58092

МНОГОЧЛЕНИ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

МЕТА: узагальнити і систематизувати знання учнів з теми; формувати вміння узагальнювати; виховувати культуру математичних записів; математичної мови; розвивати вміння самостійності у здобутті знань; працювати з додатковою літературою.

Украинкский

2014-04-18

1.89 MB

6 чел.

ВІДДІЛ ОСВІТИ ТА НАУКИ

НІКОПОЛЬСЬКОГО МІСЬКВИКОНКОМУ

КЗ "НСЗШ № 9"

УРОК - КАЗКА

З АЛГЕБРИ

У 7 КЛАСІ НА ТЕМУ:

"МНОГОЧЛЕНИ"

ВЧИТЕЛЬ: ФРОЛОВА Н.В.

7 клас

алгебра

ТЕМА : МНОГОЧЛЕНИ

МЕТА : - узагальнити і систематизувати знання учнів з теми ;

формувати вміння узагальнювати ;

виховувати культуру математичних записів ; математичної   мови ;

розвивати вміння самостійності у здобутті знань ;

працювати з додатковою літературою.

ТИП УРОКУ : урок узагальнення та систематизації знань

„На базарі їх не купиш, на дорозі не знайдеш, їх не завжди на терезах, і ціни не підбереш,"

(Знання)

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

„Вітає математика сьогодні щиро Вас

Для всіх урок не звичний відбудеться у нас.  

        Зібрались семикласники

        Розумники - знавці,

       Хоч досвіду немає,

        Вони всі молодці !

Усі, хто тут присутній,

Їм успіхів бажаємо

І відповідей правильних Від них усіх чекаємо,

- Тема нашого уроку „многочлени". Наша мета сьогодні - узагальнити і систематизувати ті знання, які ми отримали, вивчаючи цю тему.

- До нас наближаються Новорічні свята, під час яких буває багато казкових пригод. От і сьогодні ми з вами помандруємо у відому казку, але назву її вам треба відгадати, виконавши завдання.

№ 1 Визначити степінь многочлена

(Степінь многочлена відповідає українському алфавіту)

„К О Л О Б О К,,

1  2 3  4  5  6 7

- біля кожного завдання ви бачите обличчя, але у ньому нема однієї частини, то вам необхідно домалювати ротик, залежно від настрою.

1.2 буква

2.4 буква 

3.6 буква

4.5 буква

5.3 буква

6.7 буква

7.1 буква

 ?   Як визначити степінь многочлена?

  •  От і знаємо ми, що казка наша «колобок»

Але ж як вона починалася?

                     (відповіді дітей)

  •  Ми бачимо, що перш, ніж зявився наш головний герой, бабусі необхідно було зробити деяку домашню роботу, так само як і нам. І зараз ми перевіримо, чи так само вправно ми попрацювали вдома, як бабуся.

II. Перевірка домашньої роботи. 

№2. Виконати додавання і віднімання, множення многочленів.

                                                             

№3. Розв’язати рівняння:

  1.                                           

                                

                                                       

                                                

                                                                     

                                                                          

Відповідь: 2                                                                  Відповідь: 2

ІІІ. Фронтальне опитування

Бабуся у нашій казці вже старенька, та почала вже багато чого забувати, і не пам'ятає, що ж треба покласти до свого рецепту, щоб спекти колобка. То ми їй зараз допоможемо.                                 (кулінарні назви — запитання з теми)

 Борошно - що називається многочленом ?                                                                                     Сіль - коли многочлен записано у стандартному вигляді ?                                                                            Яйце - як додати два многочлени ?                                                                                                         Олія – як відняти два многочлени?

Цукор - як помножити многочлен на одночлен ?

Сметана - як помножити два многочлена ?

Дріжджі - що називається одночленом?

Смалець — чому дорівнює сума протилежних чисел ?

Сода - як розкрити дужки , перед якими стоїть знак „+" чи „-„ ?

Оцет - коли одночлен записано у стандартному вигляді ?

IV. Розв'язування вправ

  •  Ну от, ми допомогли бабусі згадати рецепт колобка, а собі згадати ті
    правила, які необхідні для обчислення вправ по темі „Многочлени"

    Ну спекла бабуся свого солоденького колобка. А що ж трапилось далі ? у2  (відповідь дітей)

 Ми бачимо, що колобок виявився не слухняним і втік від бабусі і дідуся.
Давайте допоможемо його знайти. Згодні ?

А тим часом котиться далі наш колобок, крутиться швидко червоний
бочок. Вискочив Зайчик та й зупинився, а колобок до нього підкотився.
З : Колобок, колобок, я тебе з'їм

К : Не з'їси, бо ти не знаєш, як звести многочлен до стандартного вигляду.                                                                                                 Колобок покотився далі, а заєць засумував. Дуже шкода його, давайте йому допоможемо.

№ 2 Звести многочлен до стандартного вигляду:

 

 

 

 

 

 

От ми і допомогли Зайчику - А тим часом ....

Котиться далі собі Колобок, вабить нам око червоний бочок,
         А під кущем Сірий Вовк був.

        І розмову із Зайчиком чув.

В : Не втечеш, бо я знаю, що ти многочлен записано у стандартному вигляді, коли ….. (чекає підказку).

З : Добре, а ти знаєш, як додаються і віднімаються два многочлена ?

- Доки Вовчик замислився, колобок втік, А Вовчику стало соромно, бо до лісової школи не ходив, прогулював уроки. У нас нема таких учнів серед вас ?

- Ну раз нема, то покажемо Вовчику, як це треба робити.

№ 3 Знайти суму і різницю многочленів:

 

 

 

 

                

- Котиться далі наш колобок, аж ось на галявині з'явився Мишко.                                                     В : чув, що сорока стрекоче по лісі, що ти всіх замучив своєю математикою. Але мені нічого не страшно, бо до школи я ходив і уроки я робив.                                                                                                             К : гаразд, каже колобок. Показуй як треба множити многочлен на одночлен.                                          - Мишко зробив усі приклади, бо до школи він ходив. Але був він дуже не уважним учнем. Перевірити його нам треба, бо інакше і нас будуть називати незнайками. Допоможемо колобку переконати, що у Ведмедика є прогалини у знаннях.

№ 4 Чи правильно виконано множення одночлена на многочлен ?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

 

 - Далі наш колобок покотився,

і на галявині він зупинився.

Там спочивала Лисичка руда.

Книжку цікаву читала вона.

Л : Вже по всьому лісі говорять про розумного колобка. А хіба я гірша ? Вже все прочитала, вивчила, але не розв'язала. Дійшла до теми „Множення многочленів". Задали мені приклади, але нема часу сидіти над ними. Краще причепурюся, а колобка вблагаю їх розв'язати. Колобок, ти такий гарненький, розумненький, солоденький, (лисичка стала підходити ближче до колобка).

К : Я казку про себе теж читав, то знаю чим все може скінчитися. Тому думає, що я їй повірю. Краще швидше зникнути.

- А в Лисички почали капати крапельки сліз. Вона ж не може піти до школи з не вивченими уроками. Давайте її врятуємо - допоможемо розв'язати і пояснимо , як це робиться.

№ 5 Виконати множення многочленів:

                                                                                                                                     

Колобок т ак злякався лисички, що втік і ніхто його не може знайти. Але він разом із Лісовими звірями допоміг нам узагальнити ті знання , які ми отримали вивчаючи тему
„Многочлени". Якщо колобок  втік, то ваші знання завжди з вами, у вашій голові. Свої знання ми повинні вміти використовувати при розв'язуванні інших вправ,

Наприклад,

№ 6 Розв'язати рівняння :

 

 

 

 

 

 

Відповідь: 3

 

 

 

 

 

 

Відповідь:  

- Скажіть, кого у лісі і у казках вважають самою розумною істотою ?

                      (Сова)

-  Є такі розумники і у нас у класі, які можуть розповісти більше, ніж надруковано у підручнику.

- Розглянемо

№ 7. Виконати множення многочленів у стовпчик:

                                      

                                                                               

                                                                                                          

                                                                           

                                                                                                                                                              

 

№ 8. Домашнє завдання:

- Ви вдома самі попробуєте виконати приклади  3, 4, 5

 

 

 

- А також розв'язати рівняння:

                        5

№ 9. Підсумок уроку

-  Ще раз повторимо, про що ви дізналися, вивчаючи тему „Многочлени"

  1.  Що таке многочлен ?
  2.  Що таке степінь многочлена ?
  3.  Який стандартний вигляд многочлена?
  4.  Як помножити одночлен на многочлен ?
  5.  Як помножити многочлен на многочлен ?

(Підводимо результати праці учнів на уроці )

Сьогодні семикласники не витрачали час Тому є й кандидати для нагород у нас.

Цю тему вже закінчено, нам можна далі йти,

І до нової теми, програми перейти.

Всі добре працювали , старались як могли, Немає переможених, тут всі перемогли.

Клас:  7                                      Прізвище, ім’я:   

Тема уроку: "Многочлени"      

    

№ 1. Визначити степінь многочлена:

                               1.2 буква

                                    2.4 буква 

                                    3.6 буква

                                    4.5 буква

                                    5.3 буква

                                    6.7 буква

                                    7.1 буква

        

    

                              1    2    3   4    5    6    7

                                                                                           Домашня робота

№ 2. Звести многочлени до стандартного вигляду:                                             

 

 

 

 

 

№ 3. Знайти суму і різницю многочленів:              

                                    

                                   

                                      

                                      

                                                                                          

                                    

№ 4 Чи правильно виконано множення одночлена на многочлен ?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

№ 5 Виконати множення многочленів:

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

№ 6 Розв'язати рівняння :

 

 

№ 7. Виконати множення многочленів у стовпчик:

                                      

                                                                               

                                                                                                          

                                                                           

                                                                                                                                                              

 

 

 

 

Домашнє завдання:

Розв’яжи рівнянні:

 

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22694. Експорт в Україні 21.5 KB
  Україна мала позитивне сальдо але за рахунок поточних операцій платіжного балансу. Платіжний баланс співвідношення між сумою всіх грошових надходжень отриманих державою від інших країн за певний період і сумою всіх платежів які здійснювалися за цей період. Структура ПБ в міжнародній статистиці однакова і складається з наступних частин: баланс надходжень і платежів із зовнішньої торгівлі баланс надходжень і платежів за послуги баланс некомерційних надходжень і платежів баланс надходжень і платежів із закордонних капіталовкладень...
22696. Вільні економічні зони в Україні 35.5 KB
  На Україні існують вільні ВЕЗ чи спеціальні СЕЗ економічні зони та території пріоритетного розвитку ТПР і являють собою частину території України на якій встановлюються i діють спеціальний правовий режим економічної діяльності та порядок застосування i дії законодавства України. 2001 року зареєстровано: 11 СЕЗ і 9 ТПР. Загальна територія на яку поширюється режим СЕЗ та ТПР 105 території України. Кількість областей України на які поширюються режим СЕЗ та ТПР 12.
22697. Проблеми тінізації Економіки України та її олігархізації 23 KB
  Світовою практикою доведено: чим слабша держава тим вищий ступінь тінізації економіки. Зв'язок між традиційними проявами тіньової економіки: корупція відмивання коштів поширення сфери дії кримінальних угруповань діяльність фіктивних фірм поширення проявів тінізації національної економіки в цілому. Автор робить висновок що будьякі прояви нелегальної економіки які не знаходять відповідної протидії з боку органів державної влади не тільки спотворюють пропорції розширеного відтворення виробництва а й знецінюють демократичні...
22698. Національний банк України 24.5 KB
  2 Забезпечити високий рівень довіри в суспільстві до банків завдяки створенню дієвої системи нагляду за банківською діяльністю системи захисту інтересів вкладників та інвесторів системи оперативного кредитування комерційних банків з метою підвищення їх ліквідності. 3 Забезпечити високий ступінь незалежності і самостійності НБУ в проведенні монетарної політики з питань що стосуються сталості грошей чітко розмежувати кредитну діяльність банківської системи і фінансову діяльність уряду виключити пряме кредитування НБУ бюджетних витрат...
22699. Залучення іноземних інвестицій в Україну 27 KB
  На приплив іноземних інвестицій можна впливати лише побічно а саме: шляхом приведення інституційних та правових норм в Україні відповідно до міжнародних вимог. Для залучення іноземних інвестицій в Україну та їх ефективного використання необхідно: 1. На державному рівні відмовитися від мети залучення іноземних інвестицій будьякою ціною тобто не ставити іноземні компанії в більш привілейоване положення ніж національні.
22700. Ситсема держорганів, щ о регулюють ЗЕД 34 KB
  ситсема держорганів щ о регулюють ЗЕД Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності здійснюється для того щоб забезпечити: 1 захист економічних інтересів України та законних інтересів субєктів зовнішньоекономічної діяльності; 2 створення рівних можливостей для субєктів зовнішньоекономічної діяльності розвивати всі види підприємницької діяльності незалежно від форм власності та всі напрями використання доходів і здійснення інвестицій; 3 заохочення конкуренції та ліквідацію монополізму в сфері зовнішньоекономічної діяльності....
22701. Експорт та імпорт України 26.5 KB
  Існує заборона експорту або імпорту того чи іншого товару для захисту національних інтересів економічна безпека захист культурних цінностей фінансові положення тощо. Сьогодні ні розміри експорту ні його структура не можуть задовольнити Україну. Розміри експорту поки що недостатні: в 1995 р. У його структурі найбільшу частку мають сировина матеріали і товари народного споживання 876; машини і устаткування 103 інші товари у тому числі послуги 21 що вказує на дуже неефективну структуру експорту оскільки майже 90 його...
22702. Структурна політика розвитку 35.5 KB
  сукупних економічних проблем які виникають внаслідок структурних зрушень всередині галузей народного господарства та між ними регіонами і між групами підприємств структурна політика розвитку.Структурна політика розвитку використовується там і тоді де і коли виникає потреба у скороченні періоду адаптації галузей і регіонів до необхідних змін макроекономічної структури та коли структурні зрушення мають стати соціально вигідними для економічних суб'єктів. Заходи держави орієнтовані на галузі народного господарства визначаються як галузева...