58032

Застосування дієприкметника як особливої форми дієслова у захисті проектів «Особливості догляду за шкірою підлітків»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

МЕТА: виховувати в учнів любов до вивчення української мови; творчу ініціативу та свідоме ставлення до зміцнення й збереження власного здоровя; розвивати мовленнєву компетенцію учнів та навички комунікативно користуватися засобами мови в різних життєвих ситуаціях...

Украинкский

2014-04-18

1.94 MB

3 чел.

ТЕМА УРОКУ: Застосування дієприкметника як особливої форми дієслова у захисті проектів «Особливості догляду за шкірою підлітків».

МЕТА:

  •  виховувати в учнів  любов до вивчення української мови; творчу ініціативу та  свідоме ставлення до зміцнення й збереження власного здоровя;
  •  розвивати мовленнєву компетенцію  учнів та  навички комунікативно користуватися засобами мови в різних життєвих ситуаціях, керуватися принципами здорового способу життя;
  •  узагальнити й систематизувати знання про дієприкметник як особливу форму дієслова, його морфологічні ознаки та синтаксичну роль, повторити правопис суфіксів та пунктуацію при дієприкметникових зворотах; за допомогою міжпредметних зв’язків формувати навички створення  та захисту власних проектів.

Обладнання:

  •  інтерактивна дошка;
  •  мультимедійний проектор;
  •  компютери;
  •  учнівські проекти в середовищі Power Point;
  •  схеми;
  •  картки;
  •  таблиці;
  •  кросворди;
  •  смайлики;
  •  брошури, каталоги;
  •  памятки по догляду за шкірою підлітка;
  •  музика «Релакс».

Тип уроку: узагальнення й систематизація набутих знань.

Форма уроку:  інтегрований: українська мова/основи здоровя.

Епіграф уроку: «Шкіра – це орган, за яким можна дізнатися про здоров’я і навіть про життєву історію людини» Вінтерніц. 

Хід уроку:

І. Організаційний момент.  Привітання. Техніка безпеки під час уроку. (1 хв.)

Вітаємо всіх присутніх у цьому кабінеті. У всіх гарний настрій, добре налаштування на роботу, а щоб робота була безпечною треба дотримуватися правил техніки безпеки. Розпочинаємо  наш урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. (5 хв.)

2.1. Бліц-опитування.

  1.  Що називається дієприкметником?   1. Що називається шкірою?
  2.  Які властивості дієслова має дієприкметник?  2. Який склад має  шкіра?
  3.  Які властивості прикметника притаманні   3. Які функції виконує шкіра?

дієприкметнику?      4. Які бувають типи шкіри?

  1.  Що називається дієприкметниковим зворотом?  5. Що впливає на здоровя шкіри?
  2.  Які розділові знаки ставляться при зворотах?  6. Що вам відомо про шкіру?
  3.  Як творяться активні дієприкметники?   7. Чи потрібно в підлітковому віці
  4.  Як творяться пасивні дієприкметники?        доглядати за шкірою?

ІІІ. Мотивація  навчальної діяльності.  (1 хв.)

(Стук у двері. Заходить учениця).

Учениця. Здрастуйте, можна зайти?

Учитель. Доброго ранку. Чому ти запізнилася?

Учениця. Вибачте. Я вранці побачила на обличчі невеличку «проблемку», почала її маскувати й не помітила, як пролетів час.

Учитель. Ти вирішила, що твою «проблемку» можна сховати  саме макіяжем?

Учениця. А хіба ні?

Учитель. Ну що ж, сідай і уважно слухай. Може, сьогоднішній урок допоможе тобі змінити думку.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку. (2 хв.)

4.1. Оголошення теми і мети уроку.

Тож тема нашого уроку «Застосування дієприкметника як особливої форми дієслова у захисті проектів «Особливості догляду за шкірою  підлітка»».

Слово вчителя основ здоровя.

Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Урок поєднання двох предметів: української мови і основ здоров’я. На уроках основ здоров’я ми вчимося дбати про своє здоров’я, розв’ язувати конфлікти, долати стреси, керувати своїми емоціями, набувати життєвих навичок, свідомо ставитися до зміцнення і збереження власного здоров’я.

Вчитель української мови.

Уроки української мови розвивають мовленнєву компетенцію та навички комунікативно користуватися засобами мови в різних життєвих ситуаціях.

Сьогодні на уроці ми закріпимо знання з теми: «Дієприкметник», здійснивши захист проектів «Особливості догляду за шкірою підлітка».

4.2. Захист проектів  «Особливості догляду за  шкірою підлітка» (випереджальне завдання). Демонстрація. (9 хв.).

Першими на захист свого проекту запрошуємо групу «Підлітки».

Слово  надається представнику групи «Батьки».

І нарешті, ми маємо змогу сьогодні на уроці вислухати поради косметолога. Будь-ласка.

Учитель. Дякую за інформацію. А зараз відпочинемо.

Хвилинка відпочинку. Руханка. (1 хв.)

Коли встанеш ти раненько

Вмитись, друже, поспішай,

Гель візьми обовязково

Тонік теж не залишай.

Шкіра буде, наче бархат

Сяюча, немов алмаз.

Чиста шкіра – це здоров’я,

Пам’ятай це повсякчас!

V. Узагальнення та систематизація навчального матеріалу.

5.1. Творча робота. (3 хв.)


5.2. Гра «Сховані слова».
(2 хв.) на інтерактивній дошці.

Релаксація. Дихальні вправи (виконання під музику «Релакс».) (1 хв.)

  •  Зробіть глибокий вдих і уявіть, що ви наповнюєтеся позитивною енергією.
  •  Зробіть повний видих і уявіть, що видихаєте негативну енергію.


5.4. Робота в групах. Вправа «Добери антоніми».
(1 хв.)


5.5. Самостійна робота. Склади пам’ятку «Особливості догляду за підлітковою шкірою».
(2 хв.)


5.7. Пошукова робота. Картка. (1 хв.)


Перевірка на інтерактивній дошці.

VІІ. Закріплення матеріалу (осмислення логічних зв’язків і залежностей між окремими порціями навчального матеріалу).

7.1. Електронне тестування. (3 хв.)

Діти, для виконання тесту:

Знайдіть на робочому столі компютера папку з назвою «Тест інтегрований урок».

Відкрийте її.

Потім відкрийте папку «Основи здоровя 7  клас» урок 15.

Тест комбінований. Він містить 15 питань з української мови та основ здоровя за темою сьогоднішнього уроку. Найвища оцінка 11 балів.  Після виконання тесту повідомте вчителя про кінцевий результат.  Успіхів вам.

ІХ. Підсумок уроку.

9.1.Вправа «Відкритий мікрофон». Сьогодні на уроці мені запам’яталося…

Влада, ти зрозуміла, як вирішуються проблеми зі шкірою у твоєму віці? (1 хв.)

Х.  Домашнє завдання.

Повторити   § 13-16, впр. 236 (І, ІІІ), (ІІ) – на кращу оцінку. (1 хв.)

Підготувати статтю в шкільну газету «Особливості догляду за підлітковою шкірою».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

12105. Исследование работы мостового выпрямителя 225.5 KB
  Отчёт по лабораторной работе № 4 Исследование работы мостового выпрямителя Цель работы. Исследование работы мостового выпрямителя при активной и ёмкостной нагрузках Оборудование: Лабораторный стенд ELVIS2 Компьютер 3. Режимные элементы резистор R
12106. Исследование работы однополупериодного выпрямителя (ОПВ) 228 KB
  Отчёт по лабораторной работе № 3 Исследование работы однополупериодного выпрямителя ОПВ Цель исследования. Исследовать работу ОПВ на активный характер нагрузки. Исследовать работу ОПВ на ёмкостный характер нагрузки. Выполнить обработку полученных дан
12107. Исследование гармонических и амплитудно - модулированных сигналов 349.5 KB
  Лабораторная работа №1 Тема: Исследование гармонических и амплитудно модулированных сигналов Цель: Научиться измерять параметры и спектральные характеристики сигналов оценивать влияние формы сигналов на их спектральные характеристики и делать вых
12109. Исследование параллельного колебательного контура 124 KB
  Лабораторная работа №4 Тема: Исследование параллельного колебательного контура Цель: Научить измерять и строить АЧХ параллельного контура определять явление резонанса токов в контуре оценивать параметры контура по частотным характеристикам и их влияние на из
12110. Исследование режимов работы длинной линии 500.5 KB
  Лабораторная работа №6 Тема: Исследование режимов работы длинной линии Цель: Познакомиться с различными режимами работы длинных линий. Оборудование: ПЭВМ со специализированным пакетом программ NI LabVIEW. 1 Краткие теоретические сведения Длин
12111. Исследование вибраторной антенны 356.5 KB
  Лабораторная работа №7 Тема: Исследование вибраторной антенны Цель: Сформировать умения по построению диаграмм направленности вибраторной антенны при помощи специализированного программного обеспечения и определения основных параметров направленного действи...
12112. Исследование магнитной антенны 758.5 KB
  Лабораторная работа №8 Тема: Исследование магнитной антенны Цель: Познакомить с конструкцией магнитной антенны и научиться измерять её функцию направленности. Оборудование: ПЭВМ со специализированным пакетом программ NI LabVIEW. 1 Краткие теорет
12113. Исследование последовательного колебательного контура 83 KB
  Лабораторная работа №3 Тема: Исследование последовательного колебательного контура Цель: Научить измерять и строить АЧХ последовательного колебательного контура определять явление резонанса напряжений в контуре оценивать параметры контура по частотным харак...