58047

Додавання, віднімання, порівняння та округлення десяткових дробів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Повторити основні поняття з теми: «Десяткові дроби. Додавання, віднімання, порівняння та округлення десяткових дробів» при розв’язанні задач; Звернути увагу на практичний вміст математичних задач; Сприяти розвитку творчих здібностей учнів та їх естетичного сприйняття.

Украинкский

2014-04-18

61.5 KB

2 чел.

Урок – казка

«Пригоди кота у Чоботях»

5-й клас

Тема: «Додавання, віднімання, порівняння та округлення

десяткових дробів»

Мета:

  •  Повторити основні поняття з теми: «Десяткові дроби. Додавання, віднімання, порівняння та округлення десяткових дробів» при розв’язанні задач;
  •  Звернути увагу на практичний вміст математичних задач;
  •  Сприяти розвитку творчих здібностей учнів та їх естетичного сприйняття.

Обладнання: презентація Power Point, компютер, мультимедійний проектор, екран, дошка.

Хід уроку

Слайд 1

Оголошення теми і мети уроку.

Слайд 2

Сьогодні ми з вами зробимо незвичайну подорож разом з героєм казки Шарля Перро «Кіт у Чоботях», будемо допомагати Коту у його пригодах.

Мапа подорожі.

Слайд 3

Жив собі мірошник. Вмираючи, він залишив своїм синам спадок: старшому - млин, середньому - віслюка, а молодшому - кота.

Завдання № 1

Питання для повторення:

Як додавати і віднімати десяткові дроби?

Млин коштував на 156,3 екю дорожче, а кіт на 53,9 екю менше віслюка. Який був розмір спадщини, якщо віслюк коштує 54,5 екю?

Рішення:

1) 54,5+156,3=210,8 (е)- коштує млин;

2) 54,5-53,9=0,6(е)- коштує віслюк;

3) 54,5+0,6+210,8=265,9(е) – величина батьківської спадщини.

Слайд 4

Вирішив кіт допомогти своєму господарю. Одяг він чоботи і шляпу і пішов до лісу. Поставив пастку і впіймав двох перепелиць. «Віднесу-но я перепелиць до королівської кухні» - вирішив Кіт у Чоботях.

Завдання № 2

Питання для повторення:

Як порівнювати десяткові дроби?

Маса однієї перепелиці 0, 354 кг, а другої 0, 472 кг. Чи зможе віднести Кіт у Чоботях перепелиць на королівську кухню, якщо він не може підняти більш 0,9 кг?

Рішення:

  1.  0,354+0,472=0,826(кг)-маса двох перепелиць;
  2.  0,8260,900. Кіт зможе віднести перепелиць.

Слайд 5

Королю Кіт у Чоботях розповів, що перепелиці - це дарунок маркіза Карабаса. І король побажав познайомитися з маркізом. Кіт побіг попереду карети короля...

Задача №3

Питання для повторення:

Як знаходиться швидкість наближення і швидкість віддалення?

Швидкість руху карети 15,6 км /год, а кіт біжить зі швидкістю  17,6 км/год. Яка відстань буде між каретою і котом через 2 години руху, якщо з палацу вони почали рухатися одночасно?

Рішення:

1.  17,6-15,6=2(км/год) швидкість віддалення

2.  2·2=4(км) відстань через дві години

Слайд 6 – 19

Фіз. Хвилинка  «Зарядка у казковому лісі»

Слайд 20

Попросив Кіт у чоботях свого господаря зняти одяг і зайти в річку, а сам на березі залишився. Тільки побачив він карету короля, почав кричати: «Допоможіть! Розбійники мого господаря пограбували і в річку кинули». Послав король своїх слуг рятувати маркіза.

Задача №4

Питання для повторення:

Правило округлення десяткових дробів.

У крамницях королівства мотузку, при продажу, нарізують завдовжки рівною лише цілій кількості метрів. Мотузку, якої довжини треба взяти, щоб витягнути маркіза з річки, якщо він знаходиться від берега на відстані 3,72 м?

Рішення:

3,72≈4(м) довжина мотузки

Слайд 21

Прибіг Кіт у Чоботях на поля, де працювали женці. «Коли проїде тут карета короля, скажіть, що поля належать маркізові Карабасу».

Задача №5

Питання для повторення:

Задачи на продуктивність.

Перший жнець скошує за один день пшеницю з площі 2,54 а, а другий з площі на 0,92 а більшої, ніж перший. Яку площу скосять обидва женці за три дні?

Рішення:

  1.  2,54+0,92=3,46(а) продуктивність другого женця;
  2.  2,54+3,46=6(а) продуктивність двох женців;
  3.  6·3=18(а) скосять женці за 3 дні.

Слайд 22

Побіг Кіт у Чоботях далі. Побачив він величезний замок, в якому жив велетень. Запитав Кіт велетня, чи вміє той перетворюватися на мишку? Велетень, щоб довести свою могутність, тут же перетворився на маленьку мишку. Кіт кинувся на неї і з'їв.

Задача №6 (розв’язати за допомогою рівняння)

Питання для повторення:

Рішення рівнянь, правила знаходження невідомих величин.

Наскільки зменшився зріст велетня, якщо його первинний зріст був 2,73 м, а розміри мишки 0,07 м?

У скільки разів велетень більше мишки?

Рішення:

Рівняння

1.  2,73-x=0,07  або 0,07+x=2,73

   x=2,66

  На 2,66 м

2.   2,73м=273см

0,07м=7см

273:7=39.

У 39 разів

Слайд 23

Підсумок уроку.

Слайд 24

Домашнє завдання:

Скласти і розв’язати задачу

казкового змісту

за вивченою темою.

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

61846. Школа. Урок иностранного языка 466 KB
  In America, all children from six to sixteen go to school. They spend six years in elementary school, and four or six years in secondary or high school. School education is free.
61847. Урок как основная форма организации правового обучения в общеобразовательном учреждении 224.5 KB
  Подготовка учителя к проведению урока. Анализ урока. Сущность и назначение урока в процессе обучения как целостной динамической системы сводится к коллективно индивидуальному взаимодействию учителя и учащихся в результате которого происходит усвоение учащимися знаний умений и навыков развитие их способностей опыта деятельности общения и отношений а также совершенствование педагогического мастерства педагога. Эффективность урока степень достижения заданной цели педагогической деятельности с учетом оптимальности необходимости и...
61848. Великие географические открытия. Открытия европейцев и создание новых колониальных государств 1.89 MB
  В ходе раскрытия темы урока учитель используя как традиционные активные и интерактивные методы обучения дает возможность осмыслить учащимся причины и предпосылки великих географических открытий пройти путь первооткрывателей новых континентов и земель вместе...
61849. Узагальнення і закріплення вивченого матеріалу. Обчислення значень виразів. Розв’язування задач 72 KB
  Мета: удосконалювати навички швидкої лічби в межах 10, закріпити уміння та навички складати та розвязувати приклади, задачі, розвивати обчислювальні вміння, логічне мислення, творчі здібності, виховувати цілеспрямованість, наполегливість.
61850. Разработка стратегии расширения сети стейк хаусов GOODMAN в интересах полного и опережающего охвата Московского рынка 4.74 MB
  Основные усилия сетевых проектов буду направлены на удержание доли рынка в виде постоянных гостей с попытками увеличить частоту посещений за счёт постоянных спецпредложений и использования современных средств коммуникации. Возможно, средний чек сегмента casual dining начнёт стремиться вниз...
61851. Океани Землі 34 KB
  Океани Землі. Де проходить межа між Європою та Азією Показати найбільший острів на Землі. Картка 2 Показати найбільший материк Землі. Більшу територію Землі займає вода.
61852. Орієнтація на вулиці. Treasure Hunt 60 KB
  Dear children, today we’ll go to the treasure. Our task is to find the treasure. You can see a large box on the chair. We have to do a lot of exercises for finding the treasure. After each exercises the way to the treasure well be shorter.
61853. Подорож довжиною у тисячоліття 636 KB
  Розвивати вміння самостійно шукати потрібну інформацію в Інтернеті вибирати основне удосконалювати навики роботи в програмі Power Point. Готуючтсь до уроку на компютері зберігаю в соціальних закладках Бобродобр соціальних сервісів...