57951

НАСЕЛЕННЯ ТА ДЕРЖАВИ ПІВДЕННОЇ АМЕРИКИ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: поглибити та систематизувати знання про освоєння території материка походження та формування населення материка його кількість склад та розміщення; ознайомити з політичною картою Південної Америки...

Украинкский

2014-04-17

41.5 KB

3 чел.

           НАСЕЛЕННЯ ТА ДЕРЖАВИ ПІВДЕННОЇ АМЕРИКИ

 Урок проведений у 7-Бкласі
                                                                                           

                                                                                             Вчитель: Богданова С.В.

 

Тема. НАСЕЛЕННЯ ТА ДЕРЖАВИ ПІВДЕННОЇ АМЕРИКИ

Мета : поглибити та систематизувати знання про освоєння території материка,
            походження та формування населення материка, його кількість, склад та    

            розміщення; ознайомити з політичною картою Південної Америки;
            
           розвивати інтерес до вивчення географії, вводячи в урок елементи цікавої
            гри та інтерактивні форми роботи, розвивати логічне мислення учнів,
            вміння обґрунтовувати свої погляди, робити висновки та порівняння,
            розвивати вміння працювати різними джерелами географічних знань;

           виховувати шанобливе ставлення учнів до представників різних рас та   націй,                            
            поваги до їх мови та культури.

 Тип уроку: комбінований

Обладнання: політична карта Південної Америки;

                        авторська презентація до теми : «Населення та політична карта
                        Південної Америки»;
                        
                         авторські презентації учнів до теми: «Венесуела», « Аргентина»,
                         «Чилі», «Бразилія»;
                         

                          малюнки дітей до теми «Південна Америка очима дітей»   

        Хід уроку

  1.  Організація класу
    Добрий день, діти ! Сьогодні на уроці ми востаннє вивчаємо чарівний материк Південна Америка.  
    А працювати будемо під девізом «Хочеш пізнати світ – вивчай  географію!»
  2.  Перевірка засвоєння попереднього  матеріалу

Але для того, щоб востаннє вирушити сьогодні у подорож по материку нам необхідно придбати туристичну путівку, ціна якої – ваші знання.



Гра « Чарівний кошик»

Отже, завдання перше. Назвіть географічні об’єкти з префіксом « най», що  відносяться  до Південної Америки. За кожний об’єкт у кошику будуть з’являтись певні рослини, овочі та с/г культури.
Найвищий водоспад у світі –
Анхель ( у кошику з’являється маїс)
Найбільша низовина у світі –
Амазонська (у кошику з’являється картопля)
Найдовший гірський ланцюг –
Анди ( у кошику з’являється бавовник)
Найповноводніша ріка –
Амазонка ( у кошику з’являється арахіс)
Найбільше високогірне озеро –
Тітікака ( у кошику з’являється суниця)

Подивіться у кошик, чому саме ці рослини там опинились?
Молодці, нам залишилось ще одне завдання.

Гра « Впізнай об’єкт»

Завдання ви  виконуєте в парі. На контурній карті позначені певні географічні об’єкти материка, впізнайте їх та позначте назви
1. О-ви Галапагос
2. Ла-Платська низовина
3. Магеланова протока
4. Бразильське  плоскогір’я
5. Озеро Маракайбо
6. Ріка Оріноко
7. Протока Дрейка
8. Панамський канал
Молодці, туристична путівку ми отримали, вирушаємо у подорож.

3.Повідомлення теми  і мети уроку.

Недаремно, у нас останнім географічним об’єктом на карті був Панамський канал. Адже саме через нього близько 15-16 тис. років тому у Південну Америку прийшли перші поселенці - корінне населення материка. Отже, сьогодні на уроці ми знайомимось з особливостями населення та державами Південної Америки.

4.Ознайомлення з новим матеріалом
4.1. Населення материка
4.1.1. Корінне населення материка

Корінне населення  належало до монголоїдної раси. Найбільш вірогідно, що їх предки прийшли до Америки з Азії.
До прибуття європейців, материк заселяли кілька десятків різних народів, які через помилку Христофора Колумба одержали спільну назву «індіанці». Чому?

Вони мали різний рівень розвитку. Одні жили за умов первісного ладу. Займались мисливством, рибальством, збиранням плодів диких рослин.
Інші індіанці досягли високого рівня розвитку. Так
, ІНКИ створили у Андах могутню державу.Їх давня столиця –Тігуанака знаходилася на березі озера Тітікака. Жителі країни займались землеробством, будували дамби, дороги, зрошувальні канали. Донині вражають залишки величних храмів інків, їх палаци, мережа зрошувальних систем, доріг. Свої фортеці інки споруджували без цементу з велетенських брил, вагою до 200 тон. Вони підігнані з такою точністю, що й донині не можна знайти жодної щілини між ними.
Відомі досягнення інків у медицині, асторономії, а також витвори мистецтва, ювелірної справи, кераміки. Свої знання інки передавали за допомогою “кіпу” – звязок  кольорових шнурків з вузликами. Для  їх розшифрування готувались спеціальні люди.
Нащадками інків є індіанці кечуа. Що живуть у Перу, Еквадорі, Болівії.
Їх загальна кількість – 15 млн.осіб. Мають свою мову- кечуа. Головною їжею є страви з кукурудзи, а давній напій – шоколад.

4.1.2.Європейці у Південній Америці.

Після відкриття материка європейцями на нових землях почали селитися іспанці та португальці. Для роботи на с/г плантаціях вони завозили чорношкірих рабів з Африки. Пізніше до материка емігрують представники інших держав Європи та Азії.
4.1.3. Сучасне населення материка

Сучасне населення материка складається з представників основних рас. Змішані раси утворились в результаті шлюбів різних рас. Представниками змішаних рас називають:
креолами – нащадки від шлюбів іспанців та португальців;
метисами - нащадки від шлюбів європейців та індіанців;
мулатами - нащадки від шлюбів європейців та негрів;
самбо - нащадки від шлюбів європейців та негрів.

Зараз населення материка становить 6% від всього населення світу, а розмовляють переважно на іспанській та португальських мовах. Чому?


4.2. Держави Південної Америки

Скільки   держав знаходяться в межах материка?

Які серед них підпорядковані іншим державам?

Яка країна найменша, найбільша?
 За рівнем економічного розвитку країни належать до тих, що розвиваються.
Гра «Чарівні літери»
Урок тому ви отримали випереджальне завдання – вивчити назви столиць та країн. Зараз ми звертаємо увагу ще раз на наш кошик. Умови гри наступні. До уваги беруться тільки перші  букви у назві рослин, називаєте на цю букву столицю держави Південної Америки та країну.
МАЇС – Монтевідео, Уругвай
КАРТОПЛЯ – Каракас, Венесуела
                      Кіто, Еквадор

БАВОВНИК – Буенос- Айрес, Аргентина
АРАХІС – Асунсьйон, Парагвай
СУНИЦЯ- Сукре, Болівія
               Сантьяго, Чилі
Для того, щоб більше дізнатись про країни Південної Америки, ви заздалегідь були поділені на групи. Завдання кожної групи було – підготувати презентацію до кожної країни. Ваше завдання від  імені  населення даної країни представити її так, щоб нам у майбутньому виникнуло бажання вирушити у подорож саме до неї.
1 група – Бразилія
2 група – Венесуела
3 група – Чилі
4 група - Аргентина

Кожна група розповідає про країну відповідно презентації.
( після усіх виступів , керівники груп визначають з командою яка країна сподобалась найбільше та чому). Свої результати вони відображають за допомогою метеликів, яких прикріплюють до політичної карти Південної Америки. Переможе та країна, у якій найбільша кількість метеликів.

5. Закріплення вивченого матеріалу

Які народи проживають у країнах Південної Америки?

Що собою уявляє корінне населення країни?

Чим запам’ятались людству ІНКИ?

Які змішані раси утворились на материку?

Який рівень економічного розвитку країн материка?

6.Підсумок уроку

Отже, оскільки у нас сьогодні останній урок з вивчення Південної Америки, давайте спробуємо підвести підсумки, але незвичайним засобом.

Свої емоції, знання ми спробуємо висловити у вірші «сенкан».
Сенкан — це вірш, що складається з п'яти рядків. Слово сенкан походить від французького слова ”п'ять” і позначає вірш у п'ять рядків.

Отже, складаємо вірш ( завдання виконують групою):
1 рядок – назва поняття ( Південна Америка)
2 рядок – опис поняття, два прикметника
3 рядок – визначення дії, три дієслова
4 рядок – відношення до теми, фраза з 4 слів
5 рядок – висновок чи синонім до теми. Одне слово зі знаком оклику.
Кожна група читає свій «сенкан»
Молодці, я сподіваюсь наша мандрівка по материку була цікавою. Попереду на нас чекають нові пізнання інших материків. Тому я вам бажаю ніколи не зупинятись на досягненому і завжди йти тільки вперед!

7. Домашнє завдання
Творче завдання на тему «Моє уявлення про Південну Америку» ( в межах контуру Південної Америки  зобразити те, що нагадує обрис даного материка).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83780. Исполнение обязанности по уплате налогов и сборов. Объекты налогообложения. Принципы определения цены товаров, работ или услуг для целей налогообложения 44.19 KB
  Сущность исполнения налоговой обязанности заключается в уплате налога или сбора. Налоговая обязанность возникает с момента возникновения установленных налоговым законодательством обстоятельств предусматривающих уплату конкретного налога или сбора. Так вот обстоятельствами с которыми налоговое законодательство связывает возникновение налоговой обязанности являются следующие: вопервых это наличие объекта конкретного налога или сбора; вовторых это наличие непосредственной связи между этим объектом и субъектом налогоплательщиком. И...
83781. Исполнение обязанности по уплате налогов и сборов. Основания возникновения, изменения и прекращения обязанности по уплате налогов и соборов; порядок исчисления налогов; взыскание налога за счет денежных средств и иного имущества налогоплательщика 46.34 KB
  Основания возникновения изменения и прекращения обязанности по уплате налогов и соборов; порядок исчисления налогов; взыскание налога за счет денежных средств и иного имущества налогоплательщика. Возникновение обязанности по уплате налогов и сборов связано с несколькими обстоятельствами: с наличием конституционноправовой обязанности по уплате налогов по нормам законодательства о налогах и сборах в которых детализируется реализация обязанности по уплате налогов объектами налогообложения.  Основанием возникновения налогового обязательства...
83782. Изменение срока уплаты налога и сбора: общие условия изменения срока уплаты; обстоятельства исключающие изменение срока уплаты, органы, уполномоченные принимать решение об изменении сроков уплаты 41.84 KB
  Изменением срока уплаты налога и сбора признается перенос установленного срока уплаты налога и сбора на более поздний срок. Срок уплаты налога и или сбора может быть изменен в отношении всей подлежащей уплате суммы налога и или сбора либо ее части с начислением процентов на сумму задолженности. Изменение срока уплаты налога и сбора осуществляется в форме отсрочки рассрочки инвестиционного налогового кредита.
83783. Порядок и условия предоставления отсрочки и рассрочки по уплате налога и сбора. Инвестиционный налоговый кредит. Порядок и условия его предоставления 48.98 KB
  Отсрочка или рассрочка по уплате налога представляет собой изменение срока уплаты на срок не превышающий один год соответственно с единовременной или поэтапной уплатой суммы задолженности. Отсрочка или рассрочка может быть предоставлена заинтересованному лицу если имеются достаточные основания полагать что возможность уплаты указанным лицом такого налога возникнет в течение срока на который предоставляется отсрочка или рассрочка при наличии хотя бы одного из следующих оснований: 1 причинение этому лицу ущерба в результате стихийного...
83784. Требование об уплате налогов и сборов. Способы обеспечения исполнения обязанностей по уплате налогов и сборов 48.4 KB
  Требованием об уплате налога признается извещение налогоплательщика о неуплаченной сумме налога а также об обязанности уплатить в установленный срок неуплаченную сумму налога. Требование об уплате налога направляется налогоплательщику при наличии у него недоимки. Направляется налогоплательщику независимо от привлечения его к ответственности за нарушение законодательства о налогах и сборах. Требование об уплате налога должно содержать сведения о сумме задолженности по налогу размере пеней начисленных на момент направления требования сроке...
83785. Зачет и возврат излишне уплаченных или излишне взысканных сумм 39.45 KB
  В НК для налогоплательщиков плательщиков сборов налоговых агентов установлены единые правила зачета излишне уплаченных или взысканных налогов сборов и соответствующих пеней ст. Налоговый орган обязан сообщить налогоплательщику плательщику сбора налоговому агенту о каждом ставшем известным налоговому органу факте излишней уплаты и сумме излишне уплаченного взысканного в течение 10 дней со дня обнаружения такого факта. В случае обнаружения фактов свидетельствующих о возможной излишней уплате по предложению налогового органа или...
83786. Налоговая декларация: понятие, общие положения. Порядок внесения изменений и дополнений в налоговую декларацию 49.88 KB
  Налоговая декларация представляется в налоговый орган по месту учета налогоплательщика плательщика сбора налогового агента по установленной форме на бумажном носителе или в электронном виде в соответствии с законодательством РФ. Налоговый орган не вправе отказать в принятии налоговой декларации расчета представленной налогоплательщиком плательщиком сборов налоговым агентом по установленной форме установленному формату и обязан проставить по просьбе налогоплательщика плательщика сбора налогового агента на копии налоговой...
83787. Учет организаций и ФЛ. Порядок постановки на учет и снятия с учета организаций и ФЛ. Идентификационный номер налогоплательщика 41.68 KB
  Порядок постановки на учет и снятия с учета организаций и ФЛ. Юридическое лицо становится субъектом налоговых отношений с момента его государственной регистрации вне зависимости от его постановки на налоговый учет с этого же момента возникает и налоговая обязанность. Постановка на учет в качестве налогоплательщика организации и индивидуального предпринимателя осуществляется вне зависимости от обстоятельств с которыми НК РФ связывает возникновение обязанности по уплате того или иного налога т. Фактически НК РФ называет субъект налоговых...
83788. Налоговая проверка как основной метод налогового контроля. Камеральная налоговая проверка 42.7 KB
  Посредством проведения налоговой проверки возможно сопоставление данных предоставленных налогоплательщиком в налоговый орган и тех фактов которые выявлены налоговым органом. Срок давности проведения налоговой проверки составляет три календарных года деятельности налогоплательщика плательщика сбора или налогового агента. Подобные процессуальные действия называются встречной налоговой проверкой. Однако не следует считать встречную проверку самостоятельным видом налоговых проверок поскольку ее назначение возможно исключительно в пределах...