57972

Розв’язування вправ і задач з теми «Стандартний запис числа»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Підсумок Як тобі сьогоднішній урок Якою літерою позначається сила тяжіння Як піднести степінь до степеня Одиниці вимірювання сили тяжіння Одиниці вимірювання маси Як помножити степінь на степінь Як поділити степінь на степінь Скільки тобі років Скільки в метрі сантиметрів...

Украинкский

2014-04-17

57.5 KB

0 чел.

Тема. Розв’язування вправ і задач з теми «Стандартний запис числа».

Мета: систематизувати знання учнів з теми; продовжити формувати вміння виконувати дії над числами, записаними у стандартному вигляді; навчитися примінять знання в нестандартних ситуаціях.

Розвивати логічне мислення, виховувати

тип уроку: закріплення знань.

Хід уроку

І. Мозковий штурм

Ваші асоціації зі словом «вузол»?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  Щоб не забути про щось дуже важливе, люди в’яжуть вузлик на пам’ять. Вузли мають собі за мету виконувати роль таких собі  нагадувань.

   Сьогодні ми з вами будемо розв’язувати вузлики у вигляді таких гарних бантиків, при цьому зав’язуючи вузлики собі на пам’ять, бо все що ми з вами вивчаємо зараз вам колись неодмінно пригодиться.

  Ми вже говорили про використання числа, записаного у стандартному вигляді, на різних предметах, а сьогодні спробуємо виконати завдання пов’язані з астрономією, фізикою і звісно математичні завдання.

ІІІ. Розв’язування вузлів

Математика «Розумова розминка»

1. Знайдіть стандартний запис числа:

1200;      0,0012;       120;       1200;      0,120.

1,2·103;    0,12·10-3;   1,2·102;    1,2·103;   1,2·10-1.

2. Порівняйте числа:

                а) 3,7·105   >   2,95·105;         б) 1,1·10-7  < 3·10-7;

в) 4,9·108  >  9,7·107;             г) 7,3·10-6  <  5,2·10-5.

Фізика (практична задача)

Визначте, приблизно  в яких  межах може змінюватися  виграш у силі під час користування різними ножицями. Точку прикладання сили  взяти там, де рукою зручно тримати інструмент.

математика + астрономія

Радіус Сонця  -  696 000 км

6,9 · 105 км

6,9 · 10 8м

Ефективна температура  поверхні Сонця – 5 807 К

5,8 · 103 К

Радіус Землі – 6 378 140 м

6,3 · 106 м

6,3 · 103 к м

Середня густина
Землі – 5 574 кг/м3

5, 6 · 103 кг/м3

Площа поверхні Землі –
 509 495 365 км2

5,09 ·  108 км2

5,09 ·  1014 м2

Відстань від Землі до Місяця – 384 400 км

3,8 · 105 км

3,8 · 108 м

Радіус Місяця – 1 738 км

1,7 · 103 км

1,7 · 106 м

Математика (робота в групах)

І. а) 8,7·104+5.6·104 = (8,7+5.6)·104 = 14,3·104 = 1,43·105

  б) ( 3,4·1015) · (7·10-12) = 23,8·103 = 2,38·104

ІІ. а) 2,26·105 – 1,3·104 = 22,6·104 – 1,3·104 = (22,6 – 1,3)·104 = 21,3·104      = 2,13·105

  б) ( 9,6·10-12): (3,2·10-15) = 3·103

ІІІ. а) 3,6·103+4,71·102 =36 ·102+4,71·102 = (36+4,71) ·102 = 40,71·102 =

= 4,071·103

    б) (8,1·10-23) · (2·1021) = 16,2·10-2 = 1,62·10-1

ІV. а) 9,3·10-3 – 8,4·10-3 = (9,3 -8,4) ·10-3 = 0,9·10-3 = 9·10-4

     б) (8,1·10-23) · (2·1021) = 16,2·10-2 = 1,62·10-1

Фізика (задача)

 Знайдіть силу тяжіння, що діє на сталевий  виливок масою 450 кг.

Математика (за варіантами)

2. Виконайте дії:

а) 60,3·100·10-5;                 а) 14,2·10-6 ·10-12

б) 603·108·10-6.                  б) 142·(10-3) 5.

1. Запишіть у стандартному вигляді

а) 60,3;       6,03·10;                                 а) 1420;         1,42·103;          

б) 603;        6,03·102;                               б) 14200:       1,42·104;                                                       

в) 0,603;     6,03·10-1.                               в) 0,0142;      1,42·10-2.

2. Виконайте дії:

а) 60,3·100·10-5;      6,03·10-2;                  а) 14,2·10-6 ·10-12;      1,42·10-17;

б) 603·108·10-6;        6,03·104.                    б) 142·(10-3) 5;            1,42·10-13.

  Нарешті розв’язані всі вузлики і ми маємо відкрити скриньку. Але що тут… Ми отримали листа…

V. Підсумок 

Як тобі сьогоднішній урок?

 Якою літерою позначається сила тяжіння?

 Як піднести степінь до степеня?

Одиниці вимірювання сили тяжіння?

Одиниці вимірювання маси?

 Як помножити степінь на степінь?

 Як поділити степінь на степінь?

 Скільки тобі років?

 Скільки в метрі сантиметрів?

Скільки в кілограмі грамів?

Що називається порядком числа?

Чому дорівнює твоя вага?

Чому дорівнює а0?

 Скільки в тоні кілограм?

 VI. Завдання додому

Повторити матеріал § 11, виконати № 461, 462, 463 с.83.

Повторити блок “Взаємодія тіл”,

   виконати № 14.4, 14.18 (збірник задач І. Ю. Ненашев);

   відповідь записати у стандартному вигляді.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19499. Тендер 27 KB
  Тендер АСУТП должна в обязательном порядке предусматривать полную замену устаревших средств КИП на современные. В обязательном порядке должна предусматриваться связь с заводской локальной и с корпоративной вычислительной сетью. Выбор конкретного поставщика...
19500. Типы взаимодействия с контроллерами 41 KB
  Типы взаимодействия с контроллерами. Центральное звено систем автоматизации микропроцессорный контроллер объединяет под этим названием ряд классов и типов универсальных микропроцессорных средств которые удовлетворяют запросам разных категорий заказчиков. По...
19501. Аппаратная реализация связи с устройствами ввода/вывода 167.5 KB
  Аппаратная реализация связи с устройствами ввода/вывода. Для организации взаимодействия с контроллерами могут быть использованы следующие аппаратные средства: COM порты. В этом случае контроллер или объединенные сетью контроллеры подключаются по протоколам RS...
19502. Программные средства для операторских станций в системе автоматизации управления производством (SCADA – системы) 28 KB
  Программные средства для операторских станций в системе автоматизации управления производством SCADA системы Программные системы и пакеты прикладных программ обеспечивающие работу компьютерных операторских станций в литературе получили наименование SCADAпрогра...
19503. Характеристики SCADA – систем 34.5 KB
  Характеристики SCADA систем 1. Общие данные SCADAпрограмм: фирмаразработчик; год первого выпуска и общий тираж характеристика опыта фирмы отработанности и популярности SCADAпрограммы; распространители в России и СНГ: примеры предприятий в России эксплуатирующ...
19504. Выбор SCADA – программы для конкретной системы автоматизации производства 33 KB
  Выбор SCADA программы для конкретной системы автоматизации производства При выборе SCADAпрограммы для конкретного проекта необходимо вначале четко определить набор требований к характеристикам операторских станций. На их основе определяются требования к SCADAпрограмм...
19505. Этапы построения локальных систем автоматизации. Краткая характеристика этапов 24.5 KB
  Этапы построения локальных систем автоматизации. Краткая характеристика этапов. 1.Анализ технологического процесса как объекта управления выявление его существенных особенностей важных с точки зрения задач автоматизации. На этом этапе: Определяется производ
19506. Методологические принципы проектирования АСУТП 27.5 KB
  Методологические принципы проектирования АСУТП Разработка проекта заключается в координации всей работы головной организацией несущей ответственность за внедрение АСУ в целом. Проект АСУТП это модель будущей системы в терминах некоторых языков схемы т...