58054

Види трикутників. Рівнобедрений трикутник

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Навчальна мета: ознайомити з видами трикутників, їх властивостями, ознайомити з історією розвитку поняття «трикутника» та розглянути використання властивостей трикутників в житті; закріплювати основні поняття теми «Трикутники»...

Украинкский

2014-04-18

88 KB

16 чел.

рикутник та його елементи                                                                                                  7 клас

Урок №21

ТЕМА. Види трикутників. Рівнобедрений трикутник.

Навчальна мета:

ознайомити з видами трикутників, їх властивостями,

ознайомити з  історією розвитку поняття «трикутника» та розглянути використання властивостей трикутників в житті;

закріплювати основні поняття теми «Трикутники»;

формувати уявлення про математику як про необхідну для кожної людини складову загальних знань про світ;

Розвивальна мета:

розвивати самостійність, творчу і пізнавальну активність учнів

Виховна мета:

виховувати увагу, активність.

Обладнання: презентація по темі «Види трикутників», уявна ракета, теоретичний матеріал, вислови відомих людей, макети заготовки із зображенням видів трикутників, презентація «Трикутник у побуті»

Тип уроку: урок-подорож .

На дошці:    

Безмежний океан невідомого оточує нас.

І чим більше ми знаємо, тим більше  

Загадок задає нам природа.

                      В.О.Обручев                   

Хід уроку.

Випереджувальне домашнє завдання :

Група істориків – готувала історичні відомості про трикутник

Група дослідників – готувала презентацію «Трикутник у побуті»

Всі учні – готували макети заготовки трикутників

  1.  Організаційний момент;

У нас на уроці присутні гості. Давайте з ними познайомимося та розкажемо про характер нашого класу. Ви називаєте своє ім’я та рису характеру на початкову літеру . Наприклад Тетяна [ творча.

  1.  Мотивація

У нас  буде незвичайний урок, ми з вами будемо мандрувати по галактиці Геометрія на ракеті Оріон.

Слайд 1

УВАГА!!! Підготовка до запуску ракети завершена. Слайд 2.

По курсу планета Історична Слайд 3

Те,  про що ми з вами сьогодні говоритимемо на уроці геометрії, зацікавило людей ще в VI столітті до нашої ери.

Група Істориків

Трикутник як фігура — є  однією з перших, властивість  якої людина  взнала  ще в глибокій старовині.  Зображення трикутників зустрічаються в багатьох папірусах Древньої Греції і Давнього Єгипту. Слайд 4. Математичний папірус Ахмеса (також відомий як папірус Рінда або папірус Райнда) — це староєгипетське навчальне керівництво по арифметиці і геометрії 

Слайд 5.

 Старогрецький учений Герон (I століття)  вперше застосував знак   замість слова трикутник. 

  1.  Актуалізація базових знань

Так далі  у нас на шляху знаходиться зірка із дуже сильним магнітним полем Теоретика. Взагалі будь який шлях у галактиці лежить через неї. І зараз ми витягнемо з скарбниці пам'яті дещо коштовне – це наші  знаннями, які допоможуть на чужій планеті.

Слайд7

 Щоб приземлитися на даній планеті, нашій команді потрібно об’єднатися  у дві групи

  •  Практики :

2 учні біля дошки виконують завдання за готовими малюнками:

  •  Теоретики

Дайте відповіді на питання:

  1.  Яку фігуру називають трикутником? Слайд8
  2.  Назвіть елементи трикутника.
  3.  Що називають периметром трикутника? Слайд 9
  4.  Як називається відрізок АМ на малюнку? Слайд 10
  5.  Як називається відрізок ВК на малюнку? Слайд 11
  6.  Як називається відрізок СН на малюнку? Слайд 12
  7.  Які фігури називаються рівними? Слайд 13
  8.  Яка умова рівності двох трикутників? Слайд 14
  9.  За якою ознакою рівні трикутники? Слайд 15

  1.  Формулювання теми уроку

Випробування пройшли успішно. Мандруємо далі. Наступна планета «Види трикутників» Слайд16.

Запишіть у своїх зошитах тему сьогоднішнього уроку.

Дома ви зробили макети - заготовки трикутників. Зараз попрацюємо з ними.

Які є види трикутників. Сформулюйте їх визначення.

Ми з вами з’ясували, як можуть класифікуватися трикутники в залежності від виду кутів Слайд17

 

Підпишіть трикутники на макетах, що потрапляють у дані визначення

Прийом «Мозкова атака»

Визнач вид трикутника Слайд18

Більшу увагу приділимо прямокутному трикутнику. Слайд19

Походження термінів Слайд20

Група Істориків

Евклід говорив: «Катети – це сторони, що укладають прямий кут».  У Древній Греції вже був відомий спосіб побудови прямокутного трикутника на місцевості. Для цього використовували мотузок, на якому були зав'язані 12 вузликів, на однаковій відстані один від одного.

При будівництві пірамід в Єгипті саме так виготовляли прямокутні трикутники. Напевно тому прямокутний трикутник із сторонами 3,4,5 і назвали єгипетським трикутником. Слайд21

Залежно від довжини сторін трикутники поділяються на Слайд 22

  •  Рівнобедрений Слайд 23
  •  Різносторонній Слайд 24
  •  Рівносторонній Слайд 25

Група Істориків

Використання рівностороннього трикутника нашими предками Слайд 26

  •  У стародавньому мистецтві дуже широко поширюються зображення рівностороннього трикутника . Первісні люди  штампували трикутники на різних виробах.
  •  Вожді племен північно-американських індійців носили на грудях символ влади —      рівносторонній трикутник з крапкою в центрі
  •  В Африці жінки  також прикрашають себе великими пластинами                     рівносторонніх трикутників.
  •  Рівносторонні трикутники малювали – на зображеннях священних тварин.

Наступна планета  «Використання трикутників» Слайд 27

Ось і наближається наша подорож до завершення. Ми наближаємося до планети Трикутники у нас залишилося невідомим лише одне питання. Де використовуються трикутники  у сучасному житті.

Дома група дослідників готувала презентацію по даному питанню. Надамо їм слово.

Розповідь по презентації

  1.  Первинне усвідомлення нового матеріалу

Нарешті ми дісталися до планети Трикутники, де нас чекає маса задач, пов’язаних з трикутниками, їх елементами, видами та властивостями. Розв’язування яких ми розпочнемо сьогодні і будемо продовжувати на наступних уроках.

Завдання1. Вкажи вид трикутника  в залежності від сторони Слайд 28  

На наступному слайді29 розміщенні трикутники різних видів. Завдання: назвіть номер вірної відповіді:

  •  цей трикутник прямокутний;
  •  цей трикутник тупокутний;
  •  рівнобедрений трикутник;
  •  гострокутний різносторонній
  •  рівносторонній трикутник

(Якщо учні дають правильну відповідь, відкриваються букви,  які складають слово “успіх” і звучать оплески).

Робота з підручником Слайд29

Виконати :

№ 386 №407

  1.  Підсумок

Отже подорож завершилася.

Казка-питання.

Робота з макетами у зошиті

 Зібралися представники всіх видів трикутників на лісовій галявині і стали обговорювати питання про вибір свого короля. Довго сперечалися і ніяк не могли прийти до єдиної думки. І ось один старий трикутник сказав: “ Давайте всі підемо до царства трикутників. Хто першим прийде, то і буде королем ”.

Всі погодилися. Рано вранці трикутники відправилися в далеку подорож. На дорозі мандрівників зустрілася річка, яка сказала: “ Перепливуть мене лише ті, у кого всі кути гострі ”.

Частина трикутників залишилися на березі, інші перепливли і відправилися далі. На дорозі їм зустрілася висока гора, яка сказала, що дасть пройти лише тим, у кого хоч би дві сторони рівні. Що здолали другу перешкоду продовжили дорогу. Дійшли до великого обриву, де був вузький міст. Міст сказав, що пропустить тих, у кого всі сторони рівні. По мосту пройшов лише один трикутник, який першим дістався до царства і був проголошений королем.

Питання:  

Хто став королем?

Хто був основним суперником?

Хто першим вийшов із змагання?

На наступних уроках ми дізнаємося якими чудовими властивостями володіє рівносторонній трикутник? І чому саме він став королем.

  1.  Домашнє завдання.

Опрацювати п.13

Виконати №387 №406

*Скласти кросворд, із ключовим словом Трикутник

8. Рефлексія.

- Що вам більш всього сподобалося на уроці?

- Що вас більш всього зацікавило, здивувало?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

46322. Разработка компоновки приспособления 117.5 KB
  Разработка компоновки приспособления Разработку общего вида приспособления начинают с нанесения на лист контуров заготовки. В зависимости от сложности приспособления вычерчивают несколько проекций заготовки. Разработку общего вида ведут методом последовательного нанесения отдельных элементов приспособления вокруг контуров заготовки. Более этого вычерчивают корпус приспособления который объединяет все перечисленные выше элементы.
46323. Составление расчетной схемы и исходного управления для расчета зажимного усилия Рз 202 KB
  Составление расчетной схемы и исходного управления для расчета зажимного усилия Рз Закрепление заготовки производится с помощью зажимных устройств различных конструкций. Принцип действия и конструкцию зажимного устройства конструктор выбирает исходя из конкретных условий выполнения операций: типа производства величин сил резания действующих на заготовку при выполнении операций конструктивных особенностей заготовки типа станка. Выбор коэффициента трения f заготовки с опорными и зажимными элементами. Выбор коэффициента трения заготовки с...
46324. Составление расчетной схемы и исходного уравнения для расчета исходного усилия Ри 359 KB
  Наряду с изменением величины исходного усилия силовой механизм может также изменять его направление, разлагать на составляющие и совместно с контактными элементами обеспечивать приложение зажимного усилия к заданной точке. Иногда силовые механизмы выполняют роль самотормозящего элемента, препятствуя раскреплению заготовки при внезапном выходе из строя привода.
46325. Расчет приводов зажимных устройств 73 KB
  Благодаря использованию более высокого давления жидкости по сравнению с пневмоприводом при тех же развиваемых усилиях имеет меньшие габариты и вес; масло обеспечивает смазку трущихся частей. 5 – низкого давления и большой производительности и 4 – высокого давления и малой производительности. После замыкания механизма упора зажимного элемента в деталях давления в системе увеличивается и напорный золотник 6 отключает насос низкого давления. В дальнейшем будет уже работать только насос высокого давления рис.
46326. Электромеханические приводы защитных устройств 58.5 KB
  Электромеханические приводы защитных устройств Электромеханические зажимные устройства ЭМЗУ состоят из электродвигателя передаточного механизма зажимных элементов. Электродвигатель работает кратковременно только при зажиме или отжиме поэтому в ЭМЗУ всегда имеется самотормозящая передача для фиксирования состояния системы после зажима и отключения двигателя. В квазистатических ЭМЗУ сила зажима создается только за счет электромагнитного момента двигателя и величина этой силы определяется настройкой динамометрирующих упругих элементов в...
46327. Выращивание зерновых и снижение затрат на их обработку 587.76 KB
  Однако в Россию завозится большое количество продуктов питания изза рубежа что способствует повышению продуктивной зависимости от стран запада и политическую зависимость страны. руб. руб. продукции руб.
46328. Проектирование приводной станции к полочному элеватору 1.74 MB
  Нахождение коэффициента запаса прочности. Нахождение коэффициента запаса прочности. Нахождение коэффициента запаса прочности Подбор подшипников по динамической грузоподъемности. Кинематический и энергетический расчет привода Мощность элеватора определяется по уравнению где Z – производительность элеватора.
46329. Увеличение мощности пути железных дорог. Совершенствование машин с точки зрения ремонтопригодности 16.83 MB
  Увеличение мощности пути железных дорог требует усовершенствования технологии и организации ремонтнопутевых работ. Своевременный и качественный ремонт пути снижение затрат времени труда и эксплуатационных расходов повышение производительности труда достигает акиалной1 еханизацией путевых работ. Основным направлением в вопросе механизации путевых работ является создание высокопроизводительных машин обеспечивающих производство больших объемов работ в сравнительно небольшие окна и вынесение значительной части работ на путевые...
46330. Повышене результативности камерального контроля 172.9 KB
  Для достижения поставленной цели необходимо решить следующие задачи: изучить теоретические подходы к содержанию камеральной проверки определить её место и роль в системе государственного налогового контроля; исследовать нормативноправовой механизм камерального контроля в России; исследовать современное состояние контрольной деятельности на примере Межрайонной инспекции ФНС России; определить результативности камерального и выездного контроля сравнить их; разработать рекомендации по повышению результативности камерального контроля....