну правильну відповідність

Математична естафета

Перша задача – 1 бал; друга – 2 бали; третя – 3 бали.

Кількість балів

Оцінка

1-2

1

3-4

2

5-6

3

7-8

4

9-10

5

11-12

6

13-14

7

15-16

8

17-18

9

19-20

10

21-22

11

23 і більше

12


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

58169. Письмо. История письма 41 KB
  Письмо – это система начертательных знаков, используемых для фиксации речи. Оно возникло около 6000 лет тому назад, гораздо позднее, чем звуковой язык.
58170. ПРЕДМЕТ ТЕОРИИ ФИЗИЧЕСКОГО ВОСПИТАНИЯ И ЕГО ОСНОВНЫЕ ПОНЯТИЯ 38.5 KB
  Физическое развитие процесс формирования и последующего изменения на протяжении индивидуальной жизни естественных морфо-функциональных свойств организма ребенка и основанных на них психофизических качеств.
58172. Системы объектов 110.5 KB
  Состояние сложного, составного объекта определяется не только значениями его собственных признаков, но и состояниями объектов – частей. Например, автомобиль переходит в состояние торможения, когда нажата педаль тормоза.
58173. ЗИМОВІ СВЯТА ТА ОБРЯДИ. ВОДОХРЕЩА 78.5 KB
  Проаналізуйте прослуханий музичний твір і скажіть де б ви могли почути музику такого характеру Учні: Музика цього твору стримана зосереджена спонукає до роздумів над ціллю життя правильністю своєї поведінки. Учитель: Ви слухали музичний твір російського композитора...
58174. АВТОМАТИЗАЦИЯ УБОРКИ НАВОЗА 161 KB
  Простейшая технологическая линия уборки и погрузки навоза транспортерами типа ТСНЗБ в тележки подвесной дороги может функционировать как в ручном так и автоматическом режимах рис. С выдержкой времени необходимой для очистки от навоза останавливаются сначала горизонтальный а затем и наклонный транспортеры. Когда уборка навоза будет окончена то его поступление в тележку прекратится конечный выключатель SQ3 останется в прежнем положении.
58175. Формирование научной картины мира 30.5 KB
  Основу механической картины мира составил атомизм который весь мир включая человека понимал как совокупность огромного числа неделимых частиц атомов перемещающихся в пространстве и времени в соответствии с немногими законами механики.
58176. Клавиатура. Назначение основных клавиш 77 KB
  Клавиши управления курсором Курсор место ввода очередного символа на экране монитора отмечается мигающей чёрточкой. Клавиши дополнительной клавиатуры NumLock при включенном индикаторе калькулятор а при выключенном режим управления курсором.