57934

Графічні можливості текстового процесора MS WORD

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: навчальна: систематизувати і узагальнити знання учнів за даною темою; розвивальна: розвинути практичні навички опрацювання графічної інформації під час роботи з текстовими документами, творчі здібності і естетичний смак, сприяти профорієнтації...

Украинкский

2014-04-17

1.94 MB

6 чел.

Тема: Урок ділова гра «Графічні можливості текстового процесора MS WORD»

Мета: 

навчальна: систематизувати і узагальнити знання учнів за даною темою;

розвивальна: розвинути практичні навички опрацювання графічної інформації під час роботи з текстовими документами, творчі здібності і естетичний смак, сприяти профорієнтації;

виховна: виховувати сучасну творчу людину, яка здатна навчатися впродовж життя, відповідальність за свої дії.

Тип уроку:  урок застосування знань, умінь, і навичок на практиці.

Вид уроку: ділова гра.

Обладнання: персональні комп’ютери, програмне забезпечення MS WORD, комп'ютерна презентація, картки з завданнями.

ПЛАН УРОКУ

І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку (1 хв)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів(2 хв)

ІV. Підготовчий етап гри (5 хв)

    V. Перший тур теоретичний (7 хв)

    VІ. Другий тур практичний. Творча робота. (25 хв)

    VІІ. Підведення підсумків уроку (3 хв)

    VІІІ. Домашнє завдання (1 хв)

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент 

Зробив –це звершення

Не буду – це відступ

Не можу – це поразка

Повинний – це твій борг

Спроба – це слово кожної людини

Зроблю – це слово радості

Можу – це твоя сила

Так будьте ж сильними!

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

 Мета сьогоднішнього уроку узагальнити одержані знання за текстовим процесором MS WORD. Протягом ряду уроків створюючи різні текстові документи, ви переконалися, що текстовий процесор має широкі можливості для введення, форматування і редагування тексту. Сьогодні на уроці ми з вами удосконалимо навички опрацювання графічних можливостей цієї програми.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Скажіть, чи часто вам доводиться набирати текстову інформацію, оформляти реферати? Дійсно, не тільки ви, але і безліч людей самих різних професій практично щодня стикаються з необхідністю публікації своїх матеріалів. Це письменники, поети, журналісти, дизайнери,  учителі.

Пройде небагато часу, і ви обов'язково опинитеся в такій ситуації, коли вам доведеться влаштовуватися на роботу. Тому на цьому уроці я пропоную вам пережити, що випробовує людина, коли влаштовується на престижну роботу, на яку дуже великий конкурс, і провести заняття у формі ділової гри.

Підготовка друкарського видання – комплексний процес, який включає наступні етапи: набір, редагування і коректування тексту, підготовка ілюстрацій, розробка дизайну всього видання та багато іншого.

    ІV. Підготовчий етап

Уявіть, що наш клас сьогодні – це салон оперативної поліграфії відомого друкарського видання. Ви дизайнери, я – головний редактор. Нашому  виданню потрібно зробити додатковий набір співробітників. Ми отримали замовлення від туристичної фірми «АЛАС» на виготовлення емблеми цієї фірми та візиток для співробітників. Нашому  виданню потрібно зробити додатковий набір співробітників. Ви виконуватимете роль тих, хто бажає влаштуватися на престижну роботу в нашу фірму. Ви повинні продемонструвати свої теоретичні знання, творчі здібності і естетичний смак при виконанні пропонованих  завдань, цілеспрямованість, зосередженість на здійсненності завдань. Ваша мета - поступити на роботу в нашу фірму. Ви можете бути прийняті за однією з наступних спеціальностей:

  •  менеджер за рекламою;
  •  дизайнер;
  •  помічник дизайнера.

Спеціальність

Теоретичні знання

Розробка візитки

Створення емблеми

Оцінка

Оклад за кваліфікацією

менеджер за рекламою

3

4

4

9, 10, 11

балів

$1 500,00

дизайнер

2

3

3

6, 7,  8

балів

$1 000,00

помічник дизайнера

1

2

2

3 , 4,  5

балів

$ 500,00

Доплата 100$ та оцінка 12 буде поставлена за оригінальність, додавання складних додаткових елементів, які будуть внесенні за ініціативою учнів.

Для того щоб визначити, за якою спеціальністю ви будете прийняті і який оклад вам буде запропоновано, вам необхідно пройти три відбірних тури.

Ті з вас, які впораються зі всіма завданнями і наберуть потрібну кількість балів, зможуть  працювати в нашій фірмі. Бажаю вам всім успіху!

V. Перший тур (теоретичний)

Перше завдання відбіркового туру ви одержали на картках. Вам необхідно заповнити їх. На столах у вас 2 сигнальні прапорці: синій ви використовуєте, коли закінчите виконання завдання, а червоний – якщо вам необхідна методична допомого в ході його виконання.

      

VІ. Другий тур (практичний). Творча робота.

У другому турі, вам необхідно розробити візитку для туристичної фірми «АЛАС» на виготовлення емблеми цієї фірми та візиток для співробітників.

Перше завдання виконуєте 10 хвилин, після  закінчення роботи також  використовуйте прапорці. Ознайомтесь з критеріями оцінювання двох практичних завдань.

 Використовуєте загальновідомі вимоги до емблеми.

Доки учні виконують перше завдання, на екрані зявляються слайди з прикладами різних емблем.

Підбиття підсумків першого практичного завдання. Аргументація результатів.

А зараз пропоную вам ознайомитись з другою частиною нашого завдання. Вам необхідно виконати візитку для фірми - замовника. Ознайомтесь з додатковою інформацією.

Емблему, яку ви зробили вставте в візитку фірми - замовника «АЛАС». Ознайомтесь з вимогами створення візиток.

На екрані приклади візиток.

VІІ. Підведення підсумків уроку

Підбиття підсумків уроку. Демонстрація і аналіз виконаних робіт. Виставлення оцінок. Всі учасники показали хороші знання текстового редактора, хороші навички роботи з використанням сучасних комп'ютерних технологій. Особливо хочеться відзначити роботу…  Сьогодні ми беремо вас на роботу. Хочу побажати, щоб таке працевлаштування було завжди.   

      Безумовно, ви зрозуміли, що текстовий редактор Microsoft Word — це настільна видавнича система, що допомагає нам підготувати документ до публікації. Цей унікальний редактор володіє широкими можливостями для введення, форматування і редагування тексту, дозволяє вставляти в нього таблиці і ілюстрації, передбачає нумерацію сторінок, вставку колонтитулів, формування списків і багато що іншого, що дозволяє нам удосконалювати інформаційну культуру. А поняття інформаційної культури надто багатозначне і включає безліч видів роботи з найрізноманітнішою інформацією.

     Сьогодні актуальна фраза: «Хто володіє інформацією, той володіє світом».

    Успіхів вам в постійному оволодінні новою інформацією і коректному розташуванні її при підготовці та оформлювані документів!

VІІІ. Домашнє завдання

 Придумати і оформити рекламний проспект.

PAGE  1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

17544. Представлення перемикаючих функцій у канонічних формах 86.5 KB
  Лабораторна робота №5 Тема: представлення перемикаючих функцій у канонічних формах. Мета: перевести довільну булеву функцію у канонічні форми: ДДНФ ДНФДКНФ КНФ. Варіант 13 Теоретичні відомості: Дизюнкція конституент одиниці рівних одиниці на тих наборах що ...
17545. Скорочені нормальні форми. Мінімізація булевих функцій задопомогою імплікатних матриць 276.5 KB
  Лабораторна робота №5 Тема: скорочені нормальні форми. Мінімізація булевих функцій задопомогою імплікатних матриць. Мета: виконати мінімізацію перемикаючих функцій методом імплікантних матриць. Варіант 13 Теоретичні відомості: Мінімальні форми представленн
17546. Мінімізація перемикаючих функцій за допомогою площинних діаграм 188 KB
  Лабораторна робота №7 Тема: мінімізація перемикаючих функцій за допомогою площинних діаграм. Мета: виконати мінімізацію перемикаючих функцій метод площинних діаграм. Варіант 13 Теоретичні відомості: Процедура мінімізація перемикаючих функцій за допомогою...
17547. ИСПЫТАНИЯ ПУСКОВОГО ПОРШНЕВОГО КОМПРЕССОРА 7.94 MB
  Лабораторная работа № 3 ИСПЫТАНИЯ ПУСКОВОГО ПОРШНЕВОГО КОМПРЕССОРА 1.Стенд поршневого компрессора среднего давления На стенде установлен компрессор типа 2 OK1 см. рис.1. Данные компрессора 2 OK1 Число ступеней 2 Число рабочих полостей каждой ступени 1 Ч...
17548. ИСПЫТАНИЯ POTOРHO-ЛОПАСТНОГО КОМПРЕССОРА 675.5 KB
  Лабораторная работа №5 ИСПЫТАНИЯ POTOРHOЛОПАСТНОГО КОМПРЕССОРА 1. Стенд роторнолопастного компрессора РЛК На лабораторном стенде установлен продувочный компрессор двигателя ЯАЗ204. Основные данные компрессора Диаметр окружности выступов роторов мм 145; ...
17549. Испытания приводного центробежного компрессора 470 KB
  Лабораторная работа №4 Испытания приводного центробежного компрессора 1. Стенд приводного центробежного компрессора На стенде рис.1 установлен центробежный компрессор предназначенный для высотного наддува бензинового авиационного поршневого двигателя самолёта...
17550. Испытания центробежного насоса 385.5 KB
  ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА №2 Испытания центробежного насоса Стенд для испытаний центробежного насоса. Центробежный насос 1 установлен на специальном стенде рис.1 Рис.1. Схема стенда для испытаний центробежного насоса: 1 насос; 2 расходный резервуар; 3 клап
17551. Испытания шестерённого насоса 317 KB
  ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА №2 Испытания шестерённого насоса Стенд для испытаний шестерённого насоса. Шестерённый насос 1 установлен на специальном стенде рис.1 Рис.1. Схема стенда для испытаний шестерённого насоса: 1 насос; 2 приемный резервуар; 3 дроссельн
17552. Методические указания к выполнению лабораторных работ по вспомогательным насосам и компрессорам 9.3 MB
  Методические указания к выполнению лабораторных работ по вспомогательным насосам и компрессорам СОДЕРЖАНИЕ ОБЩИЕ УКАЗАНИЯ К ПРОВЕДЕНИЮ ЛАБОРАТОРНЫХ РАБОТ Порядок подготовки к работам...