57995

Емоції та почуття в житті людини

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: надати загальне уявлення про емоції почуття та моральні почуття їх роль у житті людини; вчити наводити приклади емоцій та почуттів познайомити учнів про силу моральних почуттів; розвивати навички опанування термінів та роботи в групах...

Украинкский

2014-04-17

41 KB

2 чел.

Єгембердінова О.О., вчитель етики та історії, переможець обласного етапу конкурсу „Вчитель року 2012”

Урок етики в 6 класі

Тема уроку: Емоції та почуття в житті людини

Мета уроку:

  •  надати загальне уявлення про емоції, почуття та моральні  почуття, їх роль у житті людини;
  •  вчити наводити приклади емоцій та почуттів, познайомити учнів про силу моральних почуттів;
  •  розвивати навички опанування термінів та роботи в групах,  прагнення о креативності та самовдосконалення;
  •  вдосконалювати культуру почуттів.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Обладнання: надруковані вислови, надруковані терміни, презентація, музичне оформлення (симфонія № 40 В.А. Моцарта), аркуші, олівці, фарби, пензлики, речі для театралізації учнівських казок, підручник, друкований зошит.

Робота в групах. Пропоную на цьому уроці учням знов попрацювати в групах. Розподілення на групи проходить заздалегідь по бажанню малювати чи створювати казки. Перед початком уроку учні розташовують парти для роботи груп.

Учні отримували випереджувальне завдання – поміркувати про роботу своєї групи. 

Хід уроку:

I. Організаційний момент:

- перевірка готовності до уроку;

- привітання;

- перевірка відсутніх;

- подарунок усмішки (сусіду по парті, гостям, учителю).

Дуже прошу почути, що вже продзвенів дзвоник, розпочався урок. Бажаю вам зосередитись, щоб добре опанувати новий матеріал. Успіхів вам! Починаємо урок!

II. Повідомлення теми та мети уроку.

Розповідь вчителя. Людина – незвичайна істота. Вона має багатющій внутрішній світ. В ньому живуть думки та мрії, настрої та прагнення, мешкають також в цьому світі емоції та почуття. Ви вже добре пам’ятаєте славетний вислів давньогрецького філософа Сократа «Пізнай самого себе…» (див. слайд презентації). На сьогоднішньому уроці ми спробуємо зазирнути у наш внутрішній світ та поміркувати над тим, що таке емоції, почуття та моральні почуття, яка їх роль у житті людини ( див. слайд презентації).

Емоції та почуття вивчають різні науки ( див. слайд презентації):

  •  філософія;
  •  психологія;
  •  біологія;
  •  медицина;
  •  …етика

Отже, темою сьогоднішнього уроку етики є … (Відповіді учнів, показ слайда презентації).

- Які, на ваш погляд, основні завдання уроку? (Відповіді дітей,читання за слайдом презентації).

  •  з`ясувати, що є емоції, почуття та моральні почуття, яка їх роль у житті людини;
  •  вчитись наводити приклади емоцій та почуттів, розповідати про моральні почуття;
  •  розвивати навички опанування термінів та роботи в группах;
  •  вдосконалювати культуру почуттів.

III. Вивчення нового матеріалу.

Видатну роль емоцій та почуттів відзначали фахівці різних галузей. Епіграф сьогоднішнього уроку – слова відомого педагога К.Д. Ушинського «Ні слова, ні думки, навіть вчинки наші не виражають так ясно нас самих і наше ставлення до світу, як наші почуття» ( див. слайд презентації).

3.1. «Умовний мікрофон»

Що ж таке, на ваш погляд, емоції та почуття? (Відповіді дітей).

3.2. Робота з термінами ( див. підручник с.78-79, слайд презентації).

Емоції і почуття пов’язані між собою, але за своїм змістом і формою переживання вони не тотожні.

Емоції (від лат. збуджувати, хвилювати) – переживання людиною життєдіяльності свого ставлення до світу та людей під впливом зовнішніх або внутрішніх подразників.

Почуття – це специфічні людські переживання, які узагальнюють емоції і завжди пов’язані з кимось або чимось конкретним, задоволення або незадоволення яких викликає позитивні або негативні емоції – радість, любов, гордість або сум, гнів, сором тощо.

3.3. Розповідь учителя. Фахівці різних галузей розподіляють емоції і почуття на різні групи, класифікують їх (див. слайд презентації).

Найчастіше розподіляють на 2 групи позитивні та негативні(див. слайд презентації):

  •  радість, задоволення, упевненість, захоплення тощо;
  •  любов до Батьківщини, до людини, до родини; інтелектуальні та естетичні почуття тощо;
  •  злість, незадоволення, недовірливість, відчай, страх тощо;
  •  нетерпимість, ненависть до ворога, почуття власного домінування тощо.

Моральні почуття - позитивні почуття, що не дозволяють людині бути байдужою до інших і оточуючого світу (наприклад,любов до Батьківщини, до людини, до родини…). Термін любов, зокрема, досить часто використовувався у контекстах «любов до Бога», «Божа любов» тощо (див. слайд презентації).

3.4. Групова робота ( 10-12 хв.) - створення та підготовка до інсценізації власних казок, створення та підготовка до захисту власних малюнків «Емоції і почуття» (Вчитель пояснює особливості роботи, передбачає можливим виконання лише графічного варіанту малюнкової роботи, у кольорі - доопрацювання вдома; під час виконання завдань звучить симфонія № 40 В.А. Моцарта ) (див. слайд презентації).

3.5. Захист групових робіт. Інсценізації власних казок, захист малюнкових робіт, утворення з них вистави.

IV. Закріплення нового матеріалу.

4.1. Бесіда.

На яку ж тему звернули увагу?

– Які опанували терміни?

Етична кульмінація. Гнівайсь не грішить, да не зійде сонце, доки ви роздратовані. (Ефесянам 4:26) (див. слайд презентації).

– Чому вчить цей біблійний вислів?

4.2. « Чиста дошка» - кожна група записує позитивні емоції та почуття (музичний супровід під час роботи на дошці продовжується).

4.3. Самостійна робота учнів – виконання завдань 1-8 друк. зошиту. (Музичний супровід продовжується.)

V. Підсумок уроку. Ми плідно попрацювали (вчитель разом з учнями виставляє оцінки). Дякую за урок! Яку чудову ми створили виставу казок та малюнків про емоції і почуття!

Завжди вдосконалюйте культуру почуттів!!! Дякуємо за увагу та плідну роботу!!! Позитивних вам емоцій та щирих почуттів!!! (див. слайд презентації).

VI. Домашнє завдання: уривок 13 чит., відп. на?; терміни, опрацювати завд. 9-12 друк. зошиту, творче завдання – міркування «Як вдосконалити сучасну культуру почуттів» (див. слайд презентації).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

33195. Медицинская классификация Л.В.Неймана 13.88 KB
  Важное значение для правильного понимания особенностей психического развития детей с нарушениями слуха для своевременной диагностики и организации их обучения и воспитания в частности для определения типа учреждения в котором должен учиться ребенок имеет классификация таких детей. Проблема дифференциации лиц имеющих нарушения слуха интересовала как врачей так и сурдопедагогов. В нашей стране наибольшее распространение получила медицинская классификация нарушений слуха у детей предложенная Л. Если нарушение слуха распространяется на...
33196. ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ГЛУХИХ ДЕТЕЙ 14.42 KB
  Отсутствие речи влечет за собой различные отклонения психического развития. Словесноречевую систему глухого в основном формируют экспрессивные и импрессивные виды письменной речи. Потребность в общении реализуется с помощью предметов действий рисунков и жестовой речи. Наиболее трудной задачей учебновоспитательного процесса является формирование словесной речи и речевого мышления.
33197. Характеристика слабослышащих детей 14.71 KB
  Возникновение тугоухости после сформирования речи не ограничивает дальнейшего достаточно интенсивного ее развития не смотря на её недостатки: относительная бедность словарного запаса сочетается с неправильным усвоением и употреблением понятий. Характерные отклонения в устной речи отражаются и на письменной. На степень сохранности речи влияют время наступления глухоты условия развития и роста ребенка уровень остаточного слуха и качество работы по развитию речи ребенка. Без специального воспитания дети потерявшие слух в 45 лет к поступлению...
33198. ПРОБЛЕМА КОМПЕНСАЦИИ ГЛУХОТЫ 14.85 KB
  Компенсация это возмещение недоразвитых или нарушенных психических функций путем использования сохранных или перестройки частично нарушенных функций. При компенсации психических функций возможно вовлечение в ее реализацию новых структур которые раньше не участвовали в осуществлении данных функций или выполняли при этом другую роль. Второй тип межсистемная компенсация которая осуществляется путем перестройки функциональных систем и включения в работу новых элементов из других структур выполнения ими несвойственных ранее функций....
33199. Закономерности психического развития детей с нарушением слуха 14.53 KB
  Общие закономерности: Закономерность соотношения биологических и социальных факторов в процессе психического развития ребенка. Процесс перехода от одной стадии психического развития к другой предполагает глубокое преобразование всех структурных компонентов психики. Неравномерность психического развития.
33200. МЕТОДЫ ИССЛЕДОВАНИЯ СЛУХА 19.41 KB
  Исследование нарушения слуха затруднено тем что: Ребенок не жалуется на отсутствие слуха. Родители не замечают отсутствие слуха и не принимают эффективных мер. Отсутствие унифицированных методов позволяющих получить достоверные сведения о снижении слуха в детском возрасте.
33201. Особенности зрительного восприятия детей с нарушением слуха 14.16 KB
  Особенности зрительного восприятия детей с нарушением слуха. Это связано с менее подробным анализом и синтезом предметов в прошлом опыте с замедленным формированием произвольности процесса восприятия. Для точного восприятия формы предмета важно выделить его контур. Особенности развития осмысленности восприятия отчетливо проявляются при анализе изображений и картин.
33202. Особенности двигательных ощущений. Осязание глухих и слабослышащих 15.25 KB
  Многие дети имеющие нарушения слуха отстают от нормально слышащих по развитию движений. На протяжении всего дошкольного возраста сохраняется некоторая неустойчивость трудность сохранения статичного и динамичного равновесия недостаточно точная координация неуверенность движений и относительно низкий уровень развития пространственной ориентировки. У большинства имеется отставание в развитии мелких движений пальцев рук артикуляционного аппарата. Замедленная по сравнению со слышащими скорость выполнения отдельных движений влияет на темп...
33203. Кожные ощущения и восприятия 13.83 KB
  Возникают при непосредственном контакте предмета с кожей подразделяются на 4 вида: тактильные вибрационные температурные и болевые. Наибольшее значение для компенсации слуха имеют вибрационные т. Вибрационные ощущения возникают при воздействии меньшей силы чем слуховые. Для того чтобы вибрационные ощущения смогли использовать как средство познания для детей необходимо проводить специальную работу.