58005
Квадратична функція у=ах2+вх.+с, (а≠0), її графік і властивості
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Мета: систематизувати та узагальнювати матеріал, опрацьований на попередніх уроках, повторити, уточнити нові поняття; систематизувати та узагальнювати знання, отримані учнями в процесі вивчення теми. Розвивальні: розвивати увагу, мислення, память, культуру математичного мовлення...
Украинкский
2014-04-18
60.5 KB
21 чел.
Артемівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №24 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів
Боровик Генрієтта Вікторівна
Урок «Квадратична функція у=ах2+вх.+с, (а≠0), її графік і властивості.»
9 клас
2012 р.
Тема: Квадратична функція у=ах?+вх.+с, (а≠0), її графік і властивості.
Епіграф уроку:
«Перед людиною до розуму три шляхи:
шлях роздумів- найшляхетніший,
шлях наслідування найлегший шлях,
шлях особистого досвіду найтяжчий шлях»
Конфуцій
Мета: систематизувати та узагальнювати матеріал, опрацьований на попередніх уроках, повторити, уточнити нові поняття;
систематизувати та узагальнювати знання, отримані учнями в процесі вивчення теми.
розвивальні: розвивати увагу, мислення, пам'ять, культуру математичного мовлення;
вміння працювати самостійно, в парах, вміння спілкуватися, допомагати іншим, аналізувати ситуацію, оцінювати свої дії та дії інших учнів;
вміння і навички щодо розв'язування завдань та їх оформлення;
продовжувати розвивати загальноосвітні навички;
сприяти розвитку комунікативної, інформаційної, соціальної, полікультурної компетентностей, а також самоосвіти й саморозвитку продуктивної творчої діяльності;
виховні: виховувати уважність, кмітливість, акуратність, працьовитість, самостійність, дисциплінованість, самокритичність.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок.
Методи:
словесні: розповідь, бесіда, використання ключових слів, коментар до використання вправ, самооцінка, взаємонавчання, методи мотивації, збудження інтересу;
наочні: робота з роздавальним матеріалом, бланк самооцінювання.
практичні: розв'язування вправ, самостійна робота, робота в парах, метод повторення, поступового ускладнення завдань.
Оцінюється: рівень навчальних досягнень учнів.
Організаційно-психологічна частина.
Підготовка до свідомої навчальної праці: постановка мети, актуалізація опорних знань, умінь.
Обладнання: картки з індивідуальними завданнями, комп'ютер, таблиці.
ХІД УРОКУ
І.Організаційний момент
Учитель вітається з учнями та перевіряє готовність до уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні ми підібємо підсумки вивчення теми «Квадратична функція, її графік і властивості». Я сподіваюсь на успішну працю, що на уроці ми зможете показати свої знання вміння, кмітливість, то ж будьте уважними, думайте, запитуйте, пропонуйте, оскільки нам разом з вами йти шляхом до істини.
Я хочу,щоб на цьому уроці ви показали наскільки ви компетентні в даній темі, тобто як ви володієте необхідною інформацією і вмієте застосувати набуті знання і досвід.
Сьогодні на уроці алгебри ми будемо працювати разом і розраховую на вашу підтримку та допомогу.
Кожному з вас хочу побажати,щоб на цьому уроці ви були
«У»- успішними
«С» - спокійними
«П» - прогресивними
«І» - ініціативними
«Х» - хоробрими
У класі ви розмістилися попарно, тому протягом уроку, якщо є бажання, можна всі питання обговорювати в парах.
Підготуємо наші зошити до роботи. Памятайте, що під час роботи з діловою документацією,її треба вести старанно, охайно, уважно ставитися до цієї справи.
(запис дати та теми)
Одинадцяте грудня
Класна робота
Тема:Квадратична функція, її графік і властивості.
ІІІ.Актуалізація опорних знань
Узагальнення і повторення раніше здобутих знань
Розминка
Рис.1 рис2.
1.Дайте означення квадратичної функції
2.Що є графіком квадратичної функції
3.Як визначити напрям гілок параболи?
4.Можливі способи побудови графіка функції у=ах?+вх.+с, (а≠0)
5.Назвіть формули для обчислення вершин параболи
6.Вісь симетрії параболи
7.Як знайти точки перетину параболи з осями координат
8.Назвіть область визначення функції (а>0)
9. Назвіть область визначення функції (а<0)
10.Назвіть проміжки зростання та спадання функцій (а>0)
11. Назвіть проміжки зростання та спадання функцій (а<0)
Рис.3 Рис.4
12.Назвіть проміжки знак осталості функцій (рис. 3)
13.Нулі функції рис.3
14.Назвіть проміжки знак осталості функцій (рис. 4)
15.Нулі функції рис.4
ІV. Актуалізація знань і навичок
Конкурс знавців квадратичної функції
Учням пропонуються графіки квадратичних функцій, і за цими графіками треба відповісти на запитання:
1.вказати знак першого коефіцієнта;
2.вказати знак дискримінанта;
3. вказати, чому дорівнює знак вільного члену.
Конкурс графоманів
Встановіть відповідність між графіками функцій і формулами, які їх задають
Відповідь. Запишіть двоцифровими числами:
1-ша цифра номер функції;
2-га цифра - номер відповідного графіка
Починаємо працювати
У кого не вийшло не хвилюйтесь, люди вчаться на своїх помилках
(див. додаток)
V. Закріплення вмінь та навичок
(Практикум. Розвязування стандартної задачі)
№ 1. Побудуйте графік функції у= 3х-2х-х?
Користуючись графіком, знайдіть:
А) множину значень функції;
Б) проміжок, на якому функція спадає
В) при яких значеннях х функція набуває додатих значень
Розвязування цікавої задачі
№2. Малюємо графіками функцій:
3 при -5 ≤ х < - 2;
(капелюх жовтого кольору,
кольор віри та оптимузму ) у= - х? + 7 при 2 ≤ х ≤ 2;
3 при 2 ≤ х < 2
Розвязування нестандартних вправ.
Приклад № 3 Побудуйте графік функції
4
Х - 16
(ОДЗ) у =
х? - 4
Приклад № 4 На рисунку зображено графік квадратичної функції
у=ах?+вх.+с, визначте знак кожного з параметрів а,в,с.
Рис7.
Приклад № 5 Побудуйте параболу
У= │х? - 6х + 5│
VІ. Підсумки уроку
Закінчуючи урок, хочу подякувати вам за знання, вміння, способи діяльності, рецепти досягнення успіху.
Діти на початку уроку я Вам запропонувала бути
- успішними
- спокійними
- прогресивними
- ініціативними
- хоробрими
Якими ви почували себе на цьому уроці. Діти оголошують картку самооцінки. З вашої самооцінки бачу, що кожен з вас досяг успіху.
Хочу щоб Ви зрозуміли, що бажала я всім вам «Успіху». Успіх в розглянутій нами теми це і є ваша компетентність, ви володієте необхідною інформацією і вмієте застосовувати набуті знання і досвід.
Емблемою нашого уроку обираю наш капелюшок жовтого кольору, кольору віри та оптимізму. Тому хочу подякувати вам за урок, ще раз побажати успіху, сказати,що я вірю у ваш успіх. На згадку про наш урок візьміть капелюшок з іще одним рецептом успіху.
«Успіх це тільки 10 % таланту і 90% щоденної наполегливої праці.»
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
17855. | Олигополия | 1023 KB | |
Задача 6 Тема: Олигополия Исходные данные: Год рождения студентаГР = 2000 Месяц рождения студентаМР = 6 День рождения студентаДР = 28 Фирма Microsoft является лидером в разработке компьютерного обеспечения и доминирует на мировом рынке на котором вместе с ней п | |||
17856. | Рынок земли, задача | 82 KB | |
Задача 7 Тема: Рынок земли Исходные данные: Год рождения ГР = 1982 Месяц рождения МР = 7 День рождения ДР = 15 Спрос на продукцию аграрной отрасли характеризуется функцией QD = ГР МР ´ P = 1982 7Р Технология аграрного | |||
17857. | Рынок труда | 3.04 MB | |
Задача 8 Тема: Рынок труда Исходные данные: Год рожденияГР = 2000 Месяц рожденияМР = 8 День рождения ДР = 8 Спрос на продукцию угольной отрасли характеризуется функцией: QD = ГР МР × P = 2000 8P. Технология производства угля задана производственной функцией: ... | |||
17858. | Рынок капитала | 2.97 MB | |
Задача 9 Тема: Рынок капитала Исходные данные: Год рожденияГР = 1968 Месяц рождения МР = 9 День рождения ДР = 1 Спрос на продукцию микропроцессорной отрасли удовлетворяемый корпорацией характеризуется функцией: QD = ГР МР ´ P = 1968 9Р. Технология прои | |||
17859. | Рынок информации | 3.1 MB | |
Задача 10 Тема: Рынок информации Исходные данные: Год рождения ГР = 2001 Месяц рожденияМР = 10 День рожденияДР = 20 Спрос на продукцию информационной отрасли характеризуется функцией: QD = ГР МР ´ P = 2001 10Р Технология производства информац | |||
17860. | Общественные блага и внешние эффекты | 48 KB | |
Задача 11 Тема Общественные блага и внешние эффекты Исходные данные: Год Вашего рожденияГР = 1999 Месяц Вашего рожденияМР = 11 День Вашего рожденияДР = 31 Общая величина выгоды в денежном выражении которая обеспечивается при производстве стирального поро... | |||
17861. | Общее равновесие | 63 KB | |
Задача 12 Тема Общее равновесие Исходные данные: Год рождения студентаГР = 2001 Месяц рождения студентаМР = 12 День рождения студентаДР = 12 Задана матрица прямых расходов А и вектор товарных выпусков отраслей экономики D: A ... | |||
17862. | Институциональные аспекты рыночного хозяйства | 556.5 KB | |
Лекция 1 Вводная Тема: Предмет и метод микроэкономики Учебная цель лекции: изложить основные особенности объекта являющегося предметом изучения микроэкономики получение ответа на вопросы: 1 Что изучает микроэкономика 2 Для чего нужны экономические знания 3 С ... | |||
17863. | Теория предельной полезности и поведение потребителя | 314.5 KB | |
Лекция 2 Тема: Теория предельной полезности и поведение потребителя Учебная цель лекции: изложить основные положения теории предельной полезности дать понятия потребностей экономических благ равновесия потребителя оказать содействие развитию у студентов ... | |||