58019

Графічні зображення в текстових документах Розробка урока-ділової гри

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета ознайомити учнів з прийомами створення та обробки графічних об’єктів способами вставки малюнків та об’єктів з інших додатків до текстового документа; розвивати мовлення учнів вміння робити висновки вміння працювати з додатковими матеріалами аналізувати інформацію виділяти головне...

Украинкский

2016-09-14

53.5 KB

8 чел.

Графічні зображення в текстових документах. Урок з інформатики для 10 класу (рівень стандарт)

Розробка урока-ділової гри на заявлену тему. Мета - ознайомити учнів з прийомами створення та обробки графічних об’єктів, способами вставки малюнків та об’єктів з інших додатків до текстового документа; розвивати мовлення учнів, вміння робити висновки, вміння працювати з додатковими матеріалами, аналізувати інформацію, виділяти головне; виховувати вміння висловлювати власну думку та прислухатися до думки інших.

У додатку – медіапрезентація-підручник, роздаткові картки із завданнями, допоміжні матеріали для виконання завдання.

ТЕМА: Графічні зображення в текстових документах 

Мета уроку: ознайомити учнів з прийомами створення та обробки графічних об’єктів, способами вставки малюнків та об’єктів з інших додатків до текстового документа; розвивати мовлення учнів, вміння робити висновки, вміння працювати з додатковими матеріалами, аналізувати інформацію, виділяти головне; виховувати вміння висловлювати власну думку та прислухатися до думки інших.

Обладнання: комп’ютери з ОС Windows, програма Microsoft Word, роздаткові картки із завданням (додаток 1), презентація-підручник (додаток 2), допоміжні матеріали для виконання завдання (додаток 3).

ТИП уроку: урок – ділова гра.

ХІД УРОКУ

  1.  Організаційний момент.
  2.  Актуалізація опорних знань учнів.

Бесіда з елементами опитування

1.  Чому Word називають текстовим «процесором»?

2.  Що можна розмістити на сторінках документів?

3.  Що ще ми бачимо на сторінках книг, газет, журналів?

4.  Як можна пояснити термін «графічне зображення»?

5.  Чим можна «оздобити» текст?

6.  Перелічіть формати графічних зображень.

7.  Які види графіки ви знаєте?

8.  Поясніть різницю між растровим і векторним зображеннями.

9.  Чому, на вашу думку, більшість дитячих книг своїм оформленням, викликають позитивні емоції?

  1.  Оголошення теми, мети та завдань уроку.

Сьогодні ми узагальнимо одержані знання, для цього ми проведемо не звичайний урок, а урок – ділову гру, де змоделюємо один з напрямів роботи рекламної фірми.

Питання до учнів: У чому полягає основний напрям роботи рекламної компанії?

Можлива відповідь: Створення реклами за замовленням виробника.

Питання до учнів: У якому вигляді може бути представлена реклама?

Можлива відповідь: У вигляді тексту на обкладинці журналу, газети, відеоролика, показаного по телевізору.

Питання до учнів: Якими програмними засобами можна створити рекламу представлену в текстовому вигляді?

Можлива відповідь: Засобами текстових редакторів, програми Microsoft Publisher.

Вірно. Для досягнення підсумку своєї роботи, ви повинні мобілізувати всі свої знання і уміння, придбані на попередніх уроках, а також знання, які ви самостійно опануєте сьогодні.

Ви знаєте, що зараз настали складні часи для ведення будь-якого бізнесу. Але кожна фірма бажає протриматися і не втратити свої позиції на ринку.

Останнім часом в Україні непогано розвивається туристичний бізнес.

І ось уявіть собі, що різні туристичні фірми, що займаються реалізацією путівок у різні частини світу замовляють рекламні проспекти.

У гру включаються конкуруючі рекламні фірми, для цього ми розбилися на групи. Кожна фірма має директора, програміста, дизайнера і асистентів. Звісно необхідно дати назву фірмі!

Ваше завдання - створити рекламний проспект про певну країну: проаналізувати інформацію про цю країну, виділити в ній те головне, що використовуватиметься в рекламному проспекті, оформити рекламний проспект відповідно до вимог та презентувати його.

Ускладнене завдання тим, що крім вже відомих прийомів роботи в текстовому редакторі, вам доведеться опанувати нові можливості програми – вставка графічних об’єктів. Для цього вашому програмісту доведеться опрацювати презентацію-підручник, де вказані команди роботи з графічними об’єктами.

Поки програміст буде вивчати новий матеріал, дизайнер з асистентами знайомляться з вимогами до роботи та підбирають матеріал для проспекту.

Директор фірми (учень з високим рівнем підготовки) керує роботою групи, допомагає своїм товарищам.

Проспект оформлюється за вимогами, які ви одержите. Враховуються зміст, дизайн проспекту, а також наскільки раціонально використовувалися можливості даного текстового редактора.

У підсумку директор фірми повинен представити результат роботи – прорекламувати країну.

  1.  Виконання завдання.

Кожна фірма за жеребом-кольором визначається з країною, рекламний проспект якої буде створювати.

Країни – Великобританія, Канада, Єгипет, Греція, Італія

Основні вимоги до роботи:

  •  заголовок є об'єктом WordArt;
  •  розмір шрифту основного тексту 12-14 пт;
  •  міжрядковий інтервал – одинарний;
  •  для окремих назв, прізвищ і т.п. може бути використане різне зображення (курсив, напівжирний, підкреслений), колір;
  •  обов'язково наявність фотографії;
  •  наявність рамки за бажанням;
  •  * за наявності часу проект може містити малюнки, виконані за допомогою панелі інструментів Малювання або в графічному редакторі Paint.
  1.  Підсумки уроку.

Демонструється робота кожної групи у роздрукованому вигляді.

Проводиться оцінювання учнів – з урахуванням активності, чіткості виконання завдання та швидкості – рівень оцінювання пропонує вчитель, а директор фірми – розподіляє оцінки між співробітниками.

Клас обирає найкраще представлення.

  1.  Домашнє завдання.

Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника. Докладніше дослідити призначення основних кнопок панелі Рисование та команд створення формул.

Для учнів, які мають високий та достатній рівні навчальних досягнень, випереджальне завдання — сформулювати та записати прийоми роботи з таблицями.

PAGE  1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

25789. Профилактика слуховых нарушений у детей и взрослых. Влияние шума на организм 16.53 KB
  Влияние шума на организм. Влияние шума на организм. Под воздействием шума превышающего 85–90 дБ в первую очередь снижается слуховая чувствительность на высоких частотах. Человек работая при шуме привыкает к нему но продолжительное действие сильного шума вызывает общее утомление может привести к ухудшению слуха а иногда и к глухоте нарушается пищеварение происходят изменения объема внутренних органов.
25790. Строение носа и носовой полости 16.4 KB
  В центре носовой полости перегородка которая делит её пополам. Каждая половина носовой полости имеет 4 стенки: 1. Под носовыми раковинами имеются углубления которые называются верхний средний нижний носовой ход.
25791. Строение рта и ротовой полости 15.28 KB
  Передняя часть языка подвижна. Задняя часть языка неподвижна корень. Посередине языка проходит волокнистая перегородка. Поверхность языка имеет вкусовые рецепторы которые расположены в сосочках языка.
25792. Строение глотки 15.02 KB
  Носоглотка имеет сообщение с носовой полостью через хоаны. Таким образом слуховые трубы соединяют носоглотку с барабанной полостью. Ротоглотка сообщается с ротовой полостью через широкое отверстие зев.
25793. Строение гортани 15.39 KB
  К нему прикрепляются голосовые связки; перстневидный имеет форму перстня печаткой повёрнутого внутрь; надгортанник его изогнутый верхний край прикрывает вход в трахею. Парные хрящи: рожковидные; клиновдные; черпаловидные к ним прикреплены голосовые связки. Таким образом связки натягиваются между щитовидным и черпаловидными хрящами. Мышцы гортани по функции делят на 3 группы: мышцы натягивающие голосовые связки; мышцы расширяющие голосовую щель; мышцы суживающие голосовую щель.
25794. Проводниковый и корковый отделы речедвигательной сенсорной системы. Краткая характеристика, значение 15.09 KB
  Корковый отдел представлен речевыми центрами: 1. Это центр Брока – центр осуществления моторной речи. Центр письменной речи – центр графии. В височной доле верхняя височная извилина среднезадний отдел – центр Вернике центр сенсорной речи центр понимания речи.
25795. Значение курса «Анатомия, физиология и патология органов слуха и речи» для преподавателя - дефектолога 14.23 KB
  Значение курса Анатомия физиология и патология органов слуха и речи для преподавателя дефектолога. ОСНОВНАЯ ЦЕЛЬ КУРСА подготовка студентов по теоретическим и практическим вопросам отоларингологии в объеме необходимом педагогулогопеду для воспитания и обучения детей на основе индивидуального подхода используя методы коррекции и компенсации в зависимости от наличия слухового восприятия развития речи и общего развития ребенка. Задачи курса:  сформировать у будущих педагогов представление о слухе речи как единой функциональной...
25796. Понятие о рецепторе, органе чувств, анализаторе, сенсорной системе 15.51 KB
  Понятие о рецепторе органе чувств анализаторе сенсорной системе. Реце́птор сложное образование состоящие из нервных окончаний дендритов чувствительных нейронов глии специализированных образований межклеточного вещества и специализированных клеток других тканей которые в комплексе обеспечивают превращение влияния факторов внешней или внутренней среды раздражитель в нервный импульс. Орган чувств Орган чувств представляет собой физиологический прибор для восприятия сигналов и для их первичного анализа. В состав органов чувств помимо...
25797. Рецепторы классификация, свойства. Преобразование сигналов в рецепторах. Принципы работы первичновоспринимающих и вторичновоспринимающих рецепторов 17.4 KB
  Пример мономодальных органы слуха зрительные рецепторы. В зависимости от источника информации все рецепторы делятся на 3 больших группы: 1. Экстерорецепторы воспринимают сигналы из внешней среды. Интерорецепторы воспринимают информацию из внутренней среды организма.