58076

Природні форми. Створення творчої композиції «Як не любити зими сніжно-синьої»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: характеризувати кольорове розмаїття навколишнього середовища кольорову гаму зими колорит художніх творів; навчити через певну кольорову гаму передавати настрій пейзажу; вдосконалювати технічні прийоми зображення гуашевими фарбами прийоми підбору...

Украинкский

2014-04-18

812 KB

0 чел.

НВК (днз – знз) «Гелікон»

Природні форми.

Виконання творчої композиції за уявою

«Як не любити зими сніжно-синьої »

Урок образотворчого мистецтва

5 класс

Спеціаліст вищої категорії 

учитель образотворчого мистецтва

Остапенко Любов Іванівна

2012


Тема: Природні форми. Створення творчої композиції «Як не любити зими сніжно-синьої»

Мета:

  •  характеризувати кольорове розмаїття навколишнього середовища, кольорову гаму зими, колорит художніх творів;
  •  навчити через певну кольорову гаму передавати настрій пейзажу;
  •  вдосконалювати технічні прийоми зображення гуашевими фарбами, прийоми підбору кольорів;
  •  розвивати вміння сприймати красу та відтворювати її на площині;
  •  формувати емоційно-естетичне відношення до дійсності;
  •  виховувати любов до природи рідного краю.

Тип уроку: комбінований

Обладнання:

для вчителя:  таблиця кольорових розтяжок холодної гами кольорів, світлини зимових пейзажів, репродукції зимових пейзажів, фарби, папір, пензлі, палітра, зубні щітки по кількості парт;

для учнів:  тонований папір, гуаш, пензлі, палітра, серветка, стакан з водою.

Хід уроку


1.Організаційна хвилина.

2.Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

Вчитель: Сьогодні ви йшли до школи, звернули увагу яка сьогодні погода?

Так, морозець, сніг навколо. А згадайте, коли він випав вперше в середині січня, як ми раділи!  Саме зимові пейзажі стали основою вивчення теми «Природні форми». Давайте подивимось світлини c зимовими пейзажами, які нікого не залишать байдужим. Ось вона – морозяна краса зафіксована фотоапаратом! 

Перегляд світлин.

Дуже красиво! Така краса дуже часто спонукає людину до творчості.

  •  До  якої творчості? Зимові пейзажі не залишили байдужими не тільки художників, а й поетів, письменників. Саме вони збагатили нашу мову влучними красивими словосполученнями, які допомагають передавати всю красу, що ми бачимо, словами. Темою уроку я взяла слова відомого українського поета Максима Рильського «Як не любити зими сніжно-синьої на Україні моїй».  Ми навчимося характеризувати кольорове розмаїття навколишнього середовища, кольорову гаму зими, колорит художніх творів.

Сніжно-синя зима. Такого влучного опису колориту зими важко придумати.

  •  Які це кольори на вашу думку, діти?

Сніг білий так? А от люди які живуть на півночі розрізняють до 40 відтінків снігу. Сніг може бути сірим, голубим, сніг має безліч відтінків: сині, жовті, бузкові, рожеві та інші. Нам допоможуть справжні майстри слова:  «біла піна снігу», «білий килим», «легкий білий пух», «сріблисті метелики»,  «біле море снігу», «срібні квіти», «сніг м’який пухнастий», «срібний пил», «снігове покривало», «морозяна краса», «біле мереживо»  а ось колорит зимових фарб збагачується: «світло-лазурові тіні», «ніжна блакить неба», «сиве небо», «сніг рожевий, наче птах», «бузкове небо», «барвиста зима», «сніжно-синя зима», «рожево-персикове небо».

Давайте подивимось на роботи художників та спробуємо відчути які фарби використав художник для зображення снігу, неба. Спробуйте передати своїми словами, що ви побачите, використовуйте вирази, з якими тільки що познайомились.

Перегляд репродукцій.  Діти пропонують свої варіанти .

  1.  Актуалізація, відтворення і корекція опорних знань учнів.

Зараз ми з вами теж намалюємо зимовий пейзаж. Зимовий пейзаж ніяк не можна уявити без дерев. Згадаймо, як ми вміємо їх малювати.

На дошці аркуш паперу. Вчитель починає демонстрацію, діти за бажанням продовжують, згадуючи основні елементи та правила:

  •  стовбур товщий за гілки,
  •  товщину гілок регулюємо натиском на пензлик,
  •  мазки повинні передавати фактуру кори.

Підготуйте будь-ласка на палітрі 2 кольори для малювання дерев. Добре.

Тепер готуємо палітру для зображення снігу. Основний колорит зими ми передамо за допомогою холодної гами кольорів. Які це кольори?

Подивіться на кольорову розтяжку. З однієї фарби за допомогою другої можна створити декілька відтінків. Давайте створимо свою палітру. Пам’ятайте, білої фарби повинно бути набагато більше! Це головний колір снігу. Готуємо палітру!

 Ще декілька порад:

  •  стаканчики використовуємо так: один для світлих фарб, один для темних,
  •  використовуємо товсті та тонкі пензлі.

Працюємо тихо! Якщо треба поради, піднімаємо руку! Я буду поряд, обов’язково до кожного підійду!

 Отже, почали!

  1.   Практична робота учнів.

Вчитель індивідуально допомагає учням,  виявляє помилки, здійснює корекцію.

  1.   Підсумки уроку, повідомлення домашнього завдання

Ви сьогодні такі молодці! Я просто в захваті! Сніжно-синю зиму я побачила майже в кожного з вас. В когось більш сніжну, в когось – синю. Мені сподобалось, як деякі учні (вчитель називає ім’я) дуже сміливо підійшли до кольорового рішення.  

Вчитель обов’язково відмічає найколоритніші роботи.

В мене для вас є ще один секрет, який зможе ще покращити або навіть змінити стан природи на ваших малюнках. Хочете спробувати? Дивіться!

Вчитель демонструє на роботі одного з учнів техніку набриску з зубної щітки. Ефект падаючого снігу.

Яка ж це краса – сніг який щойно витрусився із темної хмари!

Вам сподобалось? Дуже красиво! Поділіться своїми враженнями?

А тепер домашнє завдання: декілька уроків ми з вами спостерігали, вивчали природні форми. Малювали дерева, квіти. Але залишилась ще одна невивчена частина з теми «Природні форми». Підказка: цією природною формою можна було б доповнити ваші сьогоднішні малюнки. Ще підказка: природні форми бувають неживими та живими. Третя підказка: animal. Відгадали? Так, ми ще не малювали тварин. Відкрили щоденник, записали: малюнок тварини.

Дякую за урок! До побачення!


Додаток 1. Зимові пейзажі. Світлини.


Додаток 2. Зимові пейзажі. Репродукції картин художників.


Додаток 3. Дерева.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

37145. Радикальное направление освободительной борьбы. Революционные демократы и революционные народники 41.5 KB
  Они резко выступали против теории официальной народности против взглядов славянофилов доказывали общность исторического развития Западной Европы и России высказывались за развитие экономических и культурных связей с Западом призывали использовать в России новейшие достижения науки техники культуры. В это время он пришел к мысли что русская деревенская община и артель содержат зачатки социализма который найдет свое осуществление в России скорее чем в какойлибо другой стране. Герцен был первым кто в общественном движении России...
37146. Развитие экономики и культуры России во второй половине XIX века 50.5 KB
  Огромные выкупные платежи тяжким бременем лежали на миллионах крестьян. К тому же взамен помещичьей власти в деревне укреплялся гнет общины которая могла наложить штраф на трудолюбивых крестьян за работу а в праздничные дни приговорить крестьян к ссылке в Сибирь за колдовство и т. Многие крестьяне испытывали большие тяготы изза того что не могли свободно распоряжаться своим наделом а также вести свое хозяйство так как считали нужным. Во многих общинах проводились переделы земли что исключало заинтересованность крестьян в повышении...
37147. Социал-демократия: большевизм и меньшевизм в революционном движении России 39.5 KB
  Идейное размежевание с меньшевиками сопровождалось не прекращавшимися попытками восстановить единство РСДРП но предложение Ленина разрешить партийный кризис созывом съезда не нашло поддержки у меньшевиков а также у большевиков членов ЦК партии считавших что съезд лишь закрепит раскол. Отказавшись от предложенного Лениным переименования партии в коммунистическую делегаты конференции решили добавить к традиционному ее названию Российская социалдемократическая рабочая партия слово большевиков и поручили ЦК партии подготовить проект...
37148. Причины, характер, особенности, этапы и итоги революции 1905-1907 гг 40 KB
  Оно стало началом революции 1905 1907 гг. Причины революции многообразны но все они так или иначе связаны с процессами модернизации политической экономической социальной областей жизни страны. Либералы к началу революции создать политические партии не смогли.
37149. Государственная Дума – первый опыт парламентаризма 34.5 KB
  Вследствие неодновременности выборов работа Государственной думы проходила при неполном составе её пополнение шло в ходе работы. Комиссии Государственной думы работали над законопроектами о неприкосновенности личности свободе совести собраний об отмене смертной казни. В центре внимания II Думы как и ее предшественницы находился аграрный вопрос. Третьеиюньский государственный переворот новое Положение о выборах в Думу в нарушение Основных законов было утверждено царем без санкции Думы и Государственного совета означал поражение...
37151. Столыпинская политика модернизации России. Отношение к ней российского общества. Судьба столыпинских реформ 32 KB
  разрешил выдачу ссуды под залог любой приобретаемой крестьянами надельной земли. По желанию крестьянина выделавшегося из общины отдельные полосы его земли могли быть сведены в один участков отруб. Продажа земли через него также помогала крестьянам увеличить своё землевладение. Третьим важным пунктом реформы было переселение крестьян на свободные земли в Сибирь Среднюю Азию и Казахстан.
37152. Дворцовые перевороты. Расширение привилегий дворян 67.67 KB
  Перевороты После смерти императора Петра I в России начался период когда верховная власть достаточно быстро переходила из рук в руки причем занимавшие престол не всегда имели на то законные права. Началось это сразу после кончины Петра I в 1725 г. Новая аристократия сформировавшаяся в период правления императорареформатора опасаясь потерять свое благополучие и могущество способствовала восхождению на престол Екатерины I вдовы Петра. Наибольшую выгоду от этого извлек первый фаворит Петра I светлейший князь А.