57933

За О. Цегельською. Пригода на ковзанці. Безпечний відпочинок взимку

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: познайомити з оповіданням О. Цегельської; формувати вміння читати, зв’язно розповідати; розширювати знання учнів про зимові розваги; закріпити знання правил про поведінку на льоду, показати, яку небезпеку може приховувати вода; розвивати пам’ять, увагу, мислення, пізнавальний інтерес...

Украинкский

2014-04-17

75.5 KB

14 чел.

Булгакова Наталя Денисівна, Кошева Оксана Миколаївна, вчителя  початкових класів, школи  № 97, м. Донецьк

Зінтегровано предмети: українське читання, основи здоровя, 4 клас.

Тема За О. Цегельською. Пригода на ковзанці. Безпечний відпочинок взимку.

Мета: познайомити з оповіданням О. Цегельської; формувати вміння читати, зв’язно розповідати; розширювати знання учнів про зимові розваги; закріпити знання правил про поведінку на льоду, показати, яку небезпеку може приховувати вода;  розвивати пам’ять, увагу, мислення, пізнавальний інтерес; збагачувати словниковий запас; сприяти розвитку життєвої компетентності; виховувати навички здорового способу життя.

Обладнання: мультимедійна презентація, картки для  роботи в парах.

Використовані методи та прийоми

Словесні методи: розповідь, бесіда, інструктаж.

Наглядні методи: демонстрація об’єктів, ілюстрацій.

Практичні методи: усні вправи.

План уроку

№ з/п

Етапи уроку

Час роботи

I

Організаційний момент

1 хв.

II

Мовленнєва розминка

1 хв.

III

Актуалізація опорних знань

  •  Вправа буксир.
  •  Робота з анаграмою.
  •  Асоціативний кущ.
  •  Розгадування загадок.

1 хв.

1 хв.

1хв.

1 хв.

IV

Повідомлення теми та мети уроку

1 хв.

V

Робота за темою уроку

  •  Робота над оповіданням Пригода на ковзанці.
  •  Фізкультхвилинка.
  •  Розповідь учителя.
  •  Робота в групах. Складання правил.

19 хв.

1 хв.

3 хв.

7 хв.

VI

Домашнє завдання

1 хв.

VII

Підсумок уроку

2 хв.

I.Організаційний момент

Емоційний настрій учнів.

II. Мовленнєва розминка

(Слайд 1)

На ґринджолах із гори

Їхав натовп дітвори.

Ой! Мала упала Юля

І тепер на лобі ґуля.

III. Актуалізація опорних знань

1. Вправа буксир.

Читання зимових слів за картками. Робота в парах.

зима

сніг

лід

мороз

іній

метелиця

хурделиця

завірюха

сніжинка

грудень

січень

лютий

бурулька

пушинка

ялин

2. Робота з анаграмою. (Слайд 2)

З  О В О З Г И

И М І  Р В А

(Зимові розваги)

3. Асоціативний кущ.

   Що ви уявляєте, коли чуєте ці слова? (Відповіді дітей)

                                                                      Зимові розваги

4. Розгадування загадок. (Слайд 3)

Під вікном моїм калюжа

Уночі замерзла дуже,

Узялася склом твердим,

Добре ковзатись на нім.

                                                                                             (Лід)

По стежині, по дорозі бігти я у них не в змозі,

По снігу не йдуть, як слід: до вподоби – тільки лід. (Ковзани)

IV. Повідомлення теми та мети уроку

- Як ви гадаєте, чи завжди зимові розваги бувають безпечними? (Відповіді дітей).

Сьогодні на уроці ми познайомимось з оповіданням Олени Цегельської “Пригода на ковзанці ” та згадаємо правила безпечної поведінки на воді взимку.

 V. Робота за темою уроку

1.Робота над оповіданням Пригода на ковзанці (с. 89 – 92).

  •  Словникова робота. (Слайд 4)

Передмістя – пригород;

Штукарі - ті, хто спритно, уміло роблять що-небудь, вправні у чому-небудь.

  •  Читання оповідання вчителем та підготовленими учнями.
  •  Бесіда за змістом прочитаного.
  •  Як розважались діти на річці?
  •  Що трапилось з Гринем?
  •  Хто прийшов йому на допомогу?
  •  Дайте характеристику вчинку Андрійка.
  •  Вибіркове читання.
  •  Прочитайте, як діти випробували міцність льоду.
  •  Знайдіть у другій частині  тексту, що почув Гринь, опинившись посередені річки.
  •  Зачитайте, які життєві  знання допомогли  Андрійкові  врятувати товариша.
  •  Якими словами тексту можна підписати ілюстрацію? (Слайд 5)
  •  В яких словах визначена головна думка твору?

2. Фізкультхвилинка.

3. Розповідь учителя. (Слайд 6)

  Зима – чудова пора року. Які можливості відкриваються для відпочинку: забави на санчатах, лижах, ковзанах!

   Та чи замислюємося ми про небезпеку такого відпочинку? Чи не щодня газети та телебачення повідомляють про трагедії, які сталися з дітьми або дорослими на льоду. Та все дарма! Мабуть, кожен думає, що з ним таке не може трапитися. Не зважаючи на відлигу, по мостах, наведених на водоймах морозом, ходять пішоходи, скорочують дорогу; рибалки виходять на нестійкий лід і, бува, мандрують на кригах декілька годин або днів. З обривистих берегів водойм діти катаються на санчатах або лижах, не розуміючи, що при швидкій їзді важко загальмувати або звернути, навіть помітивши попереду небезпеку – ополонку або пролом. Багато сміливців носяться на ковзанах по льоду, який тріщить і прогинається. Ці дії “сміливці ” вважають проявом героїзму, не усвідомлюючи страшної небезпеки подібної забави. Недаремно в народі дії, повязані з ризиком, порівнюють з ходінням по тонкому льоду.  Аналіз загибелі людей під час зимового періоду на водоймах показав, що незважаючи на певні запобіжні заходи, мають місце грубі порушення правил поведінки на льоду що призводять до трагічних випадків.

 На уроках з основ здоровя ми з вами вже вивчали тему безпеки зимового відпочинку. Зараз я пропоную вам попрацювати в групах та згадати правила поведінки на водоймах.

4. Робота в групах. Складання правил.

Запамятайте і завжди виконуйте правила, які сприяють безпеці життя. (Слайд 7)

  •  Перш ніж ступити на лід, переконайтесь, що він міцний. Але категорично забороняється робити це ударами ніг! Місця, де лід неміцний, видно здалеку: ці ділянки темніші. Зазвичай тонким лід буває поблизу берегів, кущів.
  •  Під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу.
  •  Якщо ви опинились на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтесь своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льоду.
  •  Під час сильних морозів треба слідкувати, щоб не було відмороження рук, ніг, вух.

Але трапилося так, що лихо все ж відбулося, тому: (Слайди 8 - 9)

  •  особі, яка провалилась під лід, необхідно подати мотузку, дошку, одяг, не підходячи близько до неї. Якщо лід крихкий, треба лягти на нього. Не поспішаючи, треба допомогти постраждалому вибратися з води.
  •  Витягнути постраждалого з води та негайно відправити кого-небудь за лікарем.
  •  Чекаючи  прибуття лікаря,  прийняти міри для надання першої допомоги.
  •  Взимку або в холодну погоду треба постраждалого відправити у приміщення, зняти мокрий одяг, зробити компрес, надіти сухий одяг, напоїти гарячим чаєм.

 Звичайно, кожний нещасний випадок на льоду є індивідуальним, і розповісти про всі варіанти щодо дій під час порятунку неможливо, але, як показує досвід, найголовніше не панікувати і правильно оцінити обстановку. Отже, будьте обережними, не ризикуйте своїм життям! Не виходьте на лід без дорослих!

VI. Домашнє завдання

  Прочитати оповідання Пригода на ковзанці , скласти план тексту, підготуватися до читання за особами.

VII. Підсумок уроку

 Закінчіть речення:  Найбільше на уроці мені сподобалось…  

Зберегти моє життя допоможуть…

Виконуй правила безпеки:

Один на лід ти не ходи!

Щоби не трапилось біди!

Література:

  1.  Бойко Г. Веселинки,  казки, скоромовки, загадки. – К.: Веселка, 1973.
  2.  Лєбора О. Твоя безпека. Ігри, ребуси, тести. – Х.: Ранок, 2007.
  3.  Мечник Л., Гемзюк О. Охорона життя і здоровя учнів. Навчальний посібник. – Тернопіль: Підручники і посібники, 1999.
  4.  Савченко О. Я. Умій вчитися: Навчальний посібник для молодших школярів. – К.: Освіта, 1998.

PAGE   \* MERGEFORMAT 2


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42478. Дифференциальные уравнения 184 KB
  Аналитическое решение дифференциальных уравнений. Численное решение дифференциальных уравнений. Аналитическое решение дифференциальных уравнений Общее решение дифференциальных уравнений. Параметры могут указывать метод решения задачи например по умолчанию ищется аналитическое решение: type=exct.
42479. Определение цены деления и внутреннего сопротивления гальванометра 116.5 KB
  1 где − коэффициент пропорциональности называемый ценой деления; − число делений соответствующее отклонению стрелки. Под ценой деления прибора понимают физическую величину равную измеряемой величине при отклонении стрелки на одно деление.3 Цена деления по напряжению 4.
42481. ОПРЕДЕЛЕНИЕ МОДУЛЯ СДВИГА И МОМЕНТОВ ИНЕРЦИИ ТВЁРДЫХ ТЕЛ НА УСТАНОВКЕ «КРУТИЛЬНЫЙ МАЯТНИК» 1.2 MB
  Крутильный маятник по своему конструктивному устройству аналогичен крутильным весам. Различие, однако, в том, что весы используются в статическом режиме равновесия, а маятник применяется в динамическом режиме. При этом детали его конструкции вращаются, периодически изменяя направление поворота. Определение моментов инерции тел относительно главных и парал лельных осей 7 2. Измерение момента инерции рамки крутильного маятника...
42482. Расширение пределов измерений приборов магнитоэлектрической системы 94 KB
  Для того чтобы на основе гальванометра сделать амперметр параллельно гальванометру подключают сопротивление называемое шунтом рис. Так как требовалось расширить предел измерения гальванометра по току в n раз то ; тогда и 5.4 Если цена деления гальванометра по току равна k1 цена деления амперметра стала равной k1n а чувствительность прибора при этом уменьшилась в n раз.
42483. Сигнали цифрового лінійного тракту ВОСПІ 281.5 KB
  Специфіка оптичного волокна як середовища для передачі сигналу також оптоелектронні компоненти передаючого і приймельного пристроїв накладають обмеження на параметри цифрового сигналу що поступає в лінійний тракт Волоконнооптичної системи передачі тому виникає необхідність перекодування вихідного двійкового цифрового потоку в погоджений з волоконнооптичним трактом лінійний сигнал. Код вибирається в залежності від конкретних умов передачі: виду вихідних повідомлень параметрів волоконнооптичної лінії звязку що...
42484. Моделювання та дослідження нерекурсивного фільтра на основі швидкого перетворення Фур’є 433 KB
  Львів 2011 Хід роботи 1. УВАГА Зберігання виконаної роботи проводити виключно командою Sve ll 3. Для виконання лабораторної роботи скопіювати фрагмент коду позначений коментарем 5лабораторна робота: Нерекурсивні фільтри на основі ШПФ в кінець програми після директиви endif. Вибрати пункт 5 та проаналізувати варіант виконання лабораторної роботи.