57970
Харчування і здоров’я. Основи безпечного харчування
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Обладнання: продукти харчування мультимедійна дошкаплакати з написами що таке здоровя Хід уроку I. В ньому ми поєднаємо знання важливих для вас 2 предметів біології і основ здоровя. Вчитель основ здоровя.
Украинкский
2014-04-17
140 KB
8 чел.
Харчування і здоровя
Основи безпечного харчування
Мета: Встановити основні умови нормального харчування;
Вияснити суть і значення раціонального харчування;
Дослідити негативний вплив ГМО та харчових добавок на організм людини;
Розробити правила безпечного харчування.
Обладнання: продукти харчування, мультимедійна дошка,плакати з написами (що таке здоровя)
Хід уроку
I. Організаційний момент:учні обєднані в три групи:
1.Дослідники харчових добавок.
2.Досліники ГМО
3. «Експерти»
II. Мотивація навчальної діяльності учнів
Вчитель біології. Добрий день! Сідайте. У нас сьогодні незвичний урок-присутні гості, 2 вчителі. Цей урок інтегрований. В ньому ми поєднаємо знання важливих для вас 2 предметів біології і основ здоровя.
Вчитель основ здоровя. Для того, щоб урок наш був цікавим, а в нашому колективі панував чудовий настрій, давайте з вами візьмемось за руки і побажаємо один одному чогось гарного, приємного, корисного. (Побажання учнів)
Вчитель біології. Про те, що здоровя визначає нашу діяльність і життя свідчить численні народні приказки, прислівя, вирази мудрих вчених.
Вам потрібно було підготувати по 1-2 прислівю чи вислову. Зачитайте їх:
1.Здоровя маємо-не дбаємо,а загубивши-плачемо.
2.Бережи одяг знову,а здоровя з молоду.
3.Було б здоровя,все інше наживемо.
4.У здоровому тілі-здоровий дух.
5.У здоровому все зорово.
6.Нема щастя без здоровя.
7.Сила та розум-краса людини.
8.Держи голову в холоді,ноги в теплі,довгий вік проживеш на землі.
Дійсно, ніщо так дешево не дається і так дорого не коштує, як здоровя.
III. Актуалізація опорних знань:
- Здорова людина. На вашу думку, яка вона?
Підведемо підсумки, то що ж таке здоровя?
- Які фактори впливають на здоровя?
А зараз зверніть увагу на діаграму.
- Що входить в поняття спосіб життя?
На 70% стан здоровя і імунної системи залежить від одного з цих факторів.
Про який фактор іде мова?
Проблемне питання. То ж чи завжди харчування приносить лише користь? Спробуємо на сьогоднішньому уроці знайти відповідь на це запитання.
IV. Вивчення нового матеріалу
Вчитель основ здоровя. Тема уроку. «Харчування і здоровя
Основи безпечного харчування»
Девіз нашого уроку «Хочеш бути здоровим-будь ним».
Для наступної роботи обєднаємось в групи
Для підготовки звіту груп виділяється 2-3 хв.
Групова форма роботи.
Робота з підручником «Біологія»,9 клас,§42, «Харчування і здоровя»
I група 1. Що таке харчування?
2. Яке значення раціонального харчування для діяльності організму?
3. Які речовини надходять в організм з їжею.
II група 1. Які функції виконують поживні речовини?
2. Що таке енергетичний баланс?
3. Що розуміють під фразою фізіологічні норми потреби?
III група 1. Від чого залежить засвоєння їжі людиною?
2. Що підвищує засвоюваність їжі?
Вчитель біології:
Отже, їжа поступаючи в організм забезпечує наше здоровя. Але чи достатньо присутності лише їжі в організмі людини?
Ні. Необхідно памятати: що рух покращує травлення. Тож допоможемо нашій травній системі працювати-проведемо фізкультхвилинку.
Вчитель основ здоровя. А зараз надається слово лікарю-гігієністу щодо режиму харчування.
Щоб харчування забезпечувало нам здоровя потрібно дотримуватись режиму харчування, а саме:певної кількості прийомів їжі інтервалу між ними;розподілу калорійності.
1.Найраціональнішим є чотириразове харчування для рівномірного навантаження на травну систему.
2.Їсти в один і той же час з інтервалом не більше чотирьох годин.
3.Продукти багаті на білки рекомендують вживати вранці та вдень.
4.Доцільний розподіл за калорійністю добового харчового раціону:на перший сніданок 25-30 %,на другий сніданок 10-15,на обід 40-45 та на вечерю 15-20%
5.Перед сном небажано вживати гострі приправи,каву.какао.Вечеряти не пізніше ніж за 1-2 години до сну. Віддавати перевагу молочним, фруктово-овочевими стравами
6.Хоча б один раз на день треба їсти рідку гарячу страву.
7.Їсти не поспішаючи,добре пережовувати,гарно сервірувати стіл.
8.Уникати сторонніх шумів.
9.Перші страви повинні мати температуру не нижче 55-65 другі не нижче 50-60 градусів.
Сценка: (дзвінок)
Вчитель основ здоровя. -Саме так, ви не помилились.
Зараз у нас уявна перерва руханка, під час якої можемо завітати й перекусити в кафе «Насолода»
Відрізняється вона від звичайної перерви тим, що триватиме не 5хв, а 1хв.
Перед тим, як їсти придбані продукти, давайте здамо їх на дослідження нашій експертній групі.
Наступний дзвінок буде сигналом, що перерва закінчилась, ви маєте знову зайняти свої місця.
Тож будь-ласка не затримуйтесь, не штовхайтесь не створюйте натовп.
Продавець: - Заходьте, шановні, в наше кафе!
Подивіться, які смачненькі ароматні хот-доги, смачненькі чіпси, яскрава солодка водичка!
Купуйте на здоровя!
Учні-покупці:
- Дайте, будь ласка, мені чіпси, батончик!
- А мені бутилу кока коли!
- Мені суп, кашу, компот!
- Мені цукерки, сухарики!
(Здача продуктів харчування експертній групі)
Деякі складники їжі білки, жири, вуглеводи корисні для людини, а деякі є надто небезпечними.
В нашому класі працювало 2 творчі лабораторії, які займалися питанням вивчення впливу харчових добавок та ГМО на організм людини.
Вчитель біології. Керівники кожної групи-будьте уважні і оцініть роботу кожного учасника (Роздача листів оцінювання)
Вчитель основ здоровя.
Досить часто в наших продуктах харчування присутні гарні на вигляд,приємні на смак,але досить небезпечні для здоровя харчові добавки.
Зараз надається слово учасникам групи
«Харчові добавки»
Презентація. (додаток 1). Кінофрагмент з кінофільму «Смачно до смерті».
Вчитель біології.
Узагальнення знань.
Вчитель основ здоровя.
Сьогодні одним із сучасних напрямів біотехнології - є генна інженерія, яка розвязує проблему харчування шляхом використання продуктів що містять ГМО.
ГМО- це генетично модифікований організм,що утворюється в результаті застосування технологій генної інженерії, які дозволяють вбудувати гени одного організму в іншій.Завдяки внесенню нових генів організм(рослина,мікроорганізм,тварина,або навіть людина) отримує нові бажані ознаки,які раніше в нього були відсутні. Генна інженерія вперше дала можливість подолати барєри між різними видами,наприклад помідор можна «схрестити»з рибою, бактерією із картоплею, свиню з медузою і т.д. Цікаво,що, наприклад,генетично модифікована соя не відрізняється від звичайної ні за смаком, ні за зовнішніми ознаками.Якщо у вас немає спеціального обладнання для перевірки ДНК,то про наявність зміненої генетичної інформації у сировині можна лише здогадуватися.
Вам слово.
Презентація. (додаток 2)
Узагальнення знань.
Отож діти, - «Якщо батько хвороби не завжди відомий, то мати її відома завжди-це їжа», - так сказав мудрий Гіпократ.
Але без їжі організм функціонувати не може.
Тому нам потрібно навчитися безпечно харчуватися, вибирати ту їжу, яка для нас нешкідлива.
Вчитель біології. На початку уроку звучало проблемне питання. «То чи ж «завжди харчування приносить лише користь?»
А щоб повністю дати відповідь на це запитання подивимось на результати роботи експертної групи. Якої їжі ними більше відібрано? ( Гра-практична робота)
Вчитель основ здоровя. Отож, давайте кількома фразами саму важливу інформацію запишемо в зошит.
Рекомендації правил безпечного харчування
Звернути увагу при виборі продуктів харчування на такі фактори як:
Підсумок
Вчитель біології, основ здоровя Наш урок підходить до завершення. Тож оцінимо результати вашої роботи (Збір листів оцінювання)
Дякуємо за творчу співпрацю!
Домашнє завдання:
Вчитель біології.
Скласти добовий раціон харчування за попередній день, вивчити параграф № 42.Скласти різнорівневі тести до даного параграфу*
Вчитель основ здоровя.
Використовуючи інформацію уроку розробіть памятку по основах безпечного харчування.
Релаксація
- Діти,то що ж нового, цікавого ви почули на сьогоднішньому уроці?
- Які факти для вас стали переконливими?
- Яку важливу інформацію ви візьмете для себе в подальше життя?
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
8579. | Философская система Аристотеля | 30.5 KB | |
Философская система Аристотеля. Самостоятельная философская позиция Аристотеля началась с критики идеализма Платона. Почему же Аристотель критикует платоновское учение об идеях. Аристотель критикует это учение по нескольким направлениям. Прежде всег... | |||
8580. | Научная революция XVII века и особенности философии Нового времени | 29 KB | |
Научная революция XVII века и особенности философии Нового времени. Научная революция XVII века. Символами общественного прогресса в XVII веке становятся первые буржуазные резолюции в Нидерландах (конец XVI - начало XVII вв.) и Англии (середина... | |||
8581. | Философские взгляды Ф. Бэкона | 29.5 KB | |
Философские взгляды Ф. Бэкона. Фрэнсис Бэкон (1561-1626) - крупный английский философ, предложивший философское обоснование для экспериментальной науки. Главным трудом Бэкона является сочинение Новый Органон. Название этого труда отсылает к логич... | |||
8582. | Рационалистическая философия Р. Декарта и Лейбница | 33 KB | |
Рационалистическая философия Р. Декарта и Лейбница. Рационалистическая философия Р. Декарта. Рене Декарт (1596) - французский философ, стоявший у истоков рационалистической традиции. Исходной точкой в концепции Декарта является сомнен... | |||
8583. | Материализм Дж. Локка и Т. Гоббса | 27.5 KB | |
Материализм Дж. Локка и Т. Гоббса Материалистический сенсуализм усматривает в чувственной деятельности человека связь его сознания с внешним миром, а в показаниях его органов чувств - отражение этого мира. Видными... | |||
8584. | Учение Б. Спинозы о субстанции | 30.5 KB | |
Учение Б. Спинозы о субстанции. Онтологическая функция понятия Бога, в особенности пантеистического, состоящая в максимальном заострении проблемы единства мира, в высокой степени присуща философской доктрине Спинозы. Уже в первом своем произведении ... | |||
8585. | Субъективный идеализм Беркли и агностицизм Д. Юма | 33 KB | |
Субъективный идеализм Беркли и агностицизм Д. Юма. Субъективный идеализм Беркли. Учение, созданное Беркли это - субъективный идеализм. Отвергнув бытие материи, оно признает существование только человеческого сознания, в котором Беркли различает иде... | |||
8586. | Критическая философия И. Канта | 32.5 KB | |
Критическая философия И. Канта Основоположником немецкой классической философии является Иммануил Кант. Все творчество И. Канта можно разделить на два больших периода: докритический и критический. В докритический период И. Кант стоял н... | |||
8587. | Объективный идеализм Г.В.Ф. Гегеля | 31.5 KB | |
Объективный идеализм Г.В.Ф. Гегеля. Гегель в своей философии преимущество и первенство отдавал духу (философскому мышлению) над материей, то его справедливо называют идеалистом а поскольку он отрицал взгляды субъективных идеалистов и считал, что в ... | |||