57987

тематики учитель вищої категорії

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Мета дидактична: повторення правил множення та ділення дробів знаходження значення дробу від числа; узагальнення і систематизація знань умінь; відпрацювання навиків розвязування задач на множення та ділення звичайних дробів та мішаних чисел при розвязуванні прикладів зразків і задач. Корекційнорозвиваюча мета: розвивати пізнавальну діяльність мовний розвиток називати приклади пояснювати хід практичних дій сенсоматорний розвиток виконувати всі дії необхідні в досягненні результату; розвивати зоровослухову пам'ять...

Русский

2014-05-21

2.3 MB

1 чел.


Виховна

Дидактична

Корекційно-розвиваюча

ВІДДІЛ ОСВІТИ

ЯМПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

(6 клас)

                                          Підготувала учитель математики  

                           учитель вищої категорії,

                учитель-методист

                                                           Свеської спеціалізованої школи

                                                           І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»

                                                           Ямпільської районної ради

                                                           Онікієнко Тетяна Дмитрівна

Свеса, 2011


Тема:
Ділення звичайних дробів (90 хвилин).

Мета уроку:

 

Мета дидактична: повторення правил множення та ділення дробів, знаходження значення дробу від числа; узагальнення і систематизація знань, умінь;

відпрацювання навиків розв’язування  задач на множення та ділення звичайних дробів та мішаних чисел при розв’язуванні прикладів|зразків| і задач.

Мета виховна: виховувати  взаємоповагу, здорове суперництво, акуратність в записах, працьовитість, інтерес до математичних знань, виховувати уміння вислухати інших, виховувати активність, дисциплінованість, самокритичність, самостійність (самостійно працювати з|із| |посібндидактичними завданнями), любов до рідної Батьківщини.

Корекційно-розвиваюча мета: розвивати пізнавальну діяльність, мовний розвиток (називати приклади, пояснювати хід практичних дій), сенсоматорний розвиток (виконувати всі дії, необхідні в досягненні результату); розвивати зорово-слухову| пам'ять, увагу, логічне мислення (уміння лаконічно висловлювати свою математичну думку), розвивати уміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, кмітливість, навички творчої роботи, комунікативні і соціальні компетенції; розвивати навички раціонального використовування часу.

Тип уроку: систематизація і  узагальнення знань, умінь учнів.

Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор, презентація, картки оцінювання та сигнальні картки.

Методи, форми і прийоми:

- використання ключових|джерельних| слів;

- мозковий штурм;

- релаксаційний практикум;

- рефлексія.      

Очікувані|сподівані| результати: 

Після уроку учні зможуть використовувати засвоєні математичні поняття, терміни під час розв’язання  задач, знаходити|находити| проміжні етапи у розв’язанні задач різних видів, знаходити|находити| раціональні способи в їх розв’язанні, |вирішенні| аналізувати вивчений матеріал, поглибити свої знання з історії рідного краю.

Хід уроку.

І. Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку (2 хв.)

КАРТКА  ОЦІНЮВАННЯ

        

ПРИЗВІЩЕ_____________________ КЛАС ________

№ завдання

1

2

3

4

5

6

Назва завдання

Кам’янець

Хотин

Умань

Севастополь

Запоріжжя

Свеса

Кількість балів за завдання

4

1

4

3 + 3

5

4

Кількість набраних балів

ВСЬОГО БАЛІВ ___________                ОЦІНКА __________________

ІІ. Мотивація уроку. (звучить пісня про Україну) (4 хв.)

Мій рідний край,

Моя земля, мої степи і море –

Це край де народилась я

І де пішла до школи.

Люблю природу навкруги –

Мої річки, мої ставки, ліси і сині гори,

Де верби гнуться до води

Й стоять стрункі тополі.

Де сонце золотить лани,

Й гуляє вітер в полі.

Де в лузі схилилась червона калина,

Сумна, мов дівчина.

Ось це і є моя Батьківщина,

Рідна моя Україна!(слайд2 )

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні, на уроці ми вирушимо з вами у подорож по нашій Україні, познайомимося з 7 чудесами України. А допомагати в цьому нам будуть звичайні дроби, над якими ми вже навчилися виконувати всі арифметичні дії.

Отже розпочинаємо нашу подорож. Але перш ніж вирушити нам необхідно заправити пальним наш автобус, а для цього я пропоную відповісти вам на запитання.

 

Бліц-опитування (4хв.)

Ò 1. Щоб помножити дріб на дріб, треба …

Ò 2. Числа при діленні називаються …

Ò 3. Взаємно оберненими числами називають числа …

Ò 4. Щоб поділити дріб на дріб, треба …

Ò 5. Щоб поділити мішані числа, треба…

Ò 6. Якщо даний дріб правильний, то обернений до нього дріб буде…

Ò 7. Якщо даний дріб неправильний, то обернений до нього дріб буде…

Ò 8. Чи існує число, для якого немає оберненого числа? (слайд 7)

Ви всі вірно відповідали і отже вирушаємо. Перший пункт – місто Київ.

Але в Києві дуже багато світлофорів, які не дають можливості рухатись без перешкод. Щоб загорілося зелене світло треба порахувати усно.(слайд 8 )     (4 хв.)

Відповіді: 2,  1/7,  2/5,  1/10,  0,  4,  1/5,  1.

Перша зупинка «Києво-Печерська Лавра» ( 3 хв.)

Києво-Печерська лавра - православний монастир, заснований у 1051 році монахами Антонієм і Феодосієм у печерах біля літньої княжої резиденції Брестово поблизу Києва... В одинадцятому столітті монастир став центром розповсюдження і затвердження християнства в Київській Русі. У дванадцятому столітті монастир отримав статус «лаври» – головного великого монастиря. (слайди  9-13)

До другого  пункту нашої подорожі також треба подолати ще один світлофор (усний рахунок). (слайд 14) (4 хв.)

Відповіді: 16/7,  4/7,  4/49,  16/49,  8/7,  1/7,  10/7,  8/35.

Друга зупинка «Софія Київська» (3хв).

 

Софійський собор - всесвітньо відома пам'ятка архітектури і монументального живопису ХI століття. Заснування собору згадується в літописах як у 1017 р., так і у 1037 р. Будівничим Cв. Софії літописці називають великого київського князя Ярослава Мудрого. Джерела свідчать, що в цій справі Ярослав завершив починання свого батька Володимира -  хрестителя Русі. Присвячений Премудрості Божій, собор, за задумом творців, мав утверджувати на Русі християнство. (слайди 15-18)

ІІІ. Застосування знань, умінь та навичок.


Подивимось на нашу карту і продовжимо подорож.

А ось перед нами і третя зупинка, але перед нами стоїть перепона, яку нам необхідно здолати, щоб попасти до міста. Якщо ви виконаєте завдання, то попадете до цього славетного міста  (слайд 20).(7 хв.)

 Розв’язання

 

1)

 

2)

3)  

Відповідь:  

Третя зупинка заповідник „Кам’янець”  (3хв) 

Стара частина міста є історико-архітектурним заповідником „Кам’янець”. Однією з унікальних інженерних споруд заповідника є Замковий міст. Він цікавий тим, що є єдиним на планеті, поставленим не в поперек, а в довжину річки Смотрич.      Літопис приписує будівництво кам'яної фортеці литовським князям Корятовичам, які правили князівством у 60-90-х рр. XIV cт. До її складу входять 11 башт, кожна має свою назву і свою історію. Так,  найвища башта названа Папською, тому що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм ІІ. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк.

  У Чорній башті знаходиться криниця глибиною 40 метрів. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню…(слайди 21-25).

І знову в подорож, але відстань невелика і я пропоную, виконавши наступне завдання, визначити, через який час ми  зробимо наступну зупинку. (слайд 27).  

Ми їдемо. Обчислимо, скільки годин протриває наша подорож (у годинах). Для цього ви повинні скоротити два дроби, а отримані результати додати. (3хв.)

і    Відповідь:  1.

Четверта зупинка « Хотинська фортеця» (3хв.)

  

 Хотинськая Фортеця — це фортифікаційний комплекс, який розташований на берегах річки Дністер в місті Хотине на західній Україні. Будівництво фортеці почалося в 1325 році. Завдяки історичній атмосфері, що збереглася, фортеця часто використовується як кінодекорації. Вона вже «грала ролі» різних французьких і англійських замків, історичних поселень і зміцнень. Останніми роками фортеця з'являлася в таких російських фільмах як «Тарас Бульба», «Три мушкетери» і «Стріли Робін Гуда». У вересні 1991 року під час свята з нагоди 370 – річчя Хотинської битви було відкрито монумент на честь гетьмана України Петра Сагайдачного…(слайди 28-32) 

Фізкультхвилинка ( 3хв ) 

Швидко встали, посміхнулись

Вище-вище потягнулись.

Нумо, плечі розпряміть

Підніміть та опустіть.

Вправо, вліво оберніться

Рук колінами торкніться.

Сіли, встали. Сіли, встали.

І на місці потоптали.

Наступна зупинка розташована доволі далеко і ми встигнемо виконати завдання (слайд 34). (6 хв)

Розв’язання

1) - стільки років живе сосна.

2)   350 · 5 = 1750 – стільки років живе мамонтове дерево.

Відповідь: 1750 років.

П’ята зупинка «Софіївка» (4 хв.)

Уманський парк "Софіївка" є шедевром і зразком світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – початку XIX сторіч. Парк розкинувся на площі 154,7 гектарів на узбіччі старовинного міста Умань Черкаської області...

Парк заснований у 1796 році.

Легенда про заснування „Софіївки” романтична…

Граф Станіслав Потоцький, один із найбагатших магнатів України, узяв шлюб із прекрасною грекинею Софією. Закоханий граф квапився виконати усі забаганки молодої дружини.

Улітку 1795 року Софія, повертаючись із Гамбурга до Умані, завітала до містечка Неборів, що неподалік Варшави. На неї велике враження справив розкішний парк. На жаль, Софія не знала про дійсний стан фінансових справ чоловіка. Тоді придбати садибу в Криму граф не міг. Але любов до дружини надихнула Потоцького на своєрідний подвиг – він зібрав кошти, і через рік в Умані, серед вигорілих під сонцем степів та балок, серед хаотичного нагромадження скель, почалось будівництво парку у романтичному стилі. У дарунок дружині граф вирішив створити куточок Еллади, щоб нагадував він їй гори і ліси, чисті струмки й прозорі озера покинутої Греції…

Граф доручив будівництво парку Людвігу Метцелю, колишньому польському військовому інженерові, людині талановитій і широко ерудованій.

         На скелястих берегах річки Кам’янки росло кілька десятків верб, в’язів, поодинокі липи та дикі груші. Тисячі екзотичних дерев було звезено в Умань звідусюди. Вони чудово вписалися в навколишню місцевість і створили неповторний ансамбль.

         Урочисте відкриття парку відбулося у травні 1802 року, в день народження Софії. Так ожила і стала дійсністю примхлива мрія дружини вельможного графа (слайди 35-41).

 І знову в дорогу…

Багато цікавого в нашій державі, однією з перлин по праву вважається Національний заповідник „Херсонес Таврійський.” Але щоб попасти до нього необхідно розв’язати рівняння. (слайд 43) (10 хв.)

Розв’язання

Шоста зупинка „Херсонес Таврійський.” (3 хв.)

Місто Херсонес було засноване древньогрецькими колоністами більше ніж 2500 тисячі років тому на південному заході Криму. Нині його руїни - одна з найвизначніших пам'яток Севастополя.

Це місто-держава мало довге життя - майже дві тисячі років - і його історія є частиною історії Древньої Греції, Древнього Риму та Візантії. Це стародавнє місто ще називають «Українська Помпея» і «Російська Троя». Захисна стіна міста тягнеться на сотні метрів. Серед споруджень Херсонеса є римський амфітеатр і грецький храм. (слайди 44-49).

І знову повертаємося до нашої подорожі. Наступне місто Запоріжжя. З якими історичними подіями у вас асоціюється це місто. Так, це козацтво. А щоб нас також прийняли до війська козацького треба розв’язати задачу. (слайд 43).

  •  Козак Василь наварив кулешу.

Сам з'їв         казана, козаку Чубу

він дав      залишку, козаку Біловусу

      -      нового залишку, а козаку

Мамаю - решту. Після обіду козаки

ніяк не могли з'ясувати, кому з них дісталося більше кулешу.  Допоможіть їм розібратися. ( 10 хв.)

 Розв’язання

Відповідь: усім козакам дісталось порівну кулешу.

Сьома зупинка «о. Хортиця» ( 3 хв.)

Хортиця — найбільший острів на річці Дніпро, яке є унікальним природним і історичним комплексом.     Острів розташований в межі сучасного міста Запоріжжя в Каховському Водосховищі. Його протяжність з північного заходу на південний схід складає більш ніж 12 км. На острові є дубові гаї, ялинові ліси, луги і степ. На сьогоднішній день Хортиця є національним музеєм. В музеї знаходяться експонати з часів кам'яного століття і до 20 століття, у тому числі панорама битви за місто Запоріжжя під час Другої Світової війни, яка відбулася 14 жовтня 1943 року.

На острові 1983 року був відкритий музей історії запорозького козацтва, якому виповнилось 24 роки. Є підстави стверджувати, що один із прототипів Запорізької Січі існував на Хортиці.

Ще на початку ХХ століття на цьому острові було 129 курганів, проте до наших днів уціліло небагато. Вони були розташовані кількома групами на узбіччі так званого „Скіфського шляху”. Зараз комплекс склали 11 курганів, на яких установлено стародавні скульптури та людиноподібні стели…

Експонати музею знаходяться просто неба – гармати, ступи, корита, жорна, скульптури, кам’яні стовпи та хрести.

Тут звідусіль віє духом старовини… (слайди 52-59).

Чи сподобалася вам наша подорож?

А тепер повертаємось додому. Швидко мчить нас автобус. Аж раптом перед нами перепона – погана дорога. Давайте допоможемо робітникам у ремонті дороги, розв’язавши задачу. (слайд 61).(6 хв.)

Розв’язання

1)  стільки дороги заасфальтує друга бригада за

день.

2)   стільки заасфальтують дороги обидві бригади разом за

один день.

3)                                                                стільки  відремонтують дороги за 10

днів.

Відповідь: 56 км.

ІV. Підсумок уроку: (2 хв.)

Ось і закінчилася наша подорож. Але не треба засмучуватися, ми з вами ще неодноразово вирушимо у подорож по своїй рідній країні, адже вона така багата чудовими куточками.

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди.

***

Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову,

і мову її солов’їну.

               

 Володимир Сосюра

V. Рефлексія(2 хв.)

Діти по ходу уроку заповнювали картку самооцінки, далі підраховують свої бали, виставляють собі оцінку і малюють свій настрій на нижньому смайлику.

А тепер дайте оцінку своїм знанням і умінням,  отриманим|одержувати| на уроці, і підніміть сигнальні картки|карточки|, які лежать у вас на столах.

 


        - на уроці мені було все зрозуміло;

                    - у мене виникли деякі питання, але|та| я їх не задав

          ( посоромився);  

 

           -  я багато що не зрозумів.

VІ. Домашнє завдання. (1 хв.)

Скласти кросворд або ребус по темі.

Виконати № 544 с.94.

Повторити  п.11-15 §2.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

37810. ОСНОВЫ РАБОТЫ С POWER POINT. Вставка таблицы Word 44.5 KB
  5 Щелкните вне таблицы для возвращения в PowerPoint. Для использования этой разметки нажмите кнопку Разметка слайда на панели инструментов Команды щелкните разметку Таблица затем нажмите кнопку Применить. Изменение таблицы Word 1 Дважды щелкните таблицу. 3 Щелкните вне таблицы для возвращения в PowerPoint и обновления таблицы показываемой в презентации.
37811. Создать калькулятор делающий: суммирование, вычитание, деление, умножение, вычисление степени 14.51 KB
  Вывод: выполняя лабораторную работу, я научилась работать с функциями.
37812. Составление плана материала, определение недостатка построения. Предложение варианта плана правки-обработки 52.5 KB
  Рыбаки рассказывали о будто бы пойманных ими когда-то калугах (амурских осетровых рыбах) под тонну весом. Документальное свидетельство об одной такой «крошке» на восемь с половиной центнеров мы нашли на прибрежном рыбзаводе.
37813. Робота з колекціями в мові програмування Java 29 KB
  творити клас, що описує типізовану колекцію (типом колекції є клас з лабораторної роботи №4) із заданою внутрішньою структурою (п.2), що складається не менше ніж з 3 конструкторів (1 – порожній, 2 – в який передається об’єкт, 3 – в який передається стандартна колекція об’єктів, наприклад, ArrayList)
37814. Удаление лишних или неудачных элементов в фотографиях средствами растрового графического редактора Adobe Photoshop 362.5 KB
  Задачи: научиться удалять линии электропередач с помощью инструмента Heling Brush Кисть восстановления; научиться удалять впечатанную дату с помощью инструмента Ptch заплатка; научиться разрабатывать стратегию ретуши. Удаление линий электропроводов с помощью инструмента Heling Brush Восстанавливающая кисть Выполняя данное упражнение вы удалите с фотографии линии электропроводов с помощью инструмента Heling Brush: До обработки После обработки Рис. Ключевым моментом в использовании данного инструмента так же как и инструмента...
37815. Улучшение структуры кожи людей в растровом графическом редакторе Adobe Photoshop 454 KB
  Задачи: научиться улучшать структуру кожи с помощью инструмента Clone Stmp Штамп; научиться использовать инструменты Heling Brush Восстанавливающая кисть и Lsso Лассо для ретуширования кожи человека; научиться удалять темные круги под глазами с помощью инструмента Ptch Заплатка. Удаление физических изъянов кожи с помощью инструмента Clone Stmp Штамп Выполняя данное упражнение вы удалите физические изъяны кожи с помощью инструмента Clone Stmp Штамп. Подбор размера кисти инструмента Clone Stmp 3. Свойства инструмента Clone...
37816. Корректировка глаз в растровом графическом редакторе Adobe Photoshop 919 KB
  Задачи: научиться выполнять корректировку контраста глаз с помощью инструментов dodge и burn; научиться выполнять живописную обработку глаз; научиться удалять эффект красных глаз с помощью двух методов: 1 выделение и уменьшение насыщенности 2 выделение и подстановка. Мы смотрим в глаза человеку чтобы понять его душу чтобы проверить говорит ли он правду а также чтобы установить тесный контакт. Подчеркивание глаз человека может придать портрету более интригующий вид а увеличение контраста цвета и деталей в области глаз...
37817. Ретуширование и восстановление 567.5 KB
  Использовать инструменты Heling Brush Лечащая кисть и Ptch Заплатка для смешивания исправлений. Использовать инструмент History Brush Историческая кисть для частичного восстановления изображения в предыдущее состояние. На панели параметров инструмента откройте всплывающую палитру Brush Кисть и выберите кисть среднего размера с мягкими краями например кисть Soft Round 21. На панели параметров инструмента в открывающемся списке Brush Кисть выберите кисть диаметром примерно 13 пикселов.
37818. Обработка контуров в растровом графическом редакторе Adobe Photoshop 1.04 MB
  Задачи: научиться выполнять корректировку контура посредством простого переноса фрагментов изображения; научиться применять средство Liquify для обработки контуров человека. Корректировка контура с помощью простого переноса фрагментов изображения Данная методика предназначена для корректировки контура посредством простого переноса фрагментов изображения. Выполняя данное упражнение вы уменьшите объем ягодиц и бедер посредством простого переноса фрагментов изображения: До обработки После обработки Рис. Сравнение изображения До...