58006
Функція у = х2 її властивості, графік
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Функція у = х2 її властивості графік Мета: домогтися засвоєння учнями властивостей функції у = х2 і властивостей її графіка та способу застосування графіка функції у = х2 для графічного розвязання рівнянь виду х2 = а; формувати вміння відтворювати зміст вивчених понять відпрацювати навички роботи з графіком функції...
Украинкский
2014-04-18
64.5 KB
26 чел.
Тема. Функція у = х2 її властивості, графік
Мета: домогтися засвоєння учнями властивостей функції у = х2 і властивостей її графіка та способу застосування графіка функції у = х2 для графічного розв'язання рівнянь виду х2 = а;
формувати вміння відтворювати зміст вивчених понять, відпрацювати навички роботи з графіком функції;
сприяти розвитку в учнів пізнавальних здібностей.
Тип уроку: засвоєння знань та вмінь.
Хід уроку
І.Організаційний етап
Надати учням інформацію про:
ІІ.Формулювання теми і завдань уроку( слайд № 1,2)
Запропонувати завдання:
«Не розв'язуючи рівняння, доведіть, що рівняння х2 = а (де а деяке число) може мати або два, або один корінь, або не мати жодного кореня, залежно від значення числа а. Дослідіть цю залежність».
Таке формулювання завдання створює певну проблемну ситуацію, обговорюючи яку учні або самостійно, або за допомогою вчителя доходять усвідомлення того, що єдиним на цей момент способом розв'язання задачі є спосіб, який учні опанували під час вивчення попередньої теми: тобто слід побудувати графіки двох функцій: у = х2 та у = а і дослідити кількість точок перетину цих графіків залежно від значення числа а.
Таким чином, одним із головних постає питання про необхідність вивчення властивостей функції у = х2 та побудову її графіка - це твердження виражає основну дидактичну мету уроку.
IІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь
З метою успішного сприйняття учнями навчального матеріалу уроку перед вивченням нового матеріалу слід активізувати такі знання і вміння учнів: основні поняття, пов'язані з поняттям функції:
Ігровий момент «Встав пропущені слова»
1.Відповідність між змінними та , за якої кожному значенню змінної
відповідає єдине значення змінної це... (Функція).
2.Змінна ... (Аргумент).
3. Змінна ... (Функція, значення функції).
4. Усі значення, яких набуває аргумент, утворюють... (область визначення функції).
5. Усі значення, яких набуває функція при аргументах, взятих з області визначення функції, утворюють... (Область значень функції).
6. Множина усіх точок координатної площини, абсциси яких дорівнюють значенню аргументу, а ординати відповідним значенням функції, називається... (Графіком функції).
ІV. Вивчення нового матеріалу.
План вивчення нового матеріалу
Засвоєння знань учнями проводиться або у формі пошукової роботи, метою якої є встановлення основних властивостей функції у = х2, а також встановлення форми графіка цієї Результати цієї пошукової роботи заносяться до зошитів у вигляді таблиці .
Формування вмінь
Виконання усних вправ
а) Піднесіть до другого степеня: 3; -3; 0,5; ; 0; - 0,1;
б) Назвіть числа, квадрати яких дорівнюють: 36; 0,49; ; 1.
Виконання письмових вправ:
а) значення у, яке відповідає таким значенням х: - 4; - 2,1; 0; 5;
б) значення х, яким відповідають такі значення у: 36; 49; 100; 121.
2. Користуючись графіком функції у = х2 (слайд № 4) знайдіть значення аргументу, яким відповідають такі значення функції: 1,5; 3,5; 7,5.
Розв'яжіть графічно рівняння: а) х2 = 4; б) х2 = - 4 ; в)х2 = 0.
(слайди № 7,8)
Для тих, хто хоче знати більше
1.Розглянути побудову графіків функцій : y = 2x 2 та y = 0,5x2(слайди № 9-11)
2.Параболічні форми в житті. (слайди № 12-20)
V. Підсумки уроку
VI. Домашнє завдання
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
49943. | ОБРАБОТКА РЕЗУЛЬТАТОВ ИЗМЕРЕНИЙ МЕТОДОМ НАИМЕНЬШИХ КВАДРАТОВ | 1.72 MB | |
Если к моменту времени t было N активных ядер то за время dt их распадется λNdt где λ постоянная распада. Так как процессы накопления и распада активных ядер идут одновременно то дифференциальное уравнение для определения изменения количества активных ядер во времени Nt имеет вид: 2.1 где ФNстσ число образующихся за единицу времени радиоактивных ядер.1 при начальном условии: в момент времени t=0 Nt=0 и полагая что за время облучения в каждый момент количество образовавшихся активных ядер много меньше количества ядер... | |||
49946. | Изучение теории погрешностей и кинематики материальной точки | 192 KB | |
Цель работы: Изучение основ теории погрешностей и методов обработки экспериментальных результатов. Определение кинематических характеристик по стробоскопическим фото. Приборы и принадлежности: стробоскопические фотографии, линейка, карандаш. | |||
49949. | Вероятностные методы расчета конструкций | 852 KB | |
Поверхность плотности распределения pxy Вероятностные методы расчета конструкций Литература Арнольд В. В теории вероятностей главная задача зная состав генеральной совокупности изучить распределения для состава случайной выборки. разрушение одного элемента изза перераспределения усилий приводит к изменению вероятностей разрушения остальных элементов. Характеристики распределения случайных величин 3. | |||