57913

Розв’язування вправ на тему «Додавання та віднімання звичайних дробів»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: сигнальні картки роздруковані усні вправи екологічне пано з відповідями до вправ картки так ні картки з індивідуальними завданнями для учнів картки з додатковими вправами.

Украинкский

2014-04-17

503 KB

3 чел.

Конспект уроку

Математика

Клас 5

Тема: Розв’язування вправ на тему «Додавання та віднімання звичайних дробів»

Мета: навчальна: продовжувати формувати навички учнів розв’язувати вправи, що передбачають використання звичайних дробів, додавання та віднімання звичайних дробів, мішаних чисел, знаходження числа за його дробом чи дробу від числа, повторити правила знаходження компонентів невідомих дій, правила порівняння дробів;

          розвиваюча: розвивати всі види пам’яті, увагу, уяву, логічне, критичне мислення, творчі здібності, культуру записів, математичну мову, розширювати кругозір учнів, розвивати фізичну культуру учнів;

         виховна: виховувати старанність, працьовитість, любов до праці, дружність, щирість, любов до математики, збереження здоровя, повагу до однолітків, вчителів, культуру праці.

Хід уроку:

  1.  Організаційний момент (3 хв)
  2.  Перевірка домашнього завдання (5 хв)
  3.  Актуалізація опорних понять (5 хв)
  4.  Розвязування вправ (24 хв)
  5.  Підсумок уроку. Домашнє завдання (5 хв)

Обладнання: сигнальні картки, роздруковані усні вправи, екологічне пано з відповідями до вправ, картки «так», «ні», картки з індивідуальними завданнями для учнів, картки з додатковими вправами.

  1.  Організаційний момент (3 хв)
  2.  Перевірка домашнього завдання (5 хв)

На дошці записані дві вправи, схожі до тих, що були задані додому. Учні розв’язують усно з коментуванням.

Вправа 1

Іринка – шоколадки;

Даринка – шокладки;

Оксанка – шоколадки;

Павлинка – ? шоколадки.

Відповідь:

Додаткові запитання:

  1.  Хто зїв найбільше шоколаду? (Павлинка)
  2.  Хто зїв найменше шоколаду? (Іринка)
  3.  На скільки частин поділили дівчата шоколадку? (На 10 частин)

Вправа 2

1 доданок

2 доданок

Сума

Зменшуване

Відємник

Різниця

0

Додаткові запитання:

Назвати елементи дій додавання та віднімання.

Правила знаходження невідомих компонентів дії додавання та віднімання:

Щоб знайти невідомий доданок, потрібно від суми відняти відомий доданок.

Щоб знайти зменшуване, потрібно до різниці додати від’ємник.

Щоб знайти від’ємник, потрібно від зменшуваного відняти різницю.

3.Актуалізація опорних понять (5 хв)

Робота з сигнальними картками на запитання типу «так», «ні».

Якщо «так» поворот голови направо, якщо «ні» поворот голови наліво.

Сигнальні картки:

  1.   звичайний дріб (так);
  2.   правильний дріб (так);
  3.   правильний дріб (ні);
  4.    натуральне число (ні);
  5.   (ні);
  6.   (так);
  7.   (так);
  8.   (так);
  9.   (ні);
  10.   (ні);
  11.   (так);
  12.   (так);
  13.   (ні);
  14.   6 натуральне число (так);
  15.   (ні).

  1.  Розвязування вправ ( 24 хв)

Оголошння теми уроку, запис дати, теми.

Епіграф до уроку :

«Девять десятих нашого щастя залежить від здоровя»

А.Шопенгауер.

Паралельна робота на дошці.

Учень 1:

Розвязати рівняння:

;

;

;

;

.

Перевірка.

Відповідь .

Учень 2

Розвязати  задачу:

У понеділок Олеся витратила на ранкову гімнастику  години, у вівторок на 7 хвилин більше, а в середу  години. Скільки хвилин витрачала на ранкову гімнастику Олеся щодня?

Розвязання:

  1.  60:4*1=15 (хв.) – робила зарядку у понеділок;
  2.  15+7=22 (хв.) – робила зарядку у вівторок;
  3.  60:6*2-20 (хв.) – робила зарядку в середу.

Відповідь. 15 хв, 22 хв, 20 хв.

Учень 3:

Середньостатистичний учень повинен витрачати  доби на сон, в школі перебувати  доби, виконувати домашню роботу в два рази менше часу, ніж перебуває в школі. Скільки в учня залишається вільного часу?

Розвязання:

  1.  24:3=8 (год) – на сон;
  2.  24:4=6 (год) – уроки в школі;
  3.  6*2:4=3 (год) – домашнє завдання;
  4.  24-(8+6+3)=7 (год) – вільний час.

Відповідь. 7 годин

Фізкультхвилинка:

Необхідно трішки відпочити:

Один з учнів проводить фізкультхвилинку для класу/

Віршик:

Ми берізки і кленці.

В нас маленькі стовбурці.(Встати)

Ми в стрункі стаєм рядки.

Виправляєм гілочки. (Руки поставили перед собою)

Ледь зіп’ялись з корінців,

Дістаємо промінців.(Руки підняти вгору)

Ми стискаєм їх вогонь

В зелені своїх долонь. (Стискають кулачки)

Хилять свіжі вітерці

Вліво-вправо стовбурці. (Нахили тулуба)

Ще й верхівки кожен ряд

Нахиля вперед-назад. (Вправи для шиї)

Усна робота:

Знайти невідоме число:

Відповідь:

Учень працює на дошці, чотири учні працюють на картках:

Картка 1(3)

  1.  Виділіть цілу і дробову частини числа: ; ; .
  2.  Запишіть у вигляді неправильного дробу числа: 3; 2; 4.
  3.  Виконайте дії:

а)  + ; б) 12 + ;   в) ; г) .

Картка 2(4)

  1.  Першого дня в магазин завезли 4 т овочів, а другого — на 1т більше. Скільки овочів завезли в магазин за два дні?
  2.  Виконайте дії:

а) ; б) ;  в) ;  г) .

Відповіді до карток:

Картка 1(3)

1.

2.

3.

Картка 2(4)

  1.  
  2.  

Вправа для класу.

Вправа

Обчислити:

  1.  Підсумок уроку. Домашнє завдання (5 хв).

В результаті нашої роботи ми отримали приклад, обчисливши який вийшло . А що це таке? Шопенгауер був правий, що наше щастя набагато залежить від здоровя, а отже ми повинні його берегти.

Проаналізувати домашнє завдання, націлити на його виконання.

 

PAGE   \* MERGEFORMAT 2


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

13425. ПРОВІДНИК ОС WINDOWS 2000 469 KB
  ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №2 ПРОВІДНИК ОС WINDOWS 2000 1. Мета роботи Ознайомитися з основними прийомами роботи у програмі Провідник€ та навчитися переміщати копіювати файли створювати папки каталоги виконувати пошук документів. 2. Задачі роботи 2.1. Освоїти робот...
13426. НАСТРОЮВАННЯ ПАНЕЛІ ЗАДАЧ, ГОЛОВНОГО МЕНЮ, РОБОТА З ЯРЛИКАМИ 4.15 MB
  ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 3 НАСТРОЮВАННЯ ПАНЕЛІ ЗАДАЧ ГОЛОВНОГО МЕНЮ РОБОТА З ЯРЛИКАМИ 1. Мета роботи Оволодіти навичками настроювання Панелі задач та Головного меню Windows 2000 навитися працювати з ярликами на Робочому столі. 2. Задачі роботи 2.1. Оволодіти навичкам...
13427. НАСТРОЮВАННЯ ІНТЕРФЕЙСУ ОС WINDOWS 2000 439 KB
  ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 4 НАСТРОЮВАННЯ ІНТЕРФЕЙСУ ОС WINDOWS 2000 1. Мета роботи Ознайомитися з можливостями настроювання інтерфейсу операційної системи Windows 2000 за допомогою програм папки Панель управління та придбати практичні навички у настроюванні елементів інтер
13428. РОБОТА У ФАЙЛОВОМУ МЕНЕДЖЕРІ WINDOWS COMMANDER 358 KB
  ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 5 РОБОТА У ФАЙЛОВОМУ МЕНЕДЖЕРІ WINDOWS COMMANDER 1. Мета роботи Ознайомитися з можливостями програми WINDOWS COMMANDER та придбати навички для її використання у повсякденній діяльності. 2. Задачі роботи 2.1. Освоїти роботу з файловим менеджером WINDOWS COMMAND...
13429. ПРОГРАМА АРХІВАЦІЇ WINRAR 477 KB
  ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 6 ПРОГРАМА АРХІВАЦІЇ WINRAR 1. Мета роботи Навчитися виконувати архівацію файлів документів і програм за допомогою програми архівації WinRAR. 2. Задачі роботи 2.1. Освоїти роботу з програмою архівації WinRAR. 2.2. Придбати практичні навички по архіва...
13430. ОБСЛУГОВУВАННЯ ДИСКІВ ПК ЗА ДОПОМОГОЮ СЛУЖБОВИХ ДОДАТКІВ 437 KB
  ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 7 ОБСЛУГОВУВАННЯ ДИСКІВ ПК ЗА ДОПОМОГОЮ СЛУЖБОВИХ ДОДАТКІВ 1. Мета роботи Навчитися виконувати обслуговування дисків за допомогою службових додатків ОС Windows 2000. 2. Задачі роботи Придбати практичні навички роботи із службовими дода...
13431. ФОРМУВАННЯ ТАБЛИЦЬ В ТАБЛИЧНОМУ ПРОЦЕССОРІ MICROSOFT EXCEL 1.81 MB
  МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ №1 ФОРМУВАННЯ ТАБЛИЦЬ В ТАБЛИЧНОМУ ПРОЦЕССОРІ MICROSOFT EXCEL 1. Мета заняття Оволодіти практичними навичками роботи в процесі формування електронних таблиць ЕТ та здійснення в них розрахунків. 2. Завдання роботи Оволо...
13432. ПОВЯЗУВАННЯ ТАБЛИЦЬ MICROSOFT EXCEL 494 KB
  МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ №2 ПОВЯЗУВАННЯ ТАБЛИЦЬ MICROSOFT EXCEL 1. Мета заняття Навчитись працювати і придбати практичні навички роботи з декількома пов'язаними таблицями. 2. Завдання роботи Оволодіти прийомами пов'язування електронних таблиц
13433. ВБУДОВАНІ ФУНКЦІЇ MS EXCEL та ОФОРМЛЕННЯ РОБОЧИХ АРКУШІВ 180 KB
  МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ №3 ВБУДОВАНІ ФУНКЦІЇ MS EXCEL та ОФОРМЛЕННЯ РОБОЧИХ АРКУШІВ 1. Мета та завдання роботи Придбання навичок роботи з вбудованими функціями Microsoft Excel та оволодіння можливостями оформлення робочих аркушів. 2. Зміст робот