57960

Передня Азія в давнину

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: повторити, закріпити, узагальнити знання учнів з історії Передньої Азії: географічне положення, утворення, розквіт та загибель імперій, культуру та релігійні уявлення. Продовжувати формування навичок узагальнювати, порівнювати, аналізувати історичний матеріал.

Украинкский

2014-04-17

54.5 KB

4 чел.

Урок узагальнення й систематизації знань та впровадження нового типу діяльності: групова робота над спільним проектом

Етап уроку

Час, хв.

Прийоми і методи

Зміст діяльності

Організація початку уроку

1 хв

Організаційні моменти

Привітання. Оголошення теми уроку. Перевірка присутніх.

Підготовка учнів: повідомлення теми (проблеми). Узагальнення окремих фактів, понять і явищ

До 1 хв

Бліцопитування

Бліцопитування може виступати як мотивація до майбутньої діяльності

До 2 хв

Словесно – індуктивний метод

Пояснення  щодо нового типу роботи; вивчення правил нового типу роботи;

2 хв

Словесно-індуктивний  метод

Учні самостійно розподіляють між собою завдання; пояснення алгоритму роботи

Повторення й узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знань

До 15 хв

Наочно – дедуктивний метод

1. Учні добирають ілюстративний матеріал

2. учні працюють з контурною картою

3. учні працюють з узагальнюючою таблицею

Наочно – традуктивний метод

4. учні працюють з довідковим матеріалом та створюють тематичний кросворд

Приведення одиничних знань у систему (самими учнями)

До 5 хв.

Словесно – індуктивний;

наочно - індуктивний

Учні, яки вже виконали свою частину завдань, допомагають тим, хто ще не закінчив роботу. Завершення роботи над проектом

Підбиття підсумків уроку. Рефлексія

До 12 хв

До 3 хв

Словесно - традуктивний

Кожна група презентує власний проект;

Самооцінка учнями своєї роботи

Корегування оцінки вчителем

Інформація про домашнє завдання

До 2 хв

Словесно – індуктивний

Творча діяльність

Пропонується учням повторити всі параграфи теми, відпрацювати контурну карту, за бажанням – створити власну міні – презентацію на будь – яку іншу країну з вивченої теми

Узагальнення знань за темою «Передня Азія в давнину»

Мета: повторити, закріпити, узагальнити знання учнів з історії  Передньої Азії: географічне положення, утворення, розквіт та загибель імперій, культуру та релігійні уявлення.  Продовжувати формування навичок узагальнювати, порівнювати, аналізувати історичний матеріал. Формувати навички групової роботи. Формувати навички працювати за алгоритмом та розподіляти правильно час й роботу. Розвивати вміння працювати з історичною картою. Розвивати вміння використовувати додаткові джерела інформації. Розвивати творче мислення учнів. Формувати навички самооцінки своєї роботи.   Виховувати повагу один до одного та зацікавленість у результатах спільної роботи. Виховувати зацікавленість історією.

Тип уроку: узагальнення й систематизації знань та впровадження нового типу діяльності: групова робота над спільним проектом

Обладнання: творчі роботи учнів, які вони готували протягом теми, тематичні карти, атласи, роздавальний  ілюстративний матеріал, ватман для кожної групи, інформативні картки, контурні карти, кольорові оливці, маркери, клей.

Очікувані результати:

Після цього уроку учні зможуть:

  •  Узагальнювати, порівнювати та аналізувати історичний матеріал
  •  Орієнтуватися в історичній карті
  •  Працювати за алгоритмом, розподіляти роботу та час
  •  Використовувати додаткові джерела
  •  Працювати в групах
  •  Творче мислити
  •  Разом досягати поставленої спільної мети
  •  Само оцінювати власну діяльність


Хід уроку

І.  Організаційний момент

ІІ. Узагальнення та систематизація знань

Учитель: Ми закінчили з вами тему «Передня Азія в давнину». Давайте згадаємо:

  •  Які держави ми розглянули?
  •  Діяльність яких правителів вивчали?
  •  На території якої країни ми мандрували?
  •  Хто приходив до нас у гості?
  •  Які країни ми порівнювали?

Учитель: добре, ви всі добре згадали. Сьогодні у нас буде дуже цікавий урок. Ви вже побачили, що навіть ваші парти стоять незвично. И ось чому. В парах ви вже працювали, а коли ми мандрували по Вавилону, мі працювали в «четвірках». Сьогодні ми спробуємо зовсім іншу форму роботи. Вона називається проект.  Метою нашого проекту буде презентація однієї з вивчених країн. Одна людина  може не впоратися з такою роботою, тому ви будете працювати в групах, допомагаючи один одному!

Давайте дізнаємось, яка ж країна вам дістанеться для презентації. (учні «розігрують»  країни)

Учитель: Отже, ви вже знаєте країну, але не знаєте правила роботи в групах.

Правила роботи в групах:

  1.  Розподілити між собою завдання
  2.  Бути взаємно ввічливими, допомагати один одному
  3.  Ретельно виконувати свою частку роботи
  4.  Не говорити вголос, бо це заважає іншим групам

Пояснення завдання

  •  Покладіть перед собою лист № 1. – це план вашої роботи (розгляд плану)

Лист № 1 –це конкретний поетапний план роботи учнів та правила поведінки в групах – див додаток 1

  •  В лист № 5 впишіть, хто за що буде відповідати. ( учні розподіляють обсяг роботи між собою)

Робота спрямована на самоорганізацію учнів, формування навичок розподіляти роботу в групах та роботу за алгоритмом – див. додаток 5

  •  Лист № 3 – це приблизний макет вашої презентації – ви можете дотримуватись його, або змінювати за бажанням.

Кожна група отримує приблизний варіант макета майбутньої презентації – див. додаток 3

  •  Для заповнення листа № 4 використовуйте інформативну картку № 2

На даному етапі роботи учні повинні обрати необхідний матеріал із запропонованого в інформаційній картці – див. додаток 2

  •  Для створення кросворду використовуйте інформативну картку № 2. Заборонено користуватися зошитом та підручником, але ви можете використовувати атлас та будь який додатковий матеріал, який ви готували протягом теми.

На даному етапі роботи учні повинні обрати необхідний матеріал із запропонованого в інформаційній картці – див. додаток 2

Крім того, протягом теми учні готували різноманітний наочний матеріал, який вивішено на дошці та яким можна користуватися.

  •  Використовуючи надані ілюстрації, доберіть ті, які відображають саме вашу країну, показують її головні досягнення.

Кожна група отримує однакові набори ілюстрацій, де знаходяться ілюстрації одразу до всіх трьох країн. Потрібно обрати тільки ті, що стосуються окремої країни – див. додаток 6

  •  Використовуючи власні знання та додаткову інформацію, виконайте завдання на контурній карті

Кожна група отримує ксерокопію контурної карти, яку учні вже робили вдома. Треба виконати подібне завдання самостійно.

  •  На виконання роботи вам дається 20 хвилин. По закінченню роботи ви повинні розповісти про свою державу, спираючись на створену вами презентацію.

Ну що ж, давайте спробуємо!  ( учні протягом 20 хвилин створюють презентацію країни)

ІІІ. Підсумок діяльності. Рефлексія.

  •  Захист групових проектів (усно, з використанням інформації узагальнюючий таблички, доведенням правильності добраних ілюстрацій, питань кросворду, використанням контурної карти тощо)
  •  Кожна група підбиває підсумок власної роботи
  •  Учні роблять самооцінку своєї роботи
  •  Учитель аналізує та корегує оцінки учнів

ІV. Домашнє завдання

Пропонується учням повторити всі параграфи теми, відпрацювати контурну карту, за бажанням – створити власну міні – презентацію на будь – яку іншу країну з вивченої теми.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

34148. Рынок 16.16 KB
  Это самое простое но одновременно и самое поверхностное понятие рынка. В настоящее время существует множество определений рынка. Есть и определение рынка как действительного пространства на котором взаимодействуют предложение и спрос на те или иные блага товары и услуги и существуют способы их взаимодействия. Для нормального функционирования рынка необходимы следующие основные условия: 1 свобода предпринимательской деятельности; 2 конкуренция совершенная и несовершенная; 3 наличие различных форм собственности; 4 свободное...
34149. Деньги 29.36 KB
  Сущность денег раскрывается в их функциях. Ученыеэкономисты считают что можно выделить пять функций денег Современные экономисты считают что деньги выполняют три функции деньги как мера стоимости деньги как средство обращения и деньги как средство накопления. движение денег в наличной и безналичной формах закрепленная национальным законодательством; включает следующие элементы денежную единицу масштаб цен виды денег в стране и порядок их эмиссии порядок обращения денег и платежей а также государственный аппарат осуществляющий...
34150. Закон стоимости 14.56 KB
  Закон стоимости вынуждает товаропроизводителей следить за тем чтобы индивидуальные затраты труда на производство товаров не превышали общественно необходимые. Закону стоимости свойственны следующие черты: в основе стоимости лежит общественно необходимый труд; величина стоимости товара прямо пропорциональна количеству воплощенного в нем общественно необходимого труда и обратно пропорциональна его производительной силе; обмен товаров совершается в соответствии с количеством воплощенного в них общественно необходимого труда; с возникновением...
34151. Понятие «рынок» и «рыночная экономика» 14.23 KB
  Рынок возникает и развивается вместе с разделением труда в обществе задолго до формирования рыночной экономики. В современной экономической литературе понятия рынок и рыночная экономика употребляются в одном и том же значении: для характеристики рыночной экономики одновременно понимаемой и как рынок. Рынок это одна из важнейших категорий товарного хозяйства выражающая его наиболее существенные связи и отношения связанные с обменом.
34152. Спрос 17.46 KB
  Объем спроса это количество товара которое покупатели желают приобрести за некоторый период например день или год. Объем спроса зависит от цены данного товара цены других товаров товаровзаменителей доходов покупателей и их вкусов. Графическое выражение между ценой товара и величиной спроса предъявляемого покупателями на этот товар называется кривой спроса. Кривая спроса обычно является убывающей.
34153. Объем предложения товара 16.06 KB
  Объем предложения товара это количество товара которое продавцы желают продать за некоторый период например день или год. Объем предложения зависит от цены товаров от цены используемых в производстве ресурсов имеющихся в распоряжении товаропроизводителей и других факторов. Важно отличать объем предложения от объема производства: не все что создано производителем предлагается к продаже и не все что продается обязательно покупается. Объем предложения определяется только поведением продавцов тогда как объем продаж определяется и...
34154. Равновесная цена 14.49 KB
  Взаимодействие предложения и спроса приведет к установлению рыночной цены или равновесной цены. Равновесная цена это цена при которой объем спроса равен объему предложения и этот объем является соответственно равновесным. Возможны четыре варианта взаимодействия спроса и предложения: 1 возрастание спроса на товар кривая его двигается вправо; 2 уменьшение спроса на товар кривая его двигается влево; 3 возрастание предложения на товар кривая его двигается вправо; 4 уменьшение предложения на товар кривая его двигается влево.
34155. Главный фактор потребности выбора 16.57 KB
  Потребляя те или иные блага люди тем самым как бы оценивают их полезность для себя. Главный фактор потребности выбора полезность того или иного товара это категория применяемая для характеристики результатов эффективности экономических решений или деятельности. В более ограниченном смысле полезность определяется как субъективная польза извлекаемая индивидом из потребления товара или услуги. Полезность означает способность экономического блага товара услуги удовлетворять определенные потребности людей.
34156. ПОТРЕБИТЕЛЬСКИЙ ВЫБОР 22.98 KB
  Изменение цены какоголибо товара влияет на объем спроса через эффект дохода и эффект замещения. Эффект дохода возникает поскольку изменение цены данного товара увеличивает при снижении цены или уменьшает при повышении цены реальный доход или покупательную способность потребителя. Эффект замещения замены возникает в результате относительного изменения цен. Эффект замещения способствует росту потребления относительно подешевевшего товара тогда как эффект дохода может стимулировать и увеличение и сокращение потребления товара или быть...