58275

За квітами у пошуках щастя (за новелою Богдана Лепкого «Цвіт щастя»)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Удосконалювати вміння переказувати твір; проаналізувати твір Цвіт щастя дослідити реальне і уявне в новелірозкрити образ маленького хлопчикапоказати внутрішній стан; розвивати логічне мислення память творчу уяву...

Украинкский

2014-04-23

31.5 KB

1 чел.

Тема. За квітами у пошуках щастя

           (за новелою Богдана Лепкого « Цвіт щастя»)

Мета. Удосконалювати вміння переказувати твір; проаналізувати твір « Цвіт щастя», дослідити реальне і уявне в новелі,розкрити образ маленького хлопчика,показати внутрішній стан; розвивати логічне мислення, пам*ять, творчу уяву, культуру зв*язного мовлення, вміння переказувати сюжет твору, виділяти головну думку,грамотно висловлювати свої думки; виховувати розуміння поняття «щастя» і бажання бути щасливими,прищеплювати риси доброти, чуйності, щирості.

Обладнання. Вислови про щастя(оформлення кабінету), презентації  до уроку «Квітка – душа» та «Легенда про щастя», матеріали для проведення інтерактиву «Ниточки душі», «Квітка щастя», завдання для групової роботи, картки оцінювання роботи учнів у групах, портрет Б.Лепкого, творчі роботи учнів, підручник з української літератури для 7 класу.

Тип уроку: бінарний; комбінований.

                                                              Хід уроку

І Організація навчальної діяльності

ІІ Мотиваційний етап

  1.  З*ясування емоційної готовності учнів до уроку.
  2.  Музична хвилинка.

Перегляд  фільму – презентації  «Квітка – душа».

( Див. слайд №2)

  1.  Вступна частина. Вчитель зачитує легенду про щастя під слайд – презентацію «Легенда про щастя».

                                         Легенда про щастя

Ви чули легенду про щастя? Стверджують, що воно перебувало в золотистому, щільно стуленому пуп'янку тюльпана. Ніхто не міг дістатися до нього, хоча й намагалися: хто — силою, хто — хитрощами, хто — заклинаннями. І йшли до тієї квітки старі й молоді, здорові й каліки, ішли царі зі шляхетним  почтом  і жебраки з торбами, ішли багатії-марнотрати й злидарі без гроша за душею. Натовп біля квітки збирався і згодом розходився ні з чим.

Та ось одного разу луками, де росла ця квітка, ішла натомлена тяжкою працею бідна жінка, вела за руку свого маленького сина. їй хотілося бодай подивитися на пуп'янок чарівної квітки щастя, якого вона так і не бачила за все своє життя, лише тяжко зітхала, згадуючи про нього.

Жінка тихенько, із завмиранням серця наблизилася до квітки... Раптом її хлопчик, побачивши пуп'янок, дзвінко й голосно, як може лише дитина, розсміявся.

І сталося диво! Тієї самої миті пуп'янок розкрився. Те, що не вдавалося зробити ні силою, ні хитрощами, зробив веселий безтурботний сміх. Дорослому часом важко збагнути, що не все можна купити за гроші, не все можна здобути хитрощами. По-справжньому щасливою може бути лише дитина: їй так небагато для цього треба.

  1.  Довідкове бюро.

Легенда – це…

( Див. слайд №10)

  1.  Бесіда за питаннями.

( Див. слайд №12)

  1.  Довідкове бюро.

Щастя – це…

(Див. слайд №13)

ІІІ Повідомлення теми, мети уроку.

ІV Підготовка до роботи над твором.

Учитель. Діти,яким було ваше домашнє завдання?

  •  Чи всі прочитали новелу?
  •  Чи сподобалась вона вам?
  •  А чим саме сподобалась?
  •  Чи легко було читати твір, чи все ви зрозуміли?

( Див. слайд №14, №15)

V  Основний зміст уроку.

  1.  Робота в групах.

( Див. слайд №16)

  1.  Довідкове бюро.

( Див. слайд №17)

  1.  Творча робота №1.

( Див. слайд №18)

  1.  Творча робота №2.

( Див. слайд №19)

  1.  Творча робота №3.

( Див. слайд №20)

VI Рефлексивно – оцінювальний етап.

  1.  Творче завдання.

Кубування (складання асоціативного куща)

( Див. слайд №21)

  1.  Складання сенкану.

Спробуємо наші думки, наші уявлення про щастя узагальнити у формі власного вірша, який створюється за певними правилами  (робота в групах).

Представник від кожної групи зачитує складений сенкан.

( Див. слайд №22)

  1.  Міні – диспут.

(Див. слайд №23, №24)

  1.  Оцінювання.

Заповніть картки оцінювання.

VІІ  Домашнє завдання.

Група 1

  •  Скласти сенкан про Б.Лепкого.

Група 2

  •  Скласти і записати 10 – 15 «рецептів»  щастя.

Група 3

  •  Написати твір – мініатюру  «Чи треба за щастя боротись?»

Група 4

  •  Скласти «Казку про щастя».

Класу підготувати творчу роботу у вигляді газети за новелою Б.Лепкого «Цвіт щастя».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39058. Браузерная анимация 79 KB
  Это тот же принцип что и в кино: для непрерывной анимации достаточно 24 или больше вызовов таймера в секунду. Псевдокод для анимации выглядит так: У анимации есть три основных параметра: dely время между кадрами в миллисекундах т. stepprogress функция stepprogress занимается отрисовкой состояния анимации соответствующего времени progress. Значение progress меняется от 0 в начале анимации до 1 в конце.
39059. Обработка изображений в математическом пакете MATLAB с использованием расширения Image processing toolbox 150.5 KB
  Например диагностика различных заболеваний по изображениям внутренних органов человека обнаружение лесных пожаров поиск перспективных для ловли рыбы акваторий оценка экологического состояния регионов навигационные задачи и т. матрицы в котором каждый элемент соответствует одному пикселю отображаемого изображения. Некоторые изображения например полноцветные представляются в виде трехмерных массивов где представлены соответственно красная зеленая и синяя составляющие.
39060. Компьютерные технологии поиска информации в науке 323 KB
  Поиск информации представляет собой процесс выявления в некотором множестве документов текстов всех тех которые посвящены указанной теме предмету удовлетворяют заранее определенному условию поиска запросу или содержат необходимые соответствующие информационной потребности факты сведения данные. Полнотекстовый поиск поиск по всему содержимому документа. Пример полнотекстового поиска любой интернетпоисковик например www.