58294

Лічба і порівняння предметів. Знаки «більше», «менше», «дорівнює». Написання цифр 1 і 2

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вчитель показує картку з цифрою а учні відкладають відповідну кількість однакових геометричних фігур. Ознайомлення з математичними знаками Діти викладають на партах ліворуч 1 геометричну фігуру а праворуч дві.

Украинкский

2014-04-23

36 KB

8 чел.

Урок 11

Тема. Лічба і порівняння предметів. Знаки «більше», «менше», «дорівнює». Написання цифр 1 і 2

Мета:  вчити учнів порівнювати групи предметів, встановлювати між ними відношення, використовувати слова більше, менше; вчити читати нерівності; продовжувати формувати вміння писати цифри 1 і 2, знаки «>», «<», вміння користуватись цими знаками; розвивати спостережливість, увагу, вдосконалювати навички усної лічби

Обладнання:  предметні малюнки, набори геометричного матеріалу у кожного учня, набори цифр.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Повторення вивченого

• Лічба предметів на малюнках.

• Вправи на співвідношення кількості предметів і числа.

У дітей — набори геометричного матеріалу. Вчитель показує картку з цифрою, а учні відкладають відповідну кількість однакових геометричних фігур. Далі робота проходить в іншому порядку: вчитель показує картку з певною кількістю предметів, а діти показують картку з цифрою, яка відповідає цій кількості.

2. Порівнювання груп предметів. Робота з малюнком

Порахувати кількість дівчаток. Порахувати кількість ляльок. Утворити пару: дівчинкалялька. Чи вистачить ляльок усім дівчаткам? Що треба зробити, щоб ляльок вистачило всім дівчаткам?

3. Розв’язування веселих задач

На лужку серед лози заховались дві кози,

А отут стоять ще дві у густій рясній траві.

Підрахуємо гуртом, скільки всіх тих кіз разом? (2 + 2 = 4)

Горобець і три синиці он летять до годівниці.

Скільки птахів, підкажіть, будуть вдячні за обід? (1 + 3 = 4)

II. Вивчення нового матеріалу

1. Ознайомлення з математичними знаками

Діти викладають на партах ліворуч 1 геометричну фігуру, а праворуч — дві. Скільки фігур ліворуч? Скільки фігур праворуч? Яких фігур більше? Яких фігур менше? Показати кількість фігур ліворуч відповідною цифрою. Аналогічно — з правої сторони. Якщо ліворуч 1, а праворуч — 2, що можна сказати про ці кількості фігур? (Ліворуч фігур менше, ніж праворуч.)

— Якщо кількість фігур ми замінили числами, то як тепер можна сказати? (1 менше 2.) У такому випадку використовують знак «<». Аналогічно проводиться знайомство зі знаком «>»: викладається наступна кількість інших фігур. Висновок: 2 більше 1. Або 2 >1.

Наступним кроком вчитель пропонує дітям зробити так, щоб ліворуч і праворуч була однакова кількість фігур. Що можна сказати про ці кількості? (Їх однаково.)

— У такому випадку використовують слово порівну й математичний знак «=». Читаємо так:

1 = 1, 2 = 2.

2. Читання записів

1 < 2  2 > 1

3. Фізкультхвилинка (за вибором вчителя)

4. Робота з підручником

Лічба предметів, порівняння їх кількостей.

5. Написання знаків: «>», «<», «=»

6. Робота за таблицею

Завдання: записати вираз, використовуючи знаки, з якими познайомились щойно.

7. Вправа з логічним навантаженням

— Мене звуть Сашко. У моєї сестри є тільки один брат. Як звати брата моєї сестри? (Сашко)

III. Підсумки уроку.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19942. Право на вознаграждение за создание и использование произведений 18.79 KB
  Тема: Право на вознаграждение за создание и использование произведений Вознаграждение выплачивается автору произведения как при его создании по договору заказа так и созданию произведения по трудовому договору. По договору заказа кроме вознаграждения за создани
19943. Произведения, созданные в связи с выполнением трудового договора. Возникновение авторских прав и их регистрация 19.4 KB
  Лекция №4 Тема: произведения созданные в связи с выполнением трудового договора. Возникновение авторских прав и их регистрация. Трудовой договор – это соглашение между работником предприятием и работодателем в соответствии с которым работник обязуется выполнить ра
19944. Изобретательство и патентные работы 19.6 KB
  Лекция №5 Тема: изобретательство и патентные работы. Гражданский хозяйственный кодекс подзаконный акт МИН об утверждении правил составление подачи заявки на изобретение и заявки на полезные модели. Изобретение полезная модель – это результат интеллектуальной де
19945. Охрана полезных моделей (ОПМ) 22.96 KB
  Лекция №6 Тема: охрана полезных моделей ОПМ. 1891 год – первый закон об охране полезных моделей в Германии. В качестве полезной модели может быть зарегистрирована любая форма конфигурация или расположение элементов созданного объекта инструмента прибора которые п
19946. Комплекс испытательных средств для исследования ползучести и состава газообразных продуктов деления 329.83 KB
  Рассмотреть комплекс испытательных средств для исследования ползучести и состава газообразных продуктов деления, взаимосвязи его систем с облучательными устройствами и испытуемыми образцами. Обратить внимание на унификацию узлов установок, их объединение в облучательное устройство в зависимости от поставленных задач. Представить схему измерений комплекса и его элементы, параметры при испытании топливных композиций. Познакомить слушателей с газовым стендом, спектрометрическим комплексом и электроосадителем.
19947. Технология производства образцов диоксида урана двух партий 141.84 KB
  Изучались образцы диоксида урана двух технологий. Один тип образцов (тип с) по традиционной для реакторов ВВЭР технологии. Другой (тип f) изготовлен во Франции по технологии DCI и исследовался в соответствии с межгосударственной программой. Такие образцы, обладая повышенной пластичностью, предназначены для твэлов реакторов, способных работать в режимах покрытия пиковых нагрузок в электросетях.
19948. Качественные представления о двухстадийном диффузионном переносе ГПД. Обзор физических моделей и их сопоставление 47.3 KB
  Обосновать необходимость разработки двухстадийной диффузионной модели миграции ГПД для объяснения полученных экспериментальных результатов. Представить краткий обзор моделей двухстадийного переноса. Рассмотреть систему диффуравнений, условия однозначности и решение стационарной задачи.
19949. Частные случаи решения задачи и их сопоставление с экспериментальными результатами 41.7 KB
  Рассмотреть частные случаи решения задачи и сопоставить их с экспериментальными результатами. Обосновать дополнительные гипотезы о связях между параметрами переноса и необходимость их введения при решении задачи по восстановлению параметров по экспериментальным данным. Представить методику определения энергий активации и предэкпоненциальных членов коэффициентов диффузии.