57936

Виконання обчислень в середовищі табличного процесора

Практическая работа

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Учбова: Навчити дітей виконувати обчислення в середовищі табличного процесора. Обладнання до уроку: проектор підставка під проектор ноутбук проекційний екран лазерний вказівник затемненн...

Украинкский

2014-04-17

105.09 KB

5 чел.

Табличний  процесор

Тема шкільного  курсу:   Інформатика.  11 клас. Табличний    процесор.

Урок № 2  (номер уроку в темі)

Тема уроку:

Виконання  обчислень в  середовищі  табличного   процесора.  

Мета  уроку:

Учбова:  

Навчити  дітей  виконувати обчислення  в  середовищі  табличного  процесора.

Виховна :

Виховати у  дітей  естетичне оформлення  файлу,  створеному  у  середовищі   табличного  процесора   .

Розвиваюча:

Навчити    дітей  як   використовувати    табличний  процесор  на  уроках   з  фізики, та  математики. 

Обладнання до  уроку:

- проектор,  

- підставка    під  проектор,  

- ноутбук,

- проекційний     екран,  

- лазерний  вказівник,

- затемнення  на  вікнах, (зокрема  жалюзі) ,

- програмний  засіб  Inmarket Navigator  v.3.0,

- учнівські    робочі     комп’ютери   з  завчасно  встановленим відповідним  програмним  забезпеченням,

- кольорові   фішки.

Тип уроку:  урок   з  нелінійною  структурою. .

Компетенції     учнів  на  уроці:

Основні   поняття

Основні  знання

Основні  вміння

Функція  в  табличному  процесорі.

Використання   поняття  функції    в   учбовій  діяльності.

Вести   обчислення   різної  складності  в  середовищі   табличного  процесора.

Умовні позначення: О –оргмомент;      

А –актуалізація опорних знань;

П –пояснення нового матеріалу;

Ф –формування досвіду;

Кр –корекція;

Кн –контроль;

Пд –підсумок.

ТБ-   техніка     безпеки;

ВО -  вправи   для  очей

На   початку     уроку,  після   оголошення  теми,  вчитель   роздає   дітям  картки,  і   ті  діти,  які  знають  ,  як   можна  виконати    необхідні  завдання, працюють   самостійно. Всі    інші -  разом.

Хід уроку:

По-точна хвили- на уроку

Струк-турний еле-мент уроку

Діяльність

Технологічний коментар

Вчителя

Учня

0–

-19

-25

-30

-42

-44

-45

О

ТБ

А

Ф

П

Ф

Кр

К

Кр

К

ВО

Пд

Задає   підібрані  завчасно    питання    дітям.

1). Що  таке    табличний   процесор?

)  Привести  приклади  програм,    що   є  ЕТ ?

) Чим  ЕТ   відрізняється  від    звичайної  таблиці?

) Що  таке  книга  в  ЕТ ?

) Що  таке  лист  в  ЕТ ?

) Що  таке  чарунка  в  ЕТ ?

) Що  таке   чарунка  в  ЕТ ?

) Що  таке  діапазон  чарунок?

) Данні  якого  типу   можна  вводити  в  ЕТ ?

) Як  відбувається  копіювання  в ЕТ ?

Організовує роботу у четвірках за картками (див. Додаток1)

І пара учні самостійно розбирають,  як  виконати  завдання №1,

ІІ пара аналізує як   виконати завдання №2

Обговорення виконаної роботи:

  •  Як   обчислити  значення  функції,  що  містить   корінь?
  •  Яких правил  слід   дотримуватись  при  записі   дробового   виразу в  чисельнику   якого   є  більше,  ніж  один    доданок?
  •  Як  записується  дія   ділення?
  •  Як  записується  корінь?

Пропонує виконати   завдання  групам - навпаки.

Пропонує  самостійну    роботу

             Завдання № 3, №4, №5

Підсумок уроку,  виставлення   оцінок   тим, хто  працював   самостійно.

Домашнє завдання:

(в  залежності   від  підручника,  за   яким  працює      вчитель,  обираються   завдання з  розглядуваної     теми вчителем).  

«Рятівник» с.57-59, підручник: с. 388-391.

Відповідають  на  питання     запропоновані вчителем з  місця 

Працюють з програмою Inmarket Navigator парах і складають власний конспект (у  разі   необхідності)

Обчислюють приклад для самостійного опрацювання

Учень з першої пари пояснює  шлях  виконання 1  завдання учневі з другої пари,  а також свій приклад і навпаки.

Захищають свою роботу

Виконують самостійну роботу кожен за  своїм  комп`ютером

Підготовка до пояснення нового змісту

Актуалізація навчального досвіду

Робота в групах

Взаємодія учнів у динамічній групі:

У  разі необхідності,  користуються  проектором.

Відповіді до завдань  вчитель проектує  на  екран.

Форми  навчання  на  даному   уроці:  колективна   та    групова,  індивідуальна.

Методи  навчання  на  даному  уроці:  порівняння  та аналогія,  корекція.

Засоби  навчання      на  даному  уроці:  ППЗ  «Inmarket Navigator»

Література:

Для вчителя

Для учнів

1.Гуржий  ,  Зарецька «Інформатика  10-11клас»

1.Гуржий  ,  Зарецька «Інформатика  10-11клас»

2. «Рятівник», Інформатика   10-11  клас

2. «Рятівник», Інформатика   10-11  клас

3. ППЗ «Inmarket  Navigator”


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

79151. Учение пятидесятников о крещении Духом Святым 11.87 KB
  Внешним признаком КДС для большинства пятидесятников является говорение на иных языках. обладают даром говорения на языках. Учение пятидесятников о КДС которое обязательно должно сопровождаться внешним проявлением в виде говорения на иных языках не находит подтверждение в Св. Так в день пятидесятницы крестилось около 3000 человек но они не говорили на языках Деян.
79152. Пятидесятнические теории говорения иными языками 14.2 KB
  Из Деяний следует что апостолы говорил на национальных языках но в послании к 1Кор. Правда сейчас теория говорения на смешанных языках не получила своего распространения. Писания о предназначении дара говорения на иных языках. Широкое распространение дара говорение на иных языках в ранний период церковной истории было вызвано необходимостью проповедью христианства в языческом и многоязычном мире который требовал знамений служивших для религиозного сознания верующего человека подтверждением истинности какой либо доктрины.
79154. Сущность и происхождение учения теософов 35.48 KB
  Своим возникновением совеременное движение теософов обязано Елене Петровне Блаватской прим №1. Естественно что с этих пор индуизм и буддизм стали приобретать всё большее значение в системе теософов и антихристианские настроения Елены Блаватской сменились открытой враждебностью к евангельской вере. Секта теософов разделяется на несколько организаций некоторые из которых стали независимыми от Мадрасского центра.
79155. Происхождение Вселенной 18.16 KB
  Так краеугольным камнем ее теософии является фраза: Все ведущее к единству есть добро; все ведущее к разъединению есть зло. Всегда ли разъединение есть зло А как быть тогда с разотождествлением добра и злаЧеткое разделение этих категорий и выбор между ними главный принцип зороастрийской религии. С точки зрения зороастризма смешение добра и зла есть искажение божественной истины и любое учение пропагандирующее смешение этих понятий объявляется еретическим подобно тому как манихейское учение искажающее сущность зороастризма и...