58080

Створення композицій з природних матеріалів. Флористика. Натюрморт

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: навчити створювати рельєфні твори з природного матеріалу за законами композиції; готувати природний матеріал для створення флористики; розрізняти флористику та ікебану; розрізняти фактуру матеріалів для флористики та порівнювати їх форми і характерні риси...

Украинкский

2014-04-18

45.5 KB

11 чел.

Підготувала Федюк О.О., вчитель образотворчого мистецтва вищої категорії Богородчанської ЗОШ I-IIIст. №1 Івано-Франківської обл.

Тема уроку з образотворчого мистецтва:

Створення композицій з природних  матеріалів. Флористика. Натюрморт.  5кл.

Мета уроку: навчити створювати рельєфні твори з природного матеріалу за законами композиції; готувати природний матеріал для створення флористики; розрізняти флористику та ікебану; розрізняти фактуру матеріалів для флористики та порівнювати їх форми і характерні риси;

      Розвивати почуття завершеності в композиції, гармонії і краси; формувати об’ємно-просторове мислення, зорове сприйняття;                                                                                                    удосконалювати уяву, творчу думку, акуратність в роботі, увагу, зосередженість;

   Виховувати любов до природи, рідного краю, мистецтва.                                                                          

Тип уроку: комбінований з використанням ММП

Методи і засоби роботи: евристична бесіда, випереджувальні завдання, практична робота, спостереження, інтерактивні методи  «асоціативний кущ», «аукціон», метод колективної оцінки знань та вмінь.    

 Обладнання уроку: ММП, музичні записи, навчальні роботи з методичного фонду, флористичні композиції, вирізані з кольорового паперу квіти для перевірки засвоєння знань на уроці, словники з образотворчого мистецтва.  

Матеріали та інструменти для учнів:  сухоцвіт, насіння, картонна основа з рамкою, ПВА, пензлик для клею, ножиці.

Основні поняття:  флористика, ікебана, правила композиції, фактура.  


Хід уроку:

1.    Організаційний момент.    Готовність учнів і матеріалів до уроку.

2. Повідомлення теми та мети уроку.(ММП ) 

Сьогодні наш урок пройде під девізом:                                                                                                     «Краса знаходиться у природі, треба тільки вміти її побачити».                                               Ці слова відомого німецького художника А.Дюрера не дають нам забути, що людина як частина природи живе, спостерігає, вчиться і зачаровується нею. Усе корисне, раціональне, красиве  ми беремо у природи. От і сьогодні ми побачимо де і як можна використовувати природні форми, та навчимося створювати композиції із них.                                                                                                                 

4.   Актуалізація опорних знань. (ММП )Вивчаючи природні форми та явища ви вивчили різні техніки та дізнались якими матеріалами можна їх передавати у мистецтві. Пригадайте, які техніки ви знаєте для передачі природних форм?                                                                                                                                   Відповідь учнів: лінійна графіка; акварель по –мокрому; монотипія; мозаїка; пуантилізм; ліпка з пластиліну,солоного тіста; вишивка нитками, бісером; плетіння з лози, соломи…А ще природні форми у творчості можна передавати в таких видах мистецтва як: ковальстві, кераміці, різьбі на дереві,ткацтві,писанкарстві (ММП).

3.  Мотивація навчальної діяльності (слово вчителя):                                                        На цій виставці  (розкладена перед учнями на презентаційному столі) ви бачите вироби виготовлені з природних матеріалів: дідух; солом’яні ангели,коні; композиції із шишок, листя, гілок;  картини з насіння рослин.

Питання до учнів:                                                                                                                                  1.Чим ці природні форми відрізняються від тих, що існують у природному середовищі?                                                                                                                                            2. Чи можна зачаруватись їх виглядом у приміщенні?                                                                              Ці вироби є композиціями такого виду мистецтва як ФЛОРИСТИКА.                                        

4. Вивчення навчального матеріалу. (ММП ) Виступ вчителя.

Слово «Флористика» походить від імені давньогрецької богині квітів,весни і юності-Флори. Чарівні пейзажі, натюрморти, портрети, тематичні картини з комбінацій квітів, листя, трав, соломи, насіння, моху, березової кори та інших природних матеріалів можуть бути створені без пензля і фарб.             У флористиці поєднуються елементи професійного мистецтва й індивідуальної творчості. Флористи спираються на закони і досвід, що існують в образотворчому мистецтві. Незвичайна фактура застосованих матеріалів, своєрідна техніка виконання дозволяють створити оригінальні твори із засушених рослин.  Як будь-яке мистецтво, флористика має свої секрети. Ось деякі з них:                                                                                                                                            1. У роботі використовують засушений природній матеріал.                                                                            2. Роботи створюються за жанрами мистецтв та законами композиції.                                   3. Поєднання різних фактур, форм і кольорів природного матеріалу можливе в одній роботі.                                                                                                                   4. Композиції можуть бути як площинні так і об’ємні.

Слово «Фактура» знаходимо у словниках з образотворчого мистецтва.

Ось погляньте як майстри флористи передають красу навколишнього світу і людської душі у своїх творчих роботах: В. Люлька,Т.Васильєва, Л.Ретівська, О.Федюк.

А ці композиції (ММП )-з живих рослин, гілок, трав. І називаються вони «Ікебана». Що ви знаєте про це мистецтво? (відповіді учнів –випереджувальне завдання).                                                                                            Ікебана (японською буквально «живі квіти») – традиційне японське мистецтво аранжування, створення композицій із зрізаних квітів, пагонів у спеціальних посудинах і розміщення їх в інтер'єрі. В основу ікебани покладено принцип вишуканої простоти, що досягається виявленням природної краси матеріалу. Класична школа ікебани за основу бере три гілки (хоча може використовуватися до дев'яти гілок), які символізують «небо», «людина», «земля», які доповнюються невеликими за розміром квітами і травами.                                                                                                                              Отож, ви почули про: флористику, ікебану, фактуру (глосарій).                                          На сьогоднішній урок ви принесли сухоцвіт. Пригадайте, як треба правильно сушити листя, траву,квіти, та де їх зберігають (відповідь учнів). Для створення площинної композиції ви ще підготовили картонну основу у рамці, клей ПВА.  Які ж правила композиції ви повинні враховувати створюючи роботу в жанрі натюрморту? (ММП).

Правила композиції: 

  •  Виділення композиційного центру 
  •  Підпорядкування другорядного головному 
  •  Симетрія 
  •  Асиметрія 
  •  Ритм 

Вчитель: Тепер прошу задіяти вашу увагу, спостережливість,творче мислення, фантазію, вправність рук і акуратність в роботі та приступити до творчої роботи.                                                                                                                                                                                                                                                 

5.  Творча робота учнів: (ММП ).

Отож, учні приступають  до створення і склеювання композиції натюрморту.                                                                                                                                                                                                                                           Робота учнів супроводжується музикою.                                                                                        Учитель демонструє учнівські роботи з методичного фонду.                            Запитання до учнів:                                                                                                                                                      1. У роботі можна користуватись ножицями. Яких правил безпечної роботи треба дотримуватись працюючи ними?                                                                               2. Листя яких дерев ви використовуєте у цій флористиці?                                                                            3. Насіння яких рослин вам відомі з природознавства?                                                             4. З яких країн до нас привезли кукурудзу, горох, квасолю,соняшник?

6. Оцінювання робіт: Метод «Аукціон». ММП                                                             Учні виставляють по черзі свої роботи і умовно купляють їх за ціною від 1 до 12 балів. За які бали більшість класу купить роботу однокласника, такою буде його оцінка за урок.

7.Закріплення знань з теми:   учні отримують вирізані з кольорового паперу  квіти або листочки з дерев, на яких написані питання для засвоєння знань та відповідають на них.                                                                                                                                                                     1. Що нового я дізнався на уроці?                                                                                                              2. Які знання стали мені у пригоді?                                                                                                               3. Чого я навчився на уроці?                                                                                                                       4. Я відчув під час сьогоднішнього уроку…                                                                                                  5. Де можна використати мою творчу роботу?                                                                                                                                6.Чим зацікавила мене флористика?                                                                                                  7. Які ще роботи ти б створив у вільний час вдома із природних матеріалів?

8. Домашнє завдання: принести графічні матеріали(олівці, фломастери, гелеві ручки) для наступного уроку.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32158. Анализ внутренней среды организации. SNW-анализ 26.5 KB
  Анализ внутренней среды организации. SNWанализ Исследование внутренней среды организации как части стратегического анализа представляет отдельный блок. Анализ внутренней среды организации осуществляемый во имя ее стратегических целей так же как и стратегический анализ внешней среды должен быть системным и многофакторным. При стратегическом анализе вся внутренняя среда организации и ее отдельные подсистемы и компоненты рассматриваются как стратегический ресурс развития организации.
32159. Стратегические беседы. Первичный формат сценарного планирования 27 KB
  Стратегические беседы Особую роль в становлении высокой стратегической культуры организации может сыграть система так называемых стратегических бесед strtegic converstions. Один из результативных способов построения системы стратегических бесед это проведение в организации серии беседдиалогов между соответствующими менеджерами и специалистами в процессе освоения и или развития метода сценарного планирования. Сценарный метод был разработан для того чтобы в коммерческой организации сформировать некоторое общее понимание...
32160. Восемь шагов методики сценарного планирования по П. Шварцу 30.5 KB
  Первый критерий это важность каждого фактора для принятия стратегических решений уровня шага 1. Второй критерий степень неопределенности по факторам уровней шага 3 и шага 2 для решения стратегических вопросов уровня шага 1. 5Выявление логики каждого сценария Результатом данного шага должны стать так называемые логические стержни т. суть в том чтобы выйти на относительно небольшое число сценариев которые являются действительно существенно разными по критерию содержания решений принимаемых по стратегическим вопросам уровня шага 1.
32161. Министратегии организации 26.5 KB
  Министратегии организации Министратегия организации состоит из трех элементов: миссии целей и стратегических приоритетов. Миссия это главная цель организации которая может быть сформулирована в относительно общем виде но при этом обязана достаточно четко выражать основную причину существования именно данной организации. Цели должны полностью раскрывать целевой аспект всей деятельности организации. В результате своеобразного синтеза стратегических целей организации и системы приоритетов по ее ресурсам получается система стратегических...
32162. Определение миссии, цели, стр. приоритетов организации 28.5 KB
  приоритетов организации С помощью министратегии выстраивается простейший так называемый управленческий мост от стратегии организации к ее тактической деятельности. Миссия это главная цель организации которая может быть сформулирована в относительно общем виде но при этом обязана достаточно четко выражать основную причину существования именно данной организации. Миссия стратегического управления организации это ее наиболее общая цель. Конкретная формулировка миссии утверждается руководством организации.
32163. Понятие о продуктово-маркетинговой стратегии организации 25 KB
  Понятие о продуктовомаркетинговой стратегии организации Продуктовомаркетинговая стратегия это подсистема стратегии организации которая нацелена на анализ разработку и принятие стратегических решений по номенклатуре ассортименту качеству и объему производства продуктов а также реализации продуктов на соответствующих рынках. Продуктовомаркетинговая стратегия представляет собой ключевую стратегию выживания спокойного существования экономического роста крупного успеха организации. 2 Классификатора: Классификатор по продукту1 ...
32164. Продуктовый профиль. SWOT и SNW анализ по продукту 405 KB
  Важнейшая задача реального менеджмента и она же составляет ключевой элемент продуктовомаркетинговой стратегии программы это оптимизация продуктовой программы организации на текущий год и заданную стратегическую перспективу. Применяя при работе над продуктовым профилем конкретной организации предложенные трафареты рекомендуется использовать максимум конкретных данных а также иной формализованной и неформализованной информации по продукту которая должна готовиться заранее и представляться соответствующими службами организации. При...
32165. Корпоративная стратегия организации – система бизнес-стратегий 27.5 KB
  Корпоративная стратегия организации – система бизнесстратегий В качестве ключевой стратегии в настоящем модуле предложена продуктовомаркетинговая стратегия. к разработке общей стратегии организации как системы стратегий ее относительно обособленных бизнесов и их централизованного обеспечения. Важнейшим направлением развития современной предпринимательской организации является ее становление как системы которая эффективно сочетает в себе два главных элемента: подсистему из небольшого количества относительно обособленных бизнесов и...
32166. Система бизнес-стратегий: типовые модели: BCG. GE/McKinsey 46.5 KB
  Модель BCG. Модель BCG модель называется по имени фирмыразработчика: Boston Consulting Group или матрица доля рынка темп роста представляет особое отображение позиции конкретного бизнеса в стратегическом пространстве которое задается двумя координатными осями. Модель BCG предлагает следующий типовой набор стратегических решений по конкретным бизнесам в зависимости от их попадания в тот или иной квадрант матрицы: 1. Таким образом в конкретной ситуации на заданную стратегическую перспективу рост объема соответствующего рынка может...