58023

Загальна характеристика грибів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

МЕТА: Сформувати поняття про гриби як особливе царство живих організмів пояснити відмінності і спільні риси грибів з рослинами і тваринами. УЧИТЕЛЬ: Ми з вами починаємо подорож яка буде тривати протягом 3х уроків вивчаючи царство Гриби і допоможе нам в цьому Пізнайко.

Украинкский

2014-04-18

54.5 KB

3 чел.

Відділ освіти Мелітопольської РДА

Вознесенська ЗШ IIII ступенів

                     Розробила:

                                                            Захарова К. М., вчитель біології,

                                         спеціаліст I категорії

                                                             Вознесенської ЗШ IIII ступенів

                                               Мелітопольського району

                                   Запорізької області

ТЕМА: Загальна характеристика грибів. (слайд 1)

МЕТА: Сформувати поняття про гриби як особливе царство живих організмів, пояснити відмінності і спільні риси грибів з рослинами і тваринами.

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ТЕРМІНИ: гіфи, міцелій, спори, плодове тіло, гетеротрофний спосіб живлення, сапротрофи, паразити, симбіоз.

ОБЛАДНАННЯ: мультимедійне обладнання, муляжі грибів.

ТИП УРОКУ: засвоєння нових знань.

Хід уроку

I ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

УЧИТЕЛЬ:Ми з вами починаємо подорож, яка буде тривати протягом 3-х уроків, вивчаючи царство Гриби і допоможе нам в цьому Пізнайко. Вас чикає цікава подорож у це царство.

Щоб ви всі не загубились, я буду вашим екскурсоводом.

Учні отримують завдання:

- під час подорожі намалювати схему маршруту подорожі із зазначенням основних зупинок і ключових слів для характеристики кожної зупинки.

II МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

УЧИТЕЛЬ: Ми потрапили на першу станцію: «Літературна» (слайд 2)

Грибная пора

Я жду поять дождя грибного

Я по лесам бродить привык,

Когда на свет пробьется снова

Едва приметный боровик.

И все мне любо в эту пору:

И на волнушках – желтый лист,

И даже зонтик мухомора,

Что по восточному цветист.

Пусть отошла, отпела юность –

О ней напомнит дождь грибной.

Она с дождем ко мне вернулась,

Как и вчера – она со мной.

УЧИТЕЛЬ: ви самостійно виконували завдання по підбору загадак, приказок та прикмет, віршів про гриби.

Учні діляться на групи і кожна отримує завдання:

  •  пригадати загадки про гриби;
  •  пригадати приказки та прикмети про гриби;
  •  пригадати вірші про гриби.

III ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

Станція «Історична» (слайд 3)

УЧИТЕЛЬ: Наука, що вивчає гриби називається – мікологією.

 Ще в першій половині XIX століття відомий французький міколог де Фріз запропонував виділити гриби у самостійне царство. В Україні мікологія почала розвиватися тільки у 30-х роках XX століття.

Відомі українські мікологи: М.Я. Зерова, С.Ф. Морочковський, М.М. Підоплічко, В.Й.Білай, І.О. Дудка.

Станція «Біологічна» (слайд 4)

УЧИТЕЛЬ: вегетативне тіло гриба називають міцелієм або грибницею,  воно складається з окремих ниток – гіфів. Залежно від будови гіфів гриби поділяються на нижчі та вищі. У нижчих грибів міцелію намає. (слайд 5)

Гриби є гетеротрофами і поглинають поживні речовини всією поверхнею тіла.

Запитання; які організми мають гетеротрофний тип живлення?

УЧИТЕЛЬ: розмножуються гриби нестатевим і статевим способами за допомогоюрізних типів спор.

Залежно від характеру живлення  гри поділяються на сапрофіти, паразити і симбіонти. До сапрофітів належать гриби, що живуть за рахунок відмерлих організмів.                                                                                       (слайд 6)

Гриби – паразити живуть на поверхні або в середені живих тканин рослин і тварин.

Інколи гриби вступають у симбіоз (співжиття) з водоростями і навіть вищими рослинами.

Станція «Дослідницька» (слайд 7)

УЧИТЕЛЬ: опираючись на отриману інформаціюта на матеріали підручника, заповніть таблицю.

Порівняльна характеристика грибів, рослин і тварин

ОЗНАКА

СПІЛЬНЕ З
РОСЛИНАМИ

СПІЛЬНЕ З
ТВАРИНАМИ

Середовище існування

Тип живлення

Розмноження

Будова

Висновок

IV Узагальнення і систематизація знань.

  1.  Контрольно – перевірна бесіда.
  •  Які організми належать до царства Гриби?
  •  Чому гриби належать до окремого царства?
  •  Як називається наука, що вивчає гриби?
  •  Яку будову має вегетативне тіло грибів?
  •  На які групи поділяються гриби?
  •  Як живляться гриби?
  •  Як відбувається розмноження грибів7
  1.  Підкресліть правільні твердження.
  •  гриби – це рослини.
  •  Гриби і рослини належать до різних царств природи.
  •  Всі гриби, рослини і тварини – багатоклітинні організми.
  •  За способом живлення гриби є гетеротрофами.
  •  За способом живлення гриби є автотрофами.
  •  Усі гриби утворюють плодове тіло.
  •  Серед грибів, рослин і тварин є одноклітинні і багатоклітинні організми.
  •  До сапрофітів належать гриби, що живуть за рахунок відмерлих організмів.

V Підсумок уроку.

- Діти, сьогоднішній урок вам сподобався? Але це тільки початок нашої подорожі. На наступних уроках ми будемо продовжувати подорож.

Анкета для учнів.

Яке значення для тебе особисто мають знання та вміння, отримані на уроці:

а) мені це знадобиться в майбутньому;

б) мені просто цікаво;

в) значення не маю.

2. Під час вивчення матеріалу:

а) ти допомагав іншим;

б) інші допомагали тобі;

в) нікому не допомагав і не отримував допомоги.

3. Що викликало найбільші труднощі:

а) пошук інформації;

б) необхідність публічного виступу;

в) інше.

4. з яким настроєм ти вивчав матеріал:

а) було цікаво;

б) не дуже цікаво;

в) не цікаво взагалі.

Домашнє завдання.

Стор. 181 – 183. Відповіді на запитання стор. 183.

Підготуватись до лабораторної роботи, виростити на шматку хліба білу цвіль.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42154. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ГОРИЗОНТАЛЬНОЙ СОСТАВЛЯЮЩЕЙ МАГНИТНОГО ПОЛЯ ЗЕМЛИ С ПОМОЩЬЮ ТАНГЕНС – ГАЛЬВАНОМЕТРА 102.5 KB
  Цель работы определение одного из элементов земного магнетизма – горизонтальной составляющей Н0 магнитного поля Земли с помощью тангенс – гальванометра. В точках Земли лежащих на магнитных полюсах напряженность магнитного поля Земли имеет вертикальное направление. В любой другой точке Земли напряженность ее магнитного поля можно разложить на вертикальную и горизонтальную составляющие: Существование магнитного поля в любой точке Земли можно установить с помощью магнитометра или магнитной стрелки.
42155. СНЯТИЕ ПЕТЛИ ГИСТЕРЕЗИСА И КРИВОЙ НАМАГНИЧИВАНИЯ ФЕРРОМАГНЕТИКА С ПОМОЩЬЮ ОСЦИЛЛОГРАФА 82 KB
  Величины Н и В можно определить зная величину напряжений вызывающих отклонение электронного луча на одно деление по осям Х и Y при данном усилении: где координаты петли гистерезиса в единицах координатной сетки kx ky – коэффициенты пропорциональности определяемые для каждого осциллографа. Величина этой энергии приходящейся на единицу объема образца w определяется в координатах в виде w = BdH и равняется...
42156. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ТОЧКИ КЮРИ ФЕРРОМАГНЕТИКА 60.5 KB
  Менделеева обладают железо никель кобальт некоторые редкоземельные металлы а также их сплавы причем эти вещества проявляют ферромагнитные свойства лишь при температурах ниже некоторой определенной для каждого элемента или сплава температуры называемой точкой Кюри. Температура Кюри равна например 7700С для железа 3580С для никеля 11300С для кобальта 160С для гадолиния 1680С для диспрозия. При более высокой температуре и в самой точке Кюри вследствие теплового движения атомов в ферромагнетиках разрушается магнитный порядок и они...
42157. ИЗУЧЕНИЕ МАГНИТНОГО ПОЛЯ СОЛЕНОИДА 90 KB
  Магнитное поле соленоида представляет собой результат сложения полей создаваемых круговыми токами расположенными вплотную и имеющими общую ось. Сечение соленоида схематически показано на рис. Распределение магнитной индукции по длине соленоида вдоль его оси описывается выражением 1: Рис.
42158. ОПРЕДЕЛЕНИЕ УДЕЛЬНОГО ЗАРЯДА ЭЛЕКТРОНА С ПОМОЩЬЮ МАГНЕТРОНА 119 KB
  Пусть частица с зарядом q движется в электрическом поле напряженности . Сила действующая на частицу в поле равна . Нетрудно видеть что ускорение заряженной частицы в электрическом поле зависит от ее удельного заряда .
42159. ИЗУЧЕНИЕ СИЛЫ ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ ДВУХ КРУГОВЫХ КОНТУРОВ С ТОКОМ 105 KB
  Механическое взаимодействие контуров с током под действием силы Ампера можно представить следующим образом: один контур создает магнитное поле которое воздействует на проводники с током второго контура и наоборот. Таким образом задача анализа взаимодействия контуров расчленяется на две: первая – расчет магнитного поля создаваемого первым контуром в месте расположения витков второго и вторая – определение силы действующей на второй контур. 3 показаны силы действующие на два произвольных симметрично...
42160. ИЗМЕРЕНИЕ МАГНИТНОЙ ВОСПРИИМЧИВОСТИ ДИА- И ПАРАМАГНЕТИКОВ 84 KB
  4 Тогда вектор результирующей магнитной индукции будет определяться с учетом 3 и 4: 5 где 0 = 4 107 Гн м – магнитная постоянная  = 1  относительная магнитная проницаемость вещества показывающая во сколько раз изменяется магнитное поле в веществе по сравнению с магнитным полем в вакууме: ....
42161. ИЗУЧЕНИЕ СВОБОДНЫХ И ВЫНУЖДЕННЫХ КОЛЕБАНИЙ В КОНТУРЕ 115.5 KB
  Простейшими колебаниями являются гармоничные колебания происходящие по закону синуса или косинуса:    Сos t или  =  Sin t  где  мгновенное значение колеблющейся величины отклонение наблюдаемой величины от положения равновесия в момент времени t  амплитуда колебания – наибольшее отклонение колеблющейся величины от её равновесного значения;  циклическая или круговая частота колебаний  начальная при t = 0 фаза колебаний. Гармонические колебания являются...
42162. ИЗУЧЕНИЕ ВЫНУЖДЕННЫХ КОЛЕБАНИЙ В КОНТУРЕ 134 KB
  Явление резонанса в колебательном контуре. 6 Графики зависимости I0 = f  при различных значениях сопротивления R называемые резонансными кривыми колебательного контура представлены на рис. Эта амплитуда как видно из 5 будет максимальна при частоте отвечающей условию и называемой резонансной частотой РЕЗ. Выражая отсюда РЕЗ получаем .