58020

Перетворення графіків. Квадратична функція

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: підготуватися до контрольної роботи. Узагальнити та систематизувати знання з даної теми, формувати вміння виконувати перетворювання графіків, будувати графіки квадратичної функції; розвивати логічне мислення, культуру математичної мови і записів, виховувати інтерес до математики, старанність, відповідальність перед товаришами.

Украинкский

2014-04-18

292 KB

0 чел.

Сеннікова Тетяна Сергіївна, вчитель математики і фізики, Малопомічнянська ЗОШ Новоукраїнського району Кіровоградської області.

Тема. Урок узагальнення і систематизації з теми «Перетворення графіків. Квадратична функція».

Мета: підготуватися до контрольної роботи. Узагальнити та систематизувати знання з даної теми, формувати вміння виконувати перетворювання графіків, будувати графіки квадратичної функції; розвивати логічне мислення, культуру математичної мови і записів, виховувати інтерес до математики, старанність, відповідальність перед товаришами.

Обладнання:роздавальний матеріал – завдання для груп, ноутбук, мультимедійна дошка, кольорова крейда,

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації

План уроку

Назва етапу уроку

Час, хв

Методи і прийоми

1

Організаційний момент

2

2

Перевірка домашнього завдання

10

Гра «Знайди помилку»

3

Актуалізація опорних знань

10

Вправа «Мікрофон»

4

Формування вмінь і навичок

10

Робота в групах

5

Закріплення вмінь і навичок

10

Метод проектів

6

Підсумок

2

Заповнення листка самоконтролю

7

Домашнє завдання

1

Перебіг уроку

  1.  Організаційний момент
  2.  Перевірка домашнього завдання гра «Знайди помилку»

Вчитель розв’язує на відкидній дошці домашнє завдання, допускаючи типові помилки. Учні повинні їх знайти і виправити.

Наприклад, побудувати графік функції y=(x-1,5)2.

Побудова:

y1=x2,

y2=(x-1,5)2.

  1.  Актуалізація опорних знань. Інтерактивна вправа «Уявний мікрофон».  На дошці з’являються по черзі графіки функцій, діти передаючи уявний мікрофон, називають властивості даної функції, обґрунтовуючи свою відповідь (презентація 1).

Рис. 1.       Рис. 2

Рис. 3       Рис. 4

  1.  Формування вмінь і навичок. Робота в групах.

Учні об’єднуються в групи. Кожній групі пропонується аркуш із завданнями. Діти обговорюють розв’язування, записують у зошит. Учитель – консультант слідкує за процесом, якщо є питання – допомагає.

І група (6 балів)

ІІ група (9 балів)

ІІІ група (12 балів)

Завдання: побудуйте графік функції.

y=x2+5

y1=x2,

y2=x2+5

y=4-x2

y=(x+3)2+5

y1=x2

y2=(x+3)2

y3=(x+3)2+5


  1.  Закріплення вмінь і навичок

Діти, які виявили бажання, отримали завдання створити презентації на теми:

1.Квадратична функція;

2. Перетворення графіків функції.

На уроці проходить захист даних робіт.

Дані презентації (презентація 2 та презентація 3) можна використовувати, як окремий елемент на інших уроках та при повторені перед ДПА та ЗНО.

  1.  Підсумок уроку.

Заповнення листка самоконтролю.

Чи досяг я мети уроку?

Так  Ні

Я працював на уроці на  % і заслуговую на оцінку  .

Чи потрібна допомога під час виконання домашнього завдання?

Так  Ні

Виставлення оцінок.

  1.  Домашнє завдання.

Підготуватися до написання контрольної роботи.

Виконати завдання:

1.Побудувати графік функції y=4x-x2 і дослідити  її властивості.

2. Чи належить т. А(2;32) функції y=8x2.

3. Побудувати графік функції y=(x+1)2-2


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15103. ХІХ ғасырдағы Қазақ әдебиеті және оның зерттелуі 63 KB
  ХІХ ғасырдағы қазақ әдебиетінің тарихы зерттелуі. Қазақ әдебиеті тарихының төртінші томында ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы әдеби процестерге талдау жасалға ал бесінші томы осы ғасырдығ ІІ жартысына арналады. Сол кезеңдегі әдебиеттің даму ерекшеліктері сарапт
15104. ХХ ғасырдың ұлы жырауы 79 KB
  ХХ ғасырдың ұлы жырауы Жүз жыл өмірінің сексен бесін өлеңмен өткізген Жәкең екі ғасырдың куәсі ғана болған жоқ. Оның жүз жылғы өмірі шындап келгенде екі ғасырға тең еді. Өйткені Жамбыл тарихта сирек кездесетін мүлде қарамақарсы екі заманды көрді қайшылыққа толы ...
15105. Ш. Мұртаза әңгімелеріндегі диалогтің кейіпкер мінезін ашу, образ жасаудағы рөлі 63.5 KB
  УДК. ӘОЖ 82 091 574 Т 50 ШЕРХАН МҰРТАЗА ӘҢГІМЕЛЕРІНДЕГІ ДИАЛОГТЫҢ КЕЙІПКЕР МІНЕЗІН АШУ ОБРАЗ ЖАСАУДАҒЫ РӨЛІ А. Тойшыбекова Тараз мемлекеттік педагогикалық инситуты Тараз қ. Шерхан Мұртазаның қаламгер болып қалыптасуына баспасөзде жұмыс жасаға...
15106. Шәді ақынның діни тақырыптағы дастандары 46.5 KB
  ШЄДІ АЌЫННЫЊ ДІНИ ТАЌЫРЫПТАЃЫ ДАСТАНДАРЫ Д. Сейітмратова А. Мќашева Тараз мемлекеттік педагогикалыќ институты Тараз қ. Қазақ елініњ оқу мен өнерді үйренуініњ аса қажет екенін насихаттап халық тарихына елжұ...
15108. Шәкәрім А.С.Пушкиннің Дубровский шығармасын қалай аударған еді 66 KB
  Шәкәрім А.С.Пушкиннің Дубровский шығармасын қалай аударған еді Задан ЖҰМАҒАЛИ филология ғылымдарының докторы профессор. Абайдың тікелей қатысумен бірсыпыра деңгейге көтеріліп қалған қазақорыс әдеби байланысының одан әрмен дамуына зор үлес қосқан алаш ар
15109. Шәкәрім қажы мен голландық Альвин Бимбоэс 50 KB
  Шәкәрім қажы мен голландық Альвин Бимбоэс ...Жауыннан соң байтақ даладан жамырай бері жүгіретін сансыз жылғалар Есіл өзенін жаз бойы әлдерінше молықтырып жатады. Ақмоланың көшелерінен көтерілетін шаңнан тұншыққан жұрттың еркін тыныстайтын жері де осы маң. Үнемі үс
15110. Шәкәрім Құдайбердиевтің Ләйлі-Мәжнүн дастаны 48.5 KB
  ӘОЖ 577.4 Ш. ҚҰДАЙБЕРДИЕВТІҢ ЛӘЙЛІМӘЖНҮН ДАСТАНЫ НӘЗИРА ҮЛГІСІНДЕ ЖАЗЫЛҒАН ТӨЛ ШЫҒАРМАСЫ Г.С.Тәженова М.И. Ревшенова Тараз мемлекеттік педагогикалық институтыТараз қ. ХХ ғасырдың басындағы көркем аударма саласына көп еңбегі сіңген ақын жазуш
15111. Шәкәрім поэтикасы 291.5 KB
  Бүгінгідей түрлі мәдениеттер тоғысындағы жаһандану үрдісіне бағыт бұрған заманда ұлтымыздың рухани өресін биіктеткен тұлғалардың қалдырған мұрасына қайта үңілу оның тағылымдық мәнін қайта зерделеу