57993
Дії з десятковими дробами
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Мета: Узагальнити та систематизувати уміння та навички учнів виконувати дії з десятковими дробами. Ознайомити учнів із сучасною екологічною ситуацією в світі та в Україні. Формувати вміння переносити набуті знання у нові ситуації...
Украинкский
2014-04-17
69 KB
4 чел.
Удайцівська ЗОШ І-ІІ ступенів
Дії з десятковими дробами
Екологічний урок
5 клас
Вчитель Шеремет В.П.
2013 рік
Тема: Дії з десятковими дробами.
Мета: Узагальнити та систематизувати уміння та навички учнів виконувати дії з десятковими дробами. Ознайомити учнів із сучасною екологічною ситуацією в світі та в Україні. Формувати вміння переносити набуті знання у нові ситуації, розвивати інтерес до проблем охорони навколишнього середовища, бачення краси природи, розуміння потреби бути бережливим.
Тип уроку: Формування знань та умінь учнів.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Напис на дошці: Земля не належить нам.
Це ми належимо Землі.
Вождь індіанців сіу. 1854 р.
Велика й прекрасна планета Земля.
Є тут океани, річки і моря,
Глибокі озера, квітучі рівнини
І гори високі, й стрімкі їх вершини.
Земля оазис наш, нема секрету.
Цвіте на ній творимий нами день.
Вона чекає зодчих і поетів,
Як пташок навесні гіллястий клен.
Природа! Великою майстерністю з найпростішої речовини виробляє вона різноманітні творіння без найменших зусиль. А людина, як відомо, є частиною природи, її розумом.
Порушуючи своєю діяльністю взаємозвязки в природних комплексах, змінюючи їх, людина пристосовує природу для своїх потреб, часто не враховуючи шкідливих наслідків для самої себе.
Нині в багатьох районах Землі за рахунок викидів отруйних газів та шкідливих речовин змінився склад повітря, стали непридатними для життя води річок, озер, зникли величезні площі лісів, багато тварин та рослин. На нашій планеті почастішали випадки різних стихійних лих: паводки, посухи, величезні снігопади, цунамі і т.і. Все це створило проблеми, які людина має розвязати поки ще не пізно. Загибель середовища, в якому вона живе, призведе до загибелі її самої.
ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок учнів.
В Європі вчення про десяткові дроби першим виклав голландський математик і інженер Сімон Стевін, який присвятив цьому питанню працю під назвою «Десята» (1585 р.)Цифри в кружечках показували місце десяткових дробів. Кому, як знак дробовості увів знаменитий математик, фізик і астроном І.Кеплер(1571-1630).
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Вода виконує дуже важливі екологічні функції. Для багатьох організмів вода є середовищем їхнього життя. На території України протікають великі повноводні ріки, є запаси підземних вод, але все ж наша держава відноситься до регіонів, недостатньо забезпечених водою. Основним джерелом водопостачання для людства є річковий стік. Проблема збереження й оздоровлення рік одна з найгостріших для України.
Як же зберегти воду? Економісти підрахували, що, якщо з крана тече цівка води товщиною в сірник, лише за одну добу це дає втрати 70 відер води.
Бережімо воду! Це головна складова частина всіх живих організмів і найважливіший природний ресурс споживання людства. Без води життя на Землі просто неможливе!
Фізкульт-вікторина:
Щоб перемножити два десяткові дроби, треба:
1)незважаючи на коми, виконати множення цих чисел, як натуральних;
2)у добутку відокремити справа комою стільки десяткових знаків, скільки їх мають обидва множники разом.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
Розвязування задач.
1)Водосховищами на Дніпрі затоплено величезні площі родючих земель: Київським -922,1 км², Канівським у 0,73 рази більше. Яка площа затоплена Канівським водосховищем?
Кременчуцьким водосховищем затоплено 2250,2 км², Дніпродзержинським 567 км², Дніпровським 410 км², Каховським 2155 км².
У сумі це становить майже 7 тис км² - чверть території Бельгії. Важко підрахувати колосальну вартість тієї сільськогосподарської продукції, яка не одержана Україною внаслідок затоплення цієї величезної площі най родючіших в Європі земель.
Із затоплених площ довелося відселити жителів сотень сіл, прокласти нові комунікації й дороги, тощо, пішла під воду значна кількість історичних і ландшафтних памятників.
В Україні значно нижча європейських показників площа територій, які складають основу Національної Екологічної мережі, а саме національних природних парків, заповідників та природоохоронних територій.
Вони складають 4,5%, території України, тоді як у Польщі понад 10,2%, у Словаччині 23,2%.
А ще без чого не може жити людина? Так. Вірно! Без повітря. Повітря, яким дихає людина, складається з різних газів. Чистим повітря є тоді, коли між складовими існує певна рівновага. В наш час повітря забруднюється кожної хвилини. Щохвилини в повітря викидається 1198,3 т вуглекислого газу. А скільки це за місяць, рік!
2)Сьогодні у світі біля 350 млн автомобілів. Кожен рік автомобіль в середньому викидає в повітря біля 10 кг гуми, використовує біля 4350 кг кисню і забруднює повітря, викидаючи 3250 кг вуглекислого газу. Підрахуйте, скільки всього за рік: а) викидається в повітря гуми; б) вуглекислого газу; в) забирається кисню з повітря.
3)Очищувати повітря нам можуть допомагати рослини та дерева. Звичайні кімнатні рослини за добу можуть поглинати 87% забруднень. Ліс називають легенями планети, і це не дивно, бо ліси постачають понад половини загальної кількості кисню, який виділяють зелені рослини. Але кількість лісів невпинно зменшується через систематичне вирубування. Ще 200 років тому 50% території України були вкриті лісами, а тепер тільки 14%.
V. Підсумок уроку.
Не хочу
Метелика ловити я не хочу:
Він квітка неба, хай живе собі!
Хай крильцями барвистими тріпоче,
Щоб радісно було мені й тобі!
І квітку лісову не стану рвати,
Її додому я не понесу,
Бо вдома їй джмеля не погойдати
І не попити ранками росу.
І ні стеблинку, гілку чи травинку,
Я не ображу: це страшенний гріх!
Бо в кожній з них живе тремка живинка,
Що світиться довірою до всіх…
А. Костецький.
Проведіть вдома експеримент. Намалюйте картинку, де в центрі будете ви, а біля вас все те, з чим ви маєте справу на протязі дня: вода, їжа, рослини, холод, тепло, світло, одяг. Потім замисліться над питанням: що потрібно, щоб на ваших столах зявилося мясо, масло, олія, щоб в домі було тепло, а вечорами вмикалося світло? Щоб машина могла б поїхати, їй потрібен бензин, а що потрібно, щоб зявився бензин?..
Якщо ви відповісте на всі ці запитання, поповніть малюнок усіма цими необхідними обєктами, потім проведіть стрілочки, зєднуючи все це належним чином. Перед вами жива картина взаємозвязків біосфери, вірніше, невеличкий фрагмент гігантської „картини”, яка називається Земля.
Памятайте:
Кожну годину на нашій планеті:
1700 акрів продуктивної землі стає пустелею;
Близько 2000 дітей помирає з голоду;
1000 чоловік вмирає від отруєння водою;
5-6 видів тваринного та рослинного світу зникають.
Ми дізналися багато нового і цікавого, а саме головне ще раз зрозуміли: „Берегти природу наш святий обовязок!”
Рефлексія. Хто з вас вважає, що досяг мети, поставленої на початку уроку, підніміть руки! Дуже добре! Я бажаю вам завжди досягати поставленої мети і пам´ятати:
VІ. Домашнє завдання. №750,755,760.
Ріки і гори, моря і поля
Це наша рідна планета Земля.
Будь їй ти другом, люби, бережи,
Приклад у цьому усім покажи.
Тільки лиш для цього
Треба бути чемним,
Матінку планету
Не псувать даремно.
Тільки лиш для цього
Будь планеті другом,
Щоб світило завжди
Сонечко над лугом.
Квіти хай квітнуть, співають пташки,
Хай всіх привітно стрічають стежки.
Кожна стежинка в майбутнє веде
Радість і щастя планеті несе.
Література
PAGE \* MERGEFORMAT 12
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
58772. | Имя существительное, личные местоимения, числительные, формы глаголов to be, to have, порядок слов в утвердительном предложении | 140.5 KB | |
The lectures delivered by the professors of our Institute are interesting. 2. I write my exercises with a pen. 3. Our assistant’s experiments were successful. 4. He pays great attention to his studies. 5. This book was written by a famous writer. 6. The article was about doctors. | |||