58018

Графіки - джерело інформації

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: закріпити знання учнів про зміст поняття «графік залежності» та спосіб побудови графіків руху та зміни температур; продовжити роботу по формуванню вмінь будувати графіки з залежності величин за даними таблиці, робити опис деяких властивостей залежності за графіком...

Украинкский

2014-04-18

81.5 KB

3 чел.

                               Графіки - джерело інформації

                     ( до теми:  Графік залежності між величинами.)

 Мета уроку:  закріпити знання учнів про зміст поняття «графік залежності» та   

спосіб побудови графіків руху та зміни температур;

                        продовжити роботу  по формуванню вмінь будувати графіки                         

                        з залежності величин за даними  таблиці,робити опис деяких

                        властивостей залежності за графіком (найбільше  значення,  

  проміжок зростання величини), скласти алгоритм «читання»               

                        графіків, ознайомити  зі сферою застосування  графіків у

                        життєдіяльності людини;

                        виховувати вміння аналізувати та  знаходити закономірності.

 Обладнання: мультимедійна дошка, дидактичний матеріал.

 Тип уроку:      удосконалення знань, умінь та навичок.

 

 Методичні рекомендації:   під час вивчення  даної теми складність викликає вибір одиниці виміру, яка ставиться у відповідність одиничному відрізку. Якщо у завданнях на побудову графіка залежності температури від часу доби учні справляються без труднощів, то  у завданнях на побудову графіка залежності  шляху від часу необхідно  усно розібрати якій одиниці величини у км., м. відповідатиме одиничний відрізок по осі ОУ.

                                                    

                                                Хід уроку

І  Організаційний момент

Перевірка готовності учнів до уроку. Повідомлення  теми і мети уроку.

ІІ  Перевірка домашнього завдання

   Учням пропонується завдання  два варіанти  для самостійного виконання.  Для перевірки правильності виконання  самостійної роботи учні обмінюються зошитами і звіряють виконане завдання  з відповідями на мультимедійній дошці. Дивитись презентацію - слайди 2 і 3.За правильно виконане завдання учні ставляють один одному «+», який буде враховуватися під час виставляння оцінки в кінці уроку.


Варіант 1  

Побудуйте графік залежності температури з півночі   до 12 год. за такими даними:

Час, год.

0

2

4

6

8

10

12

Температура, ˚С

-3

-5

-6

-4

0

2

7

Варіант 2  

Побудуйте графік руху туристичної групи  за такими даними:

Час, год.

1

2

3

4

5

6

7

Відстань, км

5

10

14

14

17

19

21

ІІІ  Мотивація навчальної діяльності учнів

     Математики використовують різні мови для опису явищ, процесів, що відбуваються в житті. З деякими з цих мов ми познайомилися. Що це за мови?
                       (Наприклад, мова дробів, мова рівнянь, мова геометричних фігур.)
На минулому уроці ми познайомилися з графіками. Що ж таке графік?
                     (Лінія на координатній площині, що характеризує залежність між двома параметрами.)
       Точно. А ми можемо за допомогою таблиць у завданні самостійної роботи дізнатися, наприклад, яка температура повітря була о 8 год. 30 хв.; або  яку відстань подолали туристі через 1,5 год.  від початку руху?

       Ні. Так  навіщо нам  знадобиться ще мова графіків?
                      (Щоб наочно представляти інформацію.)
   Дійсно, давайте познайомимося з деякими областями застосування графіків.

ІY Доповнення знань

    Показуємо слайди  4 – 8 презентації. Учні відповідають на питання:

  •  В якій сфері діяльності людини використовується цей графік?
  •  Залежність між якими параметрами відображає цей графік?

   Відповіді до  графіків на слайдах:

слайд 4 – у метеорології; залежність між температурою і часом доби;

слайд 5 – у статистиці; залежність між численністю населення та часом;

слайд 6 – у медицині; залежність росту підлітків  від віку;

слайд 7 – у біології;  залежність зміни  чисельності пар синиць  і часом;

слайд 8 -  у  промисловості;   залежність видобутку вугілля у відсотках з роками.       

Це лише деякі області застосування графіків. А  наскільки ж  важливо вміти читати інформацію з графіка?
(
Приблизна відповідь: Щоб бути грамотною людиною необхідно вміти читати графіки, без вміння читати графіки людина не зможе вибрати цікаву роботу, можливо пропустить частину корисної для нього інформації).
Тому сьогодні перед нами стоїть завдання: навчитися «читати»  графіки.
Виробимо правила читання графіків.

      Відкриваємо слайд 9. Залежність між якими  параметрами  зображено на графіку?    (Між часом і температурою ). За даним графіком відповідаємо на питання вправи  № 1317 підручника. Після виконання завдання з допомогою вчителя, робимо висновок, як правильно «читати»  графік:

  1.  З’ясовуємо залежність між якими величинами розглядається в задачі?
  2.  Яка одиниця виміру величини відповідає одиничному відрізку кожної осі?

                           ( по осі ОХ одиничний відрізок відповідає 20 хв., по осі ОУ    

                   одиничний відрізок відповідає 10˚С);

  1.  Знаходимо відповідні значення величин.

                   ( залежно від питань вправи  знаходимо ординату точки графіка          

         за заданою абсцисою  і навпаки.)

Y Відпрацювання вмінь та навичок   

 На кожній парті є матеріал у роздрукованому вигляді з графіками і таблицями. Учні працюють в парах, виконуючи відповідно задачі 1 і 2 по варіантам, потім перевіряють роботи один одного. Слайди 10 і 11.

Задача 1.

     Для дослідження властивостей сплаву його кілька разів нагрівали, а потім остуджували. На малюнку представлений графік зміни температури сплаву від часу. Використовуючи графік, дайте відповідь на питання і заповніть таблицю:

  1.  Якою була температура сплаву через 1год.  після початку випробувань? Через    5 год.? Через 13 год.?
  2.  

t, год.

 1 год.

 5 год.

   13 год.

T˚С

2)   До якої максимальної температури нагрівали сплав?
3)  До якої мінімальної температури остуджували сплав?
4)  Скільки разів нагрівали сплав?

Задача 2.

      Графік показує, як змінювалася температура повітря протягом доби. Використовуючи графік, дайте відповідь на питання і заповніть таблицю:

1)   Якою була температура повітря о 7 год.? о  13 год.?  о 19 год.?

t, год.

 7 год.

 13 год.

   19 год.

T˚С

2) Яка температура була максимальною в цей день?
3) Коли протягом доби температура підвищувалася?
4) Коли протягом доби температура була додатною?

Вчитель консультує учнів, оцінює  кращі роботи, виставляє оцінки в журнал.

YІ  Підсумок уроку

    Пропонуємо учням назвати ключові  слова  уроку. Записуємо  їх на дошці  та пояснюємо їх значення. Наприклад,   графік,  максимальна температура, графіки у нашому житті.

YІІ Домашнє завдання

  Дізнатися, у яких організаціях  нашого селища працівники організацій, установ мають справу з графіками. Яку залежність ці графіки відображають?

    п. 45 повт.,  №№ 1319, 1321

  Використана література:

Мерзляк А.Г.  Математика: Підручник для  6 класу. – Х.: гімназія, 2006. – 304с.

Уроки математики: 6 клас / С.П. Бабенко. -  Х.: Вид. група «Основа», 2006. – 432.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

43256. Расчет гидропривода 486 KB
  Под гидроприводом понимают совокупность устройств, предназначенных для приведения в движение механизмов и машин посредством рабочей жидкости под давлением. В качестве рабочей жидкости в станочных гидроприводах используется минеральное масло.
43257. Схема для живлення переговорного пристрою 624.5 KB
  Аналізуючи ці схеми, можна впевнитися, що дана схема є найбільш актуальною у розробці, порівняно з її аналогами, приведеними нижче. Схема, що розробляється, призначена для живлення, як потужної так і малопотужної апаратури, залежно від максимально допустимого рівня пульсації на вході. З точки зору схемотехнічного проектування виробу, дана схема є найбільш простою, так як має найменшу кількість елементів, та не має потужних елементів схеми, які присутні в двох аналогічних схемах.
43258. Разработка и расчет законченного электронного устройства 669 KB
  Датчиком температуры описываемого прибора служит кремниевый диод. При этом используется линейная зависимость паления напряжения на нем от температуры при фиксированном прямом токе смешения. Температурный коэффициент напряжения (ТКН) для кремниевых диодов практически постоянен в диапазоне -60...+ 100°С и составляет -2...-2,5 мВ/°С — в зависимости от типа диода и значения тока смешения. Как показали исследования, практически любой кремниевый диод или транзистор может быть использован как линейный температурный преобразователь в диапазоне от -55-С до+125°С.
43259. Разработка усилителя низкой частоты 5.43 MB
  Рассчитаем максимальное напряжение в нагрузке по формуле: В Определим максимальный ток протекающий через нагрузку: Рассчитаем требуемый коэффициент усиления усилителя по формуле: Определим ориентировочное количество каскадов предварительного усиления по следующей формуле: Полученное по формуле количество каскадов округляют до ближайшего целого нечетного числа так как схема с ОЭ дает сдвиг фаз 180 n = 3 Выходной каскад ставится на выходе усилителя и обеспечивает усиление мощности полезного сигнала в нагрузку.4...
43260. Проектирование усилительного устройства 205 KB
  Курсовая работа содержит 12 листов текста 2 чертежа 3 источника литературы Содержание Предварительный расчет Структурная схема усилителя Расчет элементов схемы Расчет усилителя мощности Описание схемы электрической принципиальной Выбор схемы блока питания Список используемой литературы Введение Основной задачей курсового проекта является разработка схемы электрической принципиальной усилительного устройства по заданным параметрам а так же освоение практических навыков в области проектирования для более...
43261. Проектирование усилительного устройства 224.5 KB
  Основной задачей курсового проекта является разработка схемы электрической принципиальной усилительного устройства по заданным параметрам, а так же освоение практических навыков в области проектирования, для более близкого знакомства со всеми этапами разработки электрической схемы
43262. Розрахунок та побудова кривих швидкості і часу ходу поїзда 833.5 KB
  Перевірка розрахункової маси поїзда на можливість надійного подолання підйому крутість якого перевищує крутість розрахункового підйому. Перевірка розрахованої маси поїзда на зрушення з місця. Перевірка маси поїзда по довжині колій станцій Спрямлення профілю колії. Розрахунок та побудова кривих швидкості і часу ходу поїзда.
43263. Расчет годовых объемов работ 995.5 KB
  Исходные значения трудоемкостей основных видов работ № п п Наименование Значение 1 Мойка и уборка 06 2 Приемка и выдача 078 3 Предпродажная подготовка 55 4 ТО и ТР 61 5 Площадь автомобиля м2 215 Годовой объем уборочномоечных работ. Уборочномоечные работы выполняются перед ТО и ТР или как самостоятельный вид услуг. Годовой объем работ УМР где tУМР средняя...
43264. Себестоимость продукции, ее учет и пути снижения 236.5 KB
  Затраты живого и овеществленного труда в процессе производства составляют издержки производства. В условиях товарно-денежных отношений и хозяйственной обособленности предприятия неизбежно сохраняются различия между общественными издержками производства и издержками предприятия. Общественные издержки производства - это совокупность живого и овеществленного труда, находящая выражение в стоимости продукции. Издержки предприятия состоят из всей суммы расходов предприятия на производство продукции и ее реализацию.