57917

Великі вчені та їх внесок в розвиток світової науки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Перевіримо назви секторів показує на сектори учні називають їх англійською мовою Слайди: Трикутники М: Вирішіть тестові завдання оберіть правильну відповідь та дізнайтесь прізвище великого англійського вченого.

Украинкский

2014-04-17

113 KB

0 чел.

Інтегрований урок у  8-А класі

Тема: Великі вчені та їх внесок в розвиток світової науки

Мета: Розвивати комунікативну компетенцію, увагу, уміння логічно мислити; розвивати навички спілкування в групі при виконанні спільного завдання, вміння розуміти один одного та з повагою відноситись до чужої думки; розвивати готовність до практичного застосування отриманих знань. Вчити використовувати математичні та лінгвістичні навички в нестандартних ситуаціях та творчо підходити до рішення завдань. Практикувати в усному мовленні. Сприяти виробленню позитивних мотивів навчальної діяльності. Інтегрувати знання учнів. Виховувати волю та наполегливість у навчанні.

Обладнання: комп’ютер, проекторна дошка.

Хід уроку:

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

1. Організаційний момент

Учитель англ..мови (АМ): Good morning!

Учитель математики (М): Доброго ранку!

АМ: We are glad to see you at the lesson. Greet our guests.

 2. Повідомлення теми та мети

М: Відкрийте зошити, запишіть число та тему уроку: «Великі вчені та їх внесок в розвиток світової науки»

АМ: Tell me the topic of our lesson in English, please.

P: Great scientists and their contribution into the development of the world science

М: Як ви вже здогадалися, сьогодні у нас незвичайний урок – урок англійської мови та математики. Бажаємо вам бути на цьому уроці сміливими, активними, працьовитими, бажаючими багато та плідно працювати.

АМ: I wish you to be in a high spirits, I wish you success and to combine your knowledge in English and Mathematics skillfully.

М: Сьогодні ми з вами покажемо готовність до практичного застосування отриманих вами знань з обох предметів. Ви покажете, як ви можете з’єднувати математичні та лінгвістичні навички в нестандартних ситуаціях та творче підходити до рішення завдань.

II. Основна частина

М: Зараз на екрані з’явиться магічне коло, яке поділене на сектори. Кожен сектор має свою тему.

АМ: Lets name these sections: 1. Triangles  2. 17th century   3. Riddle   4. 16th century   5. Number successiveness   6. Riddle   7. Pythagoras's theorem   8. 3rd century BC  

М: Перевіримо назви секторів (показує на сектори, учні називають їх англійською мовою)

                        Слайди:

  1.  Трикутники

М: Вирішіть тестові завдання, оберіть правильну відповідь та дізнайтесь прізвище великого англійського вченого. Прочитайте це прізвище, заповнив таблицю.

Заповнення таблиці:

1. Трикутники

Розв'яжіть тестові завданнявиберіть правильну відповідь і дізнайтеся прізвище великого англійського вченого. Прочитайте це прізвищезаповнивши таблицю:

1) У трикутнику PQR, PQ = 7,2 см, QR = 3,6 см, RP = 4,9 см. Який кут трикутника найбільший?

                        Р)    QPR  С)   PQR        R)   QRP

2) У трикутнику ABC       A = 46°,      B = 75°. Яка сторона трикутника найменша?

                               H) AB           D) CA            E) BC

3) У трикутнику ABC (C = 90º) AC = a, BC = b та S - площа цього трикутника. Тоді:

                               K)   S = absinС           T)  S = abcosС              C)  S = ab

4) В трикутнику КМР у якого     КМ = МР = 4см, КР = 5 см. Периметр дорівнює:

                               О) 13            G)9                A)15

5) Знайдіть площу правильного трикутника, сторона якого a:

                               К) S = a²        R) S = Е) S =

6) Прямокутний трикутник, який один з кутів?

                                D) 90º           L) 60º             T) 45º

7) Трикутник рівнобедрений, якщо кути при основі:

                                O) 30º           A) 60º             E) рівні

   №1

     №2

3

  №4

  №5

  №6

7

  QRP

 BC

  S = ab

   13

S =

   90º

рівні

   R

     E

C

   O

R

  D

E

АМ: What do you know about this scientist?

Р1: Robert Recorde was born in Tenby, Wales in 1510. Unfortunately we know little about his childhood. As a young adult he studied at Oxford, then at Cambridge where he graduated in medicine.

Р2: Recorde wrote many books in mathematics. He first used the symbols (+) and (–). Recorde is credited for developing the (=) equal sign.

               Р3: Recorde died in the King’s Bench Prison in 1558, where he was committed for debt.

2.  XVII століття

АМ: He was born on the 17 August, 1601. Died on the 12 January, 1665. He was a French mathematician, one of the founders of analytic geometry, mathematical analysis, probability theory and number theory.

Відповідь: Pierre de Fermat

М: П’єр Ферма засновник теорії чисел. На протязі навчання в середній школі ми познайомилися з різними видами чисел. Наведіть приклади чисел (раціональні, цілі, від’ємні, додатні) (Діти розповідають про особливість числа нуль)

Бесіда про особливе число «6» та особливу дату для України – 1991рік.

3. Загадка

М:Три склади в слові. Перший слог – Велика сніговика частина.
Виконують другий склад слони, прийшовши на водопій.
А трет
ій склад називається так, як раніше звался твердий знак.
З’єднай всі три як треба, отримаєш ЕВМ в нагороду.

1) ніс    ком   відро

2) сплять п’ють їдять

3) ер аз веді

Відповідь: Ком-п’ют-ер.

АМ: Do you think that computers play a very important role in our life and why?

Р1: розповідає про важливість комп’ютерів у нашому житті.

  1.  XVI століття

АМ:He was the English scientist and mathematician and invented the signs “greater then” (>) and “less than” (<)?

 Відповідь: Thomas Harriot   

АМ: What else do you know about Thomas Harriot?

P1: Thomas Harriot was born in Oxfordshire, England, in 1560. He died in 1621. He was an English                          

      scientist and mathematician.  Little is known about his parents. In 1557 Harriot  entered the    

      University of Oxford. He studied optics, astronomy and geometry.

М: Розв’яжіть нерівність:

  1.  2 ≤ 10
  2.  -3х > 15
  3.  2 (х-3) < 17

Warm up

Let’s have a little rest and have karaoke with Shrek (співають пісню)

  1.  Послідовність чисел
  2.  Що є членами послідовності:

Відповідь: числа

  1.  Наведіть приклади послідовностей:

Відповідь: (1; 4; 9; 16), (1; 3; 5; 7).

3.  Серед послідовностей чисел оберіть ту, що є особливою, поясніть її особливість:

а) 7; 18; 23; 100; 102;

б) 1; 4; 9; 16;

в) 19; 27; 31; 47.

4. Якими бувають послідовності:

а) скінченими;

б) нескінченими;

в) зростаючими;

г) спадаючими.

АМ: Number successiveness is closely connected with  the name Carl Gauss. What do you know about him?

Р1: Carl Friedrich Gauss was a German mathematician and scientist who contributed significantly to many fields, including number theory, analysis, differential geometry, geodesy, magnetism, astronomy and optics.

Р2:. Gauss had a remarkable influence in many fields of mathematics and science and he is one of the most influential mathematicians.

Р3: He discovered several important mathematical concepts. He invented modular arithmetic, simplified manipulations in number theory, determined the solution of quadratic equation and his name is connected with arithmetical progression.

  1.  Загадка

.  What is the longest word in English?

Відповідь: SMILES (because there is a mile between the letters s )

М: Діти, скажіть мені скільки в милі кілометрів/метрів?

  1.  Теорема Піфагора

М: 1) До якого трикутника застосовується теорема Піфагора?

Відповідь: до прямокутного.

2) Егіпетський трикутник, це трикутник:

а) довжина сторін якого – 3; 4; 5.

б) його особливість – (5²= 3²+ 4²)

3) Назвіть елементи прямокутного трикутника:

Гіпотенуза, катет, катет.

4) Загальний вигляд теореми Піфагора:

c²= a²+ b²(квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів його катетів)

АМ: Who can tell me about Pythagoras?

Р1: Pythagoras - is the ancient Greek philosopher and mathematician, founder of the religious and philosophical school of the Pythagoreans.

Р2: History of the life of Pythagoras is difficult to separate from legends, representing him as a perfect sage. Even Herodotus called him "the greatest Hellenic sage".

  1.  ІІІ століття до нашої ери.

АМ: He was born in 287 BC in Syracuse on the island of Sicily. He has opened a number of the major laws of the nature. He was the first who deducted the number. He also deducted squares and volumes of many geometry figures and bodies.

Відповідь: Archimedes

ІІІ. Заключна частина

  1.  Дом. завдання

АМ: Open your daybooks and write down your home assignment. Make up a project about one of the mathematicians.

M: На наших уроках ми продовжуємо вивчати тему «Многокутники та їх площа». Вашим домашнім завданням буде §17, с.241 №245а, №247в.

  1.  Підсумок

Виставлення оцінок з коментуванням

АМ: Well, you were good today.

М: Гарно ви попрацювали, діти. Тепер давайте з’ясуємо:

     На уроці ми…

Р1:  вміло поєднали знання з англійської мови та математики

АМ:  Were these tasks difficult for you?

P2: No, they werent

P3: One of them was difficult. It was a section about trisngles.

М: Ваші враження від уроку

Р4: задоволення

АМ: The lesson was

Р5: interesting and very useful

М: За вашу плідну працю та прагненням до пізнання нового ми з Іриною Сергіївною хочемо вас нагородити почесними грамотами. (нагородження учнів грамотами)

АМ: And we want to present our guests with little presents. 

  1.  Прощання

AM: Our lesson is over.

M: До побачення.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

46753. People and animals 28.5 KB
  The noise went on till 3 . [very loud irritting noise] The children re mking terrible rcket upstirs. Could you go nd tell them to be quiet [very loud unberble noise often of humn ctivity] Rcket nd din re quite informl words. Noise cn be countble or uncountble.
46755. Развитие аналитических форм глагола 28.5 KB
  период в английском языке развиваются аналитические формы глагола. Аналитические формы пассивного залога образуются с помощью глагола bēn wesen причастие II при этом только переходные глаголы могут выступать в пассивном залоге. Перфектные формы получили статус грамматизованных аналитических форм тоже в с. Сравните например две формы Pst Perfect:  er tht he hdde hlf his cours yseyled;  t night ws come into tht hostelrye wel nyne nd twenty in compnye of sondry folk.
46756. Содержание экологических прав граждан 28.68 KB
  Предметом этого регулирования являются общественные отношения в области охраны и рационального использования животного мира а также связанные с ними отношения в сфере сохранения и восстановления среды его обитания в целях обеспечения биологического разнообразия устойчивого существования и использования животного мира сохранения генетического фонда диких животных как неотъемлемого элемента природной среды. Его положения развиваются и конкретизируются в нормах подзаконных актов основную массу которых составляют Постановления Правительства...
46757. Механизм образования коррозии. Технологические методы защиты от коррозии НПО 39.5 KB
  Коррозия – разъедание, процесс химического или электро-хим. Разъедания металлов и сплавов. Коррозия начинается с поверхности металла и распространяется в глубь при этом метал может полностью или частично растворится. Так же может образовываться осадки в виде оксидов и гидрооксидов, ржавчина, окалина.
46758. ПОЗИЦИОННЫЕ СВЯЗИ И БАЗИРОВАНИЕ 28.79 KB
  Погрешности формы и размеров обработанных заготовок определяются отклонениями положений режущих кромок и заготовок от траектории заданного формообразующего движения. Задачи взаимной ориентировки деталей и сборочных единиц в машинах при их сборке и заготовок на станках при изготовлении деталей решаются их базированием. При механической обработке заготовок на станках базированием принято считать придание заготовке требуемого положения относительно элементов станка определяющих траектории движения подачи обрабатывающего инструмента. В связи...
46759. The traditional communicative classification of the sentences 29 KB
  In accord with the purpose of communication three cardinal sentence-types have long been recognised in linguistic tradition: first, the declarative sentence; second, the imperative (inducive) sentence; third, the interrogative sentence. These communicative sentence-types stand in strict opposition to one another, and their inner properties of form and meaning are immediately correlated with the corresponding features of the listener's responses
46760. Топливные элементы 523.28 KB
  Топливные элементы представляют собой очень эффективный, надежный, долговечный и экологически чистый способ получения энергии. Первоначально применявшиеся лишь в космической отрасли, в настоящее время топливные элементы все активней используются в самых разных областях — как стационарные электростанции
46761. Мастикові покрівлі 29 KB
  Мастикові покрівлі влаштовують із бітумних емульсійних паст і мастик полімерних мастик а також гарячих бітумних і бітумногумових мастик. Бітумні емульсійні пасти та мастики готують централізовано і поставляють на будівельний майданчик у спеціальних посудинах. Улаштування мастикових покрівель починають з підготовки поверхні основи: перевіряють нівеліром похил поверхні покриття основи під покрівлю наклеюють над стиками панелей покриття захисні армувальні прокладки з тканої склосітки занурюючи її в бітумноемульсійну пасту; влаштовують...