58286

Лічба предметів. Співвіднесення цифри й числа. Поняття багато, один

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати вміння зіставляти число й цифру число й группу предметів; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу критичне мислення. Поняття багато і один Робота з підручником С. Бесіда Чи можна порахувати зірки на небі А дерева в лісі У такому випадку говорять...

Украинкский

2014-04-23

32 KB

10 чел.

Урок 7

Тема. Лічба предметів. Співвіднесення цифри й числа. Поняття багато, один

Мета:  формувати вміння зіставляти число й цифру, число й группу предметів; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу, критичне мислення.

Обладнання:  предметні малюнки, набір цифр у кожного учня й у вчителя, набори геометричного матеріалу.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Повторення вивченого

• Лічба від 1 до 10, від 10 до 1.

• Виправити помилки.

2. «Виправ помилки Незнайка»

Незнайко рахував по порядку й писав числа та наробив помилок.

Допоможіть Незнайкові поставити картки з числами у правильному порядку.

1 4 3 2 6 5 7 8 9 10

1 2 3 5 4 6 8 7 9 10

3. Робота з набором геометричного матеріалу

Викладання кількості трикутників, квадратиків відповідно до числа, яке вказує вчитель на картці. Показати число, яке відповідає кількості предметів, що намальовані

на картці.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Поняття багато і один

Робота з підручником (С. 9).

— Кількість яких квітів позначено цифрою 3? Цифрою 2? Цифрою 1?

— Скільки на малюнку великих грибочків? А маленьких? Скільки звіряток? Що рахувала білочка? Що рахував їжачок? Що рахувала мишка?

2. Бесіда

— Чи можна порахувати зірки на небі? А дерева в лісі? У такому випадку говорять: багато зірок, багато дерев. А скільки на небі сонечок? Місяців? А у такому випадку говорять: один місяць, одне сонечко.

3. Відгадування загадок

Під дубочком, під листочком

Звився, скорчився клубочком. (Їжак)

— Скільки голочок у їжачка? Як ми говоримо у такому випадку?

Вдень на небі гуляє,

А ввечері на землю сідає. (Сонце)

— Як можна сказати про сонце?

4. Робота з геометричним матеріалом

Завдання:

• Викласти один кружечок, один трикутничок.

• Викласти декілька квадратиків. Чи можна сказати, не рахуючи, скільки квадратиків? (Багато)

5. Робота з малюнками

Завдання: розглянути малюнок. Хто один? Кого багато?

III. Підсумки уроку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

61502. Фотоискусство. История фотографии 36.31 KB
  Цель как основной результат урока: Получение и формирование новых знаний о фотоискуссвте развитие воображения и интереса к фотоискусству. Задачи воспитания: способствовать формированию эстетического чувства художественных вкусов воспитывать эмоциональную отзывчивость научения...
61505. Художественная деталь как средство характеристики героя литературного произведения 15.54 KB
  После того как собака укусила Пичугина как меняется город из лавок высовываются сонные физиономии и скоро собирается толпа. Как все произошло в действительности знают только двое но к сожалению собака не умеет разговаривать.
61506. ХАРАКТЕРИСТИКА ОСНОВНЫХ ГРУПП ВЕЩЕСТВ ПИЩЕВЫХ ПРОДУКТОВ 58.13 KB
  Товароведение пищевых продуктов стало основой развития пищевой промышленности и одновременно способствовало развитию таких наук как например диетология физиология питания.
61507. Физические явления в химии. Химические реакции. Химические уравнения 23.9 KB
  За время моей педагогической практики мы с вами изучим блок Изменения происходящие с веществами. Жидкая вода лед и пар не разные вещества а одно и то же вода в разных агрегатных состояниях.
61508. Водные ресурсы Земли. Жесткость воды 254.32 KB
  Вода на нашей планете находится в состоянии круговорота. Под действием солнечной энергии вода испаряется с поверхности мирового океана и суши, а затем выпадает в виде атмосферных осадков.
61509. Изготовление панно «Курочка» 17.75 KB
  Познакомить детей с новым техническим приёмом резанья пластилина проволочной петлёй. Ребята как вы думаете из чего оно сделано Панно сделано из пластилина. Правильно оно сделано из пластилина.
61510. ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ОБРАБОТКА МЕТАЛЛОВ НА УРОКАХ ТЕХНОЛОГИИ В 6 КЛАССЕ 591.35 KB
  Цель исследования - разработать и апробировать методическое обеспечение обучения художественной обработке металла на уроках технологии в шестом классе общеобразовательной школы.