58026

Мова програмування HTML. Теги для роботи з фоном. Теги для задання кольору

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Навчальна: закріпити знання учнів про команди мови теги HTMLтехнологію створення HTMLфайлу ознайомити учнів з тегами для роботи з фоном та тегами для задання кольору навчити створювати найпростіші вебсторінки...

Украинкский

2014-04-18

52 KB

2 чел.

Тема уроку:  Мова програмування HTML

Теги для роботи з фоном. Теги для задання кольору.

Мета уроку:

  •  Навчальна: закріпити знання учнів про команди мови (теги) HTML,технологію створення HTML-файлу, ознайомити учнів з тегами для роботи з фоном та тегами для задання кольору, навчити створювати найпростіші веб-сторінки
  •  Розвивальна: розвивати вміння порівнювати,виділяти суттєве,самостійно здобувати та застосовувати здобуті знання.
  •  Виховна: виховувати навички колективної праці на основі творчого та інтелектуального розвитку кожного учня

     Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Обладнання: мультимедійний комплекс(проектор,ноутбук), картки із завданнями.

Хід уроку:

Організаційний момент.

І. Мотивація навчальної' діяльності учнів

  •  Мандруючи просторами Інтернету чи задумувалися ви над тим, чому одна сторінка має привабливий вигляд, а інша не дуже?
  •  Чому один текст виділений одним кольором, а другий іншим і якими засобами мови HTML це можна зробити?
  •  Чи можна для оформлення фону(тла) веб сторінки використати графічний об'кт?

На всі ці питання ми сьогодні на уроці знайдемо відповідь.

  1.  Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів

Отже, тема нашого уроку «Мова програмування HTML.

Теги для роботи з фоном.Теги для задання кольору»

  •  Мета уроку; закріпити знання учнів про команди мови (теги) HTML,технологію створення HTML-файлу, ознайомити учнів з тегами для роботи з фоном та тегами для задання кольору, навчити створювати найпростіші веб-сторінки

Після цього уроку учні зможуть:

  •  пояснювати поняття "веб-документ", пояснювати, для чого призначена мова розмітки документа – HTML;
  •  створювати найпростіші веб-сторінки, використовуючи теги для роботи з  кольором  та фоном;
  •  набути навичок роботи в групі.
  1.  Надання необхідної інформації

Файл даних, фрагменти якого розмічені тегами мови HTML, називається HTML-документом.

Ім’я такого файла звичайно має розширення.htm чи.html

Створення HTML-документа відбувається розташуванням тегів (команд) мови HTML всередині звичайного неформатованого тексту.

Теги HTMLце послідовності символів, які починаються знаком «менше» (<) і закінчуються знаком «більше» (>). Теги можуть мати атрибути, які, в свою чергу, можуть приймати певні значення.

Правила роботи в  мові розмітки документа HTML

Пробіли та інші «невидимі символи» ігноруються.

Теги форматування можуть бути написані великими або малими літерами.

Більшість тегів форматування пишуться парами.


Технологія створення
HTML-документа
HTML-документ  можна  створювати  за  допомогою найпростішого текстового процесора, який дозволяє зберігати текстові (ASCII) файли, наприклад Windows Notepad (Блокнот). При цьому не застосовуються ніякі коди для форматування.

Позначення HTML-документа

<HTML>... < /HTML> - включають в себе всі інші теги HTML і весь інформаційний зміст документа.

<HTML> розташовується у першому рядку документа;

< /HTML> - у останньому рядку.

Заголовок документа

<HEAD>... </HEAD> - містить інформацію про документ.

Назва документа

<TITLE>... </TITLE> - назва документа, яка відображається в рядку заголовка internet Explorer.

Тіло документа

<BODY>,..</BODY> - тіло документа містить весь текст з інформацією і всі теги HTML, які використовуються для форматування тексту.

IV. Інтерактивні вправи

Робота в групах

(вчитель об’єднує учнів в групи за порами року(осінь, зима весна, роздає картки із завданням (див.додатки 1, 2, 3)

При розробці сторінок можна використати теги з атрибутами, які впливають на колір фону і тексту сторінки.

Колір фону і тексту може задаватись шістнадцятковими значеннями RRGGBB (Red, Green, Blue) червоного, зеленого і синього кольорів відповідно або позначеннями кольорів англійською мовою.  наприклад:

Червоний  Red            #FFOOOO

Зелений Green         #OOFFOO

Синій   Blue           #OOOOFF

Тег <BODY> містить список додаткових параметрів, які управляють використанням фонових зображень і визначають кольори гіпертекстових посилань і тексту.

Атрибути тегу <BODY>

BGCOLOR                                             Задає колір фону

TEXT Задає колір тексту

BACKGROUND                                    Визначає зображення, яке використовується як фонове.

Для визначення кольору фону документа тег <BODY> записується таким чином:

<BODY BGCOLOR=#FFOOOO> або

<BODY BGCOLOR=RED> - фон документа буде червоного кольору.

<BODY TEXT=RED> - колір тексту в документі буде червоним.

Атрибути можуть бути записані одночасно:

<BODY BGCOLOR=RED TEXT=WHITE> - колір фону червоний, колір тексту - білий.

Завдання (група «Осінь»)

Дайте відповіді на питання(письмово в зошитах)

1.Який атрибут тегу<BODY>  використовується для оформлення кольором фону веб-сторінки?

2.Як може задаватись колір в тегах для оформлення фону,тексту?

Завдання(група «Зима»)

Дайте відповіді на питання:

1.Який атрибут тегу<BODY>  використовується для оформлення кольором тексту веб-сторінки?

2.Як може задаватись колір в тегах для оформлення фону?

Завдання(група «ВЕСНА»)

Дайте відповіді на питання:

1.Який атрибут тегу<BODY>  використовується для оформлення кольором фону  і одночасно тексту веб-сторінки?

2.Як може задаватись колір в тегах для оформлення фону, тексту?

Робота за комп`ютером

За даним алгоритмом і шаблоном створити свою першу веб-сторінку задати.Кольори фону та тексту задати за власним бажанням

Структура  HTML-документа має вигляд

<HTML>

   <HEAD>

      <TITLE> Тестова сторінка</TITLE>

   </HEAD>

   <BODY>

         Моя перша веб-сторінка і вона мені дуже подобається!

    </BODY>

</HTML>

Порядок створення Web-документа:

У головному меню WINDOWS вибрати пункт Пуск-Программы -Стандартные -Блокнот.

Ввести структуру документа

3.  Зберегти   створений   документ,   обов'язково надавши йому розширення *.htm

4.  Перевірити вигляд створеної гіпертекстової сторінки. Для перевірки одержаної сторінки завантажити Internet Explorer, відкрити меню File,  вибрати команду Open file, завантажити створений файл.

5 Для внесення змін повернутись до програми Блокнот,  внести зміни,  зберегти файл.

6. Активізувати Internet Explorer, натиснути кнопку Обновить.

v.Підбиття підсумків.Оцінювання результатів

VI.Домашнє завдання

Вивчити теоретичний матеріал та підготуватись до практичної роботи


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

55696. ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ В ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ВНЗ 389 KB
  Студенти учасники ансамблю краще проводять заняття педагогічної практики у дитячому садку та школі бо їхнє тонке чуття музичних творів передається дітям а хвилювання яке притаманне студентам-практикантам під час проходження...
55697. Формування і розвиток комунікативної компетентності молодших школярів 244.5 KB
  Наше завдання полягає в тому щоб: а удосконалювати вміння правильно відповідати на поставлені запитання ставити запитання іншим вступати в розмову; б збагачувати мовлення дітей формулами мовленнєвого етикету...
55698. Використання інтерактивних технологій як засобу продуктивного навчання учнів початкових класів 338 KB
  Від якості навчання і виховання залежить формування культурних цінностей. Тому реформування загальної освіти супроводжується введенням нових спеціальних форм організації пізнавальної діяльності які мають конкретну мету –- створити такі умови навчання за якими би кожен учень міг успішно навчався...
55699. Участь студентів у позанавчальній роботі – необхідна передумова формування професійної компетентності випускника ВНЗ 2.16 MB
  На нашу думку поєднання аудиторної та позанавчальної роботи з додаткової спеціалізації Керівник дитячого хореографічного колективу яке реалізується у ВНКЗ Білгород-Дністровське педагогічне училище Одеської області через діяльність Народного ансамблю танцю Бессарабський сувенір сприяє...
55700. Самооцінювання учнів – один із способів розвитку їхньої пізнавальної самостійності і творчої активності на уроках математики 593 KB
  Навчальна мета уроку: Активізувати пізнавальну діяльність учнів; познайомити учнів з поняттями: пропорція члени пропорції; правильна і неправильна пропорція; з основною властивістю пропорції.
55701. Самостійна робота як засіб навчання, виховання і розвитку учнів 228 KB
  Успішне його виконання багато у чому залежить від методики навчання яка дає змогу озброїти учнів глибокими знаннями навчити їх працювати зацікавлено й самостійно. Методику сучасного уроку характеризує система самостійних робіт учнів. В цій статті описується певною мірою методи самостійного навчання учнів.
55702. Види диктантів і методика їх проведення 120 KB
  Текстуальні диктанти. Специфіка диктантів та класифікація їх видів Диктант -– це такий прийом організації навчальної діяльності на уроці в процесі якої учні відтворюють письмово сприйнятий ними на слух текст.
55703. Межпредметные связи на уроках русского языка и литературы 124.5 KB
  Приобщая школьников к наиболее высоким достижениям мировой культуры и литературы учитель литературы воспитывает общую культуру развивает художественно-образное мышление формирует творческую личность.