58312

Зв’язок додавання й віднімання. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Вимірювання довжини відрізків

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати в учнів уміння складати приклади на додавання з прикладів на віднімання; вдосконалювати навички усної лічби розвивати логічне мислення учнів спостережливість увагу. Обладнання: предметні малюнки до теми таблиці прикладів картки доміно картки цифр.

Украинкский

2014-04-24

29.5 KB

1 чел.

Урок 4 1

Тема. Зв’язок додавання й віднімання. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Вимірювання довжини відрізків

Мета: формувати в учнів уміння складати приклади на додавання з прикладів на віднімання; вдосконалювати навички усної лічби, розвивати логічне мислення учнів, спостережливість, увагу.

Обладнання: предметні малюнки до теми, таблиці прикладів, картки доміно, картки цифр.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Повторення вивченого

Гра «Пошта»

Перед дітьми — поштові скриньки й картки-«листи». На скриньках — число — відповідь прикладу.

Завдання: розкласти конверти по скриньках.

2. Розв’язання веселих задач

На полиці п’ять книг,

Толя взяв одну із них.

Хто тепер сказати б міг,

Скільки на полиці книг?

По дорозі їжак біг,

Ніс шість яблук на пиріг.

Одне упало, покотилось.

Скільки яблук залишилось?

3. Робота з таблицею та індивідуальними картками

— Лісові звірі проводили змагання з бігу. За командою «На старт!» звірята побігли, але кожне в різні сторони. Суддя рахував, рахував, але так і не зміг назвати переможця. Обчисліть довжину кожного відрізкамаршруту звірят, назвіть того, хто пробіг більше за всіх.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Складання прикладів на додавання з прикладів на віднімання

Робота з таблицею.

— Скільки чашок стояло на столі? Що сталося з чашками? Скільки чашок розбилося? Скільки чашок залишилось цілими? Складіть приклад.

4 – 1 = 3

— А тепер уявіть собі, що тато вирішив відновити чашку, він склеїв її клеєм. Скільки чашок залишалось цілими? Скільки чашок тато склеїв? Скільки стало чашок? Складемо приклад.

3 + 1 = 4

— Отже, з прикладів на віднімання можна утворити приклад на додавання.

Порахуйте: 5 + 2 = 7.

Якщо від суми заберемо число 2, скільки отримаємо? (5) Тепер відніміть від 7 число 5. Отримаємо 2. Порівняйте приклади. Зробіть висновки.

2. Робота з підручником (С. 43, № 2)

3. Практична робота. Складання прикладів на додавання з прикладів на віднімання

4. Фізкультхвилинка

5. Складання прикладів за наочністю

Використовуючи малюнки доміно, скласти приклади й розв’язати їх.

3 + 4 = 7

7 – 3 = 4

7 – 4 = 3

2 + 4 = 6

6 – 2 = 4

6 – 4 = 2

1 + 4 = 5

5 – 1 = 4

5 – 4 = 1

6. Хвилинка каліграфії

Письмо цифр, які показує вчитель на картці (за вибором вчителя).

7. Гра «Впізнай цифру»

У мішечку вчителя — вирізані з цупкого картону цифри. Діти виходять до столу, рукою обстежують цифру й називають її. Потім дістають цифру. Діти роблять висновок: вгадав учень чи ні.

III. Підсумки уроку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

64459. Глибинне шліфування турбінних лопаток з важкооброблюємих матеріалів із застосуванням планетарних шліфувальних головок 911.45 KB
  Підвищення продуктивності обробки при звичайних методах шліфування завжди супроводжується підвищенням температури у зоні різання, що приводить до дефектів у вигляді шліфувальних тріщин та припалинь.
64460. ПОТЕНЦІАЛ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ РЕГІОНАЛЬНОЇ ГОСПОДАРСЬКОЇ СИСТЕМИ ТА НАПРЯМКИ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ 221.5 KB
  Актуальність проблеми просторового формування потенціалу земельних ресурсів регіональної господарської системи обумовлюється тим що у 17 регіонах галузі агропродовольчого комплексу домінують в структурі валової доданої вартості.
64461. Розробка технології і обґрунтування параметрів відновлення шліцьових валів сільськогосподарських машин 214.5 KB
  Мета роботи: підвищення якості відновлених шліцьових валів обґрунтування методу і параметрів обробки що забезпечують мінімальний рівень напружень. Завдання досліджень: провести статистичний аналіз чинників і характеру...
64462. ОПТИМІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КУРСАНТІВ ВНЗ СИСТЕМИ МВС ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ 244 KB
  Такі чинники як незакінченість перебудови системи освіти незрілість деяких її складових наявність протиріч у її здійсненні обумовлюють існування складнощів що негативно діють на курсантів.
64463. МОРФОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ БРОНХОАЛЬВЕОЛЯРНОГО ЗАХИСНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ ТЕРМІЧНИХ ТА ХІМІЧНИХ ОПІКАХ ШКІРИ 142 KB
  Встановлено що БАЗК є ендогенною поверхневоактивною речовиною що у своєму складі містить як клітинні так і позаклітинні компоненти системи місцевого імунітету легень і може використовуватися в якості замісної терапії.
64464. Крени фундаментів з кільцевою формою підошви на водонасиченому ґрунтовому шарі кінцевої товщини 343 KB
  В практиці будівництва споруд з високо розташованим центром ваги та значними моментними навантаженнями значне поширення одержали фундаменти з кільцевою формою підошви.
64465. ІЗОМЕРНИЙ СКЛАД ЖИРНИХ КИСЛОТ ВМІСТУ РУБЦЯ І МОЛОКА КОРІВ ЗА РІЗНОГО ВУГЛЕВОДНОГО І ЛІПІДНОГО СКЛАДУ РАЦІОНУ 217.5 KB
  Для збільшення молочної продуктивності корів до складу їх раціонів вводять концентровані корми та жирові добавки, які впливають на жирність молока і його жирнокислотний склад, а відповідно і на харчову цінність молочного жиру.
64466. ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ ПРОФІЛАКТИКИ НЕБАЖАНОЇ ВАГІТНОСТІ В УКРАЇНІ 1.33 MB
  Разом з тим за рівнем материнської смертності абортів та їх ранніх і віддалених ускладнень обсягами використання засобів попередження небажаної вагітності Україна значно поступається не тільки країнам Західної Європи та США але й країнам Східної Європи...
64467. Індуктивні методи та алгоритми самоорганізації моделей даних на основі карт Кохонена 916.5 KB
  Із розвитком і поширенням обчислювальної техніки в різних галузях діяльності людини об'єми даних які зберігаються у файлах та базах даних збільшуються високими темпами.