57911

Розв’язування задач на обчислення площ многокутників

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Проведення аукціону На дошці записаний список лотів. Вчитель зачитує питання лотів пропонуючи його купити тобто відповісти на питання чи розвязати задачу. За кожен лот учні отримують різні бали.

Украинкский

2014-04-17

328 KB

6 чел.

Тема уроку: Розв’язування задач на обчислення площ многокутників.

Мета уроку:

          узагальнити та систематизувати знання учнів про площі

многокутників ;

формувати вміння учнів застосовувати теорему про площу прямокутника. Трикутника, паралелограма, трапеції при розв’язанні задач;

розвивати творчі здібності учнів шляхом розв’язування різних типів задач, розвивати спостережливість та вміння працювати в групах;

виховувати інтерес до математики, довіру до товаришів.

Тип уроку:Урок узагальнення і систематизації знань.

Форма проведення: урок – аукціон.

Обладнання: мультимедійний проектор, картки із завданнями, ноутбук, презентація, портрет Сухомлинського, фішки.

Епіграф уроку: «Розумова праця на уроках математики – пробний камінь мислення»

В.А.Сухомлинський

Хід уроку

І. Організаційний момент

Доброго дня мої дорогі учні! Ми знову зібралися разом на уроці геометрії.

Урок щоб легко нам почати,

Слова важливі прошу пам’ятати.

Що Божа ласка душу очищає

І розум благодаттю наповняє.

Подаруйте один одному посмішку. А я бажаю кожному з вас. Щоб на цьому уроці ви були:

«У» - уважними;

«С» - спокійними;

«П» - працелюбними;

«І» - ініціативними;

«Х» - хоробрими.

А одним словом, я бажаю вам УСПІХУ! І не тільки на уроках геометрії. Бо як зазначав філософ Е. Ільєнков: «Усе людське життя – це не те, що інше, як постійне бажання досягти успіху у вирішенні нових питань та проблем».

Хто з вас бажає досягти успіху? Молодці.

ІІ. Мотивація навчально - пізнавальної діяльності.

На попередніх уроках ми з вами обчислювали площі многокутників, навчилися розв’язувати задачі. Отже, тема нашого сьогоднішнього уроку Розв’язування задач на обчислення площ многокутників. Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів про площі многокутників ;

формувати вміння учнів застосовувати теорему про площу прямокутника. трикутника, паралелограма, трапеції при розв’язанні задач.

Проведемо даний урок у вигляді аукціону. Аукціон – це розпродаж цінностей. Найбільша наша цінність - це знання.

Вчитись легко буває,

Та наука завжди хороша

Кожна в світі людина знає,

Що знання – то найлегша,

Найцінніша ноша.

ІІІ. Проведення аукціону

На дошці записаний список лотів. Вчитель зачитує питання лотів, пропонуючи його «купити», тобто відповісти на питання чи розв’язати задачу. За кожен лот учні отримують різні бали. Кожен лот має свою стартову ціну: одну, дві, три фішки, залежно від його складності. У кінці учасники аукціону, які наберуть найбільшу кількість фішок одержать нагороду відповідні оцінки – бали.

Увага починаємо аукціон! (удар гонга)

Лот 1. – «Перевірка домашнього завдання»( оцінюється 2 фішками)

На домашнє завдання вам було виконати № 604

Нехай у рівнобедреній трапеції АВСD. ВС ║ АD, АВ = СD = 10см, МN  АD, ВМ = МС, АN = ND, МN = 8см. Оскільки в трапецію вписано коло, то АD + ВС = АВ + СD = 10 + 10 = 20см.

S =

Відповідь:

Молодці перший лот продано.

Лот 2. – «Теоретичний» (оцінюється 1 фішкою)

Не можна знати усе, досить розуміти.

Ж. Санд:

Дайте відповіді на питання:

  1.  Що таке площа? Сформулюйте властивості площ.
  2.  Чому дорівнює площа прямокутника? Квадрата? Прямокутного трикутника?
  3.  Чому дорівнює площа паралелограма?
  4.  Чому дорівнює площа ромба, якщо відомі його діагоналі?
  5.  Чому дорівнює площа трапеції?

Лот 3 – « Практичний» Робота з підручником (оцінюється 3 фішками)

Важлива не кількість знань, а їх якість. Можна знати дуже багато, не знаючи найголовнішого.

Лев Толстой

Розв’язати № 562

Нехай у ромбі АВСD ВН  DА, ВН = 12см, ВD = 13см. Із трикутника  ВНD  за теоремою Піфагора маємо: НD =  = =5см. Нехай АВ = х см, тоді АН = (х – 5)см. Із трикутника АВН маємо: =, тоді 10х = 169, х = 16,9. Отже, АВ = 16,9см.

S= АD .ВН = 16,9 12= 202,8

Відповідь: площа паралелограма 202,8.

Проданий третій лот.

Лот 4 – «Робота в групах» (оцінюється 3 фішками)

Набув знань – пристосуй до діла.                       К.Д.Ушинський

Клас об’єднується в 4 групи, кожна група отримує своє завдання.

Відповідь: 120 .

Відповідь: 256.

Відповідь: 216 .

Відповідь: 108 .

Молодці проданий 4 лот тим учням хто із своєї групи виконав першим завдання. А зараз ми трошки відпочинемо.

Фізкультхвилинка

Швидко встали, посміхнулись

Вище – вище потягнулись,

Нумо, плечі розпряміть

Підніміть та опустіть.

Вправо в ліво оберніться

Рук колінами торкніться.

Сіли, встали. Сіли. Встали.

І на місці потоптались.

А зараз знову до роботи.

Лот 5. «бюро знань» (оцінюється 3 фішками)

Так звана самостійна робота – це вершки математики… без роботи такого характеру вивчення математики майже даремна річ…

                                                                                        Дж.Венг.

Варіант 1.

Знайдіть площу паралелограма. Сторони якого дорівнюють 9см і 12см, а кут між ними - .

Відповідь: 54

Варіант 2.

Площа трапеції дорівнює 24, а її висота – 4см.Знайдіть основи трапеції, якщо вони відносяться 1:5.

Відповідь: 2см і 10см.

Лот 6 – «Кросворд»(оцінюється 1 фішкою за кожну  правильну відповідь на питання)

Ключове слово кросворда ви прочитаєте у виділеному стовпчику

  1.  Сторона прямокутного трикутника (гіпотенуза)
  2.  Паралелограм з прямими кутами (прямокутник)
  3.  Фігура з рівними сторонами (квадрат)
  4.  У чотирикутнику живуть,

Із кута у протилежний кут ідуть

Ми їх в задачах зустрічаємо.

І як ми ці відрізки називаємо? (діагоналі)

  1.  Три точки невеличкі

Відрізками сполучимо.

А те, що утворилось,

Всі разом озвучимо. (трикутник)

  1.  Геометрична фігура. (трапеція)

Це слово – «знання». Це та вершина, до якої ми прагнули дійти сьогодні і до якої ви повинні прагнути все життя. Як сказав Абу – ль – Фарадж.

Знання – настільки дорогоцінна річ, що її не ганебно добувати з будь – якого джерела.

                                                                                 Абу - ль – Фарадж.

ІV. Підсумок уроку. Рефлексія

На цьому уроці ми систематизували і узагальнили знання з даної теми.

Продовжіть фразу:

  •  Сьогодні на уроці я закріпив…
  •  Сьогодні на уроці я повторив…
  •  Сьогодні на уроці я познайомився…
  •  Сьогодні на уроці я дізнався…

Працюючи  разом, ви досягли успіху.  Кожен  учень  підраховує  набрані  фішки і переводить їх в бали навчальних досягнень. Хто набрав найбільшу кількість фішок отримує 11 балів.

v. Домашнє завдання.

Повторити §

Розв’язати №563

І хочу сказати вам такі слова

Бажаю всім присутнім

Я успіхів, удачі

Приходьте на уроки!

Розв’язуйте задачі.

PAGE   \* MERGEFORMAT2


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

41361. Работа ионизационного манометра 266 KB
  Цель работы: Изучить работу ионизационного манометра зависимость ионного тока от изменения различных параметров ток накала напряжение на сетке между катодом и анодом. Таблица зависимости ионного тока от тока накала. мА 300В 50В 260В 50В 300В 33В 29 665 650 651 28 655 642 649 20 631 635 632 18 628 630 628 14 620 622 622 9 609 615 609 5 590 596 589 0 540 540 522 Таблица зависимости ионного тока от напряжения между катодом и анодом . 13 33В 12 50В 13 50В 75 30 5 70 30 65 29 45 28 60 28 ...
41362. Изучение работы форвакуумного насоса 99.5 KB
  Цель работы: определить предельный вакуум и скорость откачки ротационного насоса. Форвакуумная установка: где Б1 – баллон; Б2 – калибровочный баллон (Vк = 2,4 л.); К1 – К7 – краны; РМ – разница давлений (мм.масл.ст.). Для нахождения объема установки используем следующую формулу:
41363. Градуирование электроизмерительных приборов с помощью потенциометра собранного из двух магазинов сопроти 159 KB
  Градуирование электроизмерительных приборов с помощью потенциометра собранного из двух магазинов сопротивления Приборы приспособления: вольтметр магазины сопротивлений нормальный элемент реостаты ключи гальванометр батарея вольтметр.
41364. Определение эдс в термопаре 200.5 KB
  Схема для измерения малых эдс: где g гальванометр класс точности 05; АВ реохорд rАВ = 12  01 Ом lАВ = 1 м.; 1 источник тока для реохорда 15 В; Э эталонная эдс элемент Вестона 101795 В; х измеряемая эдс; r1 реостат для регулировки цены деления реохорда; r2 сопротивление; r3 реостат; М1 опорный спай термопары 00С; М2 рабочий спай термопары.
41365. Определение коэффициента поверхностного натяжения жидкостей 224.5 KB
  Задание 1: метод компенсации разности давлений поверхностного слоя жидкости. d плотность жидкости налитой в манометр в данном случае это вода и d = 10 г см. Задание 2: метод отрыва пузыря внутри жидкости. Установка: где Т насос; Б бутыль для создания давления; Н разность высот жидкости в двух коленах манометра; D глубина на которую опущен капилляр радиус которого равен 002 см.
41366. Определение удельной теплоёмкости жидкости методом лучеиспускания 68 KB
  Определение водяного эквивалента калориметра M0 масса калориметра M1 масса калориметра с холодной водой MI=M1M0 масса холодной воды TI температура холодной воды M2 масса калориметра с горячей и холодной водой T температура смеси MII=M2M1 масса горячей воды TII температура горячей воды M0= 179 г M1= 297 г MI = 118 г TI = 23 C M2 = 332 г Т = 31 С MII = 35 г ТII = 61 С II Основные измерения...
41367. Градуирование электроизмерительных приборов с помощью потенциометра собранного из двух магазинов сопротивления 50.5 KB
  Цель работы: проградуировать вольтметр. Приборы и приспособления: вольтметр , магазины сопротивлений – 4, нормальный элемент – 1, реостаты – 4, ключи –3 , гальванометр – 1, батарея на 2.5-3 В, источник постоянного напряжения для питания градуируемого прибора.
41368. Основные измерения с электронным осциллографом 75.5 KB
  Задание 1: Проверка линейности усилителей осциллографа. U В Y см 6 035 7 05 8 06 10 08 12 085 14 095 18 12 22 15 Задание 2: Градуировка усилителей. U=18 В Задание 3: Проверка внутреннего калибратора напряжения. 17 11 01 18 115 011 20 12 012 21 125 013 23 135 016 Задание 4: Определение чувствительности трубки.