57941

Створення звітів та макросів у Microsoft Access 2007

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: навчальна: ввести визначення понять звіт заголовок звіту область даних макрос; пояснити учням основні принципи створення звітів та макросів; розвивальна: формувати навички аналітикосинтетичного мислення просторову уяву науковий світогляд щодо вирішення різних задач прикладного спрямування...

Украинкский

2014-04-17

60.5 KB

2 чел.

Тема: Створення звітів та макросів у Microsoft Access 2007.

Мета:

  •  навчальна: ввести визначення понять «звіт», «заголовок звіту», «область даних», «макрос»; пояснити учням основні принципи створення звітів та макросів;
  •  розвивальна: формувати навички аналітико-синтетичного мислення, просторову уяву, науковий світогляд щодо вирішення різних задач прикладного спрямування;
  •  виховна: виховувати інформаційно компетентну людину, активного представника інформаційного суспільства.

Тип уроку: комбінований урок (урок вивчення нового матеріалу з елементами здобуття практичних умінь і навичок).

Обладнання: комп’ютери під керівництвом операційної системи Windows XP, пакет прикладного програмного забезпечення Microsoft Office 2007, програма для створення мультимедійних презентацій Microsoft PowerPoint 2007, програма у підтримку навчально-виховного процесу        Test W-2.

ХІД УРОКУ

№ з/п

Зміст роботи

Час

  1.  

Організаційний момент (вступне слово вчителя):

1

Доброго дня шановні учні! Мене звуть Валерій Сергійович, сьогодні я буду проводити у Вас урок інформатики.

  1.  

Мотивація навчальної діяльності:

2

У повсякденному житті часто виникає необхідність опрацьовувати великі обсяги даних. Не пройде і півроку, як Ви зробите крок у самостійне життя і будете обирати свою майбутню професію. Саме тому наш з Вами урок хотілося б розпочати зі слів німецького вченого публіциста Вільгельма Швебеля «Хто планує майбутнє, той планує його у свою користь».

Сьогодні на уроці Ви будете не просто учнями 11-ого класу, а спробуєте себе у ролі працівників відділу маркетингу в компанії «Альфа комп’ютер Кривий Ріг»

Ви розпочинаєте вивчення наступної змістової частини теми «Системи управління базами даних».

Інформаційний довідник:

Маркетинг – це діяльність, спрямована на створення попиту та досягнення цілей підприємства через максимальне задоволення потреб споживачів.

В маркетинговій практиці існує таке правило:

Принципи ведення бізнесу, як і принципи маркетингу формуються на основі низки понять:

  •  відчуття нестачі;
  •  потреба;
  •  товар;
  •  попит;
  •  угода;
  •  ринок.

Уважно слухайте мої пояснення. Вони Вам допоможуть сформувати та удосконалити необхідні для подальшої роботи вміння і навички.

Оцінка за урок залежить від знань теорії та одержаних практичних навичок.

Під час виконання практичної роботи можна користуватися власними джерелами інформації: підручником, довідником, конспектом.

  1.  

Повідомлення теми і мети уроку.

1

  1.  

Актуалізація опорних знань:

4

Але для того щоб перейти до безпосереднього вивчення нової навчальної теми, ми «відчуваємо певну нестачу» в знаннях. Саме тому необхідно пригадати навчальний матеріал попередніх уроків.

Гра «Відчуття нестачі»:

Запитання для учнів:

  1.  Дайте визначення поняттю «запити» в базах даних.
  2.  Що таке схема даних? З якою метою її використовують?
  3.  Дайте визначення поняттю «ключове поле».
  4.  За допомогою чого і як створюють запити?
  5.  Що таке «форми» в базі даних? З якою метою використовують?
  6.  Що таке база даних? Яке призначення баз даних?

  1.  

Вивчення нового навчального матеріалу:

6

Ми вже подолали з Вами «відчуття нестачі» в знаннях і я Вам пропоную перейти до наступного етапу «потреба». Виявляється тих знань, які у нас з Вами наявні, не вистачає для розкриття поточної теми, саме тому є необхідність в нових знаннях.

Звіт – це документ, який містить інформацію з бази даних і призначений для виведення на друк.

Структура звіту:

Заголовок звіту  – один раз на початку звіту.

Верхній колонтитул  – на початку кожної сторінки.

Область даних  – інформація з БД.

Нижній колонтитул  – в кінці кожної сторінки.

Примітки звіту  – один раз в кінці звіту.

Як можна створити звіт в Microsoft Access:

  •  конструктор;
  •  майстер звітів;
  •  автозвіт: в стовпчик;
  •  автозвіт: стрічковий;
  •  майстер діаграм;
  •  етикетки.

Макрос – це набір макрокоманд.

Макрокоманда описує дії, які потрібно виконати:

  •  відкриття і закриття таблиць, звітів, форм;
  •  виконання запитів;
  •  встановлення значень полів;
  •  пошук даних;
  •  керування виведенням на екран;
  •  друк даних;
  •  повідомлення користувачу;
  •  запуск інших програм.

Події (для запуску макросу)

  •  дії користувача (клавіатура, миша);
  •  внутрішні події (відкриття і закриття форми, зміна запису і т.д.).

  1.  

Здобуття практичних умінь і навичок (виконання практичної роботи):

6

Подолавши попередній етап ми з Вами перейдемо до наступного «товар», оскільки маємо вже певні уявлення про теоретичний матеріал.

  1.  

Закріплення навчального матеріалу (комп’ютерне тестування):

5

Подолавши черговий етап нашого уроку, ми зустрічаємося ще з одним маркетинговим поняттям «попит».

  1.  Яке призначення звіту?

А Редагування записів

Б Виведення даних на екрані або папері

В Створення таблиць

Г Створення запитів

  1.  Які способи створення звітів вам відомі?

А Автоматичне створення

Б За допомогою майстра

В У режимі конструктора

Г За допомогою панелі елементів

  1.  На основі яких об`єктів створюється звіт?

А Форми

Б Таблиці

В Запиту

Г Іншого звіту

  1.  Які особливості має автозвіт?

А Містить усі поля таблиці або запиту

Б Не відрізняється від звіту, створеного за допомогою майстра

В Створюється автоматично

Г Його неможливо змінити

  1.  Які дії можна виконати в режимі конструктора звіту?

А Додати або змінити заголовок чи примітку.

Б Додати обчислювальне поле.

В Змінити область даних

Г Додати звіт

  1.  Укажіть елементи структури звіту.

А Заголовок

Б Примітка

В Колонтитули

Г Головне меню

  1.  Якими є особливості створення звіту з використанням конструктора?

А Такий звіт неможливо використовувати для створення звітів

Б Це швидкий спосіб створення звіту.

В Це автоматичний спосіб створення звіту.

Г Це трудомісткий спосіб створення звіту.

  1.  

Підбиття підсумків роботи:

3

І в решті-решт ми досягли з Вами передостаннього щабля – «угода». Вам пропонується закінчити речення:

Звіт – це …

Звіти створюються на основі …

Звіти бувають …

Макрос – це …

Макроси використовуються для …

  1.  

Оцінювання:

1

  1.  

Домашнє завдання: 

1

Маючи базові маркетингові поняття пропоную Вам відвідати ринок на якому можете отримати домашнє завдання:

  1.  вивчити текст опорного конспекту;
  2.  створити проект бази даних «Школа», «Бібліотека», «Лікарня» (один за вибором);
  3.  додатково опрацювати навчальний матеріал розміщений за посиланням.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

28198. Предмет психологии. Специфические особенности и классификация психических явлений 68.5 KB
  Психология наука о закономерностях развития и функционирования психики как особой формы жизнедеятельности. Практическая психология ее задачи и роль в общественной практике. Психология изучает психику в закономерностях ее развития. Современная психология представляет собой широко развернутую область знаний включающую ряд научных дисциплин и направлений.
28199. Классификация методов современной психологии 37.5 KB
  Ананьева методы психологического исследования являются системами операций с психологическими объектами и вместе с тем являются гносеологическими объектами самой психологической науки.Пирогова: Собственно методы. Вспомогательные методы А Математические статистические Б Графические В Биохимические физиологические и др. Методические методы А Генетические Б Психофизиологические.
28200. Возникновение и развитие психики в процессе эволюции. Стадии развития психики 61 KB
  Под инстинктами понимаются действия или более менее сложные акты поведения которые появляются сразу как бы готовыми не зависят от выучки и индивидуального опыта будучи наследственно закрепленным продуктом филогенетического развития. Индивидуальноизменчивые формы поведения. Уже на ранних ступенях развития наблюдая поведение животных мы встречаем индивидуальноизменчивые формы поведения которые могут быть охарактеризованы как навыки новые реакции или действия которые возникают на основе выучки или индивидуального опыта и функционируют...
28201. Вклад В.Вундта в оформление психологии как самостоятельной науки. Создание психофизики (Г.Фехнер) 33 KB
  Кризис психологии выявился в наибольшей своей остроте когда сформировалась поведенческая психология рефлексология в России и бихевиоризм в Америке потому что поведенческая психология выдвинув поведение как предмет психологии с особенной остротой выявила кризис центрального понятия всей современной психологии понятия сознания. Согласно Вундту предметом изучения психологии является сознание а именно состояния сознания связи и отношения между ними законы которым они подчиняются. Используя метроном Вундт выделил ряд основных...
28202. Влияние идей И.М.Сеченова и И.П.Павлова на становление отечественной психологии 40.5 KB
  Иван Петрович Павлов 18491936 создатель материалистического учения о высшей нервной деятельности животных и человека. Учение Павлова о высшей нервной деятельности сложилось под влиянием материалистических традиций русской философии и развивало идеи И. В начале своей научной деятельности Павлов занимался преимущественно изучением сердца и кровеносных сосудов. Так было заложено начало павловского учения о трофической нервной системе особых нервных волокнах регулирующих процессы питания в тканях обмен веществ в них и тем самым...
28203. Вклад В.М. Бехтерева в развитие российской психологии 35.5 KB
  Бехтерева в развитие российской психологии. Бехтерев Владимир Михайлович 18571927 русский невропатолог психиатр физиолог психолог. Психологическое творчество Бехтерева можно условно разделить на два этапа. Бехтерев говорил о равноправном существовании двух психологий: субъективной основным методом которой должна быть интроспекция и объективной.
28204. Психофизическая проблема (законы Вебера-Фехнера и Стивенса). Виды порогов и чувствительность 40 KB
  Виды порогов и чувствительность. Для того чтобы измерить уровень абсолютной и дифференциальной чувствительности вводится понятие порогов ощущений или сенсорных порогов. Основной вопрос психофизики это вопрос о порогах. Виды порогов: абсолютный порог верхний и нижний дифференциальный порог оперативный порог.
28205. Особая роль осязания в структуре сенсорной организации человека и его значение в процессах познания и труда (Ананьев, Веккер, Ломов, Ярмоленко) 37.5 KB
  Особая роль осязания в структуре сенсорной организации человека и его значение в процессах познания и труда Ананьев Веккер Ломов Ярмоленко. Базовая роль осязания в процессе чувственной репрезентации Веккер. Восприятие предметов внешней среды с помощью осязания позволяет оценивать их форму размеры свойства поверхности консистенцию температуру сухость или влажность положение и перемещение в пространстве. Связь осязания с основными жизненными функциями и трудом придает ему важное жизненное значение.
28206. Сфера вторичных образов: эмпирические характеристики образа представления 58 KB
  Сфера вторичных образов: эмпирические характеристики образа представления. оно отражает то что когдато отражалось и следы этого образа остались в сознании человека. В отличие от перцептивного образа существенной особенностью которого является выделение фигуры из фона не допускающее однако их взаимного отделения в представлении фигура может не соотноситься с определенной координатой пространственного фона а фон может быть отделен от фигуры пустое пространство . Оно выражается в схематизации образа.