58066

Сприйняття мистецтва. Імпресіонізм. Відтворення дійсності у стилі імпресіонізм. Зображення на площині. Відтворення святкового настрою. Творча робота «Ялинка на майдані»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів зі стилем мистецтва імпресіонізм з творчістю художників імпресіоністів; учити спостерігати вплив світла на зміну кольорів; формувати вміння передавати світло тіньові явища відповідно до змін часу доби та пори року...

Украинкский

2014-04-18

91.5 KB

8 чел.

Урок образотворчого мистецтва у 6 класі

Тема. Сприйняття мистецтва. Імпресіонізм. Відтворення дійсності у стилі імпресіонізм. Зображення на площині. Відтворення святкового настрою. Творча робота «Ялинка на майдані»

Мета: ознайомити учнів зі стилем мистецтва імпресіонізм, з творчістю художників – імпресіоністів; учити спостерігати вплив світла на зміну кольорів;

формувати вміння передавати світло – тіньові явища відповідно до змін часу доби та пори року; закріпити знання з повітряної перспективи;

розвивати творче мислення;

виховувати любов до традицій рідного краю.

Тип уроку: комбінований;

Обладнання:               

для вчителя — відеоряд робіт художників у стилі імпресіонізму; зразки учнівських робіт; фотоілюстрації на тему «Новорічна ялинка»

для учнів — альбом, фарби, пензлі, палітра, графітовий олівець, склянка з водою, серветка.

Вузлики на пам'ять

«Impression»— відчуття, враження. Прагнення передати миттєве враження від природи, від людини, не вдаючись у психологічну глибину і нехтуючи усіма канонами та традиціями живопису.

Повітряна перспектива — вид перспективи, що показує, як змінюється колір і тон віддалених предметів, що сприймаються зором не досить яскраво і навіть не того відтінку, яким бачиться, якщо подивитися на них зблизька.

Хід уроку

I.     Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку

- Сьогоднішній урок буде яскравим та кольоровим, адже творити ми будемо у стилі імпресіонізму. Також дізнаємось які з художників працювали у цьому стилі, переглянемо кращі зразки їх творчості.

Ми ознайомимось із чудовим світом казкових пейзажів сучасного художника – імпресіоніста Томаса Кінкейда. І сподіваюсь, його фантастичні твори надихнуть вас адже на уроці ми будемо малювати світло, щастя і радісне очікування веселого свята при створенні композиції «Ялинка на майдані»

II.    Мотивація навчальної діяльності

- Чи любите ви малювати? Що саме?

- А чи подобається вам розглядати твори інших художників?

- Які за сюжетом картини вам найбільше подобаються?

- Яких видатних художників ви знаєте? Чи хотіли б ви у своїй творчості наслідувати когось із них?

III.   Актуалізація опорних знань і вмінь

- Які художні напрями та стилі в мистецтві вам відомі?

  (- Романтизм, Класицизм, Реалізм, Абстракціонізм, Конструктивізм, Готичний, Бароко, Модерн, Рококо)

- Чи можете ви назвати характерні ознаки того чи іншого стилю? Який стиль у мистецтві ви б обрали для власної творчості?

IV.   Вивчення нового матеріалу

Організація сприймання творів мистецтва.

- 15 квітня 1874 р. в Парижі на бульварі Капуцинів відбулася виставка 30 молодих художників, картини яких були знехтувані офіційним жюрі Салону. Центральним твором цієї виставки була картина Клода Моне «Враження. Схід сонця»   Одін з репортерів, яких була велика кількість на цій скандальній виставці, Луї Леруа, зневажливо назвав Моне і його товаришів – «імпресіоністами» («враження» – impression). Згодом це іронічне ім'я закріпилося за художниками і

дуже швидко втратило свій первинний негативний сенс. 

Імпресіонізм став протиставляти себе останнім течіям в живописі, і швидко сформувався в самостійний рух. Головне досягнення імпресіонізму - художнє дослідження поведінки кольору і світла в атмосфері, дослідження і передача на полотні їх взаємодії. Художники прагнули показати, що, наприклад, добре освітлений сонцем предмет яскравіший, ніж той же предмет при кімнатному освітленні. Ось чому в картинах імпресіоністів з'явилися яскраві кольори.

Широко відомий епізод з картиною Моне, що змальовує міст на Темзі у червоно-бузковому тумані. На нього обрушився шквал обурення: адже всім відомо, що туман буває лише сірий! І лише вийшовши з галереї, критики поглянули, і остовпіли: туман насправді був бузково-червоний!

Імпресіоністи намагалися зберегти на полотнах короткі миті буття. Сюжети картин для художників були другорядні, вони їх брали з повсякденного життя, яке добре знали: міські вулички, ремісники за роботою, сільські пейзажі, звичні і всім знайомі будівлі і так далі. Головним для них було чергування світла і тіні, химерна гра сонячних «зайчиків» на звичайних предметах.

Австралійський нейрохірург Ноел Ден обнародував свою теорію походження імпресіонізму. На його думку, поява цього напряму в живописі була пов'язана з...короткозорістю художників. У тій або іншій мірі, стверджує Ден, короткозорими були Моне, Ренуар, Дега, Сезанн і Піссаро. Саме проблеми із зором пояснюють причину частого користування цими живописцями яскравих локальних кольорів, м'якого промальовування ліній і відсутності на картинах дрібних деталей пейзажу.

Художники стали використовувати принципово нову техніку малювання, при якій фарби на мольберті не змішувалися, а накладалися на полотно пензлем у вигляді окремих мазків. Тому, щоб скласти собі цілісне уявлення про картину, роботи імпресіоністів слід дивитися з деякої відстані, а не поблизу. При цьому чіткі роздільні мазки плавно переходять один в одного, і створюється відчуття динаміки.

(Розповідь супроводжується переглядом фотоілюстрацій робіт художників – імпресіоністів)

Запитання до учнів.

- За якими характерними рисами ми можемо упізнати роботу художника – імпресіоніста?

(- Яскраві кольори, майстерна передача світла, руху, настрою картини.)

- Проведемо таку вправу на вміння визначити стиль імпресіонізм серед ряду картин написаних в інших стилях.

(Перегляд фоторепродукцій картин. Визначення картин написаних у стилі імпресіонізму.)

Слово вчителя.

- Імпресіонізм знайшов собі місце і в творчості сучасних художників. І сьогодні я хочу здійснити з вами уявну подорож в чарівний світ, який створив на своїх полотнах американський художник – імпресіоніст Томас Кінкейд. Сам митець характеризує себе як «Художник світла». І дійсно, на його полотнах небо виглядає по справжньому прозорим і сяючим. Кожна квітка, травинка чи листочок містить в собі часточку сонця, що виражена яскравим кольором або бліком. Коли Томас малює водну по верхню, то вона у нього завжди мерехтлива і жива, наче по ній виграють сонячні зайчики.

Головною особливістю картин Кінкейда є відблиски, що світяться, і насичені пастельні тони. Він змальовує в імпресіоністському стилі контури, що світяться, ідилічні предмети, такі як сади, струмки, кам'яні котеджі, міські вулички.

Також він пише картини на різні християнські теми, змальовує християнські хрести і церкви. Себе Кинкейд називає, «набожним християнином» (всі його діти мають друге ім'я «Крістіан»). Кінкейд говорить, що отримує натхнення від релігії і що в його роботах міститься великий моральний аспект. Також він вважає, що його завдання як художника писати для людей всіх віросповідань, щоб принести світло і радість в їх життя через образи, які він створює.

(Перегляд відеоряду картин Томаса Кінкейда) 

- Які за характером картини Томаса?

- Якими виражальними засобами живопису користується художник для створення художнього образу?

Робота над формуванням навичок і вмінь.

- А тепер погляньте, які чудові полотна написав Томас Кінкейд на тему Різдва.

(Перегляд відеоряду картин Томаса Кінкейда на тему Різдва)

- Завдяки чому художнику вдається передати святкову атмосферу?

- Чи змогли б ви упізнати картину Кінкейда серед інших? За якими характерними ознаками?

- Під час практичної роботи сьогодні ви теж створите композицію на тему Новорічних та Різдвяних свят у стилі імпресіонізм під назвою «Ялинка на майдані».

Головний символ свят, що наближаються, – Різдва і Нового року – це, звичайно ж, ошатна і сяюча вогнями красуня-ялинка. У більшості міст світу новорічному дереву відводять найпочесніше місце – центральну площу або вулицю, на якій в першу північ року збирається маса городян і туристів. При цьому кожна держава прагне встановити у себе найкращу і найвидатнішу ялинку. Провідні видання преси кожного року проводять рейтинги на визначення найвищої, найгарнішої або найдивовижнішої ялинки. 

Сьогодні ми теж спробуємо як Томас Кінкейд стати майстрами світла, адже головною окрасою новорічної ялинки або святково вбраної вулиці є не тільки прикраси але й сяючі різнокольорові вогники. Яскравий контраст їх теплого світла і темряви зимової ночі допоможе досягти передачі святкового настрою, в очікуванні Новорічної казки, яка обов’язково скоро здійсниться.

Показ прийомів виконання.

- Погляньте, як чудово справились із цим завданням ваші ровесники.

(Перегляд зразків учнівських робіт)

- У своїх роботах ви повинні показати контраст між світлом і темрявою. Не приділяйте надмірну увагу деталям адже ви працюєте у стилі імпресіонізм.

Головним вашим завданням буде передача власних вражень та почуттів на тему зимових свят. Нехай темним фоном для вашої ялинки будуть силуети будівель і нічне небо. Але уникайте чорного кольору. Замініть його фіолетовим, темно – синім або, навіть, вишневим кольорами. Не забувайте, що світло завжди біле а вже його кольоровий відтінок передається у вигляді ореолу навкруг сяючої білосніжної серединки.

Не шкодуйте для своєї ялинки яскравих вогників та прикрас. Колір та світло є не лише виражальними засобами стилю імпресіонізм, а й головними у створенні святкового настрою і передачі найкращих вражень від очікування Нового року.

V.    Практична діяльність учнів

(В ході практичної вчитель проводить індивідуальну роботу)

VI.   Завершення уроку

- З яким стилем у мистецтві ми сьогодні ознайомились?

- Яких художників минулого і сучасності, що працювали у стилі імпресіонізм ви запам’ятали?

- Які виражальні засоби притаманні стилю імпресіонізм?

- Чи сподобалось вам малювати у даному стилі?

(Перегляд та оцінювання роботи учнів на уроці)

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

43171. Продвижение Шри-Ланки, как туристической зоны 213 KB
  Остров ШриЛанка удивителен и разносторонен на нём прекрасная природа древняя интересная культура насыщенная история и разные религии. Столицей считается Коломбо хотя на самом деле она коммерческий центр страны и крупный развивающийся город административная столица же ШриДжайяварданапура. На ШриЛанке можно отдохнуть просто пролежав под тёплым солнцем но на самом деле на этом острове есть что посмотреть и если предлагать хотя бы лёгкий вариант экскурсий туристам то они увлекутся и вернуться ещё раз и на этот раз не...
43172. Анализ и изучение налоговой системы России 255.5 KB
  Особенность налоговой системы Российской Федерации состоит еще и в том что законодательство регулирующее эту область жизни общества ещё не обрело необходимой стабильности поскольку не достигло сбалансированности чёткости и обоснованности способной удовлетворить все нужды современного российского общества. Актуальность выбранной темы характеризуется тем что одним из важнейших условий стабилизации финансовой системы любого государства является обеспечение устойчивого сбора налогов надлежащей дисциплины налогоплательщиков. В современных...
43173. Разработка 3D модели манипулятора в MASM32 1.36 MB
  В данной работе используются WinApi (Application Programming Interface) функции. Они позволяют пользователю в полной мере использовать все функции предоставленные операционной системой. Одними из областей применения этих функций являются консоли, операции с буфером обмена, управление памятью, управление окнами, файлами, процессами и потоками и т.д. Для построения модели манипулятора с помощью этих функций используется алгоритм видового преобразования, выполняющий умножение матриц и векторов.
43174. Логгер температуры 3.06 MB
  На практике для измерения температуры используют жидкостные и механические термометры термопару термометр сопротивления газовый термометр пирометр термометр сопротивления логгер температуры Так как тема дпнного курсового проекта о логгере то далее рассказ пойдет о них. Существуют несколько видов логгеров: а логгер температуры; б логгер влажности и температуры; в логгер со встроенными сенсорами; г логгер напряжения и тока; д логгер с гнездом для внешних зондов; елоггер температуры с расчетом точки росы; жлоггер для...
43175. Расчет рычажного механизма 5.53 MB
  Структурный анализ рычажного механизма. Определение расчетного положения механизма. Построение плана механизма в расчетном положении. Структурная схема рычажного механизма показанная. Структурная схема механизма.
43176. Плановая геодезическая основа для строительства промышленного комплекса 5.36 MB
  На данной территории с севера на юг протекает река Быстрая. Река имеет ширину около 50 метров и скорость течения 0,2 м/с, глубина 7 метров. Берега реки пологие, высотой около 1 метра и имеют растительный покров. Берега реки обусловлены небольшим количеством болот. Дата установления ледяного покрова приходится в начале ноября, а вскрытие в начале апреля. Глубина залегания грунтовых вод от 4 до 5 м. На юге есть 2 небольших пруда.
43177. Главная линия рабочей клети № 6 черновой группы стана 2000 10.58 MB
  Листовой горячекатаный прокат производится на непрерывных и полунепрерывных широкополосных станах горячей прокатки (примерно 3/4 общего объема производства), полосовых станах с моталками в печах, планетарных и толстолистовых станах. В настоящее время наиболее эффективным способом производства горячекатаных листов и полос является прокатка в непрерывных и полунепрерывных станах. На этих станах прокатывается также подкат для станов холодной прокатки. Современные широкополосные станы горячей прокатки рассчитаны на прокатку полос широкого сортамента (толщина от 0,8-1,2 до 16-25 мм, ширина 600-2300 мм). Масса прокатываемых слябов до 6-7 млн. т/год
43178. ПРОЕКТИРОВАНИЕ ЦИФРОВОЙ АТС «КВАНТ-Е» ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНОГО УЗЛА СВЯЗИ 1.15 MB
  Расчет нагрузки цифровых потоков между блоками БАЛ и УКС [5] Список использованной литературы Введение Цифровые автоматические телефонные станции АТСЦ широко применяются на сети связи железнодорожного транспорта. Для предварительного смешивания и концентрации телефонной нагрузки от абонентских и соединительных линий служат коммутационные блоки емкостью 8х8 цифровых трактов расположенные в блоках БАЛ БСЛ и других блоках абонентского и линейного доступа. К оборудованию абонентского доступа относятся аналоговые абонентские комплекты АК...