58276

Лічба предметів. Порівняння груп предметів за величиною

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Скільки всього помідорів Скільки огірків Скільки бурячків Скільки всього овочів II. Як легше визначити однакова кількість чи неоднакова Чого більше На скільки більше Чого менше На скільки Що треба зробити щоб кількість трикутників й квадратиків стала однаковою...

Украинкский

2014-04-23

33 KB

10 чел.

Урок 2

Тема. Лічба предметів. Порівняння груп предметів за величиною

Мета: формувати в учнів навички лічби; вчити порівнювати групи предметів; розвивати увагу, спостережливість.

Обладнання: набори геометричних фігур у кожної дитини й вчителя, предметні малюнки фруктів та овочів, будинків.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

Повторення вивченого матеріалу

• На дошці виставлені малюнки іграшок: ведмедик, лялька, заєць, вовк, собачка, кіт, Чебурашка, жабенятко, м’яч, мишка.

Завдання: полічити іграшки, назвати іграшку під номером 4, 7, 2, 10. За яким номером іде іграшка — заєць, жабенятко, ведмедик, мишка? Назвати сусідів собачки. який номер за рахунком вони мають?

• Порахувати від 1 до 10 у прямому порядку, у зворотному порядку.

• На набірному полотні — силуети овочів (4 помідори, 3 огірки, 1 буряк). Скільки всього помідорів? Скільки огірків? Скільки бурячків? Скільки всього овочів?

II. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з індивідуальним набором геометричних фігур

Завдання: викласти 4 квадрати і 5 трикутників. Визначити, чи однакова кількість фігур. Запропонувати розкласти квадрати під трикутниками (один під одним). Як легше визначити, однакова кількість чи неоднакова? Чого більше? На скільки більше? Чого менше? На скільки? Що треба зробити, щоб кількість трикутників й квадратиків стала однаковою?

2. Робота з підручником (С. 4, № 2)

Порівняння предметів. (Коли зайвих предметів нема, тоді говорять, що предметів у двох групах однакова кількість, коли ж є зайві предмети, тоді говорять, що їх кількість неоднакова.)

3. Фізкультхвилинка

Один, два — руки вище, вище голова.

Три, чотири — руки тихо опустили.

П’ять, шість, сім — сісти тихо всім.

— Які числа ми називали під час виконання фізкультхвилинки?

4. Порівняння будиночків за висотою

5. Вправа на вироблення графічних навичок

Робота в зошиті. Написання крапок і рисок.

6. Розв’язання веселих задач

— Мудра сова з лісової школи принесла для вас веселі задачі. Спробуйте їх розв’язати.

• Півень залетів на тин,

А там півник ще один.

Скільки півників усіх?

Полічить-но швидше їх.

• Ось листок і грибок,

Ще листок і грибок.

Скільки є усіх листків?

Скільки всього є грибів?

ІV. Підсумки уроку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

44012. Исследование возможности обнаружения движущихся объектов в телевизионных системах 3.07 MB
  Для предотвращения хулиганских выходок, попыток суицида, возникновения «живых пробок» целесообразно применить к системе наблюдения модуль трэкинга целей. Модуль должен программироваться на детектирование заданных видов движений, регистрировать моменты начала и прекращения перемещений, осуществлять подсчет объектов, двигающихся в том или ином направлении
44013. Социальные организации: их основные виды. Идеи Р. Мертона 16.49 KB
  В социологии ключевым понятием является элемент социальной структуры и дается такое определение: социальная организация — большая социальная группа, сформированная для достижения определенных целей.
44014. Разработка электронного регистратора пульсовых колебаний 2.07 MB
  Мембрана изготовлена из тонколистовой бронзы толщиной около 003 мм. Катодами в ванне служат листы из меди или коррозионностойкой стали помещенные в чехлы из хлориновой ткани. Медная фольга защищается от возможных повреждений при хранении транспортировании и сверлении отверстий медным или алюминиевым листовым протектором толщиной 50 75 мкм. В наши дни весьма актуальна подготовка специалистов...
44015. Розробка програмного забезпечення спортивної статистики, соціальної мережі та веб-сервісу прийому замовлень для служб таксі 6.68 MB
  Розробка універсального алгоритму і програмного забезпечення для автоматичного підрахунку фізичних вправ і ведення спортивної статистики, створення відповідної соціальної мережі, здатної витримувати високі навантаження на ресурси (більше 1000 запитів за секунду). Розробка веб-сервісу прийому замовлень для служб таксі
44017. Комплекс лабораторних робіт з предмета: «Антенно- фідерні пристрої» 409.47 KB
  Вплив на людину джерел електромагнітного випромінювання Оптичне випромінювання. Функції антен у зазначених системах зводяться до випромінювання або прийому електромагнітних хвиль. Основні вимоги до фідера зводяться до його електрогерметічності відсутності випромінювання енергії з фідера і малим тепловим втратам.
44018. WEB – орієнтована інформаційна система «Math» 1.47 MB
  До цих джерел шуму відносяться також залізничні вузли і станції великі автовокзали і автогосподарства мотелі і кемпінги трейлерні парки промислові об'єкти і великі бази будівельної індустрії енергетичні установки. Це і проблема могильників і проблема саркофагу який поступово руйнується проблема населення яке все ще проживає в тридцяти кілометровій зоні. Арк. Підпис Дата Арк.
44019. Место ангиографической аппаратуры в решении задач улучшения диагностической помощи населению и принцип получения ангиограмм 1.24 MB
  Требования к техническим средствам ангиографического комплекса и принцип комплектования аппаратуры. Питающее устройство ангиографического аппарата. Штативные устройства ангиографического комплекса. Назначение и устройство стола координат ангиографического комплекса.
44020. СПЕЦИФІКА АНГЛІЙСЬКОЇ ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМИ, ЇЇ КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ 2.14 MB
  Англійська Інтернет-реклама – є новим видом розповсюдження інформації. Сучасні англійські інформаційні та телекомунікаційні рекламні технології істотно змінюють не тільки спосіб виробництва продуктів і послуг, але й організацію, форми проведення дозвілля, реалізацію людиною своїх громадянських прав методи і форми виховання освіти. Англійська Інтернет-реклама має вирішальний вплив на соціальну структуру суспільства, економіку, політику та розвиток різних суспільних інститутів.