58256

Ознайомлення з Конвенцією про права дитини

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Формувати в учнів уявлення про Конвенцію прав дитини. Зясувати обовязки батьків і дітей. Виховувати шанобливе ставлення до батьків.

Украинкский

2014-04-23

53 KB

2 чел.

УРОК 12

Тема. Ознайомлення з Конвенцією про права дитини.

Практична робота 3. Моделювання поведінки в різних ситуаціях ( в гостях, в читальні, в музеї). 

Мета. Формувати в учнів уявлення про Конвенцію прав дитини.  З'ясувати обов'язки батьків і дітей. Виховувати шанобливе ставлення до батьків.

Обладнання. Декларація прав дитини, зошит, підручник.

Хід уроку:

I. Хвилинка спостережень.

Погляньте у вікно. Яка погода сьогодні надворі?

Яке сьогодні небо? Чи світить сонце?

Погляньте на верхівки дерев. Чи гойдаються вони? Чи є сьогодні вітер?

II. Перевірка домашнього завдання.

    Декламування вірша учнями.

Ти знаєш, що ти — людина?

Ти знаєш про це, чи ні?

Усмішка твоя — єдина,

мука твоя — єдина,

очі твої — одні.

Сьогодні усе для тебе:

озера, гаї, степи.

І жити спішити треба,

кохати спішити треба —

гляди ж, не проспи.

Бо ти на землі — Людина,

і хочеш того, чи ні —

усмішка твоя — єдина,

мука твоя — єдина,

очі твої — одні.

2. Відповіді на запитання.

- Що таке Конституція? (Конституція — це основний закон нашої держави. У цьому законі записано права і обов'язки громадян України.)

Коли святкують День Конституції України?  (28 червня 1996 року на п'ятій сесії Верховної Ради України було прийнято Основний Закон — Конституцію.

Тому 28 червня український народ святкує своє державне свято — День Конституції України).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми будемо говорити не лише про людину, а й про її права і обов'язки.

IV.Вивчення нового матеріалу.

1.Бесіда.

Згадаймо, а що ж таке "право"? (Міркування дітей.)

Права дитини — це певні можливості, які треба вам, дітям (до 18 років), для того, щоб жити і дорослішати. Тобто те, що ви можете робити, і в чому вам не можуть відмовити, щоб подорослішати і повноцінно жити.

— Діти мають особливе право на піклування та допомогу з боку держави. Але, на жаль, життя, здоров'я, навчання, щастя дітей усього світу недостатньо захищені.

Сьогодні 250 млн. дітей живе за рахунок важкої праці, жебрацтва, пограбувань.

30 млн. у світі не можуть навчатися. Кожен рік від хвороб помирає 5 млн. дітей. Поширюється торгівля дітьми, використання дітей, від яких відмовились батьки, для пересадки органів.

В Україні три чверті дітей — діти з хронічними захворюваннями. З'явився новий тип дітей — "діти вулиці" (особливо у великих містах). Діти, що залишили рідні домівки і живуть та харчуються, як заманеться. Основна маса з них має освіту 3-4 класи. Більшість з них малолітні злочинці, наркомани, торгівці наркотиками.

Чи можна бити і ображати дітей?

Чи працюють в нашій країні маленькі діти?

2. Знайомство з правилами на основі Конвенції.

Знаємо, що дітям було нелегко, не було законів, які оберігали б їхнє життя. Аж у 1959 році було прийнято Декларацію прав дитини. У 1989 році всі прогресивні країни світу, в тому числі й наша Україна, підписали Конвенцію прав дитини.

— Що означають слова "декларація" та "конвенція"?
Словникова робота.

Декларація — це документ, у якому викладено важливі правила, обов'язки для всіх людей.

Конвенція — лат. слово. Це угода, міжнародний договір з певних питань. У даному випадку — з питань прав дитини.

Права дитини згідно з Конвенцією

  1.  Всі діти рівні у правах.
  2.  Всі діти мають право на любов та піклування з боку батьків та держави.
  3.  Право на навчання.
  4.  Право на життя та медичне обслуговування.
  5.  Право на гру, розваги, відпочинок.
  6.  Право на інформацію.
  7.  Право висловити власну думку (якщо це не загрожує безпеці держави або не   порушує прав інших людей).
  8.  Дитина не повинна бути примушена до тяжкої праці.
  9.  Дитина не повинна бути скривджена та зневажена.
  10.  Дитина не повинна бути жертвою насильства та війни.
  11.  Право на якісне харчування.
  12.  Діти, позбавлені сім'ї, охороняються та опікуються державою. (Знайомство з одночасним показом знаків.)

3. Робота з підручником с. 86-87. Знайомство з правами дитини.

4. Робота в групах.

А тепер розгляньте ілюстрації до цих казок ("Золотий ключик", "Попелюшка", "Дідова дочка та бабина дочка" та інші).

— Хто з цих героїв живе по закону? Хто порушує "Декларацію прав дитини"?

— Які права Попелюшки порушувала мачуха у казці?

Чи правильно вчинили поліцейські, схопивши Буратіно і не давши промовити йому жодного слова ? Яке право порушили ?)

5. Знайомство з терміном "обов'язок".

— Права нерозривно пов'язані з обов'язком. А що таке обов'язок? (Відповіді дітей).

Обов'язок — це те, що ви повинні робити, щоб бути корисними собі та оточуючим.

                                                            Права.

  1.  Право на життя та охорону здоров'я.
  2.  На навчання.
  3.  Ігри, розваги, відпочинок.
  4.  На користування бібліотеками, спортзалами, обладнанням школи.
  5.  Брати участь у конкурсах, змаганнях.

Обов'язки.

  1.  Старанно вчитися.
  2.  Берегти природу, пам'ятки культури.
  3.  Берегти шкільне майно.
  4.  Дотримуватися моральних норм поведінки.
  5.  Дотримуватися правил особистої гігієни.
  6.  Дотримуватися правил дорожнього руху.

V.Фізкультхвилинка.

Гра "Правила для учнів".

Вчитель читає вірш С. Маршака, а діти виконують відповідні рухи.

Заходить вчитель — треба встати. (Встають.)

Коли дозволить — тихо сядь. (Тихо сідають.)

 Спитати хочеш — не гукай, (Сваряться пальчиком.)

 а тільки руку піднімай. (Піднімають руку.)

У школі парту бережи ("Витирають" кришку парти.)

 і на парті не лежи. (Схиляються на парти.)

Щоб урок минув не марно,

треба сісти рівно, гарно. (Випрямляються, кладуть руки на парту )

 Не скрекочи на уроках, (Зображують теленькання язиком.)

як папуга чи сорока. (Махають руками, ніби птахи.)

VІ. Закріплення вивченого.

  1.  Робота в зошиті (с. 39-40).
  2.  Гра "Продовж речення".

    Конституція це ...

Кожна людина має право на ........... .

Основні обов'язки кожного школяра — ..., ..., ... .

День Конституції Україна святкує...

V. Підсумок уроку.

— Ось і закінчується наш урок. Про що ж ми говорили сьогодні?

   VІ. Домашнє завдання.

Прочитати про права дитини с. 86-88

Культура поведінки в музеї.

Музей — це місце, куди приходять люди подивитись на картини, скульптури, старовинні речі чи інші цікаві для багатьох людей предмети. Ці предмети називають експонатами.

Людина, яка розказує відвідувачам про експонати, називається екскурсоводом.

Запам'ятайте правила поведінки у музеї:

будьте уважними, намагайтеся почути кожне слово екскурсовода;

не торкайтеся руками експонатів;

коли хочете про щось запитати, не забувайте сказати "будь ласка";

не забувайте подякувати за пояснення та за цікаву екскурсію;

не смітіть, не розмовляйте, не грайтеся, не їжте цукерок.

Культура поведінки в бібліотеці.

1) Словникова робота.

Поясніть значення слів "читальня", "бібліотека". Бібліотека — заклад, де зберігають та видають книги для читання. Читальня — це храм духовності, стань його частинкою.

2) Робота в парах.

За допомогою малюнків складіть правила поведінки у читальні. (Не грайся, не бешкетуй у читальні; не галасуй, розмовляй пошепки; не сміти.)

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39907. Информация и информационные технологии 292.28 KB
  компьютер становится инструментом непрофессионального пользователя первые персональные компьютеры а несложные информационные системы ИС средством поддержки принятия решений. Как следствие этой проблемы создавались системы которые пользователи плохо воспринимали и несмотря на их достаточно большие возможности не использовали в полной мере. электронные технологии основным инструментарием которых становятся большие ЭВМ и создаваемые на их базе автоматизированные системы управления АСУ и информационнопоисковые системы ИПС...
39908. Возникновение и формирование проблемы внешней задолженности стран «Третьего мира» 152.5 KB
  Внешняя задолженность развивающихся стран и стран с переходной экономикой превратилась в самостоятельный объект международной политики, затрагивающей интересы практически всех государств мирового сообщества.
39910. Понятие, задачи и функции ИС 173.42 KB
  По степени автоматизации ИС делятся на: автоматизированные: информационные системы в которых автоматизация может быть неполной то есть требуется постоянное вмешательство персонала; автоматические: информационные системы в которых автоматизация является полной то есть вмешательство персонала не требуется или требуется только эпизодически. По характеру обработки данных ИС делятся на: информационносправочные или информационнопоисковые ИС в которых нет сложных алгоритмов обработки данных а целью системы является поиск и выдача информации...
39911. Информационные системы. Понятие, задачи и функции ИС 814.2 KB
  Также в достаточно широком смысле[2] трактует понятие информационной системы Федеральный закон РФ от 27 июля 2006 года № 149ФЗ Об информации информационных технологиях и о защите информации: информационная система совокупность содержащейся в базах данных информации и обеспечивающих ее обработку информационных технологий и технических средств[3]. Классификация по степени автоматизации По степени автоматизации ИС делятся на: автоматизированные: информационные системы в которых автоматизация может быть неполной то есть требуется...
39912. Модель парной линейной регрессии. Метод наименьших квадратов для оценки параметров уравнения регрессии и проверка его адекватности 210.22 KB
  Метод наименьших квадратов для оценки параметров уравнения регрессии и проверка его адекватности. Регрессии нелинейные по включенным переменным приводятся к линейному виду простой заменой переменных а дальнейшая оценка параметров производится с помощью метода наименьших квадратов. Выделяют следующие методы экстраполяции: среднего абсолютного прироста может быть выполнено в том случае если есть уверенность считать общую тенденцию линейной то есть метод основан на предположении о равномерном изменении уровня под равномерностью понимается...
39914. Формы и способы представления данных 1.31 MB
  2 Единицы измерения данных. binry digit] Простое двоичное число цифра или символ принимающее значения 1 или 0 и служащее для записи и хранения данных в ЭВМ. Байт [byte ] – Двоичное слово способное записывать и хранить в памяти ЭВМ один буквенноцифровой или другой символ данных.