58056

Урок – гра. «Математика і навколишній світ». Дії з натуральними числами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Систематизувати знання, уміння та навички учнів по темі «Дії з натуральними числами» В процесі розв’язання цікавих нестандартних; Сприяти розвитку та формуванню інтелектуальних і творчих здібностей учнів...

Украинкский

2014-04-18

70.5 KB

1 чел.

Урок – гра.   «Математика і навколишній світ»

Тема: « Дії з натуральними числами»

Мета: Систематизувати знання, уміння та навички учнів по темі «Дії з

натуральними числами» В процесі розв’язання цікавих

нестандартних;

Сприяти розвитку та формуванню інтелектуальних і творчих

здібностей учнів;

Виховувати уважність, старанність, кмітливість, творчу активність,

спритність та інтерес до вивчення математики і бережне ставлення до

навколишнього світу та братів наших менших.

Обладнання: мультимедійне дошка, проектор, планшети: «Ромашка»,

«Мак», виставка літератури, проект.

                               

Хід уроку:

І Організаційній момент

ІІ Мотивації навчальної діяльності.

ІІІ  Тренувальні вправи.

Розв’язання цікавих  задач про:

1) метеликів,

2) птахів,

3) морських тварин,

4) рослини,

5) квіти.  

ІV Екскурсія на виставку математичної літератури.

V Підсумок.

VI Домашнє завдання.

ІІ Мотивація навчальної діяльності

Щоб урок цікаво розпочати, загадку дам Вам відгадати:

Наук цариця недосяжна,  

Могутня щедра і прекрасна,

Блискуче розум розвиває,

Правильно мислити навчає.

Неперевершено її краса,

Чудова логіка струнка.

Ну, діти, хто ж вона така.? 

І чую: «Математика» 

І сурова, й солов’їна,

Математики країна.

Праця тут іде завзято,

Вмій лиш спритно рахувати.

Вмій ділити, рахувати,

Множить швидко й додавати.

Вмій кмітливо все збагнути,

Першим в відповіді бути.

Ледарів у нас немає.

Хто руки не піднімає?

Вирушаймо всі у путь – нас цікаві речі ждуть.

ІІІ Розв’язування цікавих задач

Задача № 1

Ти, Вітю, - знаєм всі ми, досвідчений юнат.

Не міг би ти штук  10 метеликів спіймать?..

Взяв  сачок на плечі й пішов юнат у ліс,

Прийшов він аж надвечір

  •  То скільки ж ти приніс? – питають у юната.

А Вітя каже: “ОХ, лишилось сім піймати,

Якщо спіймаю трьох…”

То може з вас хто, діти, уже порахував:

Скільки ж в лісі Вітя метеликів спіймав?

(жодного)

Подивіться на цю красу.

Добре, що Вітя не спіймав жодного метелика.

Нехай живуть, радують нас красою, перелітаючи з квітки на квітку, опиляють їх, щоб квітів було більше і ще кращих.

Слідуючи задачі виконуємо письмово.

Задача №2

На землі живе майже 75 мільярдів пташок. Найбільші екземпляри одного з видів птахів мають массу 135 кг, а  їх висота сягає 2 м 40 см.У минулому віці на острові Мадагаскар жив такий птах-гігант. Його яйце було величиною з добру диню: 33 см завдовжки і 24 см  завширшки. Воно могло вмістити понад 9 л води і було більше курячого в 150 разів. Дізнатися, як називається цей птах вам допоможе таке завдання:

P     1) 135 : 9 =

C     2) 150 : 15 =

Т     3) 240 : 12 =

Y     4) 24 : 6 =  

A      5) 33 : 3 =

С       6)75мільярдів : 25 мільярдів=

3

20

15

11

4

10

Такі величезні птахи в нашій місцевості не водяться, а от в нашій країні – єсть. В Херсонській області є страусова ферма, де розводять цих птахів-велетнів. А ще вони живуть у заповіднику Асканія Нова.

Задача № 3

1) На землі живе птах, який безпомилково складає прогноз погоди на літо.

Він будує гнізда у вигляді зрізаного конуса. Якщо                

споруда висока, літо буде дощове, якщо низьке –

посушливе. Обчисли добутки і знатимеш назву

цього птаха.

Л      1) 88 * 0 =

І      2) 80 * 100 =

О      3) 120 * 30 =

Н     4) 41 * 200 =

М    5) 40 * 50 =

Г     6) 1 * 643 =

Ф     7) 60 * 70 =

А     8) 20 * 250 =

4200

0

5000

2000

8000

8200

643

3600

Розові фламінго – птахи надзвичайної краси. З ними ви зможете познайомитись під час літньої екскурсії в заповідник Асканія Нова.

Задача №4

 У південних морях живуть розумні, великі й напрочуд добрі, сильні тварини. Як вони називаються, ви дізнаєтесь, розв’язавши приклади.

Ь      1) 345 + 27 =

Е      2) 1276 + 34 =

І       3) 38 + 246 =

Д      4) 457 + 143 =

Ф      5) 182 + 304 =

Л      6) 498 + 107 =

Н      7) 273 + 57 =

600

1310

605

372

486

284

330

Дельфіни – дуже сильні і добрі тваринки. В спеціальних басейнах, плаваючи, граючись разом з дітьми, допомагають їм одужати.

Задача №5

На островах Тихого океану мешкають черепахи-гіганти. Вони такі великі, що діти можуть кататися, сидячи у них на спинах. Якщо ви правильно виконаєте завдання, то дізнаєтеся, як називається найбільша у світі черепаха.

Д      1) 1000 – 374 =

Х      2) 1000 – 586 =

Л      3) 1000 – 198 =

С      4) 1000 – 621 =

О      5) 1000 – 745 =

Е      6) 1000 – 817 =

І       7) 1000 – 921 =

М     8) 1000 – 489 =

Е      9) 1000 – 293 =

Р      10) 1000 – 987 =

626

183

13

511

255

414

707

802

79

379

Погляньте, яка вона велика і здається такою неповороткою на суші, а в воді добре плаває і може покатати вас на своїй спинці. Таких черепах залишилось дуже мало на Землі, і тому їх оберігає закон.

Задача № 6

У багатьох  садах живе істота,  яка має 14 175 зубів. Дізнайтеся назву цієї найзубатішої істоти, виконавши дії ділення:

Ч       1) 14 175 : 5 =

К       2) 2 835 : 5 =

В       3) 567: 3 =

      4) 189 : 3 =

Р       5) 63 : 3 =

Я       6) 21: 3 =

Е       7) 7 : 7 =

2835

1

21

189

63

7

567

Ось вони зубаті істоти. Якщо черв’ячок прогриз ваше яблучко, то це добре, значить там немає отруйних хімічних речовин, і ви можете теж його вживати. А земляні черв’ячки рихлять грунт і до коріння рослин більше поступає повітря, вологи, і вони краще ростуть.

Задача № 7

Найбільше в світі дерево досягає висоти 83 м, в обхваті сягає 24 м, росте це дерево у Каліфорнії ( США). В народі називають Мамонтовим  деревом.

Прочитайте назву найбільшого дерева у світі, виконавши дії:

12

90

5

6

80

100

790

44

180

3

49

200

37

340

 

К       1) 55 : 11 =

Д       2) 4 * 11 =

С       3) 48 : 4 =

О       4) 16 * 5 =

Н       5) 42 : 14 =

Й       6) 25 * 4 =

Д        7) 49 * 1 =

Р         8) 293 – 93 =

В        9) 356 – 350 =

О       10) 237 – 200 =

Е        11) 72 + 18 =

Е        12) 111 + 69 =

Н        13) 317 + 23 =

Я        14) 769 + 21 =

Погляньте на цього гіганта! У нього стільки листочків, що воно може замінити цілий парк. Говорять, що ліси і парки – легені планети. Вони чистять повітря від шкідливих газів і ми маємо можливість дихати чистим повітрям.

Математичні квіти

«Мак»

Заповнити порожні місця на пелюстках маку і знайти добуток  отриманих часток.

«Ромашка»

Виконати дії ділення на кожній пелюстці «Ромашки» і потім скласти слово, яке вживають для похвали розумних дітей.

Красиві квіти. Бережіь їх! Не рвіть, нехай квітнуть і радують всіх людей! Маки і ромашки в вазах швидко опускають голівки, в’януть і помирають.

Бережіть красу навколишнього світу, в якому ми живем, і багатство нашої землі.

ІV Екскурсія на виставку математичної літератури

Вчитель показує і розповідає про цікаві книги з математики:

Енциклопедичний словник юного математика, «Жива математика і алгебра» Я.Перельмана, «Забавная арифметика» Н.Н.Аменицкого и И.П.Сахарова, збірник «У світі математики», «5000 головоломок для школярів» Н.К.Винокурова, «Колумби математики» А.І.Конфоровича, «Подорож у світ цілих чисел» В.Я.Валаха, «Математичні дива і тайни» М.Гарднера, «Старовинні цікаві задачі» С.Н. Олехника.

V Підсумок.

VI Домашнє завдання. Творче завдання. Скласти задачу, казку або кросворд

про цікаву рослину, квітку або тваринку.

PAGE  6