57971

Протилежні числа

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: сформувати уявлення про зміст поняття протилежні числа; навчити знаходити й записувати число протилежне до даного розвязувати рівняння що передбачають застосування поняття числа протилежного до даного.

Украинкский

2014-04-17

48 KB

2 чел.

Урок математики                          6 клас

Тема.  Протилежні числа.

Мета: сформувати уявлення про зміст поняття «протилежні числа»; навчити знаходити й записувати число, протилежне до даного, розв'язувати рівняння, що передбачають застосування поняття числа, протилежного до даного. 

Развиваюча: сприяти розвитку уяви, творчої активності учнів, а також памʹяті, уваги, логічного мислення; перевірити рівень засвоєння знань; узагальнити і систематизувати знання шляхом створення умов для інтелектуального розвитку особистості дитини на уроці; розвивати математичну культуру мови і письма.

Виховна: виховувати доброзичливе відношення до коллективу  і  оточуючих; навички дисципліни; інтерес до предмету.

Обладнання: Проектор, презентація

Тип уроку: засвоєння  вмінь та навичок.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

Математичний диктант з взаємоперевіркою (два учні пишуть на звороті дошки)

Варіант 1 [2]

  1.  Запишіть число «мінус три» [«мінус п'ять»]. Як воно називається?
  2.  Число розташоване на відстані 4 одиниці [3 одиниці] вправо [вліво] від нуля. Запишіть це число.
  3.  Запишіть від'ємне [додатне] число, розташоване на відстані 5 [6]

одиниць від нуля.

  1.  Запишіть число, яке не є ані від'ємним, ані додатним. [Запишіть
    від'ємне число, розташоване на відстані 7 одиниць від нуля.]
  2.  Запишіть додатне число, розташоване на відстані 7 одиниць від 0.
    [Напишіть число, яке є і не від'ємним, і не додатним.]
  3.  Олесь задумав від'ємне [додатне] число, а Вадим додатне [від'ємне].
    Число якого хлопчика лежить на координатній прямій вліво [вправо]?
  4.  Уявіть на координатній прямій точки A(-3) і В(3) [С(4) і D(-4)]. Як вони розташовані відносно початку?

II. Актуалізація опорних знань

Під час перевірки якості виконання завдань математичного диктанту (відбувається одразу після проведення математичного диктанту) повторюємо зміст таких понять, як:

  •  додатні і від'ємні числа;
  •  координатна пряма; одиничний відрізок, координата точки на
    координатній прямій, а також здійснюємо пропедевтику нової теми
  •  Слайди  2,3,4,5

III. Формування знань

( Взагалі поняття «протилежні числа» не є складними для завдання. Єдиним складним моментом є усвідомлення того, що знак «-» може стояти як перед числом, так і перед числовим або навіть буквеним виразом замість слова «число, протилежне до...». Тому найбільше зусиль потребує відпрацювання саме цього моменту.)

  1.  Уявлення про числа, розташовані по різні боки від нуля на однаковій
    відстані від нього.
  2.  Слайд 6
  3.  Означення протилежних чисел. Приклади протилежних чисел.
  4.  Число 0 протилежне самому собі.
  5.  Слайд 7,8,9
  6.  Як записати на мові математики, що ми шукаємо число, протилежне
    даному.
  7.  Слайд 10

IV. Закріплення знань. Вироблення вмінь

Усні вправи        Слайд 11,12

Письмові вправ з підручника, або аналогічні

  1.  Розв'яжіть рівняння: а)  х = 7; б)  у = - 12; в)  а = ; г) –(-х) = - 12.
  2.  Слайд 13

  1.  Яким числом є -х, якщо х: а) від'ємне; б) нуль; в) додатне.

  1.  Слайд 14

  1.  Додаткова вправа

Знайдіть числа, які на координатній прямій знаходяться на відстані: а) 6 одиниць від числа -9; б) 10 одиниць від числа -4; в) 100 одиниць від числа 0. (Спробуйте розв'язати цю задачу, не використовуючи побудови точок.)

V. Підсумки уроку

Запитання до класу

  •  Які числа називають протилежними?
  •  Число b протилежне до а. Яке число протилежне до числа а?
  •  Яке число протилежне самому собі?
  •  Чи існує число, що має два протилежних до нього числа.
  •  Слайд 15

VI. РЕФЛЕКСІЯ.   Слайд16

VII. Домашнє завдання

VIII.     Самостійна робота.   Слайд 17

PAGE  1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

48555. Мембранные аппараты для очистки сточных вод. Конструкции, принцип действия и расчет тарельчатых абсорберов 562 KB
  Вид уравнения для нахождения оптимальной скорости газового потока зависит от типа тарелки размеров элементов тарелки физикохимических свойств газа и жидкости и соотношения расходов фаз. Число тарелок в колонне находят по общей поверхности контакта фаз и рабочей площади одной тарелки: а также по числу единиц переноса для всей колонны и числу единиц переноса для одной тарелки. Гидравлическое сопротивление одной тарелки тарельчатого абсорбера складывается из сопротивления сухой тарелки сопротивления силы...
48556. ОСНОВЫ РАБОТЫ В СРЕДЕ ОПЕРАЦИОННОЙ СИСТЕМЫ UNIX 33.68 KB
  Написать скрипт на языке shell, выполняющий периодический поиск и уничтожение файлов и пустых каталогов с определенным именем (имя файла, каталоги поиска и период поиска должны являться параметрами скрипта).
48557. Мікроекономіка. Курс лекцій 1.6 MB
  Аналіз сутності виробництва і витрат дозволяє визначити оптимальну раціональну поведінку товаровиробника висвітлити суть ізокванти і ізокости а також закон спадної граничної продуктивності. Належне місце в ринковій економіці займає аналіз поведінки підприємства сутність виробництва і витрат. Предмет і метод мікроекономіки Мікроекономіка як складова частина економічної теорії Предмет концептуальні основи та методологія мікроекономіки Мета завдання і зміст дисципліни Мікроекономіка як складова частина економічної теорії Вивчення економічної...
48558. ВСТУП. ПОНЯТТЯ ЕКОНОМІКИ, ЇЇ ПРИНЦИПИ ТА МЕТОДИ 505.5 KB
  Нас буде цікавити економіка окремо взятого підприємства але звісно що воно працює не у вакуумі тому будемо вивчати і його місце у зовнішньому ринковому середовищі. Економіка підприємства це наука про ефективність виробництва шляхи і методи досягнення підприємством найкращих результатів при найменших затратах. Мікроекономіка вивчає роботу конкретної економічної одиниці підприємства фірми банка . У той же час наприклад державні органи влади та контролюючі організації повинні враховувати реальний стан в...
48559. Національна економіка 34.85 MB
  Загальні передумови формування національної економіки 1. Теоретичні підходи до визначення структури національної економіки. Методологія вивчення національної економіки 1. Економічні теорії і теоретичні основи аналізу національної економіки 2.
48560. Основные аспекты компьютерных технологий, которые служат платформой, обеспечивающей целостное представление о современной сфере ИКТ 1.24 MB
  Принципы и проблемы физической передачи данных по линиям связи Даже при рассмотрении простейшей сети состоящей всего из двух машин можно увидеть многие проблемы присущие любой вычислительной сети в том числе проблемы связанные с физической передачей сигналов по линиям связи без решения которой невозможен любой вид связи. По степени территориальной рассосредоточенности элементов сети абонентских систем узлов связи различают глобальные региональные и локальные вычислительные сети. К классу ЛВС относятся сети предприятий фирм банков...
48561. Хімічний склад продуктів харчування 42 KB
  Хімічний склад продуктів харчування Урок №: Поняття про сировину напівфабрикати готову страву МЕТА УРОКУ: Ознайомити учнів з поняттям про сировину напівфабрикат готову страву. Харчування одна із основних життєво необхідних умов існування людини. Здоровя людини її працездатність і настрій нормальний розвиток значною мірою залежать від харчування. Поняття про сировину напівфабрикати готову страву Виробництво кулінарної продукції здійснюється на сучасних підприємствах масового харчування.
48562. Основные конструкционные стали, применяемые в автомобилестроении и авторемонтном производстве и их характеристики 29.5 KB
  Конструкционные стали предназначены для изготовления деталей машин машиностроительные стали. К этой группе относятся углеродистые и легированные стали с содержанием не более 0708 углерода. Низкоуглеродистые стали до 03 углерода пластичны хорошо свариваются и деформируются.