57994

Електронні таблиці. Побудова діаграм. Стратегія успіху або Як обрати професію

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: сформувати: навики створювати діаграми; вміння аналізувати їх; вміння застосовувати діаграми на практиці; розвивати та вдосконалювати: навики роботи з ЕТ Excel; навики роботи на ПК; вміння працювати в групі...

Украинкский

2014-04-17

130.5 KB

0 чел.

Конспект уроку з інформатики 

Тема.  

          або

       

Урок дослідження

та засвоєння нових знань, умінь та навиків.

Підготувала:

вчитель інформатики,

вчитель методист

вишої кваліфікаційної категорії

Дорошенко Ірина Іванівна

 

Івано-Франківськ

2012

Замало мати гарний розум,

головне – вміти його застосовувати.

Рене Декарт

Тема уроку   «Електронні таблиці. Побудова діаграм

Стратегія успіху або Як обрати професію»

Урок-дослідження та засвоєння нових знань умінь та навиків           

Мета уроку: 

  •  сформувати:
    •  навики створювати діаграми;  
    •  вміння аналізувати їх;
    •  вміння застосовувати діаграми на практиці;
  •  розвивати та вдосконалювати:
    •  навики роботи з ЕТ Excel;
    •  навики роботи на ПК;
    •  вміння працювати в групі;
    •  вміння розглядати різні аспекти одного питання;
    •  старанність;
  •  виховувати:
    •  пізнавальну активність при вивченні нового матеріалу;
    •  естетичний смак.  

Хід уроку.

І. Організація класу.

ІІ. Оголошення теми, мети уроку.

Темою уроку є   Електронні таблиці. Побудова діаграм

    Стратегія успіху або Як обрати професію
    
Урок-дослідження та засвоєння нових знань умінь та навиків           

{ Вчитель: Сьогодні для вас, майбутніх випускників, надзвичайно важливим є питання вибору професії. І більшість з Вас,напевне, визначилились з вибором професії та її напрямом. Скажіть, що для вас є важливим при виборі професії?

Учні відповідають на запитання, називають багато аспектів.

Вчитель акцентує на відповіді «престижність», «потреба на ринку праці», «можливість»

працевлаштування після закінчення ВУЗу».

Вчитель: Молодці!. Скажіть, що для після вибору професії ви вибираєте?(Очікувана відповідь – ВУЗ).Що для вас є важливим при виборі ВУЗу?

Учні віповідають на запитання, називають багато аспектів.

Вчитель акцентує на відповіді «престижність ВУЗу».

Вчитель: Сьогодні на уроці ми будемо досліджувати Стратегія успіху або Як обрати професію, визначати найпопулярніші професії та рейтинг вузів і робити ми це будемо за допомогою побудови діаграм}

План-дослідження

  1.  Стратегія успіху або Як обрати професію
  2.  Побудова діаграм
  3.  Визначення найпопулярніших професій
  4.  Рейтинг вузів

Метою уроку є: сформувати: навики створювати діаграми, вміння аналізувати їх,

вміння застосовувати діаграми на практиці;

         розвивати та вдосконалювати: навики роботи з ЕТ Excel, навики роботи  

на ПК, вміння працювати в групі, вміння розглядати різні аспекти одного питання, старанність;

    виховувати: пізнавальну активність при вивченні нового матеріалу,

               естетичний смак.  

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності:

 

Вивчення цієї теми допоможе нам у дослідженні «Як вибрати професію»

ІV. Постановка проблемного питання:

Як подати інформацію з таблиці у наочному вигляді, у доступнішій формі

V. Актуалізація опорних знань.

Повторення  розділу „Електронні таблиці”.

                                                                 Фронтальне опитування:

  1.  Що називається діапазоном клітинок?
  2.  Що називається Листом?
  3.  Чи може лист називатись по-іншому?
  4.  Як виділити дані, які не розміщені поруч?
  5.  Які засоби автоматизації даних та вбудовані функції мають ЕТ?

      

VІ.  Вивчення нового навчального матеріалу.

  1.  Учні ознайомлюються з теоретичною частиною уроку: «Діаграми.Побудова діаграм». Створюють опорний конспект:

Діаграма –це наочне подання даних таблиці в графічному вигляді. 

Діаграма використовується для аналізу і порівняння даних.

На діаграмі вміст кожної клітинки зображується у вигляді крапок, ліній, смуг, стовпчиків, секторів чи в іншій формі. Групи елементів даних, що відображають вміст клітинок одного рядку або стовпця на робочому аркуші, складають ряд даних.

Етапи побудови діаграм

  1.     На робочому аркуші в таблиці виділити дані, по яких слід побудувати   діаграму
    1.  Вибрати з меню Вставка команду Діаграма або натиснути кнопку Майстра діаграм панелі інструментів, з’явиться вікно Майстра діаграм,  робота якого складається з 4-х кроків.
    2.  У діалогових вікнах Майстра діаграм слід вибрати тип, заголовок, легенду, розміщення та ін.параметри діаграми;
    3.  Для переходу до наступного кроку  використовується кнопка Дальше >;
    4.  Для завершення побудови діаграми на будь-якому кроці можна натиснути кнопку Готово, при цьому Майстер діаграм самостійно закінчить побудову діаграми.

Діаграму можна перемістити чи змінити її розмір, перед тим виділивши її.

Для зміни параметрів побудованої діаграми чи її елементів викликають контекстне меню, яке містить команди для зміни параметрів.

Щоб видалити діаграму необхідно виділити її, і натиснути клавішу Delete  

Діаграма динамічно пов”язана з джерелом даних: змінивши дані в таблиці, отримаєте відповідну діаграму.

  1.  Учні на ПК під керівництвом вчителя (показ на мультимедійній дошці) створюють діаграму «Рейтинг професій: думка батьків і абітурієнтів».

VІІ. Закріплення вивченого матеріалу

Робота в групах (Рейтинг  професій та Рейтинг вузів): учні самостійно створюють 2 діаграми, вчитель спостерігає за роботою, коректує, за необхідності.

 

VІІІ.  Первинне осмислення вивченого матеріалу.

Після закінчення побудов діаграм в групах, учні групи Рейтинг  професій аналізують діаграми „Потреби галузей України,2008” та „Розвиток ринку США через 10 років”, учні групи Рейтинг вузів аналізують діаграми „Рейтинг ВНЗ: думка роботодавців” та „Оцінка інтегралбного показника діяльності ВНЗ”.

Під час аналізу, вчитель демонструє за допомогою проектора діаграми, створені зазделегідь. При цьому, учні, які аналізують діаграми, мають можливість перевірити правильність виконання ними завдання, інша група учнів теж може бачити діаграми і аналізувати їх..

Учні відповідають на запитання вчителя:

  1.  Коли доцільно використовувати кругову чи кільцеву діаграму?
  2.  Коли доцільно використовувати гістограму чи лінійчату діаграму?
  3.  Що таке діаграма?
  4.  Для чого призначена діаграма?
  5.  Як подати інформацію з таблиці у наочному вигляді, у доступнішій формі? (проблемне питання)

ІХ. Підсумок уроку.

Вчитель разом з учнями підводить підсумок уроку.

{ Вчитель: Сьогодні на уроці ми досліджували Стратегія успіху або Як обрати професію, визначали найпопулярніші професії та рейтинг вузів і робили ми це за допомогою…  

Сьогодні на уроці ми навчилися…

Учні допомагають підвести підсумок }

Вчитель виставляє оцінки.

Х. Домашнє завдання.

Вчитель дає д/з:

Вивчити теорію про створення діаграм.

Провести анкетування: Стратегія успіху або Як обрати професію

Побудувати діаграми:

Який напрям Вашої майбутньої професії

Що для Вас важливе у Вашій майбутній професії

Що впливає на Ваш вибір професії


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45380. Соотношение права и морали 51.65 KB
  соотношение права и морали. Единство права и морали заключается в следующем: право и мораль являются универсальными регуляторами поведения людей имеют способность проникать в различные области общественной жизни; право и мораль являются многомерными образованиями имеющими сложную структуру которая состоит из одинаковых и взаимодействующих между собой элементов; право и мораль действуют в едином поле социальных отношений; право и мораль служат общей цели – совершенствованию и упорядочению общественной жизни...
45381. Принципы права понятие и классификация 47.7 KB
  принципы права понятие и классификация Принципы права – это основные исходные начала положения идеи выражающие сущность права как специфического социального регулятора. Они воплощают закономерности права его природу и социальное назначение представляют собой наиболее общие правила поведения которые либо прямо сформулированы в законе либо выводятся из его смысла.Представляется что принципы права должны отражать и выражать основные ценности на которые ориентируется право. Принципы выступают в качестве своеобразной несущей конструкции...
45382. ТГП в системе общественных наук 45.79 KB
  Теория права и государства имея свой предмет функции и метод занимает специфическое место в системе общественных неюридических наук. Философия и теория права и государства. Что касается теории государства и права то она изучает государство и право мно гогранно обращаясь при этом к передовым достижениям философии и используя философские категории сущность содержание и форма часть и целое возможность и действительность система и структура и др. Теория государства и права вооружает философию материалом позволяющим делать обобщения и...
45383. Место и роль тгп в системе юридических наук. 47.03 KB
  Теория государства и права входит в систему юридических наук объединенных общим названием правоведение. По классификации юридических наук она относится к теоретикоисторическим наукам вместе с историей государства и права и историей политических и правовых учений или учений о праве и государстве. История государства и права изучает процесс исторического развития государственноправовых форм жизни конкретных стран в хронологическом порядке т. Теория государства и права исследует развитие государства и права в обобщеннотеоретическом виде...
45384. Предмет и методология тгп 48.66 KB
  Предмет и методология тгп Теория государства и права система научных знаний об объективных свойствах государства и права их внутренней структуре и логике развития; об основных и общих закономерностях возникновения развития и функционирования государственноправовых явлений. Как и любая другая наука теория государства и права имеет свой предмет и метод. Предмет теории государства и права объективные свойства государства и права основные и общие закономерности возникновения развития и функционирования государственных и правовых...
45385. Социально-исторические предпосылки происхождения государства 72 KB
  юридические факты и фактические составы понятие чиды Юридические факты – это определённые жизненные обстоятельства условия ситуации с которыми нормы права связывают возникновение прекращение или изменение правоотношений. Эти факты становятся юридическими не в силу какихто особых внутренних свойств а в результате при знания их таковыми государством законом. Не право порождает подобные факты они возникают и существуют помимо не го но право придает им статус юридических в целях их регуляции и упорядочения общественной и государст...
45386. Основные теории происхождения государств 80 KB
  Теологическая теория Фома Аквинский базируется на идее божественного создания государства с целью реализации общего блага. Теологическая теория пронизана идеей вечности государства его незыблемости. Данная теория основывается на идее происхождения государства в результате соглашения договора как акта разумной воли людей. Договорившись о создании государства люди либо передают правителю часть своих прирожденных прав чтобы потом получить их из его рук один вариант трактовки происхождения государства либо условливаются о сохранении...
45387. Понятие и сущность государства 67.5 KB
  Государство характеризуют следующие признаки отличающие его как от догосударственных так и него сударственных организаций: 1 наличие публичной власти выделенной из общества и не совпадающей с населением страны государство обязательно обладает аппаратом управления принуждения правосудия ибо публичная власть – это чиновники армия полиция суды а также тюрьмы и другие учреждения; 2 система налогов податей займов выступая основной доходной частью бюджета любого государства они необходимы для проведения определённой политики и...
45388. Публичная политическая власть как признак государства. Понятие и свойства, легитимность легальность 47.59 KB
  юридический прецедент как источник права Юридический прецедент судебная практика более распространенный в современном мире источник права чем правовой обычай. Иначе говоря юридический прецедент это следование не общему правилу установленному нормой права а норма сформировавшаяся в результате практики разрешения аналогичных дел. Судебный прецедент признавался источником права еще в Древнем Риме. Многие институты римского права сложились на базе судебных решений.