58278

Порядкова лічба. Поняття зліва — направо, справа — наліво, решта, кожний, вищий — нижчий. Підготовка до написання цифр

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ознайомлення учнів з поняттями зазначеними в темі уроку На столі стоять чотири кубики різного кольору червоний синій жовтий зелений. Якого кольору останній кубик Якого кольору кубик що стоїть попереду кубик якого кольору стоїть між синім і зеленим...

Украинкский

2014-04-23

33.5 KB

6 чел.

Урок 3

Тема. Порядкова лічба. Поняття зліва — направо, справа — наліво, решта, кожний, вищий — нижчий. Підготовка до написання цифр

Мета: ознайомити учнів з розміщенням предметів у просторі; сприяти засвоєнню відповідної термінології; формувати навички лічби; розвивати логічне мислення.

Обладнання: силуети лялькових тваринок, геометричний матеріал, предметні картки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

Повторення й закріплення вивченого матеріалу.

• Лічба предметів (іграшок, фруктів, овочів, квітів, кубиків).

• Гра «Будь уважний!»

Учитель показує картку з цифрою, а діти повинні стільки ж разів плеснути в долоні.

• На набірному полотні виставлені іграшки. Діти повинні порахувати їх зліва направо і справа наліво.

• Назвати, яка іграшка стоїть першою, яка третьою, шостою, останньою.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Ознайомлення учнів з поняттями, зазначеними в темі уроку

На столі стоять чотири кубики різного кольору (червоний, синій, жовтий, зелений).

Завдання:

• Полічити, скільки всього кубиків.

• Якого кольору останній кубик?

• Якого кольору кубик, що стоїть попереду?

• кубик якого кольору стоїть між синім і зеленим?

• Який кубик стоїть поруч з кубиком червоного кольору?

• Які кубики є сусідами кубика жовтого кольору?

2. Гра «Назви своїх сусідів»

Учитель пропонує дітям використовувати у своїй мові слова поруч, позаду, спереду, справа, зліва.

3. Фізкультхвилинка

Руки на пояс ставим усі.

Будем стрибати, мов горобці.

Скік вперед і скік назад.

Крильця вниз всі опустили

І на місці походили.

III. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота з підручником.

— Полічити кружечки зліва направо, потім справа наліво.

— На якому місці зелений кружечок?

— Назвати першу пташку.

— Назвати решту пташок.

— Полічити пташок зліва направо. На якому місці ластівка?

— Полічити пташок справо наліво. На якому місці ластівка?

— Який висновок можна зробити?

2. Робота за таблицею на дошці. (На таблиці намальовані будинки.)

Завдання:

Скільки всього будинків? Назвати номери будинків від найнижчого до найвищого. Між якими будинками стоїть будиночок за номером 3?

3. Вправи на вироблення графічних навичок

Написання коротких похилих паличок: / / .

4. Завдання на розвиток мислення

Підручник (С. 5). Чим відрізняються будинки на малюнку?

5. Завдання на закріплення знань про геометричні фігури

З яких геометричних фігур складена іграшка?

IV. Підсумки уроку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

71659. Статистика предприятий 127.5 KB
  Предприятия и микроэкономическая статистика. Показатели численности состава и движения предприятий. Система показателей сельскохозяйственных предприятий. Статистическое наблюдение предприятий.
71660. Основы математической статистики. Основные понятия математической статистики 10.83 MB
  Какие же статистические характеристики можно определить на основании построения вариационного ряда и графического представления результатов Рассмотрим эти характеристики поочередно. Характеристики положения. Характеристики рассеяния.
71661. История возникновения и формирования диагностических знаний о человеческих характеристиках 55 KB
  В 30 – е годы 19 века Христиан Вольф ввел понятие психометрии и призывал измерять, например, величину внимания у человека. Реализация идей измерения психических явлений началась с открытия закона Э. Вебера и Г. Фехнера в середине 19 века
71662. Основы расчета и проектирования деталей машин 443 KB
  Статические нагрузки - значение направление и место приложения которых остаются постоянными. Динамические нагрузки - характеризуются быстрым изменением во времени их значения направления и места приложения. Например нагрузки на зубья зубчатых колес.
71664. История экологической экспертизы и ОВОС в России 101 KB
  Понимание любого процесса, в том числе законодательного, не возможно без исторического анализа причин его появления, динамики развития и современного состояния. Это в полной мере относится и к экологической экспертиза и ОВОС.
71665. ИСТОРИЯ ОЛИМПИЙСКИХ ИГР 340 KB
  Как же оно все-таки возникло - это легендарное это удивительное явление под названием Олимпийские игры Были вещи и явления которые сразу возникали совершенными. Вот к сразу совершенным творениям человеческого гения надо отнести и идею Олимпийских игр.
71666. Московское царство в XVI в.: становление и развитие централизованного государства 78 KB
  После смерти Ивана III в 1505 г. престол перешел его сыну от Софе Палеолог - Василию III (1505-1533 гг.). Василий III унаследовал от отца не только титул «великого князя и государя всея Руси», но и получил духовную грамоту, которая давала ему большие политические...