58000

Форматування тексту

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: знайомити учнів з поняттям форматування та видами Форматування; Вчити використовувати засоби форматування тексту, Застосовувати кнопки панелі інструментів та нестандартні символи при оформлені текстів; розвивати абстрактне мислення, творчий підхід до ство рення документів.

Украинкский

2014-04-17

55 KB

1 чел.

Тема уроку                              Форматування тексту.

                            

Мета уроку:  знайомити учнів з поняттям “форматування та видами

                       Форматування;

Вчити використовувати засоби форматування тексту,

Застосовувати кнопки панелі інструментів та нестандартні

символи при оформлені текстів;

розвивати абстрактне мислення, творчий підхід до ство

рення документів.

План уроку:  1.Пряме форматування:

          А) Форматування символів

           Б) Форматування абзаців.

           В) Форматування сторінок.

2.Стильове форматування.

3.Висновки

Хід уроку.

Оформлення дошки:

Дошка поділяється на три частини:

на одній написані комбінації клавіш;

на другій - тема і план уроку;

на третій - розташований макет панелі інструментів форматування.

1.Актулізація опорних знань та перевірка домашнього завдання.

Актуалізація проходить комплексно. Три учні працюють по карточкам:

                           Карточка 1

1.Як можна виконати виділення слова, речення?

2.Перерахувати можливі способи копіювання.

3.Як видалити окремий абзац документа за допомогою горизонтального меню?

                                   Карточка 2

1.Перерахувати способи вирізки фрагменту тексту в документі.

2.Як виділити декілька рядків в документі?   

3.Як видалити повністю текст документу за допомогою горизонтального меню?

                              Карточка 3

1.Як виділити весь документ?

2.Записати послідовність дій, що описують перетягування фрагменту тексту в інше місце документа.

3.Перерахувати способи видалення слів за допомогою клавіатури та горизонтального меню.

  Під час роботи по карточкам проводиться робота з класом. На дошці записані комбінації клавіш. Треба охарактеризувати призначення кожної комбінації і визначити з них, які не стосуються редагування тексту.

      Ctrl                                                  Ctrl

      Ctrl – Home                                    Alt F4      

      Esc                                                  shift – Home

      Shifl – Insert

      Shifl –Delete                                   Ctrl – Alt – Del

      Backspace                                       Ctrl Insert

      Ctrl – Delete                                    Ctrl –Enter

      Delete                                               Cnrl – Backspace

2.Мотивація навчальної діяльності.

  Створюючи певні документи ми намагаємося надати їм вигляду, якого вимагають від нас обставини, зміст документу або наші особисті смаки.

Документи можуть набувати різноманітного вигляду, добитися цього можна завдяки вмінням користуватися відповідними  опціями формування.

   Тому сьогодні ми познайомимося з поняттям “Формування”, та можливостями формування в середовищі Microsoft Word.

   Запишіть тему урока. На дошці заздалегідь записана тема уроку та план за яким дана тема буде розглядатися.

3. Виклад нової теми.

Для того, щоб спиратись на поняття  “форматування” необхідно учнів ознайомити з означенням цього поняття.

Означення. Під форматуванням розуміють операції, які пов’язані з оформленням тексту і зміною його зовнішнього вигляду.

Одразу наголошую!!! ОПЕРАЦІЇ ФОРМАТУВАННЯ ДІЙСНІ ТІЛЬКИ ДЛЯ ВИДІЛЕНИХ ФРАГМЕНТІВ!!!

    РОЗРІЗНЯЮТЬ ТРИ ОСНОВНІ ОПЕРАЦІЇ  ПРЯМОГО ФОРМАТУВАННЯ: форматування символів; форматування символів
  •  Форматування абзаців;
  •  Форматування сторінок
  •  Форматування символів.
     Діти мають певний досвід, тому деякі моменти можна провести у формі бесіди.

     Як ви вважаєте, що можна змінити при форматуванні символів?

Відповідь:       шрифт, стиль, розмір шрифту, підкреслення, колір символів, ефекти.

 Форматування здійснюється командою     ФОРМАТ/ ШРИФТ, при цьому на екрані з’явиться діалогове вікно, в якому можна встановити перераховані вище параметри. Діалогове вікно містить три вкладки, тому треба учням детально пояснити що дозволяє зробити кожна вкладка.

    Кожний учень отримує відповідний наочний матеріал за допомогою якого зручно пояснювати.

    Відстань між рядками встановлює опція междустрочний вікна діалогу АБЗАЦ, а між абзацами опція інтервал. Інтервали встановлюються як перед абзацом так і після.

    При встановленні параметрів форматування абзацу зовнішній вигляд його зображується в полі зразку вікна діалогу АБЗАЦ.

  

                            Форматування сторінок.

   При введенні і друкуванні тексту Word використовує встановленні за уамовчанням розміри поля сторінки.

   Змінити ці параметри можна за допомогою ФАЙЛ/ПАРАМЕТРИ СТРАНИЦ. Викликаний учень, спираючись на копію діалогового вікна розповідають послідовність встановлення параметрів.

                            Стильове форматування.

   Розглянуті раніше команди форматування впливають безпосередньо на виділені фрагменти. Тому їх називають командами безпосереднього форматування. Цей спосіб зручний у тих випадках, коли потрібно змінити формат одного або декількох абзаців. Однак якщо потрібно придати єдину форму всьому документу, то зручніше один раз підібрати шрифт, розміри полів та інші атрибути і зберегти їх значенням в так званому стилі  з власним іменем.

    Наприклад, при підготовці книг слід один раз вказати, як оформити заголовок книги, заголовок розділів і сам текст. Тоді при оформленні документа не подібно вникати в тонкощі оформлення, досить просто вибрати готовий стиль.

     Для вибору стилю слід вибрати список стилів панелі інструментів форматирования  і вибрати готовий стиль.(показати відповідну кнопку на панелі інструментів).

     Для створення нового можна вибрати зразком будь-який оформлений абзац. Для цього цей абзац потрібно виділити, відкрити список,ввести в рядку введення цього списку  ім’я, під яким буде збережено стиль і натиснути клавішу Enter.

Вкладка шрифт дозволяє вибрати не тільки вже відомі учням параметри форматування, але й ті які не відображаються на панелях інструментів.

У полі зразку цього вікна представлений зовнішній вигляд тексту при вибраних параметрах. Так як на дошці відображена  копія панелі форматування треба дати можливість учням самим пояснити призначення  деяких кнопок.

                            Форматування абзаців.

   Під абзацом  в Word розуміють частину документа, за якою поміщається маркер абзацу. При введенні тексту абзац завжди завершується натисканням клавши Enter.

Процес форматування містить в собі:

                                      Вирівнювання абзаців;

                                      Встановлення відступів абзацу;

                                      Встановлення відступів між рядками  та абзацами.

Для форматування абзаців використовують команду Формат / / АБЗАЦ, яка відгріває вікно діалогу АБЗАЦ.

Учні знайомі з встановленням отступу першого рядка, тому

Пропоную розповісти когось з них. Але встановлення інтервалів та отступів повних абзаців вчитель пояснює сам.

Одступи та інтервали.

  За умовчанням  Word  вирівнює абзаци ліворуч. За допомогою опції Виравнивание   можна встановити праворуч, центрування або блочне вирівнювання (рядки вирівнюються як ліворуч так і праворуч).

  Опція Отступ дозволяє встановити відступи зліва і Справа рядків виділеного абзацу, а також окремо лівий відступ першого рядка.

 Відстань за зумовчанням вимірюється в дюймах, але за допомогою СЕРВІС// ПАРАМЕТРИ// ОБЩИЕ можна встановити інші одиниці. Відступи можна встановити за допомогою горизонтальної лінійки.

  Будь-який стиль, який вже є в списку можна змінити. Для цього треба виділити абзац який відформотований відповідно зі змінами, відкрити список стилів, вибрати назву змінюваного стилю і натиснути Enter. Для підтвердження зміни стилю натиснути ОК.

    Більш широкі можливості створення і модифікації стилів дає команда ФОРМАТ/СТИЛЬ. Вибір елемента в полі СПИСОК визначає, які елементи будуть виводитись у списку СТИЛІ (всі стилі, стилі користувача, використані стилі). Вибравши певний елемент в полі ОБРАЗЕЦ абзацу можна побачити зовнішній вигляд абзацу при його форматуванні вибраним стилем, а в полі ОБРАЗЕЦ СИМВОЛІВ - рядок символів, а в полі ОПИСАННЯ - короткий опис вибраного стилю ( шрифт, його розмір, мова, міжрядковий інтервал та інш. параметри).

   Вікно має кнопки СОЗДАТЬ - створення нового стилю, ІМ’Я- ім’я створеного стилю, ЗАСНОВАНИЙ  НА  СТИЛІ - відкриває список основних параметрів форматів, які можна визначити.

4.Підсумки уроку.

Разом з учнями побудуємо схему видів форматування.

Можна дати інше визначення:

ФОРМАТУВАННЯ- це зв’язування з фрагментом документа різних властивостей, що визначають вигляд тексту у цих фрагменту.

5. Домашнє завдання.

§ 1,12с.64-66

Якщо залишається час учням можна запропонувати гру в терміни:   

  Клас по рядах розбивається на команди і по черзі кожна команда називає термін, який стосується роботи в Word. Виграє та команда за якою буде слово останнім. Переможці отримають додатковий бал.

PAGE  4


ФОРМАТУВАННЯ  ТЕКСТУ

РЯМЕ

СТИЛЬОВЕ

СИМВОЛІВ

АБЗАЦІВ


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20169. Компоненты Visual FoxPro 96 KB
  Этими компонентами являются таблицы представления данных формы отчеты запросы программы и библиотеки. С помощью мастера вы можете создать форму поместив в нее поля исходной таблицы расположенные в соответствии с одним из заранее созданных шаблонов. Отчеты используются для отображения информации содержащейся в базе данных. С помощью конструктора отчетов вы можете разработать собственный отчет включающий группировку данных групповые и вычисляемые поля и оформить их соответствующим образом.
20170. Создание объектов на основе базовых классов 63 KB
  Для создания экземпляра выбранного класса достаточно перенести пиктограмму выбранного класса в форму и разместить ее в требуемом месте формы. Созданный объект будет обладать всеми характеристиками базового класса. Синтаксис этой функции: CREATEOBJECT имя класса [ параметр 1 параметр 2 . Каждый из объектов созданных на основе базовых классов наследует свойства базового класса.
20171. Базовые классы VFP 73 KB
  Класс содержит информацию о том как должен выглядеть объект и определяет выполняемые им действия. Объект является экземпляром класса который наследует характеристики класса. При создании объектов приложения вы можете использовать базовые классы Visual FoxProа также создавать новые специальные классы.
20172. Методы, связанные с командой READ 57.5 KB
  В Visual FoxPro форма выводится на экран методом Show а для обновления данных нужно использовать метод Refresh следующим образом: Form1. Поля записываются только при перемещении показателя текущей записи 2Optimistic записи блокируются только при попытке записи данных. Другими словами представления позволяют пользователям сосредоточить внимание и возможно логически реструктурировать только ту часть базы данных которая их интересует и игнорировать остальные данные. Для скрытых данных обеспечивается автоматическая защита.
20173. ИССЛЕДОВАНИЕ СВОЙСТВ ПАРАМЕТРИЧЕСКИХ СТАБИЛИЗАТОРОВ ПЕРЕМЕННОГО НАПРЯЖЕНИЯ 326.23 KB
  Снять зависимость напряжения на выходе дросселя насыщения от величины тока в обмотке подмагничивания при = const. S7 тумблер подключения обмотки переменного напряжения к источнику. Поскольку сердечники ФРС имеют различную степень насыщенности магнитопровода то изменение напряжения сети U1 в обмотке W1 мало влияет на величину магнитного потока в стержне с меньшим сечением и соответственно на величину наводимого напряжения вторичной обмотки W2.
20174. МНОГОФАЗНЫЕ СХЕМЫ ВЫПРЯМЛЕНИЯ 321.5 KB
  Определение процентного изменения напряжения на сопротивление нагрузки. Снятие осциллограмм напряжения выпрямительных схем работающих на различные виды нагрузки. Так как фазные напряжения Uа Uв Uс сдвинуты друг относительно друга на 120 то вентили работают поочередно каждый в течение 1 3 периода. Основные соотношения характеризующие работу схемы на активную нагрузку: При работе выпрямителя на активно индуктивную нагрузку отношения напряжений остаются практически теми же что и при чисто активной нагрузке появляется только падение...
20175. ИССЛЕДОВАНИЕ СГЛАЖИВАЮЩИХ ФИЛЬТРОВ ВЫПРМИТЕЛЯ 147.5 KB
  Экспериментальное определение коэффициента пульсации на входе и выходе фильтров и коэффициентов фильтрации фильтров различного типа. Краткие сведения о сглаживающих фильтрах. Данная лабораторная работа посвящена знакомству с пассивными фильтрами типа LC. В сглаживающих фильтрах применяются специальные катушки индуктивности магнитопроводы которых имеют воздушный немагнитный зазор.
20176. Аналоговый электронный вольтметр 824.5 KB
  Измерение переменного напряжения. ОБЩИЕ СВЕДЕНИЯ Измерение напряжения и силы тока наиболее распространенный вид измерений. В различных областях науки и техники эти измерения осуществляются в широком диапазоне частот от постоянного тока и инфранизких частот сотые доли герца до сверхвысоких частот 1 ГГц и более и в большом диапазоне измеряемых значений напряжения и тока соответственно от нановольт до сотен киловольт и от 1016 до десятков и сотен ампер при большом многообразии форм измеряемого напряжения и тока. Измерение постоянных...
20177. ИЗМЕРЕНИЕ ЧАСТОТЫ И ИНТЕРВАЛОВ ВРЕМЕНИ 486 KB
  Измерение частоты периода и других временных параметров электрических сигналов является одной из важнейших задач в радиотехнике и телекоммуникационных системах. Аппаратура для частотновременных измерений образует единый комплекс приборов обеспечивающий возможность проведения измерений с непосредственной их привязкой к Государственному эталону частоты и времени. Основными измерительными приборами и средствами данных измерений являются: осциллографы; приемники сигналов эталонных частот и компараторы; преобразователи частоты сигналов;...