57910

Функції. Лінійна функція

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Молодці Відповівши на ці запитання ви перейшли на наступний етап еволюції і стали людиною вмілою. Подивимось чи зможете ви перейти на наступний етап ІІ етап конкурс Доміно.

Украинкский

2014-04-17

130.5 KB

6 чел.

Урок

Алгебра

7 клас

Тема уроку:      Функції. Лінійна функція. 

Мета уроку:     Узагальнити та систематизувати знання учнів по даній темі, поєднавши алгебраїчний та історичний матеріали; розвивати логічне та абстрактне мислення, пізнавальну активність учнів; прищеплювати інтерес до вивчення математики та історії; виховувати впевненість у своїх силах, відповідальність, працьовитість.

Тип уроку:       Нестандартний урок. Урок узагальнення та систематизації знань.

Обладнання:   Таблиці, ілюстрації еволюції  людини, роздатковий  та  дидактичний матеріали, картки-завдання, графіки функцій, сигнальні картки, фішки для оцінювання.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вступне слово вчителя.

Добрий день діти!

 Урок сьогодні буде незвичайним. Хочу, щоб він  запамятався кожному з вас, щоб математика залишалася вашим улюбленим предметом. Його мета – повторити та систематизувати ваші знання і вміння з теми: «Функції». Функції – одне з найважливіших понять сучасної математики. 7 клас - це перший і головний етап при вивченні цієї теми. Для роботи на цьому уроці нам треба поділитися на команди, нехай це буде за рядами.

  А щоб нам було цікавіше, пов’яжемо наш урок з таким історичним процесом, як еволюція. Тобто ми подивимося з вами, яких змін принесе нам цей урок. А якщо ви знаходитесь тільки на початку уроку, то вигляд ви маєте, як людиноподібні мавпи – австралопітеки. Чому? Бо ви мені ще не показали свої знання. Ну що почнемо еволюцію?

ІІ. Основна частина уроку.

На дошці – таблиця-помічник.

І етап – конкурс «Кросворд».

У кожного учня, а також на дошці знаходиться кросворд. Учні заповнюють у себе, а бажаючі вписують слова на дошці.

Учитель.

Давайте повторимо все, що ви вивчали про функцію. А для цього разом розяжемо кросворд та знайдемо ключове слово.

  •  Відповідність між змінними у та х, за якої кожному значенню х відповідає єдине значення у (функція);
  •  Змінна х – (аргумент);
  •  Змінна у – (значення);
  •  Множина всіх точок координатної площини, абсциси яких дорівнюють аргументу, а ординати – значенням функції (графік);
  •  Залежність однієї змінної від іншої (функціональна);
  •  Функція, яку можна задати формулою у=kx+b (лінійна);
  •  Графік лінійної функції (пряма).

ф

у

н

к

ц

і

я

а

р

г

у

м

е

н

т

з

н

а

ч

е

н

н

я

г

р

а

ф

і

к

ф

у

н

к

ц

і

о

н

а

л

ь

н

а

л

і

н

і

й

н

а

п

р

я

м

а

Для оцінювання учням видаються фішки. Перемогла та команда, яка набрала більшу кількість.

Учитель.

Молодці! Відповівши на ці запитання, ви перейшли на наступний етап еволюції і стали – людиною вмілою. Подивимось, чи зможете ви перейти на наступний етап?

ІІ етап –конкурс «Доміно».

Кожна команда (кожен учень) отримує картки з завданням. До дошки виходять три учня (по одному від команди) і розвязують завдання. Відповідь однакова для всієї команди.

Учитель.

Знайдіть закономірність та намалюйте потрібну кістку доміно.

    

       15-2х

У =

          7

 

       4+3х

У =

          2

       15-2х

У =

          7

        6+2х

У =

          2

       15-2х

У =

          7

        9+3х

У =

          3

Перевіряємо правильність виконання завдання. В результаті у кожного повинно  бути пять точок. Для перевірки користуємось сигнальними картками.

Учитель.

Молодці! Зробивши це завдання, ви перейшли на наступний етап еволюції і стали – синантропами. Подивимось, чи зможете ви перейти на наступний етап?

Але я бачу ви вже втомилися і тому зробимо невелику перерву.

Фізкультхвилинка.

Робимо вправи, які показує вчитель під такі слова:

Математика – це круто,

Математика – це клас,

Ми вивчаємо науку,

А вона навчає нас!

ІІІ етап –конкурс «Ланцюжок».                                                                                                                                                                                                                                                                     

Приклади на листах ватману. Учні по черзі вписують значення. Останній учень вивішує роботу команди на дошку. Один учень із команди перевіряє правильність виконання роботи своєї команди.

Учитель.

Завдання командам.

Починаючи з останньої парти заповніть таблицю.

      8

У=  х            

Х

-8

-4

-2

-1

0

1

2

4

8

у

     

      6

У=  х   

        

Х

-6

-3

-2

-1

0

1

2

3

6

у

      10

У=   х   

Х

-10

-5

-2

-1

0

1

2

5

10

у

Звернути увагу на значення 0, згадати область визначення функції.

Учитель.

Молодці! Виконавши це завдання, ви перейшли на наступний етап еволюції і стали – неандертальцями. Подивимось, чи зможете ви перейти на наступний етап?

ІV етап –конкурс «Будуємо разом».

На дошку вивішуються ватмани з завданнями для кожної команди. Учні підходять по черзі, вписують потрібні значення і відмічають точку на координатній площині. Останній учень поєднує точки.

Учитель.

Побудуйте графік лінійної функції, заповнивши спочатку таблицю.

У = Х-2;    У = Х-3;     У = Х-4

Х

У

             У

                                   Х

Учитель.

Молодці! Зробивши це завдання ви перейшли на наступний етап еволюції і стали – неоантропами, тобто розумними.

ІІІ. Підсумок уроку.

Учитель.

А що ж буде далі? Що станеться з вами, якщо ви так багато будете інтелектуально працювати?

Подивимось, як же ви будете виглядати у майбутньому?

А ось так! Ручки худенькі, ніжки худенькі, але  який мозок. Подобається? Ні!

Сьогодні ми дуже багато працювали інтелектуально і зовсім забули, що потрібно працювати не тільки над розумом, а ще і над тілом. Треба займатися і розумовими і фізичними вправами. Бо в людині все повинно бути прекрасним.

Сподобався вам урок?

Давайте ще раз повторимо все про функцію.

Запитання для класу.

  1.  Що називається функцією?
  2.  Аргументом?
  3.  Значенням функції?
  4.  Що називається областю визначення?
  5.  Областю значень?
  6.  Як можна задати функцію?
  7.  Один з видів функції ви розглядали. Який?
  8.  Що є графіком лінійної функції?

Урок підготувала:  вчитель математики КЗО «Середня загальноосвітня школа № 27» м. Дніпропетровська  – Щербань Наталя Володимирівна


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

9024. Проблема бытия и различные ее трактовки в философии 44.5 KB
  Проблема бытия и различные ее трактовки в философии Онтология - учение о бытии как таковом раздел философии, изучающий фундаментальные принципы бытия, наиболее общие сущности и категории сущего. Онтология выделилась из учений о бытии тех или иных о...
9025. Философская антропология. Основные понятия и проблемы 43.5 KB
  Философская антропология. Основные понятия и проблемы Основные направления философской антропологии - принципы анализа человеческой сущности, сущность и существование человека. Сущность - внутреннее содержание объекта, выражающееся в единстве всех ф...
9026. Сознание, его генезис и структура. Сознательное и бессознательное. Философские идеи психоанализа 52 KB
  Сознание, его генезис и структура. Сознательное и бессознательное. Философские идеи психоанализа Под сознанием имеется в виду способность идеального (психического) отражения действительности, превращение объективного содержания предмета в субъективн...
9027. Познание, его виды и структура. Понимание и объяснение как парадигмы познания. Уровни научного познания 48 KB
  Познание, его виды и структура. Понимание и объяснение как парадигмы познания. Уровни научного познания Гносеология - раздел философии, в котором изучаются проблемы природы познания и его возможностей, отношения знания к реальности, исследуются...
9028. Концепции истины. Проблема критериев истины 32.5 KB
  Концепции истины. Проблема критериев истины Рассматривая философскую теорию истины, мы ставим два вопроса: какие свойства знания определяют его истинность? как отличить истину ото лжи или заблуждения? В русской философии понятия ложь и...
9029. Виды и строение знания. Обыденное, научное и философское знание 34.5 KB
  Виды и строение знания. Обыденное, научное и философское знание Начиная с Демокрита философы занимали себя разделением знаний, попыткой их классификации и, соответственно, установлением связей между обозначенными видами. Современная эпистемология де...
9030. Предмет и типы социальной философии 37.5 KB
  Предмет и типы социальной философии Социальная философия имеет своим объектом познания общество, т. е. занимается познанием социальной действительности. В строгом смысле слова любое познание, поскольку оно протекает в обществе, является социальным...
9031. Глобалистика и ее проблемы. Глобальные проблемы современной цивилизации 42.5 KB
  Глобалистика и ее проблемы. Глобальные проблемы современной цивилизации Исторические типы взаимосвязи природы и общества определяются переходом от присваивающего к производящему хозяйству. Существуют три основных этапа такой взаимосвязи: 1 этап...
9032. Учение Августина 14.58 KB
  Учение Августина. Черты средневековой философии: теоцентризм - единый бог в центре бытия креационизм – разделение бытия на сущее (бога) и сотворенное богом провиденциализм – Бог знает все, все наполняет смыслом традиционализм...